Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tina
 
Témaindító: Ferix_, idő: Márc 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 49
(#) Skori válasza Pafi hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Egy szakkönyvben láttam vagy 20 éve hasonló felépítésű hangszínszabályozót, és ott következetesen girátornak hívták, valószínüleg abból maradt meg. De most rákerestem a neten,
U. Tietze, Ch. Schenk - Analóg és digitális áramkörök (360. oldal aljánál):
Idézet:
„13.6. A girátor
A girátor impedanciatranszformátor kapcsolás, mely tetszőleges impedanciát
a duáljába transzformál, így például kapacitást induktivitássá. Áramköri jelölés...”

Ezt, ha nagyon akarnám rá lehet húzni erre, de lehet, hogy tényleg nem ez a legjobb elnevezés erre. Tény, az elektronikus induktivitás inkább magyarul van, és érthetőbb is.
(#) Skori válasza frissadam hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Ha jól értelmezem egy próbapanelen raktad össze. Rossz a hangja, fütyül (gerjed?), kásás, stb...
Mivel nem építettem ilyet nem tudom hogyan kellene szólnia, de továbbra is úgy gondolom, hogy lehet kiviteli probléma (alkatrész elrendezés, műhiba, stb), lehet túlvezérlés, gerjedés.
Ha nem azt nyújtja amit szeretnél, akkor esetleg próbálkozz más kapcsolással.
Egy mezei (magas - mély) hangszínszabályozó is simán lehet érzékeny rá ha nem kötöd a potik házát hidegpontra (GND-re), vagy ha hosszúak a potikat bekötő vezetékek vagy vezetősávok, és nincsenek árnyékolva. Akár úgy is működhet rosszul, hogy az összerakott kapcsolás bár megegyezik a kapcsolási rajzzal, de egyszerűen rossz az alkatrészek elrendezése és összekötése. Egy több opamp-al felépített kapcsolás esetén ez fokozottan jelentkezhet.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) VRS_Zoli hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Üdv!

Remélem jó helyen érdeklődök. ULN2003 spice modelre lenne szükségem. Remélem tud valaki segíteni, mert már mindenhol kerestem, de sehol nem találok.
Szép napot!
(#) reloop válasza VRS_Zoli hozzászólására (») Nov 5, 2017 / 2
 
(#) VRS_Zoli válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Köszi szépen.
(#) Epu2 hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Üdv! Úgy rémlik, egyszer már megkérdeztem ezt, de nem találom.
Van egy legális Tina 9-em.
Nem tudom, lehet-e magyarítani és hogy. Ezzel még megbirkóznék, ha tudnám is valamire használni, ugyanis nincsenek benne, néhány kóstoló kivételével, makrók. Tudtok valami letöltési lehetőséget? így, ebben az állapotban, semmit nem lehet szerkeszteni vele.
(#) Ge Lee válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nem tudom hogy az milyen legális verzió, mert az tele kellene hogy legyen makrókkal, de még az illegális is. Nem tudok róla hogy a 9-eshez lenne magyarítás, szerintem biztos hogy nincs. Elvileg 7 féle nyelvezettel árulják, amivel általában a többi szoftvert is.
A 6-osban létezett magyar nyelvű, de az valami demó vagy demószerű változat mert méretét tekintve tizede a rendes programnak. Magyar nyelvű teljes leírás pedig a 7-es verzióhoz van.
(#) pont válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Azt én sem tudom milyen legális verzióról van szó, de már hogyne lenne Magyar a 9-es?

Bővebben: Link

Magyar cég....

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
(#) Epu2 válasza pont hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Ugyan nem lett magyar a program, de kibővült egy két cuccal. Most már lehet kezdeni vele.
(#) tibistor hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Régi Tina-TI programom van. Rengeteg dolog hiányzik belőle.
Kérnék segítséget, van-e újabb, bővebb, és főleg idő- és tartalomkorlátozás nélkül használható Tina-verzió valahol?
Ha igen, köszönettel vennék egy letöltési címet.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) HA5AWS válasza tibistor hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Szia!
Szerintem Ezen az oldalon nézz körül biztos találsz megoldást.
Üdv: Gábor
(#) tibistor válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Ezt az oldalt már többször meglátogattam.
Itt demo verziók tölthetők le regisztrációt követően.
Pont az a bajom a demo verziókkal, hogy korlátosak. Vagy időben (pld. 1 hónapig használható), vagy funkciókban, vagy alkatrészek számában, esetleg programindítások számában (pld. csak 30-szor indítható el) korlátosak.
Ezen az oldalon nem töltöttem még le, mert nem feltelepítés után akarom megtudni a korlátozást, hanem előre szerettem volna tapasztalt fórumtárs véleményét kikérni.
Némi korlátozást még el tudnék viselni, de semmiképpen sem időbelit, vagy programindítások számában korlátosat.
Tehát, ezek szerint tudna-e valaki segíteni, tanácsot adni, tapasztalatot megosztani?
(#) pont válasza tibistor hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
A Tina programozói egy kicsit figyelnek, hogy olyan könnyen ne lehessen ingyenes korlátlan programod. Ajándék a TI verzió a TI.től. A feltört verziók közt bőven van vírusos. A jogtiszta megoldások egyike, ha a demo telepítése előtt, rendszer visszaállítási pontot csinálsz a 30. után visszaállítod, és ujra telepíted vagy egy külön gépet használsz csak erre a célra, amit ha kell újratelepíted az egész wint.. A demo-ban készített rajzot copy-paste a TI verzióba és azzal elmentheted, így lehet olyan alkatrészed ami a TI ben eredetileg nincs benn, de nyilván az a teljes értékű, ha megveszed az eredetit.
(#) HA5AWS válasza tibistor hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Szia!
Pont ezért demo verziók hogy ki tudd próbálni. Amennyiben megfelel és használni szeretnéd van lehetőséged megvásárolni a teljes verziót ami garantáltan korlátozás mentes. Ingyen mire számítasz?
Üdv: Gábor
(#) tibistor válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Arra számítottam, és számítok, hogy a létezik már Tina TI-hez hasonló, teljesen ingyenes, de attól már valamivel részletesebb, bővebb alkatrészkönyvtárú program. És ennek létét megtudhatom egy segítőkész fórumtárstól.
Konkrét példaként felhozva: Tudtommal a Tina jelenleg a 9-es verziónál tart. Nem tartanám lehetetlennek, hogy emiatt a program gyártója a korábbi verziók valamelyikét, pl. 4-es 5-ös verziót már felszabadította. Nem tudok róla, de elvileg lehetséges. Ezért kérdeztem.
Bocs, ha ez az előbb nem jött le.
Üdv: Tibor
(#) tibistor válasza pont hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Talán megengedhetném magamnak, hogy megveszem a jogtiszta programot, de a legolcsóbb, a Cloud változat is 28.000.- Ft, ráadásul csak egy évre.
Nekem hobbi szinten kell, évente ha 4-5-ször használnám. (Akkor viszont nagyon kell)
Ebben az esetben már valószínű mindenkinek luxus lenne a hivatalos vásárlás.
(Ja, és most látom, már a 11-es verziónál tartanak.)
(#) rascal válasza pont hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Külön gép helyett virtual machine is járható szerintem. A Tina TI 9 egy 2GHz, 1 mag P4, 1GB RAM, Win XP SP3 (igazi) konfiguráción is tűrhető volt, amit egy mai gép VM-el is tud hozni. A friss telepítésről elmentett állapotot akárhányszor vissza lehet tölteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) Ge Lee válasza tibistor hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Úgy egy évvel ezelőtt még sok helyen lehetett letöltő linket találni a tört verziókra, mára ezek gyakorlatilag eltűntek. Egy kínai oldalon láttam még de az sem működött éppen. Ami biztos hogy néhány tárhelyen (fájlmegosztón) fent van még, de úgy el van rejtve hogy a keresők sem találják meg. Az ncore-on is biztos hogy fent van.
Nem tudom konkrétan mire használod a programot, de talán térj át inkább a multisimre, abból a néhány évvel ezelőttiből is találsz használhatót ha keresel. Szerintem sokkal többet tud mint a tina.
(#) bbatka válasza tibistor hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Miért erőlteted a TINA-t. Próbáld ki az LTSpice-ot.Ingyenes és szerintem pontosság szempontjából a legjobb szimulátor. Alkatrész a neten található hozzá bőven, mert nagyon népszerű program.
(#) tibistor válasza bbatka hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Összevontan válaszolnék Ge Lee és bbatka fórumtársak megjegyzésére.
Mint olvashattátok, még véletlenül sem utaltam kalóz verzió beszerzésére. (Alapvetően nem értek vele egyet, de némelyik program ára nem a mai magyar pénztárcák lehetőségéhez mért.)
Inkább hivatalos, a gyártó alapján már felszabadított régi verzió létében reménykedtem. Nekem az is megfelelt volna. Ha nincs, hát nincs.
Köszönöm az alternatív programokra vonatkozó tanácsot. Azt fogom követni.
Ezzel az általam nyitott eszmecserét le szeretném zárni.
Még egyszer köszi! Üdv: Tibor
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2018
(#) Epu2 hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Üdv! A Tina Ti vel szeretnék áramkört tervezni. Úgy ahogy boldogulok, de nem. Fizetősre nem telik, ezért magyam szeretném a makrókat elkészíteni. Addig még eljutottam, hogy egy régebbi átszerkesztésével elértem a kívánalmamat, de a mentéssel van gondom. Látszólag mentem, de utána nem találom. Tudnátok segíteni egy tömör leírásban, mit tegyek a sikerért?
(#) RoliNyh válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Nekem úgy rémlik, a demó változatban nem lehet menteni, legalábbis a kapcsolási rajzot nem.
Aztán, hogy a makrót engedi -e lementeni, az már más kérdés...

De vannak itt akik használják, biztos kapsz pontosabb választ is.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2018
(#) Epu2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Kapcsolási rajzot ment. Avval nincs gondom. Szerény készlete viszont arra sarkal, hogy próbálkozzak. Ajánlott valai LTSpice-ot, de az meg olyan mint a Paintbrush, Photoshop helyett.
(#) bbatka válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Való igaz hogy a szerkesztő felülete elég primitív az LTSpice-nak, de én mégis azt használom és nem véletlenül. Használtam már a TINA-t, Multisimulátort, Protel szimulátorát, de szerintem az LTSpice hitelesebb eredményt ad. Az LTSpice-hoz sok alkatrészt lehet találni a neten is.
Végtelenül egyszerű, néhány alkatrészes szimulációkat szoktam csak használni.
(#) gordonfreemN hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Tinában összeépítettem egy kapcsolást, egy AB osztályú erősítő. Ennek a tápellátására telepeket használok, melyek 40V-osak, de a gond az, hogy ha AC szimulációt indítok el rajta, akkor valamiért a 40VDC tápból 60V-ot akar kivezérelni ami baromság.
Ti látjátok, hogy esetleg mit rontok el?
Azt szeretném megmérni, hogy mekkora jelllel lehet kivezérelni maximumra a kiemenetet.

tinafasz.JPG
    
(#) reloop válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Szia! Az eredmény csúcstól-csúcsig feszültség lehet az érték alapján. Sajnos amire szeretnéd, arra nem jó a vizsgálati módszer. Javaslom végezz tranziens analízist, azon láthatod mikor klippel az erősítő. Ebből a Naim kapcsolásból 23 V effektív kimenő feszültséget nézek ki, visszaosztva az áramkör 28-szoros erősítésével 820 mV teljes kivezérléshez szükséges bemenő jelet kapunk.
(#) gordonfreemN válasza reloop hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Szia köszönöm válaszod.
Sajnos ezt sejtettem de biztam benne hogy csak én nem csinálom jól valamit a tina-ban. Hétvégén majd megmérem igaziban de addig is megkérdezhetem, hogy neked hogyan jött ki ez az eredmény?
(#) Kovidivi válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Szerintem: 2x40V-ból, vagyis 80V-ból akar 60V-ot kivezérelni. Nem?
(#) gordonfreemN válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Nem tudom mire gondolsz, de itt a GND-hez én csak 40V-okat látok.
(#) gordonfreemN válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Szia.
Megmértem müszerrel. 26.5Vrms-nél még jó, efelett klippel.
Ehhez 0.94Vrms kellett.
Következő: »»   46 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem