Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   378 / 441
(#) bbb válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Hát igen, mióta XML formára áttértek (6-os verzió), sokkal könnyebb pár dolgot a programon kívül megcsinálni Igaz én elég nehezen álltam át az 5.12-ről a 7.7.0-ra... A hatos verzió annyira elvette a kedvem, hogy inkább nem próbálkoztam - ez is olyasminek tűnt, mint annak idején a CorelDraw verziói, azaz minden páratlan jó, a páros meg bugos
(#) niedziela válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Ha csak ilyen "kevés kell" akkor ez is jó lehet.

0001.avi
    
(#) -balint01- válasza niedziela hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Ez is tök jó, köszi szépen!
(#) -balint01- hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Újabb kérdés:
Ha kapok egy képet egy icről, amit helyben kell megterveznem internet nélkül (verseny), akkor honnan tudom, hogy mik a pin irányok? Addig, hogy NC megy, de pl: COMP és PWE stb.. nem. Honnan tudom hogy mi hova megy? Esetleg valami lista erről van? Vagy valami anyag az icről amivel megérthetem a dolgok mechanizmusát?
(#) niedziela válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Elsősorban ismerned kell az IC-t.
Utána már nem jelenthet problémát a PIN lista alapján beazonosítani melyiket melyikhez kell használni.

VCC - GND (Power)
Comp - TCap - Ipk (Pass)
SWC-SWE (OC)
NC (NC)

De ha minden lábra I/O -t állítasz jelenleg az sem baj
(#) Skori válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Ha input lábat nem kötsz be a kapcsolási rajzon, akkor reklamál érte az ERC hibaellenőrző. Ha output vagy I/O lábakat párhuzamosan kötsz, vagy tápra, akkor szintén hibaüzenet lesz... Ha a funkció ismeretlen akkor inkább "pas"-ra állítanám alaphelyzetben.
(#) niedziela válasza Skori hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Ez igaz,
Végül is ez az egész csak az ERC -t érinti, szóval nagy energiát a lábak nevezgetésére nem kell fordítani. Ha minden pas, akkor baj nem lehet.
(#) -balint01- válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Csak az a baj, hogy a versenyen nézik a működőképességet, egyébként engem sem érdekelne
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) niedziela válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Akkor ahogy fentebb írtam.
Kell ismerned az alkatrészt, különben nem tudod melyik láb mire való.
(#) -balint01- válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Magyarul szerencse kérdése, hogy mit kapok? Valami globális dolog nincs az icre hogy pwr-hez való a gnd vss stb.. passhoz ez és ez, in-hez ezek satöbbi.
A kép amit csatloltam, a kapcs rajzokon úgy meg vannak jelölve a dolgok, annyi se elég ehhez?
(#) niedziela válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Két képet csatoltál az egyik a pin nevek, és hogy milyen típusú / funkciójú lábak tartoznak hozzá. Másik egy IC képe ami alapján egymáshoz rendelhetők. (nyilván azt tudni kell, hogy mit jelent az IC lábainak rövidítése)
Össze is párosítottam neked a kettőt
(#) -balint01- válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Az oké, hogy összepárosítottad nekem, csak az itt a kérdés, hogy én ezt versenyen hogy teszem meg
"nyilván azt tudni kell, hogy mit jelent az IC lábainak rövidítése" elég ennyit megtanulnom hozzá?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) niedziela válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Maradjunk a példánál
NCP3065

GND - Vcc ezek ugye táplábak tehát a PIN Power
SWC switch collector a PIN OC
SWE switch emitter a PIN OC
Comp comparator a PIN Pas
TCap timing capacitor a PIN Pas
Ipk Sense a PIN Pas

Azt, hogy mit jelent a PIN név rövidítés OC, Pas..stb a táblázatban megtalálod
Azt, hogy mit jelent egy IC..stb alkatrész láb rövidítése azt megtanulod.
Ez lesz a hosszabb és nehezebb, mert számtalan IC létezik és azoknak láb fajtáit csoportosítva nevezték el. op.amp, regulátorok, mikrochipek...stb
Szóval nem 10db láb név van
(#) -balint01- válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Rendben, köszi
Esetleg valami weboldalt, vagy valami olvasmányt tudsz ajánlani, hogy merre induljak el?
(#) niedziela válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Adatlapokat nézegess, az talán hirtelen segít.
(#) bencikusz hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Kedves Alkotó!
Tervben van nálad egy hasonló részletes, és alaposan kidolgozott leírás készítése az Eagle programhoz, mint amilyet csináltál a Sprint Layouthoz ?
Üdv.B
(#) Alkotó válasza bencikusz hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Nincs.
Az Eagle egy sokkal-sokkal összetettebb program mint a SprintLayout. A felhasználással kapcsolatos ismereteim vele kapcsolatban nagyon hiányosak, kimondottan a saját látókörömben lévő feladatokat tudom csak megoldani vele, vagy legalábbis igyekszem ezeket önállóan leküzdeni. Ha elakadok, én is segítséget szoktam kérni. Itt is külön köszönöm Niedziela elfogyhatatlan türelmét irányomban.
(#) Massawa hozzászólása Nov 30, 2017 /
 
Ismeri valaki ezeknek a kapcsoloknak a tipusát - már biztos, hogy 20-30 évesek és mind a 3 más (az elsö kettö DPDT kapcsolo 2 ill 4 Leddel, a kék az nyomogomb. Mind jol be vannak forrasztva ( minden láb ki van használva igy elég nehéz kibogozni, hogy hogyan is kapcsolnak a két kapcsolokör össze van kombinálva a másik kapcsolo kontaktusaival. Kiforrasztani meg addig nem akarom mig nem vagyok biztos hogy a kapcsolo rossz vagy a relé amit kapcsolgatnak egy kapcsolo logikán keresztül. Aktiv alkatrész szerencsére nincs, de kimérni is bonyolult mert a rele egység nincs itt.
Esetleg ha meg van az eagle rajza már sokat segitene.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2017

IMG_2823.JPG
    
(#) (Felhasználó 122012) válasza Massawa hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Idézet:
„Ismeri valaki ezeknek a kapcsolóknak a típusát - már biztos, hogy 20-30 évesek”

Volt 20-30 éve EAGLE???
(#) Lucifer válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
(#) (Felhasználó 122012) válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
És mint nyák tervező program?
(#) Lucifer válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Idézet:
„The German CadSoft Computer GmbH was founded by Rudolf Hofer and Klaus-Peter Schmidinger in 1988 to develop EAGLE,[3][4][5][6] a 16-bit PCB design application for DOS.”
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Nov 30, 2017 /
 
OK! Akkor rajzolj neki ... mert egyszerű
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2017
(#) Massawa válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Ha eagle nem is, de volt ORCAD meg PCBcad stb - amiböl az Eagle kinött, és közben kiderült, hogy a kapcsolok még ma is léteznek MEC switch 15400 néven. Nem tudom, hogy az eagle ismeri-e öket.
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Nem értem milyen összefüggést látsz a kapcsoló működésének megismerése és az Eagle szimbólum esetleges létezése között. Kifejtenéd nekem ezt?
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Annak a kapcsolonak 12 ill 16 kivezetése van - amik be vannak kötve egy hálozatba igy ki sem lehet igen mérni, ezért gondoltam, hogy az eagle is segithet. De közben sikerült kinyomozni, hogy milyen kapcsolo és melyik láb micsoda.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2017
(#) elektrocad válasza bencikusz hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
A Rádiótechnika 2005-ös évkönyvében megjelent az akkori verzió leírása. Érdeklődhetsz a kiadónál: Rádióvilág
(#) norbiv8 hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Sziasztok! Eagle 7.5.0 -> egy kb 1 évvel ezelőtti tervemet előkaptam, mert frissíteni szerettem volna pár dolgot rajta, és azt tapasztaltam, hogy a PCB terven elég sok alkatrész "beragadt". Nem lehet kijelölni, elmozdítani stb. Nem jövök rá, hogy mi történhetett. Ráadásul a frissen felrakott alkatrész is így viselkedik. Leszedtem a legújabbat, ami az oldalon fent volt (8.x), de az is pont ugyan ezt csinálja. Ötlet?
(#) Lucifer válasza norbiv8 hozzászólására (») Dec 4, 2017 / 1
 
tOrigins bOrigins réteg meg van jelenítve?
(#) elektrocad válasza norbiv8 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Ötlet? Ötlete lehet bárkinek bármiről.
Az esetedben nincs bekapcsolva a LOCK? Az meggátolja az alkatrészek elmozdíthatóságát, másolását.
Következő: »»   378 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem