Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   478 / 580
(#) pumalbust válasza mindenes hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
A magnes ep, semmi egyertelmu hibat nem lattam. Az aramkorrel nem tudok mit kezdeni, lathato baja nincs, a tovabbi vizsgalathoz sajnos a tudas hianyzik.
(#) pumalbust válasza Gafly hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Nyilvan nem, de valaki javasolta itt a forumban, gondolom nem alaptalanul. elkok mellett valaki kifejezetjten foliakondit emlitett, hogy szokott gond lenni vele a vezerlesben.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
(#) Atti128 hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Sziasztok! Adott egy witp102-es mosógép panel. Összes led villog. Panelt kivettem a pupos kondikat cserélni fogom és a szénportól is megszabadítom. Az a kérdésem hogy mást cseréljek-e szerintetek. (Mint ahogy a másik fajta panelon szokás az ellenállás, lnk ic és induktivitád cseréje).
Köszönöm: Attila
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) Atti128 válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
És a kép
(#) Ambavir hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Sziasztok.
Ujabb rejtély. Számomra.
AEG Protex mosógép. Tegnapig tökéletesen ment. Pontos típusát nem lelem, viszont képet probálok mellékelni.
Elektrolux panellel bír.
Lengéscsillapító próba alatt ugrott kettöt.
Aztán megkergült. Müködési elve: On-off gombbal be, programra tekerés, majd Start-Pause.
Áram alatt néha ( be sincsen kapcsolva) búg. Mintha vizet kérne.
Ha bekapcsolom, utolsó programra, magától elindul. Tehát Start gomb pár villogás után folyamatosra vált. Nem reagál rám. Beragadt.
Programot megállitani nem lehet.
On-off-fal kikapcs után mintha Start gomb úm. kattogna tovább párat.
Áramtalanitás párszor megvolt.
Nagyon beleragadt egy programba.
Meg mi és miért bug kikapcsolt állapotában áram alatt? Hallgatózunk...
Megyek nyomkodni, hagyom neki lefutni a mosást, emberem ezalatt ajtózárat, miegymást nézeget addig.
A panel pontos típusához szét kell kapni.
Bár sztem kifujta az eszét ez a szél.
A kérdésem, ilyen esetben, majd, ha pontos panelszámom lesz, mit merre kell megnéznünk.
Addig is építő ötlet?
Köszönöm.
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Újabb adalék. Már csak nevetni tudok kínomban....
Ha épp nem indul magától egy program el, akkor kapcsoló forgatásakor random kiválaszt magának programot, ahol ajtózárat kapcsolgat.
Számomra ez még mindig a Start gomb lesz.
Kikapcsoltam On gombbal, erre beeresztett kis vizet. He?
Annyit már tudok róla, hogyha valamiért akadályozva van adott program lefutása, lenullázza azt. Legalábbis sejtem, mert nullázza néha magát.
Biztos triviális oka lesz mindennek, de merre is keressem?
Ember feszt programhibát mondogat. Amit én nem hinnék.

Jól elvagyok magamban. Vegyük hangos gondolkodásnak....
Uraim, köszönöm, hogy meghallgattok.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) zolika60 válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Az off gombbal kapcsold ki, mert az on az a bekapcsolás.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) uniman válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Egyetlen egy darab "ON/OFF" jelölésű nyomógombokról "hallottál" már ? ..vagy "Ein/Aus" ?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) zolika60 válasza uniman hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Persze, de ő on gombról írt. Vagy tévednék?
(#) vargaf válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Igen, tévedsz:
Idézet:
„On-off gombbal”
(#) uniman válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Idézet:
„On-off gombbal be”
...ez is olvasható.
(#) zolika60 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Idézet:
„Kikapcsoltam On gombbal, erre beeresztett kis vizet.”
(#) vargaf válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Az első hozzászólásban a be és kikapcsolásra is on-off gombot írt.
(#) Ambavir hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Drága Uraim, Ti még értelmesebbek voltatok, mint én! [off][/off] )
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Tesztmódba lépj be aztán majd kinyögi mi baja van.Sm ja a tanyán fent van.
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Köszönöm.
Telefonon vagyok. Útközben. Kérdeném, hogy keressek doksikat, vagy témában lelem meg?
AEG vagy Elektrolux....
Tehát valami közelebbit kaphatnék?
Köszi ezt is.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2017
(#) Ambavir hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Elkelne némi iránymutatás a szerelőmnek.
Indesit mosógép.
Panel Bitron 30411804 Amit képet mellékeltem, igazán hasonló ehhez. Csak ez ....50-es végű sorszámú.
Enyémen még fellelhető a bal alsó sarokban J012-es csatlakozó. Itt üres.
A gép felpörög majd leáll a motor. Ha jól tudom, tachokör.
Tacho jó.
Merre kell, mit kell cserélni, mérni a panelen.
Szegényem TV szerelő.
Köszönöm ezt is.
(#) apeape hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Whirpool AWE 2550 felültöltős mosógépe van az asszonynak . Menet közben megállt és égett a szerviz lámpa „ ez egy villáskulcs piktogram „. Miután kihúztuk a konnektorból és vártunk 10 percet ezután sem lehetett az ajtót kinyitni . A gép 5 éves , de térdmagasságig belülről nagyon korrodált . A zár típusa DA 061 667 majd mutatom a képet. A neten néztem , hogy egy szerelő , hogy hebrákolja ki belülről , elég nehezen tudtam leutánozni.
A az ajtózárat kimostam és összeraktam , de nem bízom benne . Valaki el tudná mondani a működését ? Ha kézzel benyomtam a bimetált , akkor zárt a 2 – 3 érintkező . Valahol azt olvastam , a bimetált melegítem árammal és akkor átvált , de nem tudom mekkora fesz van az 1 – 3 lábon . Azon kívül úgy látom , eldurrant egy félvezető és ez is az ajtózár felé megy .
Ha jól vettem ki , akkor ez triac és még van ebből vagy 3 másik .
Látok 4 nyomógombot , ezeknek mi a funkciója ,
A vezérlőhöz eléggé Hajnalka vagyok , de minden perifériás egységet megnézte földtárlatra 500 voltos szigetelés vizsgálóval : minden tökéletes . A főmotort is megnéztem , asztalon 0 – 40 V dc –vel , teljesen jó .
Az ajtózár bimetáljáról és a triac szerepéről mondjatok valamit .
Annyit láttam , hogy mikor a bimetál meleg azaz átvált , kinyom egy kis piros pöcköt ami reteszeli az ajtó kallantyús mechanikáját.
(#) botesz válasza apeape hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
A triac ad feszt a bimetálra.Ha az rossz akkor vagy folyamatosan zárni fog(záratos a triac) vagy egyáltalán nem zár be.A bimetál a fesztől felmelegszik amitől elhajlik alatta egy fém ami a hőtől hajlik.Így zárja a mechanikát.
(#) apeape válasza botesz hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Köszi , holnap megpróbálom cserélni , ha kapok . Az asztalon állítható tápegységről 44 voltot tudtam max ráadni, az áram 100 mA-ről 60-ra csökkent , de itt még nem záródott.
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Sziasztok!

AWT 2084-nek van teszt módja? Mi a kombináció hozzá?
(#) pumalbust válasza pumalbust hozzászólására (») Okt 26, 2017 / 1
 
Koszi mindenkinek aki igyekezett segiteni, vegul egy vadi uj motor oldotta meg. A szerelo biztos volt a hiba mivoltaban, csak en ketelkedtem, mert mindenfele meres nelkul allapitotta meg, es nehezen hittem, hogy egy rendeltetesszeruen hasznalt mosogepnel ez 5 even belul bekovetkezik (menetzarlat) ugy, hogy a szenkefe se volt meg teljesen romma kopva. Mindenesetre ha ezen mulik, a jovoben TMK jelleggel 4 evente fogok csereltetni szenkefet, mar ha kibir meg az egesz konstrukcio 4 evet (anyam energomatja iden tolti a 36-ot, egyszer esett at nagygeneralon, de az egymas vilagban keszult. )
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Sziasztok.
Végre hozzáértem-odaértem a kergült géphez. AEG fentebb.
E66 Fütésrelé.
Kergült müködése, önindítása reméljük megoldódik. Abban bízom, hogy beleragadt egy programba és míg a hiba fennáll, addig semmit-sehova.
Az a fajta esze van, hogy ha hibádzik valami a program lefutásához, 1 percet ír időnek aztán emnyi.
Legalábbis remélem.
Referálok, amint jutottunk valamire.
Hátha okul belőle valaki.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2017
(#) Ambavir hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Jó reggelt!
Panel alkatrészt, hiányzót, szeretnék beazonosítani.
Bosch Maxx szárítógép. Feltúrtam a netet, de nem leltem használható fotót hozzá.
Túlfelén F15-tel jelzett relé van. Épp üresen. Kis háromlábú hiányzik.
Típusa T20-E BO

Felcímkéztem pirossal alatta.

Köszönöm.
(#) waterbear válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Ne nyúlj semmihez sem, míg a motor szénkeféit ki nem cserélted újakra!!!
Azaz, ha van, és a kép alapján úgy látom van "púpos" kondi a vezérlésben, azt azért cserélheted, és hidd el, megjavul!
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2017
(#) waterbear válasza apeape hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Az ajtózár feszültsége 230V, nyilván a szabályozható tápról nem fog működni neked.
Ha jól emlékszem Z0107-es triac van benne, de figyelj oda, sem a Z0103, sem a Z0109 nem jó helyette, mert más a gate áramuk!
(#) waterbear válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Marking code: *20, azaz T20 is lehet.
(#) Tom52 hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Szevasztok!
Sajnos a pár hónapja garanciásan javított LC elöltöltős mosógépünk,ami még nincs egy éves,ugyanazt a hibát produkálja megint,mint amivel javitották-bekapcsolás és programbeállitás után nem indul el a startra,hanem áll és kis idő mulva kivillogja az ajtózár hibát.Töbszöri áramtalanitás ,ajtó ki-be után egyszer csak elindul.A hiba teljesen rendszertelenül jelentkezik.Központi hibabejelentőt felhívtam,bejelentettem.Az ügyintéző teljesen meglepett,mert tájékozott volt műszaki dolgokban eléggé.Mikor közöltem vele,hogy egy majdnem uj gépnél,ha egy ajtózárkapcsoló pár hónap alatt képes tönkremenni,az nem vet jó fényt egy cégre sem,de lehet hogy nem is az a konkrét probléma,hanem vezetékelés,vagy más elektronikai gond is lehet,Ő is felsorolt még egy két dolgot.Asszem ha megint csak egy zárérintkező cserét csinálnak,ideges leszek.Bánom hogy nem vettem fel azonnal videóra a jelenséget,de ezután már azt kell csinálnom.
Milyen gyakori ez a hiba elöltöltősöknél,találkoztatok sokszor ilyen hibával?Megköszönném,ha tudnátok valamit mondani,javasolni!
(#) Ambavir válasza waterbear hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Köszönöm. Nézem...
(#) toreki válasza Tom52 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Azt tudod, hogy a jótállás meghosszabbodik addig, amíg az eredeti hibát nem tudják kijavítani? Illetve a kicserélt alkatrészekre újrakezdődik. Legyen minden javításról papírod, rajta, hogy mit cseréltek.
Következő: »»   478 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem