Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   735 / 1121
(#) vladcepes válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Kicseréltem a tápot,mert kiderült hogy az a ludas,most nem sípol bekapcsoláskor
(#) Inhouse válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Nem hallottam még Nighty böngészőről. Nem a Firefox Nightly-ról lenne szó? Mozilla letöltés oldal
(#) RoliNyh válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
De, pont arról. A firefox egyik mellékváltozata...
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Nightly build = az aktuálisan belerakott legújabb kiadás, tesztelésre szánva, nem a legstabilabb, bármi gond van vele, küldi a visszajelzést. A nightly build szoftvereket a hozzáértőknek ajánlják, akik nem esnek kétségbe, ha valami nem úgy működik, ahogy megszokták, esetleg a telepítőkészlet se jó, képesek kijavítani, de legalább jelezni a hibát, egyfajta fejlesztői kiadás. Az ezekben a kiadásokban előjött (s remélhetőleg javított) hibák, fejlesztések képezik az időszakos "stabil", átlagfelhasználóknak szánt változat alapját.

Röviden:
Ne csodálkozz, ha valami nem működik benne, még akkor se, ha kompletten ledöglik a telepítője!
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Most ezzel nem sok újat mondtál, már használom pár éve ezt a buildet, sose volt semmi bajom vele, és az updattal sem. De az azért elég furcsa számomra, hogy egy update után minden szó nélkül eltűnteti a saját indítófáljját...
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Nem találtam neki jobb helyet ugyhogy itt kérdezem!
Tarsasházba lakom U*C Conectbox ot használok, de a boxtol távolabb ( fallal) már igen siralmas a jelerősség!

Powerline KIT en gondolkozom.... de minden szoba külön kismegszakítón van! Az nem zavar be neki?
Illetve ha használ valaki ilyen rendszert tudna javasolni?
Az se hátrány ha tudja valamelyik fix IP szolgáltató protokolját!
(#) Inhouse válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Mi az a funkció, ami miatt ezt verziót használod? Ha semmi különös, akkor nem neked való, rakd fel a stabilt és az menni fog...
(#) RoliNyh válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Mikor rákaptam még csak ez volt 64 bites verzió, a firefox és a mozilla is még csak 32 bitnél tartott
(meg a konkurensek is).
Aztán az évek során így rámragadt, de nem volt ezzel semmi baj mostanáig, mondom...
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Mindenekelőtt át kellene gondolni, a ConnectBox elhelyezését. A lakás közepére érdemes elhelyezni. Második fokozatban egy UTP kábellel bekötött router, hozzáférési pont (AP, Access Point) üzemmódban olcsóbb, és stabilabb megoldás lehet. Javíthat a helyzeten, ha a router olyan csatornán működik, ahol kevés zavar, más WiFi hálózat működik - ezzel megdöbbentő javulás is lehetséges.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) game4812 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Eddig nem volt gond, ennek a frissítésnek telepítőjében valamit elnézték, lett egy bug, és nem hozza létre, vagy letörli az indítófájlt. Mivel nightly verzió, megeshet az ilyen. A stabilban javítva lesz biztosan.
(#) Firefighter1 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Sajnos jelen pillanatban a ConectBox pontosan a lakás egyik sarkába van. Ahol van a fali csatlakozó, mert gyárilag keméy 2 méter kábelt adtak hozzá és nem is adnak többet. Plussz a kábel valami spéci koax szerűvalami elég érdekes csatikkal! Délután csinálok rola fotot. Ha valahol tudnék venni ilyet akkor jo lenne.
Ez az AP nem is rossz megoldás, de akkor valami jo erőset kellene keressek! Mert az biztos hogy az még mindig olcsobb mint egy ilyen powerline kit!

Nem utolso sorba a conectbox mögötti routeren meg futhat valamelyik fixip szolgáltatonak a kliense
(#) Gabó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Egyik ismerősömnek is most kötötték be pont ezzel a csoda boxal a netet, és ő is pont hasonló cipőbe van, hogy olyan gyenge, hogy használhatatlan. 55-60nm-es lakást nem fed le. És nem vasbeton épület, hanem sima tégla vékony közfalakkal. Nem néztem még milyen beállítások vannak benne, de a chanel átállítása valamennyit javíthat a helyzeten.
(#) FDAssasin hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Összeraktam egy jó régi gépet. DDR400-as Ram, Celeron D 330. A problémám az lenne, hogy ahogy rádugom a tápot elindul a CPU ventilátor majd 2-3 másodperc múlva leáll és semmi nem történik. A power gombot meg sem kell nyomni, magától csinálja. Ha kihúzom a tápot és azonnal visszadugom fel sem pörög. Ha a kihúzás után megvárom hogy kisüljenek a kondik (hallani lehet a cincogást), akkor a visszadugásnál újra felpörög de ugyanúgy leáll. Pasztázva most volt, az alaplapi GPU-t is újrapasztáztamert már le lehetett törni róla a régi pasztát. Lehetséges hogy túl kicsi a táp? 200W elvileg.
(#) KTobi válasza FDAssasin hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Bekapcsolni próbáltad? Van alaplap ami mikor tápot kap "ellenőrzi a ventilátorokat".
(#) FDAssasin válasza KTobi hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Igen de nem indul el. Akkor fel sem pörög
(#) Gabó válasza FDAssasin hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Biosreset megvolt? Bios elem jó? Csatlakozások jók? Indítani próbáltad csak alap cuccokkal? A 200W elég kell hogy legyen, ha jó a táp.
(#) FDAssasin válasza Gabó hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
CMOS elem kiszedve, CMOS jumper rövidre zárva, táp lehúzva. Nyomtam egy indítást is, hogy tuti minden kondi kisüljön. Csatlakozások jók, többször is szétszedtem és összeraktam. Ramot átraktam a másik slotba hátha. Semmi nincs rádugva, még billentyűzet sem.
Összeraktam, ugyanazt csinálja. Akkor halott alaplap? Lehet hogy a pasztázásnál megkarcoltam az alaplapi GPU tetejét? Direkt fültisztító pálcikával és benzinnel csináltam, hogy még véletlenül se karcolódjon...
(#) eyess válasza FDAssasin hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Csak külön a táp indul minden esetben? Szerintem a táppal lesz ott gond.
(#) Gabó válasza FDAssasin hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
A karcolódás nem valószínű, ha csak nem kapartad meg késsel, jó erősen
Elemet mérted? Meg van a kellő fesz benne? Csere tápod van? Próbáld azzal.
(#) vargaf válasza FDAssasin hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
A "CMOS jumper rövidre zárva",de a CMOS törlése vagy a normál működés oldalon?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017

cmos.jpg
    
(#) FDAssasin válasza eyess hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
A táp elindul külön. De én is túlterhelésre gondolok, mert eddig minden szarhoz azt használtam tápnak és jópárszor lekapcsolt mert túlterheltem. Akkor pontosan ugyanezt csinálja. Lekapcsol és ki kell húzni a falból, megvárni a kondik kisülését és újra el lehet indítani.

Gabó:
Az elemet nem mértem, mert full új volt, akkor vettem ki a csomagolásból, direkt ezért vettem. De ha hazaértem, rámérek.
(#) FDAssasin válasza vargaf hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
CMOS Reset feliratú Jumpert zártam rövidre. 2 tű a lapon, nem 3. (Igen, én is meglepődtem) Eredetileg nincs rajta jumper. Asrock p4i65g lap egyébként
(#) vargaf válasza FDAssasin hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Vedd le a jumpert, mert reset állapotban nem indul.
(#) FDAssasin válasza vargaf hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Tudom. Csak a reset idejére volt rajta
(#) Gabó válasza FDAssasin hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Ja, akkor elvileg az jó. Próbáld másik táppal indítani.
(#) Firefighter1 válasza Gabó hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Ne is mond 65 nm a lakás tégla társasház de egy fal után már csak 36% ké fal után nulla!
Pedig ugy hirdetik hogy stabil... erős....
(#) Gabó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Pontosan, nála is ez van. A reklámját ismerem, és a "drága kedves" szolgáltatót is sajnos. Nagyon nem jó tapasztalataim vannak velük.
Sőt beszéltem egy másik ismerőssel, nekik is ilyen van kb 3hónapja, de náluk is ugyan ilyen "erős". Én panelba lakok, ahol vasbeton a fal, stb, de a lakás túlsó végén is stabil a wifi. Igaz saját router.
(#) Inhouse válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Töltsd le a megadott linkről és próbáld felrakni, ha jó jó, ha nem, akkor rakj fel egy 64bites simát...
(#) RoliNyh válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Pont ezt akarom elkerülni...
(#) feco45 hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy Gigabyte B150M-D3H DDR3 alaplap több usb egérrel próbáltam már.
Kerestem drivereket, de semmi változás a gép minden bekapcsoláskor lefagyott egérmutatóval.
Kihúzom, az egeret visszacsatlakoztatom és működik egész nap.
A biosba csak ps2-es billentyűzettel tudok belépni usb-sel nem.
Mi lehet a probléma?
Üdv: Fecó
Következő: »»   735 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem