Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   90 / 119
(#) CHZ válasza Gaben22 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Szia!
Képen megjelölt vezetéket kell cserélni. Csak selyemmel átszőtt, hajlékony a megfelelő..
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2017

33333.jpg
    
(#) Gaben22 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Értem. Ezt hogyan kellene kivitelezni? Muszály kivenni a lengőszerkezetet?
(#) zolika60 válasza Gaben22 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Nem kell. A membránon lévő vezetékhez kell forrasztani. Hogy hozzáférj elöl a kis gömbszeletet le kell óvatosan bontani a ragasztásról.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2017
(#) Gaben22 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Na már csak bevezető szálat kell valahonnan kukázni és kész.Esetleg tudsz valami hozzá való erősítőt?
(#) CHZ válasza Gaben22 hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Régi telefonkagyló vezetékében találsz.
(#) Gaben22 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Köszi
(#) pedav hozzászólása Jan 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Honnan lehet venni bevezető szálat? A H2000-től én csak vékonyat tudtam szerezni nekem ennél vastagabb kellene!

Köszi
Üdv: Dávid
(#) Linegekko hozzászólása Jan 18, 2018 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Beszakadt bembránt szeretnék megragasztani. Olvastam valahol hogy a faragasztó jó hozzá. Van tapasztalatotok ez ügyben? Ha pl régi félfamentes rajzlapot vagy vékonyabb régi még nem fényes vagy színezett kartonpapírt ráragasztok hátulról az jó lehet? A faragasztó jó hozzá biztos?
Előre is köszi a választ!
(#) msteve válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Jó lesz a faragasztó...de használj inkább fotokartont,az anyagában szinezett fekete.
nem fog elütni a szine a membrántól...nagyon...
(#) fery45 válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 18, 2018 / 2
 
Kedves Barátom!
Sok ilyen hangszóró ragasztásom volt és az ügyfelek utána nem reklamáltak. Elfogadták a munka minőségét. Ezért bátorkodom tanácsot adni.
Több megoldás van.
Egyik szerint a szakadt papír részeket szakadt élükkel egymáshoz illeszted egy síkban. (Mármint a kónusz görbületi ívében.) Ez után folyékony pillanat ragasztóval a szakítás vonalában, kevés ragasztóval, szinte impregnálva a szakadást összeragasztod. Néhány perc múlva megköt a ragasztó és a szakadt részeket szakadási élükben szilárdan összeköti. Vigyázz, mert ez a hullámos peremen nem jó!
Másik megoldás ugyan ezt technokol rapiddal végezni. Egyiknél sem használunk mögötte hevederes kötéssel (átlapolással) mások valamilyen papírt.
Rendkívüli nagy szakadásoknál új kónusszal kell javítani. Ehhez legjobb javításban járatos kolléga műhelyét felkeresned.
A hangszóró kónusz ragasztásánál nem lehet nagy tömegű ragasztót, átlapoló pótpapírt használni, mert a kónusz megbillenve fog rezegni a mély hangok tartományában. Ez sajátos torzítást okoz.
A rezgés ellenőrzését 50 Hz-s transzformátor 5-15 V feszültség mellett végezheted a következő módon. A kónusz szélére fehér festékből (szefra) parányi pöttyöt helyezel. Száradás után 50 Hz-vel búgatod. A jó szerelvény egyenes fehér csíkot rajzol határozott fehér végpontokkal.
(#) fery45 válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Képet próbálok feltölteni, csak zsugorítanom kell, mert 2,25 Mb-s az eredeti kép.
(#) Linegekko válasza fery45 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Szia! Köszönöm az ötletet! A képen láthatod hogy nem minden szakadás szép éles hanem van foszlós él is, mind két esetben működne a pillanatragasztó?
A hajlás területén egy kis kilágyulás van, de lehet hogy ha szabályosan ragasztom elmúlik?
(#) Linegekko válasza msteve hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Szia. Na ez eszembe se jutott pedig Apámnak biztos van még régi fotós papírjaik. Emlékszem is matt fekete papírra.
1. Ha ezt a megoldást választanám mivel lehetne lepréselni a felületeket?
2. Illetve ilyenkor a lapolást kívül belül el kell végezni?
3. Milyen szélesen kellene átlapolni? elég lenne 4-5mm-t ?
(#) fery45 hozzászólása Jan 19, 2018 / 2
 
Kedves Valamennyien!
Elnézést az ilyen megszólításért, ennek ellenére fogadjátok jó szándékomat.
1. Miért gondolkodtok hátsó,vagy első segédlap rá takarására, amikor aszimmetrikusan megváltozik a hangszóró kónuszának tömege? Ettől ferde rezgés és torzítás lesz. Bizonyos esetekben a tekercs a pólushoz súrlódik, szigetelése lekopik. Tegnap írtam, hogy kevés ragasztóval dolgozzunk. A sok ragasztó és papír biztosan tömeg aszimmetriát okoz.
2. A kónusz mindig "szöszmöszösen" szakad. Az ilyen felület összeillesztése valóban nehéz, de mégis csak meg kell csinálni. Nincs más megoldás.
3. A mellékelt képen mutatom az 50 Hz-s rezgést a fehér festék folttal. Ha a fehér folt ferde, ívelt, nyújtott "S" alakú, lencse alakú, trafóvas hiszterézis görbe alakú, akkor torzít a hangszóró. Én találkoztam olyan tulajdonossal, aki a gitárjával nem hallotta a torzítást. Eszi fene, végül is az ő dolga.
Tisztelettel H. Ferenc.
(#) Linegekko válasza fery45 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia!
Jó kép ki fogom próbálni!
Megragasztottam a membránt ahogy leírtad jól működik fel is keményedett majdnem az eredetire. De sajnos akitól így sérülten vettem úgy próbálta javítani hogy erős ragasztószalaggal hátulról alaposan keresztbe hosszába leragasztotta és mikor óvatosan lehúztam egy vékony réteget leszedett róla. Emiatt gondoltam hogy valami azért kéne alá. De ha a festékes próba hibátlan lesz akkor marad így. Mivel reflex a láda nem zárt doboz nincs akkora nyomás odabent hogy nagy legyen a kilengés. Szóval egyenlőre köszönöm az ötletet, úgy tűnik bevált!
(#) msteve válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
A szakadás mellett egy-egy centi elég lesz.
Csak a hátsó oldalon kell ragasztani.
Mind a két felületet kenjed vékonyan,ragasztás előtt megfelelő ivre szoktam hajlitani hogy felfeküdjön
(#) Janoo válasza msteve hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Már megoldódott...
(#) msteve válasza fery45 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Linegekko képe alapján megsaccoltam a szakadás méretét,és kivágtam fotokartonból,aztán megmértem.0.4 grammot mutatott a mérleg.Ha összehasonlitom a mélysugárzó teljes lengő tömegével,azt hiszem ez elhanyagolható tömeg.Annakidején én is próbáltam pillanatragasztóval membránt javitani,de a ragasztás helye felkeményedett,és fényes lett.Mindig feltűnő volt a javitás.
Amikor faragasztóval javitok,ragasztás után össze lehet két ujjal nyomni,és ha a ragasztó nem üt át a felületen,szinte keresni kell a javitás helyét.
Műanyag membránnál temészetesen nem jó a faragasztó,oda én kontaktragasztót használok,és vékony textilcsik a folt...
(#) Directors hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne pillére, egy 12cm-es hangszóróhoz. A hangszóró duplatekercses. A pille belső átmérője 25,5mm a külső pedig 90mm. Hol lehet kapni ilyen pillét ? Pest 18. kerület környékén, vagy ahonnan lehetne rendelni.
(#) pedav válasza Directors hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Szia!

Próbáld meg a Viktorsoundtól lehet hallottál már róla ott többféle pillét be tudsz szerezni. Helyileg Hartán van.

Üdv: Dávid
(#) pedav válasza Directors hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
100 mm külső átmérőtől indulnak a pilléi. De külön kérésre legyártja neked az egyedi méretet is csak több darabos megrendelés esetén kérhetsz puhát vagy keményebbet is.
(#) Directors válasza pedav hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Köszi! Rákérdezek.
(#) pedav hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Szerintetek lehet valahonnan Magyarországon beszerezni az átlagtól szélesebb hangszóró peremet 300 mm átmérőben habszivacs vagy gumi változatban? Bárhol ahol néztem mindenhol csak a normál méret kapható.

Üdv: Dávid
(#) msteve válasza pedav hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Én készitek peremeket vagy 20féle méretben.
Van közöttük széles 300-as is
(#) Longa György hozzászólása Ápr 10, 2018 /
 
Sziasztok! Mágnest a lágyvashoz mivel lehet jól ragasztani?
(#) msteve válasza Longa György hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Elvileg bármilyen kétkomponensű ragasztóval.
Persze érdemes jobb minőségűt használni
(#) Trianta hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Van itt valaki, aki vállal hangszórójavítást?
Orion LB1221 hangszórót kellene felújítani.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
(#) nandika76 válasza Trianta hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Szia, keresd msteve kolegát.
Nekem már javított és kifogástalan!
(#) kissattila88 hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Helló! hangszóró javításhoz hol tudok Pesten cucokkat venni?
(#) hugi00 válasza Trianta hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
A hangszoro javitomuhely cime:
Bp. 8. kerulet Vajda Peter utca 15.
Autoval egy nagy szurke kapun kell behajtani.

kissattila88 !
Attol fugg . . . mire van szukseged ?
Következő: »»   90 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem