Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   736 / 1121
(#) Ge Lee válasza feco45 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ezt az alaplapot konkrétan nem ismerem, de 6 évvel ezelőtt amikor gépparkot váltottam ugyanígy megszívtam a Giga alaplapjaival, nyűglődtem az egérrel és a billentyűzettel mert nem akart rendesen működni. Utánaolvasva azt írták hogy ezek ilyenek, mármint vackok a Giga újabb alaplapjai. Ekkor visszaküldtem őket és kértem helyettük Asrock-ot, azokkal semmi gond nincs, azóta is mennek.
(#) feco45 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szomorú vagyok bíztam, hogy valami biosbeállítás
Köszi
Üdv: Fecó
(#) KTobi válasza feco45 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Van rá beállítás a BIOSban is, azt nem árt ellenőrizni.
(#) tündér hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek! Új számítógépünkre szerettem volna feltelepíteni a WIN 10-t.
A telepítés közben kisfiam kivette a meghajtóból a dvd lemezt. Megszakadt a telepítés. Próbálom újra telepíteni de nem enged semmit. A partíció kezelőig enged utána sehová. Formázni sem enged, ... Tanácsot kérnék!
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) RoliNyh válasza tündér hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ez valahogy nekem nem kóser. Mi az, hogy formázni sem enged? Olyan nincs, ha DVD -ről BOOT -olsz, újra előről kezdheted a telepítést akár particionálással, formázással együtt is...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) tündér válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Meggyógyult...! Kikapcsoltam, (ittam egy kv-t) majd előlről kezdtem mindent. És sikerült... Biztos én f....kodtam valamit el...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) sardi_hunor hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Sziasztok.

Olyan problemam van, hogy neha egyet gondol a laptop es ujraindul. A problem reportban a kovetkezot irja a jelensegre: kep csatolva. Minden driver friss, es a windows is a legfrisebb kiadas es verzio, win 10 x64 1709 verzio. Valakinek valami otlet hogy mi lehet a gond?

Untitled.jpg
    
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Még mindíg küzdök ezzel a UPC ConectBox-al. Közelse olyan a jelerősség mint szeretném, Igy nem marad más hátra mint kábellal elvezetni a 2 végpontba a jelet 2 másik routernak!

Hogy tudom azt megvalósítani hogy ne 3 kapcsolatot kelljen az eszközökön beállitani hanem csak az eredeti Conectbox kapcsolattal csatlakozzon?

Elég a 2 végpontba lévő AP nek az SSID jét azonosra irni a ConectBoxal és AP ként futtatni?? Vagy??
(#) Epu2 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Melegedésből származó adatkárosodás. Hűtőrendszer szabaddátétele, tisztítása.
(#) tiggersoft válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Nem kell 3, kapcsold a connect box-ot modem üzemmódba, a 2 router meg mehet azonos SSID-vel különböző csatornán...
(#) Gabó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Minek 2 AP? Nem elég egy AP? Csak jól kell elhelyezni és normálisat venni, ami elég erős.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) Firefighter1 válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
A ConectBox-ot sajnos nem tusom mozgatni! 2 méter kábel van rajta... az fix. Ez fogná le a lakás egyik felét a másik felét fogná le a második router. A harmadik pedig a terasz meg a kert ( abba esik bele a garázs szerszámos stb stb)
(#) Firefighter1 válasza Gabó hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Ha mondassz nekem olyan routert ami stabilan átvisz 3 falat, abból egyet átlósan ( Akarhogy variálom a 3 fal a minimum, hogy eljusson mindenhova) Akkor már rendelem is meg azt a tipust!
De még a 250€ sem tudja. Volt itt kölcsönbe, de elhasalt!
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
A középső helyiságbe kell tenni az AP -t, annak le kell(ene) fednie a két szomszédos szobát is akkor.
A másik szobában elhelyezkedő connect boxal ellentétes falra telepítsd...
(#) RoliNyh válasza sardi_hunor hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Az újraindulás hogy történik? Feldobja a fekete választási lehetőséget, vagy nem?
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Egyébként még azt a bizonyos "spéci" csatlakozót se láttuk amit említettél, lehet simán hosszabbítható amúgy.
És még azt sem említetted, hogy a csatornakiosztást rendesen beállítottad -e?

Ha ez lenne az, akkor az simán hosszíbbítható. Kérsz egy menetes koaxiális toldót, és két szerelhető menetes véget, meg annyi telibe árnyékolt koax kábelt amennyire szükséged van.
Aztán oda teszed a boxot ahová akarod, értelemszerűen a középső szobába.
Ez után jönne kötelezően a csatornabeállítás...

Ha ezek biztosan rendben vannak, és még mindig nem kóser, akkor kezdj agyalni tovább, szóval az előző hozzászólásom csak ezek után következne...
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) Firefighter1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Lehet hogy csak nekem spéci!

A ConectBox az igen... az amit linkeltél.. de nem menetes a "rámenő csati"
Ilyen csuszkás szorulós
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
A fali csatiba menő azis csuszkaszorulós csak másfajta egy picit
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
A kábel pedig olyan vékonykának tűnő
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Közben találtam hasonló kábelt De csakna csatik azonosak... a kábel tipusa nem... Nemtudom hogy az kritikus e?
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ez a csatlakozó nekem egy sima mezei RF koax csatlakozónak tűnik, olyan ami a TV készülékbe szokott menni. De mivel fényképről nem nagyon tudom a méretét, elképzelhető, hogy véknyabb a tüskéje, de ez se biztos. A legbiztosabb az, hogy kiveszed a dobozt, elmész vele egy szaküzletbe, és kérsz hozzá egy toldót, csatlakozókkal ahogy írtam. Belepróbálod ott helyszínen, ha megmutatod az eladónak tudni fogja milyen kell.

A kábel elvileg két fajta van, 75Ω vagy 50Ω. Ha nincs a boxra ráírva milyen a bemeneti ellenállása a csatlakozónak, akkor vegyél hozzá 75Ω -os kábelt. A lényeg mint említettem, hogy telibe árnyékolt legyen.
(Létezik olcsó pénzért olyan is, amin csak néhány szál van körbetekerve, vagy még körbe sincs tekerve a belső szigetelésen, csak úgy mellette fut végig, na az a nem jó kábel. Ha a vágott végét megnézed, látni a különbséget.)

Maradjunk a topiknál...
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 11, 2017 / 2
 
Ha van android telód, töltsd le a WiFi analyzer appot.

Kapcsold ki a boxodat, majd nézd meg a "szomszédok" milyen wifi csatornát használnak, és írd fel mindegyiket. Járd körbe az egész házat, mert lehet nem mindenhol érzékeli a használt wifiket, csak bizonyos helyeken.

Kapcsold be a boxodat, várd meg míg bebootol, és feláll az internetkapcsolat.
Aztán ismét végezz egy analizálást, és nézd meg a te boxod milyen csatornán van. Ha te wifid más csatornán van mint a szomszédoké, nem kell mást tenni.

Ha valamelyík szomszéddal egyező csatornára sugároz a wifid, akkor be kell lépni a box configurációs oldalára egy böngészőn keresztül, és a csatornát átállítani, hogy te a szomszédok által használt csatornán legyen. Érdemes a sajátod minél messzebbre állítani a szomszédok csatornáitól.

Pl ha van két szomszédos wifi, egyik az 1 -es csatornán másik pl a 8 -ason, akkor a sajátod állítsd a 4 -es csatornára. A lényeg, hogy minél távolabbi csatornára állítsd magad a már meglévő és használatban lévő csatornáktól.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
jó reggelt.


Érdekes hibával fordulok hozzátok.
Rendszer win10
gyári beállítás nem működik hibával kidob. Nem történt semmi változtatás.(privát adatok megtartása vagy törlés mindegy)
Elvileg egy csomó program törölve de a telepitő program exe fájlból fut. Rendesen üzemszerűen.
C meghajtón és a start menüben nem találom a programot.
Feladat kezelőben mikor megkeresem a fájl helyét a google letöltési mappába megy.

Törölni akartam egy csomó mindent az iobit uninstalerel és a regiszterit törölte mikor egy áramszünet miatt leállt a gép. Ötlet hogy rendesen is tudjam törölni az összes nem kellő programot? Vagy legalább a gyári állapotot akarom visszahozni az oprendszerre.
Win10 telepítése hogy működik? Nekem még a win7 frissült fel és most legális.
(#) belfi2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia!
Nálam egy illesztő program miatt csinálta illetve egy frissítés. A lényeg hogy nem sikerült újra vissza hozni. A Win 10 telepítése csak nagyon picit tér el a Win 7 től. ami más az a telepítés utáni finom hangolás. A gépházba sok mindent ki kell kapcsolni de szerintem találsz a neten laírást.
(#) antikzsolt válasza belfi2 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Az az igazság hogy szeretném teljesen gyári értékekre tenni az összes adatot. Azt sem bánom hogy veszik ami csak rajta van a c meghajtón. Hogy lehetne újratelepíteni hogy legális legyen. Mióta áttértem még nem telepítettem újra. Le kell töltenem a win10 a microsoft oldaláról és onnan hogy tovább?
Nem a telepités gond hanem az hogy legális maradjon továbbra is.
(#) RoliNyh válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ha a gépházba bevágódsz, ott valahol el van tárolva a jelenlegi termékkulcsod, amit másolj ki biztos ami biztos. Ha nem találod jelezd, és megnézem neked a tabletemen hol található...

Másrészt én úgy tudom, hogy a W10 már nem csak a helyi gépen, hanem egy központi szerveren is tárolja az aktivált gépek azonosítóit. Így ha W10 újratelepítés történik, akkor az néhány napon belül automatikusan aktiválja magát, feltéve, ha nem cseréltél közben valamilyen lényeges hardverelemet...

(Ezt értsd úgy, hogy én még nem csináltam végig ezt a procedúrát, mert W7 -et használok.
Én is csak olvastam valahol, de hogy hol azt ne kérdezd, már nem emlékszem...)

Csak annyit tudok hozzáfűzni még, hogy anno mikor megvettem a tabletet, W8.1 volt rajta előtelepítve, tehát az oprendszer is járt hozzá. Pár napig nem volt aktiválva, és ez fel is tűnt, amit szóvá tettem az eladónál. A válasz az volt, hogy várjak még néhány napot, és ha nincs változás jelezzem újra. Aztán egy két hét után mikor újra ellenőriztem, már aktiválva volt a rendszer, hozzáteszem én semmilyen termékkulcsot nem írtam be. Aztán frissítette magát W10 -re, az is aktivált állapotban van. A gép már több mint egy éves, és a helyzet változatlan.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ja és még annyit tennék hozzá, hogy mindez történt úgy, hogy a tableten már FW -t is cseréltem.
Ugyanis eredetileg dualoprendszer volt rajta tehát android és W8. De mivel az androidot nem használom, a hivatalos támogatói oldalrol letöltöttem hozzá a sima W8 -at tartalmazó firmware -t android nélkül, és azt tettem rá. Így kaptam plusz szabad helyet a W rendszerhez.
(#) antikzsolt válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Cserélni nem cseréltem. Akkor csinálok egy telepítőlemezt és máris újra tiszta rendszerem lesz.
Köszi
(#) eSDi válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Üdv!

A Win10, ha online fiókot használsz, akkor ahhoz kapcsolja a licence-t + OEM esetén a hardverhez is. Így teljes újra telepítés során sem kell megadni termékkulcsot, csak be kell jelentkezni és vissza kapsz mindent és azonnal aktiválva is lesz.
(#) Gombszem válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
75 Ohmos koax kábelt a tv sáv végéig (max 1 GHz) használnak. Felette csak 50 Ohmos kábelt. Ezek már mind jól árnyékoltak, de drágábbak is. A csatlakozók is mások, azok is drágábbak, mint az F vagy egyéb csatlakozók.
A WiFi pedig 2,4 GHz-en, vagy jóval felette működik, tehát biztos, hogy 50 Ohm kell.
Következő: »»   736 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem