Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2048 / 2487
(#) reloop válasza Feki hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
A 83 V-os tápfeszültségre azért nem számítottam, megfontolandó, hogy szabad-e bent a panelban kísérletezni.
Mellékelek egy ábrát a vizsgálathoz, egyszerű source követő, tetszőleges 12 V közüli Zener diódával.
Amit az előbbiekben említettem, az 8k2 értékú ellenállásra jön ki, mely D7 katód és +HV közé lenne bekötve. A rajta folyó 6 mA megnövelné az R25-ön eső feszültséget oly mértéknem, hogy MOS1 nyisson és a source lába +LV potenciál fölé kerüljön. Ez mutatná a tranzisztor működőképességét. A 8k2-őn 300 mW disszipál, amitől egy közönséges 0,6 W-os ellenállás erősen forrósodik, szóval ez utóbbi vizsgálati módszer összesenben is rázósnak tűnik.
Szerk.: a tesztelő áramkörben hűteni kell a FET-et, 1,5 W a fűtése.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
(#) Feki válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Felbírtam tornászni a gatere jutó feszt 43v-ig de a source-on még mindig csak 38 van így gondolom ez a fet kuka.

Most látom csak ,hogy írtál. Lényegében ugyanazt követtem el mint amit leírtál +hv - d7katód közé össze állítottam egy 6k9 értékű ellenállást (nemtaláltam 8k2t). Ez alapján írtam amit mértem.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
(#) Feki válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Próbaképpen kicseréltem a fetet , és az új fettel is ugyanaz a jelenség semmi nem változott.
(#) reloop válasza Feki hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Ez úgy értendő, hogy közvetlenül a MOSFET lábain 5 V az Ugs? Az adatlap szerint ilyenkor a 10 A-t is meghaladja a drain áram.
(#) Feki válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Közvetlenül a fet lábain mérve 0.8V a g-s közti feszültség mindkét feten.
(#) reloop válasza Feki hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Arra a próbára kérdeznék rá mikor bent volt a 6k9 ellenállás.
(#) Feki válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Úgy 3,7V.
(#) reloop válasza Feki hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Ehhez képest változott a mérési pont? Pár voltot nem találunk és lehet pont itt rejlik a megoldás.
Lévén szó aktív mélysugárzóról, a rázkódás miatt bármi el lehet törve, nem csak a vezetősáv, hanem maga az alkatrész is, amit aztán hol jónak - hol rossznak mér az ember.
(#) Feki válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Minden ugyanaz ami változott annyi ,hogy új fet van benne.
Viszont furcsa ,hogy most a teljes szinusz hullám látható a gate-en komplett a negatív és a pozitív is. Nem az a krix-krax amit a szkópernyős képeken láthattunk.

A rezgésből kiindulva átforrasztottam az összes forrasztási pontot , az smd alkatrészeket is. Majd szinte minden mozgatás próba után újramértem az összes alkatrészt ebben a körben egészen R5-ig bezárólag nem-e a meghajtás nem ad elég szuflát a pozitív félperiódusnak. Természetesen minden alkatrész rendben van látszólag és sosem tűnnek rossznak. Kezdek már kétségbeesni.
Továbbá az idevágó kapcsolás részlet vezetősávjainak folytonosságát is mértem már.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
(#) reloop válasza Feki hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Ha a gate-en teljes szinusz látható akkor a ZD1 és ZD3 közül egyik sántít szerintem. C16-on 15 V van továbbra is?
(#) Feki válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
C16 : 14:93V
ZD1 : 3.7V esik rajta , testhez képest 43V mint a gatefeszültség
ZD3 : 15V
(#) reloop válasza Feki hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Ó, bent van még a 6k9, azért nem félhullám a gate vezérlés.
Elmondhatjuk, hogy MOS1 source pozitívabb a +LV-nél? Ebben az esetben a FET működik, kivehető a tesztelő ellenállás.
(#) Feki válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Végeredményében elmondhatjuk , ugyanis :
+LV:35V
MOS1 Source : 38.1V
(#) reloop válasza Feki hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
A feszültségutánhúzó ezek szerint működik. Vedd ki a 6k9-et, lássuk mi történik!
(#) Feki válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Ugyanaz. Minimális jelnél old a védelem , feten nem történik semmi.
(#) szaxxa válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Köszönöm szépen!

Meg fogom leesni a kondikat, amint lesz egy kis időm!
(#) agcsa99 hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Rendelkezem egy JVC A-GX2 sztereó erősítővel. A következő hiba jelentkezett: jobb kimenetre kapcsolva az erősítő szépen torzításmentesen szól, viszont a bal oldal csak magasabb frekvenciát tud produkálni tehát a középmély hangszóró egyátalán meg sem szólal. IC: STK4191II. Attól tartok ezzel lesz a probléma de reménykedem lehet más megoldás is. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza Feki hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Mit jelent a minimális jel? 15 Vac kimenő feszültségig sima AB osztályban dolgozik az erősítő, egyik MOSFET sem nyit ki. Azért az már egy elfogadható teljesítmény bizonyos szemszögből.
A védelem szerintem azért aktiválódik, mert (eddig érthetetlen okból) a negatív feszültségutánhúzó előbb lép működésbe és az R31, R32 közös pontján a feszültség átlagértéke negatív irányba tolódik el.
A C17 is 15 V-ra töltődik?
A védelem közbelépéséig a kimenti jel pozitív és negatív félperiódusai egyforma nagyságúak? Ezt a kimenetre kötött DC voltmérő is kimutatja.
(#) zolika60 válasza agcsa99 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
A hangsugárzókat felcserélted már?
(#) agcsa99 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Nem cseréltem,mivel 3 utas hangfallal próbáltam illetve a jobb oldal mint írtam tökéletesen szólt.
(#) Gafly válasza agcsa99 hozzászólására (») Nov 21, 2017 / 1
 
Én itt feladtam
(#) Feki válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
A teljes kivezérlés egy tizede amitől 1VAC-t alig ér el a kimenet.

Igen C17 is 15v-ra töltődik.

Dc szint a kimeneten 3.1-5mV között mászkál így gondolom nagyon közel egyforma lehet.
(#) reloop válasza Feki hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Vizsgáld meg mi generálja a tiltást! Mint említettem az R31, R32 ellenállások közös pontjának 0 V-tól való eltérését érzékeli az U8 komparátor. Itt észleleted is az egyenfeszültséget Bővebben: Link.
Az R31 és az R32 másik vége a Q7, Q8 kollektorához kapcsolódik, melyek a ±LV mínusz egy diódányi feszültségtől, csak akkor térhetnének el, ha a feszültségutánhúzók működésbe lépnek. Ezt olyan 15 Vac környéki kimeneti feszültségnél várom bekövetkezni. Az, hogy 1Vac-nál már tilt a védelem azt jelenti, hogy a figyelt pontok egyikén teljesen indokolatlanul megváltozik a feszültség. Mérd meg melyik ez, Q7, Q8 kollektorai, vagy a biztosíték feléjük eső vége tűnik könnyen elérhető mérési pontnak. Az sem lepne meg, ha FH1 biztosíték lenne érintkezési hibás, arra viszont nem találok magyarázatot az eddigi mérések alapján, hogyan kerülhetett vezérlőjel a MOSFET-ek gate-jére, ha már jóval előtte aktivizálódott a védelem, melynek elvileg a Q10 némító tranzisztor nyitás a folyománya, tehát le kellett volna állni az erősítőnek.
(#) metabo123 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Ne add fel!
Hátha rájön a kolléga, hogy jót akarsz neki.
Mert, ugye lehet a hangsugárzó is hibás, sőt elég kézenfekvő!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2017
(#) pjg válasza agcsa99 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Pffffffffff!
(#) mek-elek válasza Feki hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Kedves fórumtársak,

Főleg építési tapasztalatom van, nem vagyok elégedett tudásommal, de a sikerért...

Talán nem csaplak be azzal a gondolattal, hogy én a helyedben az összes kondenzátort lecserélném egyszerre újra, mert így nyílik lehetőség, egy stabilabb további működésre.
A gyári készülékeket nem szerelik a legjobb minőségű alkatrészekkel, és a kondenzátoroknak behatárolt a kapacitásuk élettartama.
Hasonlítanám az elemekhez, üresen mutatott feszültsége terhelve megváltozik.
Én a teljes kondiállomány cseréje után elmélkednék, feltéve, ha nem féléve gyártották.
üdvözöl, Elek
(#) pjg válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Én meg vitába szállnék veled.
Ez pont olyan, mint a Simsonosoknál.
"Nem megy a motor. Kicserélem a kondenzátort."
A beszerelt új kondenzátor jó? Ki garantálja?
Megkeresem, hogy a hibás áramkör tápellátásáért melyik kondenzátor felel. Megmérem a feszültséget. Szkóppal az egyenfesz. simaságából következtetni lehet, ha a kondi kapacitást vesztett. A kiszerelt kondenzátor kapacitását, ESR-t megmérni. Ezután vagy visszaszerelni, vagy cserélni. Esetleg párhuzamosan beforrasztott jó kondival próbálni.
Tehát gondolkodni, mérni. Okosan, nem ész nélkül.
Hibát hibával javítva hatványozódik a hiba. Nem megjavul.

Természetesen az új kondenzátor kapacitását, ESR-t beszerelés előtt is meg kell megmérni.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2017
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
A NET-en is fenn van: javítás, minden kondenzátor cseréjével! Punktum!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2017
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Nov 22, 2017 / 4
 
Most írtam a neten, hogy nem! Persze a szopófaktort önkéntes alapon lehet növelni.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2017
(#) airwalker hozzászólása Nov 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Tulajdonomba került egy Kenwood RV 350 típusú erősítő. Bedugásnál ellőtte a fő biztit, kicserélve azt és soros izzóval élesztve folyamatosan villog az égő és a K1 jelű relé is ezzel összhangban ki be kapcsolgat. Átmértem a relé körül lévő tranzisztort, diódát stb, az 5,6\-30V-os táprészt, a pufferkondikat, sikertelenül. A trafó szekunderjén lévő F5 jelű biztit kivéve nem kapcsolgat ki be, viszont így semmire nem reagál.Melegedést nem találtam, az említett 5,6V-os táprész környékén kicsit barnább a panel mint a többi helye, de az alkatrészek műszerrel mérve jók.
Mellékelem a szervizkönyvet.
Következő: »»   2048 / 2487
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem