Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus szulfátoldó (Akku aktivátor)
Lapozás: OK   63 / 83
(#) tursaba válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Szia ! Az esővíz 10-12 ppm-es.
(#) Chipmunk1960 válasza tursaba hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Az előbb /délután/ csináltam pár mérést, de eltűnt amit leírtam, mire elküldte volna.
PPM mérő, TDS-3
Tengervíz, 4360 ppm, 40KOhm, 200mV
Csapvíz, 172ppm, 6,6Mohm, 405mV
Esővíz, 66ppm, 6,5Mohm, 270mV
Dehumanized, 45ppm, 2,0Mohm, 90mV
Van valahol ioncserélt vizem is, ha megtalálom, azon is elvégzem ezeket a méréseket, gondolom annak teljesen azonos értéket kell mutatni. A TDS-t nem kalibráltam, csupán összehasonlításra használtam vízszűrő-csere előtt, s után.
(#) Epu2 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 25, 2017 / 1
 
Üdv! Nem vágja agyon. A legártalmasabb ionokat kiszűri a műgyanta, amin átengedik. A másik, hogy ha a cella egy része nincs elektrolitban, illetve az a rész, amelyik töményebb kénsavban fürdik, alapból károsodhat. Így az ioncserélt víz, inkább használ mint árt. Úgy is írhatnám, nem az ioncserélt víz nyírja ki. Esetleg az akkor bemosódó szennyeződés, ami a cellakárosodás miatt keletkezik.
A gondozásmentes akkuk többsége csak azért gondozásmentes, mert a dugók le vannak ragasztva egy müa csíkkal. Annyit kibírnak, mint a garancia miatt szükséges. A sokat használt, meleg helyen üzemelő akkumulátor minden képp veszít vizet. HA már feltűnik, ott már kisebb nagyob gond lehet.
Megelőzés! Évenként inkább tavasszal, mint ősszel ellenőrizni.
(#) marosit hozzászólása Jún 18, 2018 /
 
Üdv. Ért valaki Akkumulátor másodlagos szulfátlanításához?
(#) Chipmunk1960 válasza marosit hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
A A Proli007 féle szulfátoldó - töltő !
(#) marosit hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Ok, köszi.
De én olyanra gondoltam, egy 12v kb 70ah akksit milyen időközönként menyi volttal és mekkora amperal tölti egy másodlagos szulfátosodás ellen használatos töltő?
(#) fastaction válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Nekem , nagyon bevált !
(#) Chipmunk1960 válasza marosit hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Impulzusokkal tölti, 24V-os trafóról pufferről, ami kb 34V. Nekem olyan 50A -es trafó van rajta, meg a többi alkatrészt is megerősítettem, 10.000µF kondi, 200A FET Egy erőteljesen lemerőlt szulfátos akksin a shöntön, mértem 50A -es tüskéket. de melegszik is minden, kell rá a venti.
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Az eredeti cikket itt találod meg.
(#) marosit válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Azta hát ezek elég durva adatok. A gyári töltök is ekkora ménykűvel bombáznak? Azokra a kis processzorosakra és a forexosra gondoltam. Én úgy tudom hogy azok kb.4-7 amperosak csak. Akkor azok nem is olyan hatékonyak?
(#) Chipmunk1960 válasza marosit hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Azokat nem mértem, de nem melegszenek. Az impulzus szélesség x 50A nem több mint a folyamatos töltő áram.
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Itt van a felcombosított deszulfátor, több nagy akksit sikerült már vele életre kelteni, a venti, időközben leesett széttört, de állandó hűtése volt. A fotózás közben vettem észre, hogy a szűrőkondi, "meghízott" Az értékei azért még nem olyan rosszak 8900uF, ESR 0,03Ohm.
(#) Chipmunk1960 válasza marosit hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Rámértem most az ilyen bolti /nekem kínai van egy akksin, a másik töltő is/, talán 4-7 Ah-s zselés akksiknál használ, de autóakkumulátornál nem észlelek semmi javulást.
(#) marosit válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
És ilyen töltőt venni is lehet vagy csak csinálni? Mert a googleban csak inkább kapcsolási rajzokat látok ezen a téren.
(#) marosit válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Én is vettem egy aldisat. Nem jártam sikerrel, pedig vagy 10 akkumulátorrnál próbáltam.
(#) marosit hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Van egy gaiant gzl50 töltöm, azt át lehet alakítani deszulfátornak?
(#) mohinger válasza marosit hozzászólására (») Aug 14, 2018 / 1
 
Egy gyári használható deszulfátor 62eFt. Bővebben: Link
Én nem a full automatát építettem meg, hanem az alapverziót, de az is tökéletes. Úgy is időnként rá kell nézni az aksira szulfátlanítás közben.
(#) fastaction hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Az újabb kalciumos akkumulátorok ritkábban javulnak sajnos . Valószínűleg ezért jártatok többen is eredmény nélkül . A régi akkumulátorról a félig lehullott lemez vastagabb volt , mint egy új aksin . Sőt , most vittem leadásra két 40 éves akkut . Többet nyomott , mint négy újabb .
(#) marosit válasza mohinger hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Igen azt tudom, a forexosat. Csak probálkozok olcsobban kijönni belőle. Mert ha nem tudom ujjáéleszteni az akksikat akkor kár lenn érte annyi pénzt adni.
(#) marosit hozzászólása Aug 15, 2018 /
 
Deszulfátor nélkül lehet amúgy tudni, hogy megmentető-e még az akksi? Multiméterrel, terhelővillával, vagy töltés közbeni jelenségekkel?
(#) Inhouse válasza marosit hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Pont ilyenünk van, nem vagyok regenerálásilag elájulva tőle.
(#) Chipmunk1960 válasza marosit hozzászólására (») Aug 15, 2018 / 1
 
Többféle módszer van rá,
1. meggyi most a feszültség benne?
2. Ha töltőt raksz rá, mi történik? Veszi a töltést? Hány A-rel? Az idő múltával, csökken az áram?
Ha nem megy 2-3 A alá, a fesz nem akarja elérni a töltött értéket, cellazárlat.
Ha túl hamar felszalad a fesz, de nem kívánja az áramot, s le sem tudja adni, akkor valószínű szulfátos. Van egy párszáz miliamperes 14V os töltőm, azt rárakom napokra, s meglátom, mit mutat. Ilyet könnyű összerakni a kínaiból, amin A-V -ot lehet állítani.
Terhelő-villát magam csináltam, amit találtam alapon, ha ezzel az ellenállással tudja az 50 A-t huzamosan, már jó az akksi. Most látom, a mutató pont nehezen látszik, 52A -en van.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2018
(#) marosit válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Hát nehéz ügy. Van például olyan akksi, amire rárakom a töltőt és az egyik cella el kezd bugyogni. Az cellazárlat lehet?
(#) marosit válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Akkor van olyan is ami kb 0 ampert vesz fel töltéskor még több óra után is. És melyik az a legkissebb feszültségű akksi amit még meg lehet menteni? Terhelővillánál arra gondolzam, hogy olyan akksi is megmenthető-e, aminél a terhelővilla ki se leng teszteléskor.
(#) Chipmunk1960 válasza marosit hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Ha pezseg az normális, akkor veszi az áramot, amelyik nem pezseg, abban nem működik a kémia, valószínű cellazárlatos. De ha csavaros, egy szeget kötve a mérőzsinórhoz, tudsz minden cellában feszt mérni. Ami nem vesz fel semmit a kuka. Ha semmi áramot nem ad le az már szintén kuka, hiába mutat némi feszt, sosem lesz jó.
(#) Joe_001 válasza mohinger hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Üdv!
" A készülék elektronikus rövidzárlat és túláram védelemmel ellátott."
Nem trollkodni akarok de az elektrosztatikus rövidzárlat az hogy meg mikor?
Bocsi!
(#) lvont hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Üdv! Többen írtátok, hogy van a közeletekben Forex-es szulfátoldó. Annak utánépítésére tett valaki kísérletet? Egyáltalán lenne értelme ilyennel próbálkozni?
(#) Inhouse válasza lvont hozzászólására (») Aug 22, 2018 / 1
 
Szerintem semmi extra nincs benne, nincs "kiemelt" impulzus, csak a hálózati feszültség hullámai "bombáznak". Ami extra az a beállítható áramerősség, illetve a feszültség korlát. Egy Resurs-1 töltőm van itthon, szerintem nagyjából fedi a működését. Illetve ez utóbbi annyival kevesebb, hogy nincs benne a kikapcsolható feszültség figyelés.
(#) Chipmunk1960 válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Én is annyinak láttam egy Angol oldalon. Az 50Hz-et megfelezi, s darabolja, szerintem tirisztorral. Semmi különleges, a kikapcsolható fesz figyelés, pedig halálos lehet /az akksira/!!
(#) Inhouse válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Az csak olyankor kell, amikor annyira gáz az akku, hogy a magas belső ellenállása miatt azonnal felszökik a feszültség a korlátig és lekapcsol. Ilyenkor benyomjuk a kb. 2 óráig korlát nélküli módot és megy a csövön, ami kifér. Van, hogy egy idő után elindul az áram is és lejjebb esik a feszültség, akár még lehet is belőle valami, de nem ez a jellemző.
Következő: »»   63 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem