Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiófrekvenciás (RF) jelgenerátor
Lapozás: OK   10 / 12
(#) szikorapéter válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Egy orosz nyelvű .djvu -s leírásom az egyedüli hozzá,megpróbálom belőle kimorzsázni.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
2A a gyári kapcsolási rajz szerint. A készülék egyébként 1956-os, ezért is nem írtam neki típust mert neten alig van róla valami.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Szétszedni azért nem kell. Csak nézd meg a biztosíték ház belső oldalát is
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
A gyári rajzban 3 állás szerepel amit a multiméterrel jól mérhetően be is tudtam állítani: 110V-127V-220V
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Ha tudod egyértelműen azonosítani, akkor hajrá. Megméred mindhárom ellenállást, a legnagyobb a 220, azt bedughatod.
Azért az izzó nem árt, hátha van némi zárlat, mondjuk a zavarszűrőben, vagy menetzárlat.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Ez az orosz körmös biztosíték aljzat csak 3 állást enged meg a biztosítéknak, végigpróbálgattam és ez jött ki: 3,1ohm- 3,3ohm- 6,4ohm.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Akkor annyi. Csukott szemmel, egyik kezeddel a hálózati csatlakozót dugd a konnektorba. Ha mindketten túléltétek írj.
Meglehet, hogy jó nagy teljesítmény felvesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Akkor tapasztalatok: Az izzó haloványan világít, a készülék rendben működik így. Az normális hogy közben az izzó végig ilyen 40% fényerőn ment?
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Az jó. Ha zárlat lenne, az izzó teljes fénnyel világítana. Ha az izzód 2 - 300 W -os lenne, még ennyire sem világítana.
Használd egészséggel.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Akkor elvileg ráköthetem a hálózatra a készüléket nem okoz gondot igaz?
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Igen
(#) elektroncso válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Igen. Ezért kérdeztem a biztosíték méretét, a készüléked és az izzó teljesítménye kb. megegyezik, így megoszlik köztük a feszültség.
(#) szikorapéter válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) sancsab hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Kedves Hozzáértők!
Egy régi CCIR FM kisrádiómat szeretném precízen behangolni, amihez kellene legalább 1db 100MHz-körüli FM modulált jel, ami 1kHz-es hallható tartományban sípol.
Nem lehetne egy okos telefont rávenni valahogy, hogy egy 1kHz-es jelet sugározzon FM modulált jelként? Ha lenne ilyen, akkor ezt a jelet megkeresve már be tudnám állítani a rádió hangolt köreit. Sajnos nincs FM jelgenerátorom, ami persze most jól jönne.
Tehát egy 1kHz-es jelre vágyom, amit az FM rádióm 100 MHz környékén venni tudna.
Van valakinek ötlete?
Ide is írhattok: sancsab@freemail.hu
Előre is nagyon köszönöm mindenkinek, akik gondolkodnak ezen a problémán!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) Kera_Will válasza sancsab hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 1
 

Mél címet nem adunk meg nyílvános fórumon meg sehol sem ... kódolás nélkül ... elsődleges SPAM forrás

MP3-s játszó FM transmitter elég lehet ennél olcsóbbat nem találsz ere a célra.
Persze nem labor szignál generátor , de a célnak megfelelhet .
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) Ge Lee válasza sancsab hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 1
 
Kérdés hogy frekvenciában mennyire kell neki pontosnak illetve stabilnak lenni. Vannak ezek az 1-2 tranyós FM drótnélküli mikrofonok amiknek az építgetése a 90-es években volt nagy divat, volt nekem is. Az egész jó hangminőséget adott a rádióvevőben. Gyufásdoboznyi nyák az egész, nem hiszem hogy még megvan de ha megvan majd megkeresem.
(#) pucuka válasza sancsab hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 1
 
A megoldás jó, amit Kera_Will ajánlott, csak némi továbbfejlesztésre szorul. FM transmitter stabilitásával nincs különösebb gond, ha lenne, használhatatlan lenne. Azonban, hogy szignálként használni tudjad, a kimenőszintét is állíthatóvá kell tenned, különben nem tudod behangolni a vevődet a legérzékenyebb állapotba. Ehhez az egészet igen jól árnyékolni kell, és a kimenő szintet korrekt módon, a kimenő impedancia állandósága mellet szabályozhatóvá kell tenned.
Régebben az antenna erősítőkben használtak 75 ohmos állítható 20 dB átfogású csillapítót, ami megfelelne erre a célra.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) Medve válasza sancsab hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 2
 
Szia, én egy tuner egységet használtam erre a célra, de csak lustaságból. Az egységnek csak az oszcillátor és a leválasztó fokozatát használom. Csak egy poti adja a hangolófeszültséget, a másik a löketet. Nekem eléggé stabil. Kiegészítettem csipogóval, mikrofonnal, ha poloskázni akarok. Nem emlékszem már a frekvenciatartományra, de a felső keverés ellenére átfogja a CCIR sávot. Kísérleti eszköz csupán, szerintem egy szignál magjának jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) sancsab válasza Medve hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Nagyszerű ötlet! Köszönöm szépen Medve! *****
(#) sancsab válasza pucuka hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Pucuka, köszi a szakértői választ, igen hasznos volt! *****
(#) sancsab válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Nahát, ez eszembe sem jutott! Nagyon köszi, van is egy valahol. Kiváló ötlet!!! *****
(#) sancsab hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Nagyon köszönöm az értékes hozzászólásokat FM jelforrás ügyben.
Néhány hozzászólónak nem tudtam megköszönni az ötleteket.
Ezúton szeretném Nekik is megköszönni, hogy tudásukból nekem is átadtak egy szeletet!
Kera_Will-nek is köszi az egyszerű, de nagyszerű ötletét!
(#) pucuka válasza sancsab hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Az FM transmitteres ötlet még azért is jó, mert nem kell foglalkoznod a lökettel, ami azért elég fontos. A diszkriminátor lehető legjobb beállításához, amit egyáltalán fülre elérhetsz, fontos a megfelelő löket. Ha csak egy szimpla oszcillátort használsz, annak az egyszerű modulátora műszer (löketmérő) használata nélküli beállítása nem lehetetlen, de eléggé nehézkes.
(#) sancsab válasza pucuka hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Igen, nagy ötlet ez a "filléres" transmitter! Valóban igaz amit írtál és köszönöm a kiegészítést!
(#) Fantasy hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Üdv, Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni egy HT TR-0734/R076 típusú szignál generátorhoz+ (sztereo kóder),ehhez a műszerhez keresem a teljes korabeli dokumentációt, leírást, kapcsolási rajzot hozzá.
(#) Ge Lee válasza Fantasy hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Nálad nem működik a gugli? Parancsolj.
(#) Fantasy válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Köszi.
(#) satlokk hozzászólása Dec 6, 2019 /
 
A következő oszclátorhoz jutottam,igaz nem szignál de küzéphullámu rádiókhoz jó lesz.
(#) Kera_Will válasza satlokk hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Ez telefontechnikai mérőadó , a vevő párjával együtt sokkal jobb lenne .
(#) satlokk válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Szia! Tudom,hogy az.De így sikerült megszerezni csere bere folytán.De a célnak megfelel.Amúgy ismerem mert a szakmámba vág.
Következő: »»   10 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem