Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vag-com-hex interfész (kábel hibák)
Lapozás: OK   58 / 71
(#) kallai83kornel válasza Tigi69 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Szia! Semmi vírusirtó nincs fent. Deffender kikapcsolva. Az egyik vcds 17.1.13 ezt dobja ki (1-es kép) másik vcds 17.1 meg a második képet.
(#) mcz76 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok,

a kábelem hibát dob: K2 line short to +12V.

Melyik tranzisztort nézzem meg és mi lehet a típusa?
(#) Balabmw válasza mcz76 hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Milyen kábel tipus?
Kép az áramkörről?
(#) mcz76 válasza Balabmw hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Eredetileg 11.11, képet később tudok feltenni. A nyák egyik sarkában 4db smd tranzisztor.
(#) Tigi69 válasza kallai83kornel hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Kérlek szépen ez azt jelenti hogy kábelt megtalálta de nincs csatlakoztatva a kocsihoz!
Azt nézzed meg ha kocsihoz van csatlakozva világit e a LED illetve villog-e zöld - piros.
Persze lehet hogy más színek világítanak lényeg egy szín világit vagy villog a led..
Ha nem csatlakoztatom a kocsihoz nekem is ezt csinálka ha igen akkor Státusznál legalább 3 OK felírat lesz!
(#) Tigi69 hozzászólása Szept 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék 17.1.3-hoz magyarítás valakinek? Vagy User "labels" ?
Köszönöm szépen!
(#) mcz76 válasza Balabmw hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Ilyen a kábel. Vagyis az áramkör.
(#) sanaxx válasza Tigi69 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
(#) kallai83kornel válasza Tigi69 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
A Led 2-4 mp-ig irosan világít, majd át vált zöldre. Mikor a szoftverben elindítom a test-et, akkor a hibajelzés előtt közvetlen bevillan pirosra. Több kocsin és op.rendszeren ezt csinálja. Lehet, hogy a kábel belső szoftverrel van a baj? Esetleg ha elpostáznám valakinek ránézne?
(#) Balabmw válasza mcz76 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
OBDII csati pin15-től indulva mérd ki. Ez a K2 line.
Ahogy látom, valaki már dolgozott rajta.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2017
(#) Tigi69 válasza sanaxx hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Köszi szépen! Lenne még egy olyan kérdésem, hogy amikor ezt beteszem az USERS könyvtárban akkor eltűnik az ECU felirat a progiban a BITeknél. Ha kitörlöm akkor megint jó. Ez mitől van?
(#) mcz76 válasza Balabmw hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) sanaxx válasza Tigi69 hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Tudni kellene melyik címkéről beszélünk, tudsz képernyőképet adni majd róla?
(#) blasz hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Sziasztok vettem egy Vag-com kábelt KKL 409.1 van rajta egy piros led,kell ennek a szerkezetnek más szint is adnia? Pl. zöld? A hozzá kapott program angol nyelvü és próba verzió lehet,sok fejtörést okoz.
Köszönöm.
(#) molnarp válasza blasz hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia!Nem.
(#) blasz válasza molnarp hozzászólására (») Okt 4, 2017 1 /
 
Köszi.Ma rádugtam egy A6 Audira 2.0 diesel de nem ismerte fel.Sőt azt irta ki hogy nem látja az interfészt.Ráduktam egy Fordra ott rögtön irta hogy a Kenwood a vezérlője.Persze tovább nem ment.
(#) klrt hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Sziasztok kaptam egy vag12.12 kínai kábelt! Minden jól működik kivéve egy dolgot. Az engine résznél inaktív a meas blocks. Hogyan lehet megoldani, hogy működjön?
(#) Tigi69 válasza sanaxx hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Köszi szépen helyre jött!
Amúgy a képen bekereteztem azt a rész ami hiányzott.
Csak a Bit mega kockák jelentek meg mögötte a szöveg nem.
Ha az USERből kitöröltem a fájlokat megint volt szöveg.

VCDS.jpg
    
(#) sanaxx válasza Tigi69 hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Jól van muszáj kicsit trükközni kísérletezni, mert csak akkor lehet teljesen megfelelő az adott kocsihoz, autója válogatja. Érdekes hogy nem is volt a userben (amit én küldtem) ilyen nevű címke amivel felülirhatta volna a gyári címkéit, de mindegy fő hogy így jó.
(#) m130 hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Kedves fórumozók, hozzáértők!

Vettem a múlt hónapban egy diag kábelt mókolt vcds 17.3.1 szoftverrel (kép 01, 02, 03). Működött is rendesen múlt hétig, mikor feltettem a gépemre az avg vírusirtóját, ami egyből karanténba tette a crackelt exe-t (vcds_17.1.3.exe). Persze ezt nem vettem észre és megnyitottam a programot az alap vcds.exe indító fájlal. Azóta nem tudom használni a kábelem.

Újratelepítettem a szoftvert, drivert is külön, próbáltam másik gépen, másik autón de ugyanaz a hibaüzenet (kép 04).

Ha csak magában a kábelt tesztelem vcds ben arra azt írja ok (kép 05)

Eszközkezelő (kép 06)

Ahogy eddig értesültem blokkoltam a kábelt(?). Van megoldás a dologra?


Köszi:
Egy kezdő diagonauta
(#) leader válasza m130 hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Hali,

Mikor az eredeti softvert indítottad, akkor detektálta, hogy a kábeled nem eredeti és a program felülírta az atmega eepromban található kulcsot random értékekkel. Ezáltal a kábeledet hazavágta...
Az hogy széstzerelés, forrasztás és atmega újraprogramozása nélkül javítható-e a kábel, az sok mindentől függ.....

Üdv.
leader
(#) m130 válasza leader hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
a tartalmat amit az új atmega epromba irnék azt honnan szerzem be, ha megpróbálnám ezt az utat?

Hülyeséget kérdezek?
(#) kallai83kornel válasza m130 hozzászólására (») Nov 1, 2017 / 1
 
Sziasztok!

Lehetséges, hogy ez a baj nálam is.... Engem is érdekelne, hogy honnan lehetne az eepromhoz a progit beszerezni, vagy esetleg valaki válalná-e a javítását!?
Köszönet előre is!
(#) m130 hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Sziasztok, lehet többeket is érdekelhet:
Használtan lehet venni eredeti rossteches akár magyar akár nem vcds kábelt? Nemigazán találok neten.
(#) Kicsa hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni,nem jutok előre. Úgy látom a topicban,sok féle kábel létezik,az enyémhez hasonló egyszerű kivitelt nem láttam sehol sem. Tennék fel képet is,a vezérlő CH340 + LM339.
Az eredeti lemez nem olvasható,a kínai pedig nem válaszol. Neten kerestem CH340-hez drivert,sok sok próba után sikerült felrakni. Próbáltam több szoftverrel is (VCDS különböző verziói, VCDS Lite , VWTools) ,de nem megy. A VCDS azt írja,hogy a port kommunikáció ok,de interface not found.
Van remény arra,hogy életre kelljen ez a kábel?
Egyik oldalán VAG KKL van,másik oldalon pedig KKL VAG-COM for 409.1 írás.

Köszönöm szépen előre is!
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) zolika60 válasza Kicsa hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Nekem egy hasonló egyszerű kínai van. A port beállításokkal volt a gond. Próbálgasd a portokat váltogatni a programban és az egyiken elindul. nekem VCDS Lite-al megy, de csak részlegesen. Néhány egységet olvas, néhányat nem.
(#) Kicsa válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
COM 3-ra dugtam,eszközkezelőben is 3-asnak látja. Ha a programban 3-ast állítok,akkor a TEST után kommunikáció OK,de interface-t nem talál. Ha bármi másra állítom,akkor a kommunikáció is hibás.
Nem tudom,esetleg külön még valami drivert kellene felrakni esetleg?
(#) blasz válasza Kicsa hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szia be van dugva a kocsiba közben?
(#) Kicsa válasza blasz hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Próbáltam offline is asztalon és tegnap a kocsiban is. Pontosan ugyan azt csinálja mindkettő esetben,interface not found sajna. Ahogy olvastam,ha a kocsiban nincs bedugva (gyújtáson) ,akkor is,interface OK szöveg kellene,hogy legyen.
1 pirosl ed van rajta egyébként,autóba csatlakoztatáskor és utána sem változik semmi. piros marad,folyamatosan világít. Olyan,mintha az a led csak az usb tápellátást detektálná.
(#) blasz válasza Kicsa hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Az enyém csak akkor OK ha be van dugva a csatlakozóba.Ha nincs akkor Not found-ot ir.
Következő: »»   58 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem