Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3053 / 3944
(#) bitmixer válasza Melphi hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Túláramvédelem a célja. Kb. 8-9 A áramnál a tranyó kinyit, kisüti a kondit, a motor hajtása leáll. Majd a kondi lassan elkezd újra töltődni, és annak arányában szelídítve újraindul a hajtás is.
(#) Melphi válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Akkor ha például rövidrezárom a motor kapcsait avval nem tudom tönkretenni az áramkört, ugye?
(#) Kovidivi válasza Melphi hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Nem jelenthető ki teljesen biztosan!
(#) Melphi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Értem, majd megépítem és kiderül, az áramkör 6A-os határát nem lehetne kitolni mondjuk 8-10A ig, gyanítom a teljesítmény ellenállások értékét kell átszámolni úgy hogy nagyobb áram mellet nyissák a tranzisztort, de én sajnos nem tudom hogy kell?
Köszönöm.
(#) enree hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy pic-nek szeretném jelezni optóval, hogy van e 230V-os hálózat, vagy nincs. A lényeg, hogy minél gyorsabb legyen, ha elmegy a hálózat, a lehető legrövidebb időn belül földre kellene húznia egy bemenetet az optónak. Mi lenne a legjobb megoldás?
(#) Bakman válasza enree hozzászólására (») Szept 19, 2017 / 1
 
Ez jó lehet: Bővebben: Link. Elméletileg fél másodperc alatt jelez igaz, fordítva, mint ahogy írtad. Nullára húzza a bemenetet és áramszünet esetén megy fel 5 V-ra a kollektor.
(#) enree válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Ó, köszi, nagyon jó! Butaságot írtam a működéssel kapcsolatban! Persze, ha elmegy a nafta, akkor enged ki! Köszi!
(#) csucsi84 hozzászólása Szept 19, 2017 / 1
 
Sziasztok!
Pici segitségre lenne szükségem!.
Megépiítettem Anderka feszültség szabájlyzóját
link
Ez nagyon jól müűködik 25_W-osw os villany körtével ._Evvel* szimulálom az akváriumban a napfelkeltét iívni készülöő halaknál.
A kérdésem az lenne, hogy a vilany körte hejlyére egy 60w _W-os akvárium melegiítőt köthetek-e?
Elöőre is köszönöm.

*Helyette alkalmazzuk inkább a szebben hangzó "Ezzel"-t!
A hozzászólás csapnivaló helyesírása miatt moderálva!
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza csucsi84 hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Igen, nyugodtan. A Triak (BTA 16) elbír 16 A-t elvileg, ez 3680 W-nak felel meg. Igaz, már nagyon határeset, a triakot is hűteni kell bőven. A 60 W-os terhelést csuklóból elviszi.
(#) csucsi84 hozzászólása Szept 19, 2017 1 /
 
Nagyon szépen köszönöm
Ezel több 100 sziámi harcoshal porontyot mentetél meg.
Mégegyszer nagyon köszönöm a gyors választ
(#) kriszrap hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Én egy nagyon alap kérdésem lenne pergés nyomogomboknál lenyomáskor vagy felengedéskor jelentkezik??
(#) Secret válasza kriszrap hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
(#) vargham válasza kriszrap hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Is. A pergést az okozza, hogy nem egyetlen időpillanatban jön létre a tökéletes kontaktus, illetve a tökéletes szakadás.
(#) Abukodonozo hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Hahó!

Hálózati trafó tekercsei közötti szigetelésnek mit ajánlotok? Használhatnék olyan öntapadó papírcsíkot amit festésnél használnak maszkolásra? Azért lenne jó, mert pont akkora mint a csévetest
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) Bakman válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 21, 2017 / 1
 
Azt semmiképpen, egyszerűen nem arra való.
(#) Pafi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 21, 2017 / 1
 
Abból sem egy fajta létezik... ha nem porózus, akkor jó. Ha utána impregnálod a trafót, akkor még jobb. Amitől viszont az isten mentsen meg: PVC szigszalag. (Merthogy nem hőálló.)

Én 3M poliészter szalagot használok, korábban olcsón tudtam venni, de már nem.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) RoliNyh válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 21, 2017 / 1
 
Kapton szalag az ideális választás első körben. Ha biztosított, hogy nem lesz túl meleg, akkor celofánt, folpackot vagy zsírpapírt mondanám második körben, akár több rétegben is...
(#) mechanika hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Vettem egy 12V-os zselés akkumulátort.
A külseje alapján olyan mintha használták volna, kicsit kopottas a felirat, mintha zötykölődött volna, a sarukra már volt csavar hajtva (furatos saru).
A felirat szerint 2016. 07. havi gyártás.
Hogyan tudnám ellenőrizni, hogy használták-e már, vagy hogy milyen állapotban van.
Ilyen teszterem van, arra gondoltam, hogy megmérem, hogy hány mAh töltést vesz fel, illetve kisütöm és megmérem mennyit ad le.
Várnám szíves véleményeteket, hogy a fent leírt metódus alkalmas lehet-e az akku állapotának vizsgálatára?
Milyen egyéb módszerrel lehetne meggyőződnöm az akku állapotáról?
20Ah-s akkunál milyen értékeket kéne mérnem töltéskor illetve kisütéskor?
Hány amperrel (esetleg milyen fogyasztóval) érdemes kisütnöm ami kíméletes.
(Forduljak-e orvoshoz az üldözési mániám miatt? )

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) bitmixer válasza mechanika hozzászólására (») Szept 21, 2017 / 1
 
Nagyon jól gondolkozol, szerintem azzal a teszterrel meg tudod mérni kisütéskor, hogy mennyi volt benne, meg töltéskor is, hogy mennyit vesz fel. Terhelésként én egy 21 Wattos izzót használnék, az a teszternek és az akkunak is egy optimális áramot jelentene. Töltéskor pedig valahogy próbálnék tartani ugyanakkora áramot, hogy az eredmények is összevethetők legyenek. Ha az akku új és jó, akkor nem lenne szabad jelentős hiánynak lennie a névleges kapacitásához képest.
Ja, hogy mennyi az annyi... Kisütéskor elvárható szerintem 18 Ah, töltéskor pedig 22-24 Ah.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) mechanika válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
OK!
Köszi!
(#) mechanika válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
1.68A-rel megy a kisütés. 11.6V mellett.
Meddig engedhetem le az akkufeszültséget?
(#) bitmixer válasza mechanika hozzászólására (») Szept 21, 2017 / 1
 
Mondjuk 10,8 V-ig, azaz cellánként 1,8 voltig. Az még biztosan nem káros.
A töltést pedig zselésnél 13,6 - 13,8-ig szokás engedni.
(#) mechanika válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
(#) dave500 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne!
Van egy asztali lámpám, amit ha fel, vagy lekapcsolok, a gép elindul készenlétből. (Asztali gép, és ugyanabba az elosztóba van dugva a lámpa is, és a gép is)
Mit lehetne csinálni, hogy azt az "eleketromos zajt" amit a kapcsoló érintkezői csinálnak megszüntessem?
Vagy legalábbis csökkenjen annyira, hogy a gép ne induljon el tőle.
Nincs mód máshova dugni, egyébként a lámpa a 220-at kapcsol, sima lemezes trafó van benne.
Előre is köszönöm!
(#) mindenes válasza dave500 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Cseréld le a PC tápját valami drágább típusra (na jó ez csak vicc volt). A kapcsoló nyitásakor vagy zárásakor tranziens keletkezik a hálózatban.Kivédeni a kapcsolóval sorbakötött fólia kondenzárorral szokták ami elnyeli az impulzust. A kondi feszltségtűrese nagyon fontos,legalább 400V vagy nagyobb tipúsu legyen értéke néhányszor 10nF lehet.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) reloop válasza mindenes hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Kapcsolóval párhuzamosan és elég 10-47 nF.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Az előbb rosszul fogalmaztam, természetesen párhuzamosan kell kötni a kapcsolóval. Közben látom hogy már reloop kijavított.
(#) mhl hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy régi ITT ST 541 hifi, de nem működik az erősítő egyik sávja. Esetleg érdemes lenne másik erősítőt rakni bele? Van aki ismeri ezt a hifit, és esetleg rajza is van róla?
Előre is kösz!
(#) mechanika válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
A 10.8 voltot terhelés alatt kell érteni ugye?
Abból lehet valamire következtetni hogy az izzó levétele után 11.8v -ot lehet mérni?
(#) dave500 hozzászólása Szept 22, 2017 /
 
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, jó lett!
Következő: »»   3053 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem