Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-fólia rendelés
 
Témaindító: gulasoft, idő: Feb 16, 2010
Lapozás: OK   38 / 39
(#) erzsé válasza every hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szia.
Engem is érdekelne 2 méter, ha jut belőle.
Köszi.
(#) morgo válasza every hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szia! Engem is érdekelne 3-4 méter.
(#) Ivan93 válasza every hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szia! Lehet, hogy engem is érdekelne 1-2 méter. Két kérdésem lenne: hol lehet majd átvenni, illetve amit a többiek is kérdeztek, pontosan milyen fólia ez, például linket adhatnál hozzá.
Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza every hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Ilyen ? 30cm széles ?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) every hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Ez forrasztó maszk: Modik lehet ki törlik: Zöld fólia
(#) kaqkk válasza every hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Ez nem dry és nem forrasztómaszk , ez hőálló ragasztószalag ...
(#) Ivan93 válasza every hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Lehet rosszul értelmezem, de a leírása szerint ez nem lötstop fólia, tehát nem lehet levilágítani uv fénnyel és lemosni a forrpontokról az anyagot. Ez egy ragasztószalag, amivel a hőtől védheted meg a panel egyes részeit például a hullámforrasztás közben. Ha jól tudom, akkor a kapton szalag is erre jó.
Én visszalépek, de köszönöm a lehetőséget!
(#) kaqkk válasza Ivan93 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szerintem minden jelentkező visszalép , tévedés volt az egész ..Viszont az a link amit feltettem kicsivel drágább de DRY fólia és bárki megrendelheti magának 1-5m es kiszerelésben ..
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) erzsé válasza every hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szia. Ha ez ragasztó, akkor bocsi, de nem kérem.
Köszi. Értékelem egyébként a szándékod.
(#) alex0 válasza every hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Szia!
Ahogy a többiek is visszaléptek, én is lemondok erről a fóliáról, mivel ez nem levilágításra használatos.
Azért köszönöm az igyekezetedet, hogy szeretnél segíteni a közösségnek.
Üdv: Alex
(#) neoone válasza every hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Köszi, de ebben a formában engem sem érdekel. Visszalépek.
(#) jlazar hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Csak kérdezem, ha ennyire jól láthatóan sokakat érdekel a nyák maratáshoz használható fólia, akkor nincs valaki aki meg tudja rendelni a tekercset, oszt hajrá?
Én megtenném, de se Pay-Pal, se Ali regisztráció, és se gyakorlat az ilyen rendelésekben.
Octamex hetek óta valami PHP hibát írogat, nem lehet náluk rendelni, itthon valamiért senki nem akar ilyet hivatalosan forgalmazni, hol az a nagy összefogás amiről a fórumok mindig melldöngetve firkálnak?
(#) orcika70 válasza jlazar hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Az hogy hazai forgalmazásban nincs jelen, ez nem teljesen így van. A TME-nél lehetséges rendelést leadni, a DRY fóliára és a LÖTSTOP-ra is, igaz az ebay-nél jóval magasabb beszerzési áron.
(#) jlazar válasza orcika70 hozzászólására (») Okt 31, 2017 / 1
 
És tényleg. (A mindenhol DRY foliaként írt kütyü náluk csak fotorezisztként vagyon írva így a kereső nem talál rá, mindegy, ne menjünk bele mélyebben).

Akkor kezdjük előröl. Ha megveszem a jelen pillanatban 25406 Ft áron futó és raktáron is lévő tekercset, akkor a méterenkénti 1016 forintos + postaköltség áron érdekel valakit? Nekem elég 5 m, a maradék 20 szabad préda.
(#) dokidoki válasza jlazar hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Én csatlakoznék ismét, az előbbi 3 méterre még mindég vágyom.
(#) kaqkk válasza jlazar hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Két hozzászólással a tied alatt tettem fel linket akár 1-5m -t is rendelhetsz
(#) jlazar válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Én meg ez és az között írtam, hogy külföldről nem rendelek, itthon meg akárhogy is nézem most már másodszor, csak 25 méteres tekercs van a TME-nél.


--------



Mindegy, miután nincs nagy érdeklődés, kiszálltam és megoldom máshogy.

Ennyi volt.
(#) kaqkk válasza jlazar hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Ja ha nem rendelsz akkor nem ....
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok. Volna valaki aki tudna nekem eladni lötstop fóliát mondjuk 2xA4 méretben? 2db 100x250-es panelt kellene stoppolnom.
Sőt ha szorul a hurok akkir 1db A4-ből is kihoznám a szükségeset.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
éÉs tisztáznám, hogy nem olcsóbban kérném, mint az octamexes ár...
sőt némi felárat is értelmes keretek között hajlandó lennék kifizetni jelenlegi helyzetben.
Ugyanis hétvégéig kellene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Dry fólia lenne esetleg valakinek pár méter eladó Hatvan közelében?
(#) Törkis hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Dry fólia kellene nekem is néhány méter. Budapesten van valakinek eladó?
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Hello.
Info.
Soldermask, forrasztásgátló fólia, lötstop.
Mivel nem elérhető úgy fél éve az octamex oldal, kerestem alternativákat:
Ez egy svájci cég:
Bővebben: Link -szállitás
Bővebben: Link -a fólia
Ez elég drága:
Bővebben: Link
Ezt már én is próbáltam (ebay), teljesen korrekt eladó és jó minőségű fólia:
Bővebben: Link
Egyelőre ennyit tudtam kideriteni.
Meg a tme-nél kapható nagy tételben:
Bővebben: Link
Ez 25 méter 95ezer ft. Ha összefognánk ez lenne a legjobb áron.
Még árulni is megérné, hisz ebay-en 7500ft/m. Ez pedig 3800ft/m lenne. Nekem kellene ugy 2m egy kollégámnak 1m, még 23m-nek kellene gazda .
Az adatlap szerint levilágitás és előhivás utàn kell még 30perc UV világitás, és 1óra 100°C fokon hőkezelés . Ha ez nem lehetséges akkor dupla idejű további UV világitás.
15°C maximum tárolasi hőmérséklet és 6hónap szavatosság, ellenben nálam több évre is jól működik.
Szükséges még:
250-500mJ levilágitási energia és 360-400nm hullámhossz.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
(#) zolee1209 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Szia! Engem érdekelne 5-10m, de nem tudom, hogy jobb minőségű-e az octamexes fóliánál... Vagy sokat várok ezektől a forrasztásgátló maszkoktól, nem tudom.
Akárhogy variáltam az elkészítési technológiát, a réz rétegről relatíve könnyen eltávolítható pákával. A hordozón piszok módon tapad eközben, de a rézről hamar feljön ha pákával csuszatolom. Pl mikor ónszívó harisnyával takarítom...
(#) gordonfreemN válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Szia. Akkor alakulunk a mennyiséget nézve.
A többi tapasztalati dologgal várjunk meg egy tapasztalt fórumtársat.
Egyébként dynamask ez is az is, szóval ugyanaz.
Az előhivás utáni 30perces világitás és 1 órás 100fokos melegités meg volt?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
(#) zolee1209 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Én a csatolmány szerinti eljárást alkalmaztam. Ez volt az octamex oldalán elvileg. És valóban, ez is bungard. Kísérleteztem többféle idővel, hőmérséklettel, illetve tisztítási eljárással, de egyikkel sem értem el kívánt tartósságot. Addig általában nincs gond, amíg csak beforrasztom az alkatrészt, de ha ki kell szedni és takarítani a padeket, akkor rendszerint sérül. Nem tudom, egyáltalán lehet-e olyan tapadása, mint egy szitázott lötstop rétegnek. A mechanikai behatást is viszonylag jól bírja kikeményítés után, de ha meleg éri, akkor "fellazul". A sütést egy átalakított, PID szályzással ellátott konvekciós grillsütőben végzem.
(#) gordonfreemN hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Sziasztok.

Valaki esetleg tud infót az alábbi témával kapcsolatban?
(#) gordonfreemN hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Írtam ennek a platinenshopnak. Meglátjuk mit válaszolnak, ha gondoljátok összeállhatunk egy rendelésre hamarosan.
Ugyanis úgy nézem, ez se lenne drágább mint a TME-s rendelés, csak a postát kell feldarabolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) jano36 válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 31, 2019 1 /
 
Sziasztok
zolee1209 és gordonfreemN.
Valójában ez a hozzászólásom a NYÁK gyártás oldalra tartozna, de az az oldal, már rég átment a szószátyár nosztalgiázó öregurak klubjába.
zolee1209 ami a lötstop fóliát illeti lényegesen jobb minőségű mint a szitázott. Számomra az egyik nagy előnye, nagy lábszámú IC esetén nem kell szenvedni a pontos beillesztésre (a szitázottnál könnyen elcsúsznak a lábak) fóliánál úgy beilleszkedik mintha foglalatba tennéd.
Nálad az a gond, hogy sütni akarod. Sütni csak a péksüteményeket, húsféléket stb. szokták.
A lötstop fóliát polimerizálni kell UV segítségével. A következő módszert használom a fóliázásnál:
Levágom a megfelelő méretű fóliát egy keskeny sávban lehúzom a matt fóliát (a fólia lehúzása ennél is és a kék fóliánál is problémás, a leghatékonyabb módszer a tapétázásnál használt sárga papírszalag, gond nélkül lehúzza).
A fólia felvasalásához laminálót használok, melynek a takarólemezét leszedtem, igy közvetlenül hozzáférek a hengerhez. A fóliát ~5mm felületen kézzel rányomom a nyákra, majd megordítom a nyákot. A matt fólia lóg. Ebben a helyzetben annyit húzok le a fóliáról, hogy bedughassam a hengerek közé. A laminálót erősebb langyosra melegítem majd bedugom a hengerek közé mindeközben a lógó matt fóliát annyira húzom, hogy ne menjen a hengerek közé. Csak egyszer engedem át. Ez a módszer a kék fóliánál is alkalmazható, nem tapad oda idő elött nem lesz buborékos.
Ezután levilágítom a forrasztó maszkot. (A levilágításhoz és a polimerizáláshoz egy ősrégi kvarclámpát használok.)
Ezután a nátrium karbonát oldattal eltávolítom a lötstop réteget. Ha a keverék nem oldja le egyből
miután a réteg jól megszürkült fogkefével lemosom.
Ezután rögtön elkezdem a polimerizációt. Kvarclámpával 45-50 perc.
Ennyi.
Amint a mellékelt képen látható meglehetősen sok lyukgalvanizálandó furat található.
Ezt a következő képen oldom meg: Injekciós tű segítségével egy kis pötty Easy Print fantázia nevű folyékony ónt cseppentek, majd egy megfelelő vékonyságú csupasz huzalt szintig becsúsztatva pákával vagy hőlégfúvóval mindkét oldalon beforrasztom.
Ami a beszerzési lehetőséget A lötstop fóliát Szlovákiából rendeltem húzós szállítási díjjal. Kék fóliát Kínából díjtalan szállítás mellet. A lőtstop fóliát egy hét múlva megkaptam, rá két nappal Kínából is megérkezett a 2 tekercs kék fólia is.
Az éasy print ónpasztát a Konthánál vásároltam.
Reméltem használható a leírásom
ÜDV. jano36
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2019

NYÁK.jpg
    
(#) kaqkk válasza jano36 hozzászólására (») Máj 31, 2019 / 1
 
Én 8 évig használtam mindkét fóliát és csak jót tudok róluk mondani , viszont a lötstop (zöld) 130 fokon beégethető 15 perc alatt . Én ezt a megoldást használtam gond nélkül (soha nem volt reklamáció) Az előhívás kézmeleg (maximum 30 fokos) előhívóval gyorsabb tisztább ,nekem egy egyszerű laposecset is elég volt hozzá . A többi munkafolyamat ugyanaz volt mint amit leírtál csak én 6 csöves arcszolit használtam a levilágításhoz (nagy felülete miatt)
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2019
Következő: »»   38 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem