Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Relé kérdés
 
Témaindító: M.Béla, idő: Szept 15, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 41
(#) proli007 válasza bizarrboy hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Hello! Kicsivel precízebb kapcsolást érdemes építeni, mint ahol egy zéner könyökgörbéje határozza meg azt. Pld..
De olyan áramkört nem szabad építeni, ami egy ponton kapcsol ki-be. Mert bekapcsolás után a feszültség cseppet leesik, és már kapcsol is ki. Tehát be és kikapcsolás közötti feszültség különbség, vagy is hiszterézis szükséges.
(#) Doky586 válasza bizarrboy hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
És mit építettél meg..?
Az enyém 14.7V-on húz meg és 14.6V-on enged el..
(#) Doky586 válasza bizarrboy hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Idézet:
„nem működik megfelelően”

Ha te magad sem tudod mit építettél (csak összedobáltad az alkatrészeket) akkor NE csodálkozz..
(#) exabit hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Van egy ilyen nagyméretű finder relém (66.82.9.012.0000, lásd adatlap). A kapcsolásom is csatoltam. A problémám az hogy időnként a relé miatt megbolondul az LCD és fura karaktereket kezd el kiírni. Azt olvastam hogy egy R-C tagot érdemes lenne még betenni a reléhez. Mi legyen az R és a C értéke? A relé durván 20 cm hosszú vezetékkel kapcsolódik a panelhoz. A dióda jelenleg a panelon helyezkedik el (eredetileg ez sem volt benne, de miután beraktam sem oldotta meg a problémát). Az RC tagot is a panelra kellene tenni vagy közvetlenül a relé lábaira kellene inkább?
Van még ferrit gyűrűm amit vezetékekre szoktak tenni; rakjak még ilyet a reléhez menő vezetékre?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) pont válasza exabit hozzászólására (») Nov 4, 2017 / 1
 
Miből gondolod, hogy a relé miatt bolondul (gondolom kiesik a szinkronból) meg a lcd?
(#) exabit válasza pont hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Nincs más ötletem hogy mitől lehet.
Viszont most olvasom hogy a kijelző időnkénti újrainicalizálása megoldhatja a gondot, bár ez kevésbé elegáns megoldás mint a probléma okát megszüntetni.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) Doky586 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Ez elvi hibás kapcsolás, és észre sem vették, nem érdemes foglalkozni vele.
(0.6/4k7=0.1mA --> nincs megfelelő munkapontban a zener)
(#) Bakman válasza exabit hozzászólására (») Nov 4, 2017 / 1
 
A kontroller és a kijelző táplábaihoz a lehető legközelebb 100 nF-os és azok közelébe egy-egy 4,7 µF -os kondit. Ha kültérben van a szerkezet, akkor a 4,7 µF-os kondik tantál alapúak legyenek.
(#) Sebi válasza exabit hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Mielőtt bármilyen zavarszűrésen gondolkodnék a kontroller és az LCD környékén, járatnám az áramkört a relé érintkezőinek terhelése nélkül. Gyakran az érintkezők terhelés alatti működése (különösen a színuszhullám csúcsainál történő terhelés megszakításakor) akkora zavarteret hoz létre, ami a kijelzőt - különösen a 4 bites módban - képes megzavarni.
Saját - hálózati feszültséget nem kapcsoló - elektronikám plexi dobozfedél mögül figyelő LCD-je a fedél törlésére öt karakterhellyel jobbra shiftelte a tartalmát..
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) athor77 hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni. Az alábbi képen lévő relé bekötéséről nem találtam semmit a neten. Tudna valaki segíteni?
A multimeterem meghalt és csak tippem van hogy a két különálló a + - vagy fordítva.
A másik oldalon levő nagyobbak a kapcsolólábak.
Mi a szerepe a két kicsinek?
(#) ferci válasza athor77 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Szia!
Biztos az a működtető tekercs 2 kivezetése. Ha nincs műszered, köss sorba egy 5 mm-es ledet és egy 330 ohmos ellenállást, valamint ezt a 2 lábat és adj neki 12 voltot. A tekercs ellenállása 100-220 ohm nagyságrendű és elképzelhető, hogy kis ketyegést is hallassz a feszültség rákalpcsolásakor, ahogy húzni szeretne a relé.
A kontroll idejére ne féltsd a ledet, kibírja.
Ha bátrabb vagy, direktben is rákötheted a 12 volt dc-t és akkor határozottan kapcsol a relé..
(#) athor77 válasza ferci hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Minimál életet tudtam lehelni a műszerbe.
A tekercs kivezetésein kéne szakadásvizsgálónál sípolást hallani meg a kapsoló oldal egyik felén.
Az megvan.

A két kis lábon viszont semmi sincs.
(#) vision61 válasza athor77 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
A műszer szakadás vizsgálattal nem is fog sípolni a tekercsre. Annak az ellenállása több száz ohm is lehet. Ellenállás mérésre kapcsold.
(#) erbe válasza athor77 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Szerintem visszajelzés az elektronikának. Egy kisáramú záróérintkező.
(#) athor77 válasza vision61 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Pedig sípol.
Viszont ha rákapcsolom egy gyengébb akksira(ez van kéznél) és a mérőt ráteszem a másik oldalra nem vált át.
Lehet hogy 12V alatt nem kapcsol? Vagy nagyobb amper kell neki?
(#) Doky586 válasza athor77 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Honnan szerezted? v Miben volt?
(#) erbe válasza athor77 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
12 V-os autórelék elég nagy árammal működnek. 9-10 V-nál már behúznak, de pl. egy dugasztáp kevés lehet neki. Akkuról próbáld!
(#) athor77 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Boltban vásároltam. Ebből a tipusból volt két db.
Az eladó sem tudott semmit a kapcsolásról.
(#) athor77 válasza erbe hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Délután rápróbálok akksival.
(#) ferci válasza athor77 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Ne akksival próbálj rá, hanem ahogy leírtam, led+ellenállásos módszerrel. Rögtön kiderül, hogy erbe szerinti visszajelzésre való-e vagy a tekercs. Természetesen előtte az nélkül próbáld ki a led+ellenállást, jó-e a polaritásod a dc táppal vagy akkuval...
Ha pedig semmiféle műszered nincs, akkor pedig fogj egy 12 volt 10 wattos izzót és a soros akkut, úgy már nyugodtan és zárlatmenetsen vizsgálhatod, melyik a tekercs ( ketyegne, ha húz ), ill. van-e, melyik az alapban zárt érintkezőpár.
Ha megtaláltad, melyik a tekercs, már könnyebb helyzetben leszel a további vizsgálattal.
(#) Inhouse válasza athor77 hozzászólására (») Jan 2, 2018 / 2
 
Miért nem az adatlapot nézed meg?
(#) pinyó39 válasza athor77 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Szabvány 12 voltos Siemens (autós) relé koppintás, csak ez be van tokozva, nem látni rajta semmit, az eredeti egy nyitott tömör réz "nyami" ).
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Talán jobban átlátható lesz; egy Siemens helyettesítő, itt meg a Zettler informatívabb adatlapja.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2018
(#) kokozo hozzászólása Jan 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Van 24 Stilo STI309 impulzus relém.
Hogyan lehetne ezt 5V-al kapcsolni? Természetesen lehet beiktatni valamit. A konkrét kérdés az az, hogy lehet-e opto triac-al vezérelni esetleg ssr-el, vagy csak kis méretű relével.
A lényeg az lenne, hogy minél kisebb helyen elférjen.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv.: Kokozo
(#) vision61 válasza athor77 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Félreértetted. A tekercsnél nem fog sípolni, így azt nem tudod így kimérni. A műszerek csak 10-30 ohm alatti ellenállás esetén sípolnak, a tekercs pedig ennél nagyobb ellenállású. Egyébként amit Inhouse adott linkeket, az jó ehhez a reléhez.
(#) erbe válasza vision61 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Már rendeződött a dolog.
(#) ninja636 hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Sziasztok nem tud vki 1 olyan egyszerübb kapcsolást linkelni vagy öszedobni az lenne a problémám hogy 1 12 v os relét akarok vezérelni autoban utastér világitásról.
csak az a bajom hogy az utastérvilágtás fokozatosan indul meg világitani emg fokozatosan alszi kki.
És eddig a pár másodpercig mig a feszültség 12 el nem éri vagy le nem esik 0 ra a relé rezeg oda visza ezt akarná elkerülni.

MOD: Légyszíves, figyelj az írásod módjára és minőségére, mert ez a hozzászólás inkább kódfejtést igényel, mint olvasást a többi fórumtársadtól. Tiszteld meg őket azzal, hogy ha segítséget kérsz, akkor érthetően és helyesen írsz. Köszönjük.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Sebi válasza ninja636 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Azt a szálat keresd meg, ami közvetlenül a kapcsolóról jön...
(#) ninja636 válasza Sebi hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
1 komfort modul vezérli ezt a világitást ha simán az ajtoban levö erintkezöre kötöm azzal az a baj hogy
1 addig világit mig nyitva az ajto mig a komfortvilágitás kialszik kb 10 mp mulva
2 nekem már távirányitoval valo nyitásra is bekapcsol a világitás ugy meg nem kapcsolna be ha az ajto kis kapcsolora kötném és nekem igazábol ez lenne a lényeg.
3 meg az ajtoban levö kis kapcsolo testet szakit akkor kellene bekötnöm még 1 relét amivel vezérlem a másik relét
(#) pont válasza ninja636 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Valahol akkor is van egy szál, ami a fokozatos fényerőt szabályozza, de ha ne akarod keresgélni, akkor lehet ezt úgy is, hogy egy tranzisztoros kapcsolás nem a reléd billenési feszültségén kapcsol. Tehát vagy előtte, vagy utána ráadja a 12v-ot a relédre. Pl. ha a reléd 6v-10v ig billeg, akkor ráadhatja már 3v-nál is a teljes feszt, vagy csak ha megvan már a 12v, figyelembe véve, hogy egy relé magasabb feszültségen húz meg mint enged el. Ha PWM jelet ad a vezérlő, akkor kondenzátorral lehet simítani, vagy késleltetni a kikapcsolást, pár tized másodpercig.
Következő: »»   32 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem