Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 131
(#) wital hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
Segítségeteket kérném. Volt egy Einhell tipusú kapunyitóm a hozzá tartozó gyári távirányítókkal. Elromlott a kapunyitó, vettem más tipusút (talán magyar az elektronikája Q60 - Masco), de annak ez elektronikája nem ismeri fel a régi Einhell távirányítóját.
A kereskedelemben kapható univerzális távirányítót gond nélkül felismerte az Einhell és a mostani elektronika is, de ez nem túl olcsó.
A csatolt képen látható Einhell távirányítón, a jobb felső sarokban a nyíllal jelőlt "dolgot" (potméter?) próbáltam tekerni, közben meg-megnyomva a távirányító gombját, de nem jutottam sikerre.
Hogyan lehetne ezt ráálítani? Jó dolgot tekergettem egyeltalán? Azt honnan lehetne megtudni, hogy milyen frekvencián dolgozik ez a távirányító, és milyenen veszi az elektronika? Lehet, hogy csak finomabban kellett volna tekernem a potmétert?

(#) fenolftalein hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
amit te potméternek nézel az valójában egy hangolható kondenzátor azzal van a végfok és a nyák másik oldalán lévő antenna egymáshoz illesztve tehát ha azt eltekergetted akkor... a másik dolog a panelon található egy smd IC az küld el egy kódot a vevőegységnek tehát ha a vevőegységet kicseréled akkor nem igen fog működni...
(#) wital válasza fenolftalein hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Szóval nincs rá megoldás, hogy ezzel működtessem a kaput?
(#) Szebence válasza (») Ápr 13, 2008 /
 
Más is írta már a téma címéba és nem tudom idézni pontosan, hogy mit írtak rá a moderátorok, de valami olyasmit, hogy: Gondoljuk, hogy azért nyitottál témát mert segítségre van szükséged, és a SOS szót témanyitásnál ne használd...

Nem tudom ár...
(#) kovi84 válasza wital hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Nekem egy olyan ötletem volna, hogy nem tudom melyik része romlott el a régi kapnyitónak deha esetle nem a vevő része akkor esetleg össze lehetne hozni a régi vevőt az új kapunyitóval!És akkor jó lenne a régi távirányító hozzá!
(#) wital válasza kovi84 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
A régebbi kapunyitó nincs meg, mert garanciába lett cserélve. Csak a távirányító maradt nálam.
(#) zsoltee0001 válasza wital hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Hi
pont ezt a tipust nem ismerem, de a régi came (fixkódos) távirányítokon volt a rezgőkörbe építve egyébként trimmer kondenzátor, ami a finomhangolást segíti, azzal, hogy elcsavargatod előrrébb nem jutsz, viszont a hatótávolságot eléggé le lehet rövidíteni, nem könnyű jól belőni, elég sokat szenvedtem ilyenekkel, szerencsére szépen mennek ki a divatból
(#) Inhouse válasza wital hozzászólására (») Ápr 14, 2008 / 4
 
Meg kellene nézni, ez valószínű, hogy ugrókódos, az új meg lehet, hogy fix kódos... fényképezd le az újat is.
Egyébként meg kell tanítani a vevőnek a távirányítókat, anélkül nem megy, szép is lenne, honnan tudná, hogy melyiknek nyisson, nem látja, hogy ki nyomja a gombot...
:no:

Üdv
Inhouse
(#) wital válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Rendben, holnap lefotózom azt is, és felrakom.
Azt tudom, hogy be kell tanítani a vevőt, de amig nincs betanítva, addig egy kis piros lámpa (led?) bevillan a vevőn ha egy ismeretlen, de a vevő álltal fogható távirányítóról küldök jelet.
Ennél is próbáltam, és amikor tekergettem a hangolható kondenzátort, akkor gondolom teljesen véletlenül és más okból, kétszer be is villant, de ennyi.
(#) árpix válasza wital hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Szia !
szerintem jobban jársz ha kicseréled a vevőt hozzávaló távkapcaolókkal ami kb. 4-5 ezer Ft pl. a profitech.hu-n.
(#) wital válasza árpix hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
A vevőt nem akarom ill. nem tudom átcserélni, de annál a cégnél tényleg nagyon jó árban vannak a távirányítók (1500 ft), de nem biztos hogy jó a mostani vevőhöz.
Annyiért amúgy vennék is, mert az obi-ba 6500/db a távirányító.
(#) wital válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Az új az biztos hogy fixkódos, mert utánanéztem a forgalmazó honlapján:
"PROTECO kétmotoros vezérlés szárnyas kapukhoz, fixkódos rádióvevővel."

a távirányító pedig:
"TECNO 3 csatornás adó, 433MHz, AM. - Quarz vezérelt oszcillátor, nagyfokú frekvencia stabilitás, hatótávolság 50-80m, 10 bites kódolás, masszív kivitel, hosszú élettartam"

Akkor nekem a legolcsóbb, fixkódos, 433MHz-en működő távirányító megfelelne?
(#) Inhouse válasza wital hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Elvileg igen. Ha biztosra akarsz menni, kérdezd a forgalmazót.
Talán még a régebben kapható vezetéknélküli csengőket is rá lehetne kódolni/tanítani...

Üdv
Inhouse
(#) wital válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Utánajártam, és nem lehet összehozni. Van egy cég ami távirányítók átalakitásával foglalkozik, felhívtam, és ők mondták.
Ha valakit érdekel van 4 db Einhelles távirányítóm eladó !

Köszönöm mindenkinek a segítséget, és bocsi a SOS-ért modi !
(#) tamara54 hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Van egy Q60-as vezérlésem. A mostani beállítása egykapus vezérlés ,át akarom állítani kétszárnyasra. A leírásban megtaláltam az Átállítást,de nem tudom, hogy hogy kell rögzíteni és így mindíg visszaugrik az egykapusra.
HELP!!!
(#) zsoltee0001 válasza tamara54 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Hi
a programozás vágén erre figyeltél?? (nyíl)

q60.jpg
    
(#) Feri válasza tamara54 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 / 4
 
Ez a telepítői leírás ebben minden bent van.
Sok sikert.
(#) l48 hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Számomra teljesen ismeretlen Magyar feliratos kapúnyitó dokumentációja érdekelne. Ha jól emlékszem a tipsszám elötti két betü SN..... Sajnos most nem vagyok vele egy kerületbe. A vezérlés müködik de a hónapok óta rossz távirányitokat nem tudom vele megbarátkoztatni. Egyébként a távirányitók 4 gombosak, és egy db müködik. Minden segitséget megköszönök.
(#) zsoltee0001 válasza l48 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Hi
ez most off, de szívesen segítenék, pár képet rakhatnál fel, amúgy a gyári szám előtt az SN azaz serial number... nem szokatlan jelenség
(#) l48 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 23, 2008 /
 
Kösz! Pénteken járok arra lefényképezem. Igen gondolhattam volna de mivel minden más felirat magyar nyelvű nem ugrott be. Sohasem bocsátom meg magamnak
(#) Kurcy hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
Sziasztok !

Abban kérném a segítségeteket hogy elektromos kapunyitó technikát vásároltam a Praktikerben és a dobozban ahol antenna helye lenne a a panelra szerelt sorkapocsban egy darab rézdróttal oldották meg az antennát és ezt szeretném valami komolyabb antennával helyettesíteni de mivel hogyan ? A papirosban jelzik hogy lehet kapni hozzá 9900 ért de maga az egész cucc nem volt több 50 ezernél így nem vagyok hajlandó egy darab drótért amit meghajtottak és antennának neveznek adni egy tízest ! Így arra gondoltam hogy ti tudtok segíteni milyen más antennával lehetne pótolni. Bevallom én már egy kis wiifi antennát ekecseltem rá de nem az igazi mivel olyan 70 80 méter a hatósugara és nekem kb olyan 300 -400 méterre volna szükségem hogy nyisson amire ki vagy be akarok jutni. ( vaterán néztem már URH és mobil antennákat amik talpasak és egy szál drót megtekerve az alján és egy kis kábel van ) de ezek közül gőzöm sincs milyen lenne jó!

Nos légyszi segítsetek benne hogy milyen antenna lenne jó !


Köszi előre is !

Üdv: Kurcy
(#) Action2K válasza Kurcy hozzászólására (») Nov 7, 2008 / 4
 
Szia!

Ne is vedd meg ott!
Csatoltam a képet, az adatai pedig itt vannak.
Ennél olcsóbbat már csak tényleg házilag lehet.

A WiFi-s azért nem jó, mert azt 2,2GHz-re méretezték
A 300-400 méter necces egy körsugárzóval, oda irányított kéne.
Vagy lassabban közelíted meg a kaput (nem kell TAXI 1-2-3...-at játszani )

DASPI ANTENNA
Körsugárzó botantenna 433,92MHz frekvenciájú készülékekhez, tartókonzollal, kábellel.

Végfelhasználói ára: 3 118.- Ft +ÁFA / db Cikkszám: 102187

- Műanyag bevonatú, fekete rúdantenna,
- Rozsdamentes fém, L konzol falra rögzítéshez.
- 2m 50 ohmos koax kábel távkapcsoló külső antennabemenetére csatlakoztatásához.
- Időjárásálló kivitel.
- RoHS tanúsítvány.

antenna.jpg
    
(#) EcoPityu válasza Kurcy hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Előttem szólókat nem respektálva...
Vevő esetén a hullámhosszra illesztés ezen a frekvencián nem lényeges annyira, mint p.l. adónál, mert itt nincs állóhullám arány...

Amit én építettem haveromnak kapunyitót, annak is csak egy kis huszoncentis drót volt az "antennája", de mi /mivel egy autóhifivel foglalkozó cég /, fogtunk egy gyári autós botantennát /k.b. 70cm-es lehet/ és rákötöttük... A hatósugara 10m-ről 40m-re nőtt! Ennél nagyobb nyereséget, egy kisméretű hullámhosszra illesztett antennával sem érsz el!


Ja, és ez az antenna, jó ha van egy ezres!!
(#) joko1313 válasza Kurcy hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Tobbnyire a gyártok akik ezeket a kapunyitokat forgalmazzák 1/8os antennát használnak. mérd le a hosszát és abbol lehet kovetkeztetni a frekire!
kapunyitok korében a 433,92MHz az elterjedt ot kb. 16,5 -17 cmes antennát alkalmaznak.
ha ezt elég magasra felszereled és tiszta a látotávolság elérheto a 300-400m. egy srácnak felszereltem kapunyitot szárnyaskapura, az ové hihetetlen 1500m távolságrol mukodott de ott tiszta volt a látotávolság.
milyen volt a kapunyito? nice,key,ducatti,avitar?
TTjozsi
(#) pittyu válasza Kurcy hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Szia. én az enyémből kivettem az antennát, a hossza 173 mm . Bekötöttem egy koax kábelt köpeny negativra, belső ér a régi drót helyére, kivezettem a keritésoszlop tetejéig . A kábel végéről levágtam az árnyékolást 17- 18 cm hosszan.Igy KB.200 méterről simán nyit.
(#) joko1313 válasza pittyu hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Pontosan! akkor az 433,92MHzes vevo.
egyébként rosszul írtam nem 1/8 as antenna hanem 1/4es antenna. egyébként az árnyékolást jobb rákotni egy pici pléh darabkára mint ellensúly , és még jobb lesz a vétel.
(#) gg630504 válasza Kurcy hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Ahol nincs tartalék ( adóteljesítmény, vevőérzékenység, antennanyereség ), még fontosabb a készülék korrekt kialakítása. A hangolatlan antenna, az illesztetlenségek ( antenna -> tápvonal, tápvonal -> vevő ) mind veszteséget okoznak. A veszteség pedig azonnal hatótávrövidülést jelent.
Negyedhullámú körsugárzó antennák
(#) laza válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Az antenna, és az összes tápvonalelem, beleértve a csatlakozókat átmeneteket forrasztásokat is reciprok elem! Ebből következően mindenhol keletkezhet állóhullám, és minden illesztetlenség veszteséget okoz. Pontosan ugyanannyit mintha adásra használnánk...
(#) Mikrosilver válasza pittyu hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Heló én is vettem egy kapunyitót ugyancsak egy áruházbol de nekem ez a gyári vezeték darabal (17 cm) nem müködik egyáltalán kivéve ha 15-20 centire van a távirányitó a doboztol ez a koax kábeles dolog tényleg ilyen jol müködik?
(#) pittyu válasza Mikrosilver hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Nekem a belenyúlás előtt is ment vagy 10 méterről,csak ahol befordulok az utcába ,és a lakás erkélyről nem volt jó. Az átalakitás után a sarokról és az erkélyről is lazán nyit. Neked ha a doboztól ilyen kicsi a távolság , akkor ott más gond is lehet.
Következő: »»   1 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem