Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   168 / 188
(#) benjami válasza Skori hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Nekem inkább az a gyanúm, hogy fordított áramirány esetén a B-C diódán keresztül folyik az áram. Ezért kell hozzá nagyobb bázisáram, mert így legfeljebb 1-szeres az áramerősítése. Mondjuk ha így is jól működik, akkor nincs ezzel semmi gond.
(#) Skori válasza benjami hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Erre nem gyanakodni kell, egyszerűen pl. meg is lehet mérni. Amúgy nagyobb az erősítése.
(#) silent15 hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Megépítettem egy LCM3 műszert, ám bekapcsoláskor a verzió felirat után a "válts C állásba" felirat jelenik meg és nem akar továbbmenni bármit is csinálok. Elméletben minden jól lett beültetve a v1.2 szoftver lett beégetve a PIC-be. Merre lehet a hiba ? A relé felirata a kondi fele néz ahogy a segédlet is írja és minden alkatrészből ugyanazt a típust szereztem be.

Köszönöm a segítségeket!
(#) Hp41C válasza silent15 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Az L/C kapcsolót kell C állásba kacsolni. Avagy ellenőrizni, miért nem érzékeli a PIC.
(#) silent15 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Elkezdtem keresgélni, és mint kiderül az én forrasztási hibám volt, amit nem vettem észre. Ha valaki keresné:
Jelenség: LCM3 műszer, bekapcsoláskor a verzió felirat után a "válts C állásba" felirat jelenik meg és nem akar továbbmenni.
Lehetséges ok: A L/C kapcsoló hiba, forrasztási hiba.

UI: Ez egy nagyon profi eszköz lett, ezúton gratulálok Pudics István és Piri Dánielnek.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2017
(#) Moderátor hozzászólása Jún 22, 2017
 
AVR-es teszter kérdés és válaszai áthelyezve ide.
(#) sany hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Megszeretném építeni a jól ismert LCM2 LC mérőt.Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem.
Az első, hogy a Hestore-ból melyik típusú reed relé lenne a megfelelő? Illetve az L tekercs melyik tekercs lenne megfelelő? Ezek közül.
Köszi a választ!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) attika válasza sany hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Ha az LCM3-ra gondolsz akkor itt mindent megtalálsz róla.
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Az enyémben ilyen van, a lényeg a lábkiosztása (ha már kész a nyák) meg hogy 5V-os legyen, illetve ne legyen kicsi a tekercsének az ellenállása.
A 100uH-ből az enyémben ilyen van, ez jobb bele mint emez, de utóbbival is jó lehet.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Igen már kész a nyák. Én igazából ezt néztem ki. Igaz ennek 200 Ohm a tekercs ellenállása. Ez kevés lenne?
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Végül is ha DIP verzió a tiéd akkor annak is 200 ohm az ellenállása, ha jól nézem az adatlapot.

Idézet:
„IP version flat: 1 form c contact, standard”
Típus esetén.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Ennek 400 ohm, illetve egészen pontosan 375 ohm mérve.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Köszi! A végleges verzióba ilyet teszek illetve ilyet fogok keresni.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Most egy asztali verziót összeraktam. Jelenleg 10µF -os tantál kondenzátorom nincs, de próbaképpen beletettem két elektrolitkondenzátort és egy gyári 100uH tekercset is. A kapcsolás működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
(#) sany hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Azt vettem észre, hogy csak az újabb LCD kijelzőkkel működik a kijelzés rendesen. Nem értem miért? A 2000 -es évek elejéről származó LCD kijelzővel próbáltam. Először 1*16 -os, másodjára pedig 2*16 -ost. De sajnos csak 8 karaktert jelenített meg a kijelzőn.De a nemrég vásárolt újabb 2*16 -os kijelzőn tökéletes a megjelenítés. Valahogy lehetne szerintetek módosítani a kapcsoláson, hogy a régebbi kijelzőn is rendesen megjelenjen a szöveg? Vagy inkább ezt csak szoftveresen lehetne változtatni?

LCM2.gif
    
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szerintem az a része, hogy mit csinál a szoftver, az nem jött át...
(#) Hp41C válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Idézet a A Surprisingly Accurate Digital LC Meter oldalról:
Idézet:
„A third link, from pin 10 of the PIC 16F84 to ground (LK3), caters for "badly behaved" displays. If your display only ever shows 8 characters (ie. no pF, nF or uH as appropriate) then try grounding pin 10 of the PIC.”
(#) sany válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Rendben. De ez 16F628A. Azzal is működne?
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Az értem mit csinál. Csak én még ezeket az LCD-ket még soha nem használtam:
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Tantált ne is tegyél bele, nekem ha jól emlékszem X7R anyagú SMD van benne. A kijelzőn csak 1 sort használ az áramkör, akkor is ha egyébként 2 soros. Viszont más hex kell az egysoros és a kétsoros kijelzőhöz. A szöveg gondolom angol. Az enyémben magyar van, de sajnos nem tudom kivenni és elküldeni mert nincs normális égetőm, a wlpt meg kiolvassa ugyan, de nem hajlandó fájlként elmenteni, így úgy tudtam csak másolni magamnak még egyet, hogy kész PIC be, tartalom beolvas, kivesz, új PIC be, beleír.
Ha működik akkor már csak egy két etalon kondit kell kerítened, hogy tudd mihez hozzáállítani. A jumperekkel meg tudod nézni (ki tudod íratni) a frekit, meg tudod a mért értéket fel le léptetni, így be tudod kalibrálni, amit automatikusan elment. Nekem csak 1%-os kondit sikerült szereznem, így ahhoz állítottam be, de alapból is 2%-on belül mért.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Igen, az angol a hex fájlt égetem be. Innen való a kapcsolás különben.
A két etalon kondenzátor helyére jelenleg fólia kondenzátorokat raktam. Jelölésük: 102K. A tűrésük a kód alapján +-10%. Találtam ilyen kis relét. Igaz 6V -os, de biztonságosan behúz 5V -on is.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
(#) Hp41C válasza sany hozzászólására (») Szept 25, 2017 / 1
 
A honlapon ott van az alternatív hex is.
(#) sany válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Köszi. Elkerülte a figyelmem.
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Az a rajz van megépítve nekem is. Az etalon kondiknak nem szükséges nagyon pontosnak lenni, az a lényeg, hogy a kialakuló mérő freki legyen egy adott tartományon belül, és utána legyen mihez bekalibrálni. Mondjuk nálam a két fóliakondi is be lett válogatva 2%-on belülre, egy másik műszerrel.
(#) micimacko hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
Nekiálltam egy LCM-3 készítésének. Akadt egy ki gondom: az LCD kijelző, amit már beszereztem régebben, valahol kuncog, mert elbújt, valószínűleg valahol szemmagasságban
Vettem egyet helyette: RC1602B-YHY-CSVD, de ennek az adatlapja szerint 3,3V kellene. Az az érzésem, ez nem fog menni... Kérlek, erősítsétek meg ezt a "megérzésemet".
A második kérdésem: van jó néhány 2*20 karakteres kijelzőm, de adatlapot sehol nem találok a lábkiosztásáról:
EPSON EA-D20025AR-S8942CE feliratú kijelző, kerettel, mindennel együtt., tehát fogalmam sincs, hogy esetleg elvileg jó lehetne-e ez is. Ha valakinek volna adatlapja, vagy tapasztalata ezzel, kérem, ossza meg velem.
Nagyon köszönöm!
Szép estét!
Gábor
(#) kivancsi4 válasza micimacko hozzászólására (») Szept 25, 2017 / 1
 
(#) micimacko válasza kivancsi4 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Ha minden igaz nagyjából ,szerintem, az általam választott fóliakondenzátorok is egyformák, mert audio áramkörből valóak csak egyformát tettek bele.
Megpróbálom a legjobb mérési eredményt eléri vele.
(#) vargaf válasza sany hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Azért ha már mérőműszert építünk a kondenzátor ne legyen 2 % tűrésű. Itt is hirdettek többször 1000 pF 1 % kondenzátorokat eladásra, de boltban is kapható megfelelő minőségű kondenzátor.
(#) p_istvan válasza vargaf hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
A felhasznált induktivitást nézve nem hiszem hogy a kondenzátorokon a dolog...
Következő: »»   168 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem