Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   377 / 441
(#) Unfi válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Igen, végül is úgy csináltam, és elfogadták. 4db 50x50-es panelt kopiztam össze 100x100-ra, külön volt a 4 panel közöttük kb. 1mm, és nem értették hol kell darabolni.
Végül jó lett. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2017
(#) Unfi válasza vzoole hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Igen, jól mondod, csak nekem alapból a cooper/dimension réteg túl nagyra volt állítva, ezért nem engedte a telefóliát a panel széléig, és sok minden bekötés nélkül maradt volna.
(#) bbb válasza Sendi hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Szia!

Én a helyedben megrajzolnám azokat az alkatrészeket, amiket nem találsz meg. Tovább tart a keresgélés, várakozás, mint megrajzolni valamit (akár saját mérések alapján, ha adatlap nincs).
(#) gerry válasza bbb hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Ez így van! Mostanság a TTL ic-ket rajzolgatom át kerek forrpontokkal, mert az eredeti nem tetszik és amúgy is könnyebb a huzalozása.
(#) elektrocad válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Látom, nem nagyon igyekeznek válaszolni a kérdésedre. Ilyen a hivatalos Eagle fórum, amióta egy kézbe vettek mindent, értsd az Eagle-re nincsenek helyi forgalmazók, nem foglalkoznak minden kérdéssel. Talán kapsz egy sok esetben félreértelmezett választ, hogy ne mondhasd, hogy nem foglalkoznak veled, azután meg oldd meg magad.
(#) Lucifer válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Válaszoltak, csak nem arra amit kérdeztem (bár lehet én nem voltam érthető). Ez a Jorge gyerek amúgy régi motoros (legalábbis rémlik a neve a !Autodeskes időkből is).

De nézzük az élet napos oldalát, van natív mirror board feature 8.4 felett!
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Urak.. a Pin sort és a Pin csatlakozókat ( mint pl Arduinon van) Merre találom?
Mert már szemguvadásig lapozgattam a könyvtárat!
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
PIN HEAD megvan con-lstb.
De az anyája még mindig nincs
(#) elektrocad válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Idézet:
„Válaszoltak, csak nem arra amit kérdeztem”

Erre gondoltam én is. Válaszolnak, hogy ne mondhasd, nem vesznek semmibe, ha meg pontosítod a kérdést, nem válaszolnak, mert már egyszer válaszoltak.
A Jorge gyerek, már a Cadsoft idejében is dolgozott az Eaglen, de a német kollégák, főleg Hammerl normálisan szokott válaszolni.
Egyébként tegnap csak azért írtam, mert nem vagy egyedül ezzel, a saját tapasztalatom is csak megerősíti.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2017
(#) bbb válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Ne aggódjatok, ugyan ezt tapasztalom a CISCO esetében is. "Normális" (e-mail) support csak az extra fizetős vendégeknek van, akik azt külön megveszik, ha te csak párszáz eszközüket vetted meg, a mellé nem jár automatikusan. A fórumban felteheted a kérdésed, de ha félreértik a képekkel is illusztrált problémaleírást, s arra válaszolnak, majd miután te megírod, hogy kb. semmit nem ért, amit írtak, akkor sincs több reakció. Vagyis van - kapsz pár e-mailt, hogy a fórumban válaszoltak neked ketten is (amiből az egyik te vagy, hogy az első válasz nem jó semmire), jelöld meg megoldásként, ha működik.

A microchip fórum viszont működik (még ha nem is a cég szakemberei válaszolnak, hanem lelkes amatőrök, mint itt is), csak ott a saját válaszodat nem tudod megjelölni megoldásként, ha te jöttél rá a megoldásra.
(#) bbb válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
A kettőnek ugyan az a lábkiosztása, "tokozása", ha nagyon meg akarod őket különböztetni, akkor rajzold meg magadnak az anyadarabot! Én nem szoktam bajlódni ezzel, ha megrajzolok valamit, amire ilyen tüskesort rakok, és csinálok ellendarabot is, akkor úgy is szabadon választok beültetéskor, hogy melyik legyen.

De nézd meg a con-lsta könyvtárat is, ott vannak az ellendarabok a con-lstb könyvtárhoz képest.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2017
(#) Firefighter1 válasza bbb hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Rákeresek... köszönöm.

Bár hozzáteszem PinHead bol is egysorosba csak a 8 as a legnagyobb.
Az nem lenne gond ha az apa meg az anya ugyanugy pin head lenne.... ugyhogy valószínűleg az lessz!
De mivel pl lcd hez 16 os tüsisorkell, ezért azt hiszem el kell kezdjek barátkozni az alkatrŕszrajzolás gondolatával...
Bár foggalmam sincs hogy hogyan kell.
(#) niedziela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
2x8 = 16
Szóval ez a probléma matematikailag megoldott
(#) Firefighter1 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Jo persze... énis így csináltam... csak gondoltam elegánsabb lenne 1x18
De nekem megfelel így is!
Ezen kívül úgyis tele lesz a panel hibával.... Úgyhogy lesz mit ellenőrizni rajta!
Amúgy egy 18F46K22 hoz erőlködök össze egy demo board-ot
(#) niedziela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Ha kell használd, 16-os pin

pinhead.lbr
    
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
A pinhead.lbr eleve benne van az lbr mappában, és kb 1,3 Mb a mérete

pinhead.lbr
    
(#) niedziela hozzászólása Okt 29, 2017 / 1
 
@Firefighter1
Godypapa üzeni, hogy a pinhead.lbr eleve benne van az lbr mappában, és kb 1,3 Mb a mérete
(#) elektrocad válasza niedziela hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Jó a megjegyzésed. Ezt én sem értem, miért kell valakinek ugyanazt leírni, mint az előtte szóló.
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Most nem erről van szó.
(#) Firefighter1 válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Lehet hogy benne van... de abba nem volt 16 os pin! Nem vagyok egy nagyágyu... se programozásba... se nyákba.... de ennyire azért nem vagyok Sülthal! :/
(#) (Felhasználó 122012) válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
pedig igen ... sőt a kétsorosak is ...
(#) Firefighter1 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Akkor kéretik citrommal meglocsolni! A sülthal ugyis azzal finom!
(#) (Felhasználó 122012) válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Szia!
Ha nem találsz valamit, akkor használd ezt:
Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 122012) válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Ezen a lapon a "sárga mezőben" Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com és a leírás hozzá.
(#) -balint01- hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy hatalmas ic tokozás adatbázist, viszont nekem belőle kb 30 tok szükséges, összesen viszont 1900 db tokozás van.. Na most elkezdtem a könyvtárban jobbklikk>remove paranccsal törölni egyesével. De ez így rabszolga munka van valami egyszerűbb módszer? Delete gomb ugye nem megy, próbáltam gyorsbillentyűt létrehozni, de leragadtam a remove parancsnál..
(#) Lucifer válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Írni kell rá szkriptet, vagy XML-t kézzel megszerkeszted.
(#) (Felhasználó 122012) válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
vagy a " http://www.snapeda.com"-ról letöltöd csak a 30-at ...
(#) -balint01- válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Köszönöm Lucifer és Godypapa.

Godypapa:
Jut eszembe, több könyvtárat hogy fésülök össze?
(#) bbb válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Szia!

1. Nyisd meg azt a könyvtárat, amelyikbe szeretnéd a végeredményt látni.
2. A vezérlőpanelben az alkatrészkönyvtárak közül válaszd ki azt, ahonnan másolnál.
3. A nyilacskára kattintva nyisd le, hogy az alkatrészek listáját lásd.
4. Amelyik kell, arra jobbklikk.
5. Másolás az éppen megnyitott alkatrészkönyvtárba menüpont.

Sajnos ez is csak egyesével megy, vagy az lbr kiterjesztésű XML fájl kézi szerkesztésével.
(#) -balint01- válasza bbb hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Köszönöm bbb!
Akkor ezt is megcsinálom notepad++-ban
Következő: »»   377 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem