Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán utánkeringetés
Lapozás: OK   3 / 3
(#) latyakosa hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Engedjetek meg egy téma felvetést. Termotéka kazánhoz szivattyú vezérlést lenne szükséges építeni. A kazán teljesen mentes az elektronikától, bimetálok és mechanikus szabályozások találhatóak benne, őrláng gyújtja a főégőt.
Detektálni lenne szükséges ha a főégő nem gyullad be (előfordul, hogy extrém szeles- viharos időben a begyújtás sikertelen, az őrláng is elalszik ilyenkor). Olyan megoldást szeretnék ami biztonsági szempontok szerint is teljesen megfelelő. Kérdésem pl optikailag lehetne a gáz lángot érzékelni? A kazán égőtere alulról nyitott ott szívja a levegőt, egy felfele néző fény ellenállás/diódával megoldható a detektálás ?
Mit javasoltok a detektálásra és jel feldolgozásra ha az optikai elképzelés nem megfelelő ? Tekintve, hogy külső fényforrás (lámpa, napfény is előfordulhat) befolyásolhatja az érzékelést, nem lehet pusztán statikus feszültség szintekhez komparálni az érzékelési küszöböket.

A kazán kikapcsolása utáni szivettyú utókeringetést időzítésssel gondoltam megoldani. Ez mennyire jól bevált megoldás ?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2017
(#) latyakosa válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Még olyan ötletem támadt, hogy egy másodlagos fény érzékelővel a külső fényviszonyoknak megfelelően változtatni a komparálási küszöböket ?
(#) bbalazs_ válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
En a meleget ellenoriznem, de esetleg nagyobb hullámhosszra erzekeny infradioda a tavoli infra tartományban optikailag is lehet.
(#) latyakosa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Sajnos a meleg figyelésnek túl nagy a késése, hiszterézise. Percek is eltelnek mire mérhető a változás. Infra diódák közül melyik lehet alkalmas?
(#) bbalazs_ válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ez csak a merofejnek a kerdese. Kicsi hotehetetlensegut valassz.
Az igazi kihivas, hogy max uzemnel ne egjen el es megis kelloen kozel legyen a langhoz.

Probalj ki egyszer egy NTK-t. Merd az ellenallasat. Utana fogd meg. AZONNAL valtozik az ellenallasa.
(#) latyakosa válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
A lángba hőmérő elemet nem tennék. Van P1000-s mérőfejelem 250 celsius fokig alkalmas elméletben, de nem látom értelmét a láng hőmérséklet mérésének. A lassú hőmérséklet mérést úgy értem, hogy a mérőelem kazán erre kikpzett mérőpontjához van rögzítve, ott ugyanis a kazánban levő víz hőmérsékletét lehet mérni, de messze van a lángtól nagyon a mérőpont..
(#) nzozz válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Mérheted akár a füstgáz hőmérsékletet is. Könnyen hozzáférsz azon a fura "galléros" kéménybekötésen keresztül és jóval alacsonyabb a hőmérséklete, mint mondjuk az égőtéré. Megnézed csak az őrlánggal hány fokot mérsz ott illetve begyújtott főégőkkel és ebből szerintem egész jól meg lehet állapítani, hogy valóban be van-e gyújtva a főégő. Hőelemet használva a magas hőmérséklet se lehet gond, annak elég kicsi a hőtehetetlensége is.
Én mondjuk elsődlegesen kazáncserét javasolnék, de ez megint más kérdés.
(#) usane válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Nem mérőfejet kell a lángba tenni. Még egy termo elemet. Olyat ami az őrlángot ellenőrzni. Azzal mi a baj?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2017
(#) latyakosa válasza usane hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
A termo elem másik végére tegyek hőmérőt ? Mennyi a késése az érzékelésnek? Tudsz javasolni termo elemet ?
(#) latyakosa válasza nzozz hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Köszi az ötletet, sajnos nagy a késleltetése Ezt már próbáltam.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem