Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   253 / 282
(#) sunyeb válasza DkGrinder hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
No ez nem azt a 4 fokozatosan mélyülő hangot adja, hanem két bip (azonos magasságú) és egy hosszú villanás.
(#) em hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Sziasztok, DSC pc5010 a riasztó, és 3 zónát folyton nyitottnak jelez pedig nem az. Meg tudjátok mondani, hogy a riasztó zóna bemenetén milyen feszültséget kell mérni nyitott és zárt zóna esetén?
(#) Johnycorp válasza em hozzászólására (») Okt 29, 2017 / 1
 
Szia.

A működő zónákkal próbáltad összehasonlítani a nem működőket?
Ha próbaképpen egy működő és nem működő zónára menő érzékelőket megcseréled, mi a jelenség (normál, ne 24 órás zónákkal próbálkozz - kevesebb a szirénázás)?

Lehet, hogy a tűrésen kívül van a hurok ellenállása. Ez ugyebár az EOL ellenállásból adódik elméletileg. Gyakorlatilag hozzájön a teljes vezetékhossz és az érzékelőkben lévő kontaktus átmeneti ellenállása. Régi rendszereknél, ahol több tamperkapcsoló volt felfűzve sorosan egy 24 órás zónára, ott jött elő sokszor ez a jelenség. A tamperkapcsolók átmeneti ellenállása megnőtt az évek során, főleg ha a fedél nem nyomta rendesen.

Próbáld meg az adott zónákból kikötni az ÖSSZES vezetéket (a kapcsolódó COM pontból is!) és zárd rövidre a kívánt ellenállással. Volt már olyan is, hogy egy zárlatos riasztókábel adott a zónára menő vezeték-érre "idegen" feszültséget.

Üdv.
(#) em válasza Johnycorp hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Köszönöm a javaslatodat. Most átnézve a helyzetet, a hibás zónák mindegyike egy másik épületben van ahova földkábel megy át. Ez erősen az általad írt soros tamperekre utalhat. Mert mitől romlik el hirtelen 3 zóna egyszerre?
(#) Johnycorp válasza em hozzászólására (») Okt 29, 2017 / 1
 
Ha egyszerre romlott el mindegyik, az könnyen lehet kábelhiba.

1: Próbáld meg kikötni a kábel végeit a központ zónáiról és mérj bele a hurok ellenállásába.
2: A kábel zónára menő pontjai és az érzékelők tápfeszültsége között nem lehet feszültség
3: rakj megfelelő értékű ellenállást a kikötött zónákba és nézd meg, hogy működik-e.
(#) em válasza Johnycorp hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Két kábel van: az egyik kábelt elrágta a pele a födémben, azt újrahúztam. Még a másik szakadását kell megtaláljam. A táp még átmegy. A harmadik pedig az én figyelmetlenségem: leszereltem a GSM kommunikátort, és az volt egy ajtókapcsolóhoz a zónabővítő is. Köszönöm a segítséget.
(#) em válasza em hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Meg van a másik szakadás is. Bizony ott volt az orrom előtt a dobozban. 5cm sárga be volt kötve a COM-ra, és ment a dzsumbujba, viszont a kábelből ki volt szakadva... Én pedig kerestem végig a vezeték mentén. Tanulságos.
(#) nemo003 hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Sziasztok!

DSC riasztót milyen módon lehet beállítani hogy néma riasztást csináljon? ( a kültéri sziréna ne szólaljon meg.) Azt szeretném kipróbálni hogy sikerült-e átírni a telefonszámot amire hívást indít.
Valamint a visszaállítás is érdekelne.
DSC-1565H-2P

Előre is köszönet!
(#) Kovabe válasza nemo003 hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Leg egyszerübb ha nyomsz egy orovsit de ha kikötöd a bell-t akkor is néma lesz
(#) HA5AWS válasza nemo003 hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Szia!
A zóna attribútumoknál csendes vagy hangos riasztás beállítható. 101-108 szakasz, 1-es kapcsoló.
Visszaállítás ugyan itt.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2017
(#) nemo003 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Köszi!
(#) nemo003 válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Neked is köszönöm!
(#) em válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Elnézést az amatőr kérdésért, mi az a "orovsi" amit meg kell nyomni?
(#) Kovabe válasza em hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Vörös kereszt a számok mellett vagy alatt
(#) nemo003 válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Uhh, kicsit megakadtam. A 101-108 azt jelenti, hogy ha én azt szeretném hogy ha pl. a 8-as zónába való belépéskor riasszon a riasztó "csendben", akkor a 108 as szekcióban nyomok egy egyes gombot?

Tehát valahogy így kellene kinézni a parancsnak:

*8-programozói kód-108-1-# ?

Bocsánat, kicsit kezdő vagyok
(#) em válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ja orvosi!
(#) HA5AWS válasza nemo003 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Szia!
Egész pontosan. Amikor belépsz a szekcióba 1-8-ig tudod ki -be kapcsolni a ledeket ezzel a zóna jellemzőket. Az 1-es a hangos/csendes riasztás. Ha a programozói leírást nézed akkor a többiről is van leírás. Érdemes végig olvasni.
Üdv: Gábor
(#) dckiller hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem egy Szia!
Inim Ability 510M központtal és DSC LC 100 Pi -al kapcsolatban.
Hogyan kell ezeket bekötni?
Helyes a bekötésem?

Köszönöm
(#) nemo003 válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Igen, olvasgatom, de gyakorlat nélkül azért agyalós.
Köszönöm!!!!
(#) Syn7h37ic válasza dckiller hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Igen jó. Ability-nél így kell bekötni. De ment privát is.
(#) nemo003 válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Szia!

Sikerült a telefonszámot is átírni, valamint a csendes riasztást is ki be kapcsolni.
Sokat segítettél, nagyon hálás vagyok köszönöm!!

Viszont még egyet kérdeznék.
Régi probléma hogy telenoros ügyfélként az én számomra indított riasztást nem lehet nyugtázni.
(tehát a riasztó vonalas hálózatról indít hívást, az én telenoros számomra. Úgy tudom a telenor csinált valami változtatást anno, és ez volt az oka.)
Erre azóta sincs megoldás?
(#) dckiller hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Elvileg sikerült bekötni az Inim ability 510M központot és a Dsc Lc 100 érzékelőt.
A gond az programozással van mivel az Ability Suite program nem akar kommunikálni a központtal.
Usb-soros átalakítóval dolgoznék amiben PL 2303 chip van és ahhoz szükséges driver.

Soros port hibára panaszkodik a program vagy Írás/Olvasási hibára.
Jumper szervíz módban van.

Ha esetleg valaki tud segíteni akkor nagyon Köszönöm.
(#) em válasza dckiller hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
A device managerben az usb-soros átalakító soránál nincs sárga háromszög? Azaz nincs driver probléma?
(#) dckiller válasza em hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
nincs
(#) Lezli46 hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok!

DSC PC585 Riasztó bekapcsolható utólagos rádió távvezérlővel??? Kontrollhang és Kontroll fény Be-KI kapcsoláskor szükséges volna.., minimum valamelyik a kettő közül.., továbbá távvezérlőröl inditható Pánic funkció is..,Irányár is jó volna a készülékre .,esetleg konkrét modell.., meg egy hozzávetőleges hatótávolság érték is.

Köszönöm a válaszokat!
(#) dckiller hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Kicsit off mert nem DSC de Inim Ability 510M programozásában valaki tud segíteni?(legalább az érzékelő DSC)
Köszönöm
(#) dckiller válasza dckiller hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Arra lennék kíváncsi hogy hogyan kell beállítani hogy érvényes kód bevitel esetén rögtön élesítsen a riasztó.De nem tudom ezt megoldani.
Köszönöm a segítséget
(#) sonar hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Sziasztok, egyik ingatlan tekintetében a képen látható riasztó van, gondolom az óraállítás miatt kezdett el ciripelni, x másodpercenként ciripel. Megnyomtam a *6 és egy négyjegyű számot (nem a mesterkódot) és utána a sárga háromszög világít, de nem ciripel. HOgy tudom visszahozni "normál" állapotba?

Riasztó.jpg
    
(#) pipi válasza sonar hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Hali!
megnézném/megmérném az akksikat a riasztóban, meg a szirénában.
Aztán ha már ott vagy megnézném a riasztó(nem a kezelő) tipusát, és keresnék dokut
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Majdnem mondtam, hogy ha ez olyan központhoz csatlakozik, amihez eladták annó, akkor abban még óra sincs, nemhogy átállítás. Jó, csak vicceltem
Olvasnivaló.
De nem értek hozzá (bár pont ilyenem van kb. 20+ éve)...
Lehet, tényleg nem ártana megnézni az akkukat, hátha elrepült felettük az idő vasfoga
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
Következő: »»   253 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem