Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   459 / 577
(#) MikulaSan válasza OFK hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Akkor elnézésed kérem nem akartam semmi rosszat
(#) OFK válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Ugyan már, nincs miért elnézést kérned.
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2017 / 10
 
Üdv mindenkinek. Kész a rádió. A már említett érintésvédelmi szempontok miatt kihagytam a hangszóró kivezetést, inkább tettem bele egy kis hangszórót, épp csak a bemutató jellege miatt. Így önmagában is szól. Kész lett a skála élvilágítása is. Olyan forgató gomb került rá aminek jó mélyen vannak a csavarjai, hogy véletlenül sem lehessen hozzáérni. Most már csak az átlátszó műanyag borítást kell majd megcsinálnom.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2017
(#) OFK válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Ez hihetetlenül szép lett Janó bácsi! Gratulálok!
(#) CT-3 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Ismét egy remekmü elkészült!!
(#) em hozzászólása Okt 15, 2017 / 3
 
Feltettem még néhány néhány régi rádiós könyvet és újságot..
Nekem tetszenek a régi leírások, általában egyszerűen fogalmaznak, hiszen akkor még nem voltak az amatőrök képzettek. Szerintem aki ezeket végigolvassa már megszerzi az alapokat a régi rádiókkal való bütyköléshez. (Másoljátok le magatoknak, mert egy idő után törlöm innen. És adjátok tovább.)
(#) em válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Szép munka, és milyen gyorsan elkészült!
(#) _BiG_ válasza em hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Tyű, ez nagyon hasznos, köszönjük!!!
(#) tdi75 hozzászólása Okt 16, 2017 / 3
 
Sziasztok!
Idő közben szombaton este kilenc körül felsírt a gyermek
Nem nem kell gyermekáldáshoz gratulálni. A Standard szólalt meg este.
Ugyan rá kellett döbbennem hogy szinte az összes elektroncső kontakt hibás vagy néha kicsit zárlatos belülről. Ha finoman kocogtatom a csövet kézzel akkor recseg mint a fene. De ha sikerül jó helyen kocogtatni, akkor megszólal. Este meglepően sok adás jön a középhullámon és a szelektivitása is jónak mondható. Egyedül a hangfrekis fokozatában a triódában és a végpentódában nincsen semmi kontakt zűr. Na meg a diódacsőben.
(#) hobbyjani válasza OFK hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Lehet hogy a hangszóróvédelem meghibásodot,és valamilyen pancser javitó dirrektben kötötte,mert lusta,vagy hülye volt megjavitani (ha létezik ilyen árramkőr az erősitőben),én már találkoztam ilyesmivel.
(#) _BiG_ válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Lehet hibás az anód vagy rács felső kivezetés is. Azonfelül a csőfejeket is ellenőrizni kéne, nincs-e belül elmaródva a bekötőhuzal. De kontakthibát okozhat a csőfoglalat is.
(#) tdi75 válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Az anódkivezetéseket már megnéztem. Már ami mozgott. Amit még fog a ragasztója azt nem mertem feszegetni piszkálni nehogy eltörjem a csövet. Sajna nincs másik semmiből. A csövek foglalatait megpucolgattam picike reszelővel és a csövek lábait is. Félek tőle hogy jól tippeltem és a burán belül engedte el magát valami. Ez a jelenség főleg a két nagy-hözép frekis csőnél van. HP4100 sehol sem találtam ilyet, de nem adom fel.
Viszont ezeket a hibákat leszámítva hibátlanul működik a készülék kb. 84 és fél évesen. Azért ez már valami. Csak a hálózati trafót kellett újra tekerni. Szinte porlott a huzalokról a zománcozás.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
(#) hobbyjani válasza OFK hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Ez egy magnós erősitő,sajnos csak a magnó részről kaptam rajzot,de biztos kell legyen koppanásgátlója.
(#) gkari válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Nem biztos, hogy az a cső a búrán belül hibás; lehet, hogy a csőlábban a (84 éves-)forrasztás rossz . Pont egy 4100-st tudtam megmenteni úgy, hogy a lábakból kiforrasztottam, bakelitfejet levettem, lábakat 1mm.-essel kifúrtam, huzalok újraónozva(szilikoncsőbe bujtatva), visszaforrasztva, fej (műgyantával) visszaragasztva (ima után) ismét jó lett.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
(#) tdi75 válasza gkari hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Jó ebben is van valami. De ha nem kotyog a cső fej akkor hogy szedjem le?
(#) OFK hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 17, 2017 / 14
 
Készen lett a demó Philips, tegnap megcsináltam a plexi burkolatot is, most már nem lehet vétlenül hozzá érni a készülék fém burkolatához. A plexit egyenesre úgy vágom, hogy 2 ötvenes szögvas közé fogom, majd utána durván, és finoman csiszolom. Így egyenes, meg derékszögű lesz a vágási felület. A többi a képeken.
(#) Janó bácsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 17, 2017 / 1
 
És itt egy kis videó a kész készülékről

Bővebben: Link
(#) granpa válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Nagyon jól néz ki! Kloroformmal ragasztottad?
(#) Atosbacsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Tiszteletem Janóbácsi!

A plexi lapokat pécsen vette? Mennyibe került ha szabad kérdeznem?
(#) Janó bácsi válasza granpa hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
A csiszolt éleket pillanatragasztóval ragasztottam. Nagyon fogja a plexit, csak az a hátránya, hogy száradás után az éleket még ki kell polírozni.
(#) Janó bácsi válasza Atosbacsi hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
A plexi darabokat egyik barátomtól kaptam, bontott agyag, sokat kellett polírozni, mert kicsit karcos volt.
(#) Ferenc 47 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Nagyon szép lett Janó bácsi! Igazi remekmű! Gratulálok!
(#) tdi75 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Nagyon szépséges
(#) Janó bácsi hozzászólása Okt 17, 2017 / 2
 
Köszönöm az elismeréseket. Nov. 5,-én Puskás börze lesz, ha kocsival megyek (ez még nem biztos) akkor berakom a csomagtartóba és felviszem magammal, élőben is meg lehet nézni. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
(#) BarnaPili válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Szenzációs! Le a kalappal.Ez sokkal jobb lett,mint ami a kérdés feltevésekor(hogy mi legye a sorsa) a lelki szemeim előtt lebegett.
Gratulálok hozzá!
(#) em hozzászólása Okt 18, 2017 /
 
Nem tudom nézitek-e az apróhirdetéseket, de feltettem oda egy Daxli rádiót. Remélem valaki gondjaiba veszi.
(#) CT-3 hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Egy haverom padlásán találtuk,légyszi segitsetek a beazonositásában,ha lehetséges.
Elmondása szerint legalább 40,vagy több éve ott volt.
Elnézve az áramkört,valamilyen csöves szerkentyü.
4 csö helyet találtam rajta.Lehet,hogy TV.
Egy kód van rajta:HM 784S-9
Interneten semmit nem találtam ez alapján.
Igy néz ki ultrás vizzel történö mosás után.
Köszi!
(#) VJ72 válasza CT-3 hozzászólására (») Okt 20, 2017 / 1
 
Üdv! Ezt a panelt az Orion 60 és típuscsaládjában alkalmazták.
http://patina.uw.hu/tv/ori4561/at4561.htm
(#) Massawa válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 21, 2017 / 2
 
Jano bácsi a plexi vágásra van egy jobb, kevésbé fáraszto technologia is ( ha már ilyen jol fel vagy szerelve ). Befogod a plexit ugy ahogy most, egy élesre/hegyesre köszörült 3szög reszelövel, vagy törött fürészlappal megkarcolod mindkét oldalrol és egy határozott mozdulattal hajlitva eltöröd. Ha tul széles a lap, akkor egy deszkadarab segitségével nyomd a lapot, hogy mindenhol kb egyforma nyomás legyen a felületen. (Az üvegesek is igy törik "vágják" az üveget. ) A törési felület szép egyenes lesz, némileg az anyagtol függ, de gyakran olyan szép a törés, hogy nem kell semmit sem reszelni,csiszolni.
Következő: »»   459 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem