Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   73 / 74
(#) djkoxi válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Nem mertem 0-ig tekerni, mert féltettem a szubomat) Cserélve a kábeleket a végfokok bemenetén szinte alig volt különbség.
Ismét kösz a választ!
Még annyit kérdeznék, hogy milyen poti állásban használjam a rendszerem?
Végfokok maxon, a keverőmet max 0 dB-ig vezérelem, és a crossoveren állítsam be a jelszinteket a hangfalaknak megfelelően? 120 Hz-en váltom a frekit, discozene, de nem vadulós tuc-tuc, inkább retro, dance.
(#) bajtaig válasza djkoxi hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
A helyes beállítás emelkedő jelszintet feltételez, ahogy a forrástól a végfok felé haladunk, már ha jó jel-zaj viszony akarsz elérni.
(#) djkoxi válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Ha legközelebb összerakom a technikát, így fogom beállítani. Kicsit megnyugodtam a végfokkal ( 7000 )kapcsolatban, aggódtam, hogy hibás, gyenge. T-amp E 800-at váltott le, és megmondom őszintén az az erősítő nagyon jó ár-érték arányú készülék!
Üdv : László
(#) Mathyas hozzászólása Júl 5, 2016 /
 
Sziasztok!

Ezekről a termékekről van valakinek tapasztalata?
(#) mraulajos hozzászólása Júl 6, 2016 /
 
Hali!
Ehhez a keverőerősítőhöz szeretnék két (három) utas hangláda javaslatot. Nem gondolok nagy márkára, de újat szeretnék. OMNITRONIK kizárva.
(#) Mathyas hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Van kettő darab 12"-os hangszóróm, amit autóban használtam.
De mivel az autó elment a háztól és az utódot nem akarom szétvágni, ezért a hangszórók feleslegessé váltak.

Viszont az lenne a kérdésem, hogy kültéri hangosítás céljából érdemes lenne-e gyártani hozzájuk mélyládát?

A hangszóró paraméterei:
Revc = 3.510 ?
Fo = 31.819 Hz
Sd = 45.000 M2
Vas = 22.48 Ltr (.79 cu ft.)
Cms = 78.219 uM/N
Mmd = 314.373 g
Mms = 319.862 g
BL = 18.073 T•M
Qms = 4.797
Qes = 0.687
Qts = 0.601
Levc = 2.267 mH
No = 0.102%
SPLo = 82.103 dB
EBP = 46.31

Power Handling - 1,600 Watts RMS
Frequency Range - 30-250 Hz
Sensitivity - 82 dB/SPL @ 1.0 W
(#) Davidd válasza Mathyas hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Szia! Én nem tudok neked segíteni, hogy milyen ládát építs, de az a helyzet hogy ezek a hangszorok tényleg csak autoba valoak. Mivel elég komoly teljesítményűek, azért áruk azért van vagy cserélj P.A hangszórókra, és kérdésed h miért?! Azért mert ezeknek a hangszóróknak nagyon kicsi az érzékenysége, nagyon kell tömni wattal. Ez az én véleményem, várd meg mások mit mondanak, de szerintem inkább cseréld/add el és másik. Maximum szobába lenne még alkalmas.
(#) Kovidivi válasza Mathyas hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
1KW-tal kapsz 110dB-t, ha minden adat igaz. Az érzéketlenségből következik, hogy alacsony frekvencián is jól fog teljesíteni. Mivel 2db-od van, ezért egy ládába raknám őket, ezzel nyersz 3dB-t. 112-115dB-t kapsz. Ki kell próbálni. Ládát tervezni hozzá nem lesz egyszerű. Igazából, ha 1KW helyett 200W-tal hajtod meg, nem sokkal lesz halkabb, viszont tudsz spórolni a trafón. Koncertre valószínűleg kevés, de baráti találkozóra szerintem elég lenne.
Ma véstem, és az ütvefúróra 110dB volt írva. A kérdés az, hogy mikor olyan hangos? Ha vésem a falat, vagy ha csak forog a motorja
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) Mathyas hozzászólása Aug 8, 2016 / 1
 
Oké, akkor ezekből a subokból nem lesz hangfal.
Idő közben kerestem két darab hangszórót, ami jó lenne (?) nekem kétutas hangfalhoz, de még nem döntöttem el, hogy a kettő közül melyik lenne megfelelőbb számomra.
Ezen felül van a polcon két darab PA 40100-as hangszóróm, amiből mélyládát csinálnék.

Amit szeretnék!

Epíteni kétutas hangfalat és hozzájuk mélyládát.
Szeretném tudni, hogy az adott hangszórókhoz mekkora és milyen típusú (reflex/zárt) hangdobozt ajánlott építeni.

A kétutas doboz hangszóróit még nem tudtam kiválasztani, mert van kettő és "még" nem tudok dönteni.

A kétutas hangfal hangszórójának a paraméterei:
egyik (12MI100) :
http://www.beyma.com/uploads/…/Fichas_Tecnicas/000000645.PDF
másik (12G40):
http://www.beyma.com/uploads/…/Fichas_Tecnicas/000000615.PDF
A mélyláda hangszórójának paraméterei:
https://www.somogyi.hu/cik…/cikkdokumentumok/04645_03_01.pdf

Előre is köszönöm a segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2016
(#) street hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Sziasztok
Kültéri hangosításra szeretnék hangfalakat venni.
Mind topra és subra is 200-200.000-t szánok erősítővel együtt.
Szeretnék kis segítséget kérni a választásban.
Tapasztalatokat is szívesen meghallgatok
Ha lehet linkeket is tegyetek köszi
(#) djkoxi válasza street hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
DB Hangfalak
Ha használt is alternatíva, akkor a linken lévő rendszer szerintem kiváló vétel. Nem ismerem az eladót, csak segítségként tettem be a linket.
Első körben vennél hozzá egy végfokot, majd a későbbiekben egy aktív crossovert és még egy végfokot.
Végfok : EV
(#) vipera1997 válasza street hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Szia!
Ha nem egyedül mennél és fontos a hangerő, akkor lenne 2 hog scoopom, ha érdekelj írj.
(#) Cannon hozzászólása Nov 10, 2016 /
 
Hali! Valakinek van valamilyen véleménye, tapasztalata erről a hangszóróról?

Az alap SAL PA 25 mélyének helyére kerülne. Megérné kicserélni vagy nem javulna hangzásban semmi?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2016
(#) Tobb009 hozzászólása Nov 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Reflex rtb 1200ashoz valakinek van hangfal terve?
Elore is koszi
(#) vipera1997 hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Valakinek van esetleg dupla 15"-os tophoz ládaterve?
Köszönöm előre is!

Boldog karácsonyt mindenkinek!
(#) Gj hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Üdv!

Csak magamat próbálom kicsit okítani, azért teszem fel a kérdést.

Itt ez a hirdetés.
Megnéztem a hangfalakat, 8Ohm-osak, és 500W az RMS-ük. Vagyis azzal az erősítővel, amit odaírt hozzájuk, 100W-ot ad nekik.
A maradék kihasználatlan 400W ugye elvileg 7dB körüli különbséget jelentene, ami emberi füllel érzésre olyan 1.5-szörös hangerő különbséget kell mutasson. (Ezt jól gondolom?)

Szóval az a kérdésem, hogy én nem értek valamit a témával kapcsolatban, vagy az eladó tényleg messze nem hajtja ki a hangfalait?
(#) Kovidivi válasza Gj hozzászólására (») Jún 6, 2017 / 1
 
Nem muszáj egy hangsugárzót mindig maximálisan hajtani! A 100W és a 400W között meghallod a különbséget, de ez nem akkora, mint amire te gondolsz. Annyit mondanék, hogy hallatszik, hogy hangosabb.
(#) mintegyhegy hozzászólása Júl 24, 2017 /
 
Helllo a hangfal élén mik vannak?
(#) CIROKL hozzászólása Okt 18, 2017 /
 
Üdv mindenkinek , nem tudnà valaki megmondani a képen làtható doboz tipusàt / nevét vagy bàrmit róla ?
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Szia. Kicsit megkésve: bandpass láda, a gyártója számomra ismeretlen, valószinű hogy utánápités. Jobb esetben alul két reflexcsőnek kéne lennie.
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Igen utànépités azt làtni egyértelmüen ,s közben sikerült is azonositani miről koppontottàk aztàn megfelezték!
(#) huligoon hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Itt egy hog scoop 18colos ládaterv, ha valaki megszeretné építeni
Én megépítettem kb 4éve, 15colossal hajtottam, szépet szólt !
Mára már meguntam egyébként, ha valaki nem akar vele bajlódni, megválok tőle anyagártól kevesebbért (4re gondoltam)
(#) Davidd válasza huligoon hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Szia! Maga a láda terv, az tény hogy 18", de a ládák a 15" verzioja. A 15" láda van elkészítve.
a 18 as picit nagyobb
Amugy nekem nagyon beváltak a 18" verziója. Nagy nehéz monstrum, de relativ olcso hangszórókkal is nagyot nyom. Van ket tolcséres toppom, most azok ala kellene vagy még kettő vagy még erősebb sub.

hog.jpg
    
(#) djloui válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Szia mégsem az lesz a doboz terv amit én küldtem neked mert jobban megnézve a képet látom hogy alul van egy kamra, a reflexnek is volt egy hasonló felül rácsos volt alul pedig a nyílás helyett 3 db reflexcső volt. Milyen méretű hangszórókhoz szeretned? Ez is bandpass rendszerű láda amit én építettem beyma l X 60 van benne és bődületesen gyors pontos és dinamikus.

IMG_3513.JPG
    
(#) Nagy Tamás hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem zenekari mélyláda ügyben.
Adott egy netto 150L-es bassreflex láda 42Hz hangolással, 15" 8 Ohm 300/600W Fs39Hz hangszóróval
A tervem az lenne hogy még egy teljesen ugyanilyen hangszórót építenék a ládába. A két hangszórót sztereo végfokról hajtanám.
Arra lennék kíváncsi ,hogyan alakul a hangnyomás, és a hangolás? A reflexcső méretét bizonyos határokon belül tudom változtatni ha kell. Nincs szükségem az eredetinél mélyebb hangolásra.
Köszi ha segítesz!!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) Nagy Tamás hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Valaki az előzőben tudna segíteni?Valaki le tudná ezt modellezni programmal?
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) Gj hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Hali!

Egy könnyű és minél esőállóbb, hordozható, aktív egységet szeretnék készíteni, ami akár hátravehető, mint egy permetező.

Eszembe jutott, hogy egy 20L-es műanyag kannába építsem be, de mielőtt elkezdek ezzel kísérletezni, gondoltam, megkérdezem:

Szerintetek érdemes próbálkozni vele, vagy a vékony műanyag kannától mindenképp nagyon sok nem kívánatos rezgést és torzulást produkálna a cucc?
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) yak54 hozzászólása Júl 6, 2018 /
 
Sziasztok
Ebben a ládába más hangsugárzó is használhatok vagy csak amihez tervezték?
(#) Steven19 válasza Gj hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Helló, hidd el hogy nagyon szar hangja lesz, mivel rugalmas az anyaga úgy fog rezonálni mintha ütnéd. Ezért szokták fa dobozba építeni, persze szokott lenni műanyagból is gyári de az olyan műanyag ami kellően merev. Szerintem maradj a fa doboznál és köss kompromisszumot.
(#) zotya1983 válasza yak54 hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Nem tudom miért cenzúrázták de nem fog jól szólni! Amihez tervezték csak azzal a hangszóróval szól jól. Rutche láda nem ennyire kényes mint a micro scoop meg a mini scooper. Hiába tölcséres más!
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2018
Következő: »»   73 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem