Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   1 / 371
(#) Csaka hozzászólása Aug 8, 2005 /
 
Sziasztok Csaba vagyok! Most csatlakoztam hozzátok nagyon tettszik ez a fórum.
A problémám az lenne, hogy építettem egy kis Cnc marógépet, amit léptetőmotorok mozgatnak. Ezek azonban elég kis teljesítményűek,ezért gondoltam hogy megpróbálkozom a Dc motorokkal aminek ráadásul encodere is van, de sehol sem találok hozzá kapcsolási rajzot. Esetleg valaki találkozott már ilyen Pc ről vezérelhető Dc meghajtással?
(#) Aurum válasza Csaka hozzászólására (») Aug 8, 2005 /
 
Ha pozíció encoder van rajtuk, akkor ezek a servo motorok, ha jól tudom...
Létezik egy pár ilyen megoldás...
De hardver kell mögé...!
(#) Csaka válasza Aurum hozzászólására (») Aug 8, 2005 /
 
Köszi Aurum!
Nekem ilyen szervomotor vezérlő áramkörre van szükségem, mégpedig step, dir rendszerű.
(#) Cyberex válasza Csaka hozzászólására (») Okt 14, 2005 2 /
 
0670/613-1813
(#) Cyberex válasza (») Okt 15, 2005 /
 
Ennek a megvalósítása elég bony, a hardware végtelen egyszerü(6 alkatrész),de a mikrovez szoftja elég húzós, (a DC motoroknak elég szép kis lendülete van, a fékezést leprogramozni elég húzós). ha gondolod segítek megcsinálni, elég nagy tapasztalatom van a dologban. A programot megírhatom, de a forrását nem adom oda csak a beégetett olvasásvédett picet.
(#) Csaka válasza Cyberex hozzászólására (») Okt 18, 2005 /
 
Ciberex ird meg légyszi mennyi idö megírni a programot és mennyibe fáj ( Ft ) a felprogramozott pic.
Kérlek a kapcsolási rajzot küld el szmolarbt@axelero.hu címre.
üdv: Csaka
(#) Cyberex válasza Csaka hozzászólására (») Okt 18, 2005 /
 
ok rajzot készítem. pár nap és megy
(#) Cyberex válasza Cyberex hozzászólására (») Okt 18, 2005 /
 
ha surgos inkabb hivj fel, feljebb megtalalod a szamomat
(#) ttl válasza Csaka hozzászólására (») Okt 19, 2005 /
 
Szia Csaba nem tudnál küldeni képeket a marógépedről? érdekelne
(#) Csaka válasza ttl hozzászólására (») Okt 25, 2005 /
 
Ok készítek képeket és küldök!
(#) Csaka válasza ttl hozzászólására (») Dec 22, 2005 /
 
Bocsika nagyon sok dolgom volt ne haragudj , hogy nem küldtem képet eddig van egy új dolgom a munkámmal kapcs azt intéztem szabadalom stb.
de közben szereztem AVR procival müködő dc motorvezérlőt encoderes útmérés, csak a forráskódban kellene még megegyeznünk egy USA fiuval!
küldöm a képeket.
Üdv: Csaba
(#) szabi83 válasza Csaka hozzászólására (») Dec 22, 2005 /
 
a marrófej helyére nem lehet pl nyomtatófejrészt vagy vmi festék hagyó fejet rakni ?
pl nyáklemezre nyákot nyomtatni
(#) Csaka válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 23, 2005 /
 
Szia Szabi!

Ez azt is tudja, de lehet eleve kimarni a nyákot a komolyabb programoknak van ilyen kimenete ami olyan filet generál amit a maró fogad!

Üdv: Csaba
(#) tbence3 hozzászólása Ápr 27, 2006 /
 
Sziasztok!
A véleményteket kérném ki hogy lehetséges-e házilag megépíteni egy marógépet NYÁK maróra gondoltam.
A véleményteket kérném ki!
Hy Bence
(#) source2 válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
hi!

www.hobbycnc.hu

meg, de sok munka és kitartást igényel, meg pénzt!

udv...
(#) tbence3 válasza source2 hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Hali
De pénzben mennyire saccolod?
(#) Slope válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
hát nézzük: a legolcsóbb használható motorok 5-6 ezer/db, hozzá trafó 8 ezer, a vezérlő home made verzióban (ha Te írod hozzá a progit is) 6-8 ezer. Persze használhatsz cél IC-t is...
Maga a váz és a szánok, orsók... nos ez a legnehezebb kérdés, attól függ miből építed. Pozdorjából, golyós fióksinekkel, és menetesszárral kb. 30 ezerből megvan.
Vagyis olyan 60-70ezerből meg is van, a marómotort, és a gravírtűket nem számítva.

Én 100ezret beleöltem, aztán a project félbeszakadt (időhiány miatt)... jelenleg csak az x és y tengelyem van működőképes állapotban.
Mire befejezem lesz ez 150 ezer is... igaz ez fémvázas.
(#) mspike válasza Slope hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Én is dolgozok egy ilyen kütyün a "háttérbe" és ott tartok, hogy egy szakember megcsinálta nekem a váz tervét Igazán penge lesz, csak tényleg sok pénz és meló, igazán akkor van értelme, ha aztán az ember megrendelésre is gyárt hobbi nyákokat
(#) Slope válasza mspike hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy nem csak nyákmarásra jó... persze ez függ a kivitelezéstől.
(#) Tomee válasza mspike hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Mennyi idő alat készít el egy nyákot?
Szerintem pár óra. Én már láttam ilyen gyári nyák marót. Hát az idő a végtelenbe tartott.
Szerintem egyszerübb fotózni és savazni. Bár az is idő igényes, de a marót reggel bekapcsolod és mire hazaérsz a suliból kész is van pár db nyák ha ügyesen állítottad be.
(#) tbence3 válasza mspike hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Akkor végülis ha nekem csak hobbi nyák készítés célom van vele akkor bele se kezdjek.Nem?Csak nyák készítésre fölösleges és DRÁGA is.
Kösz azért.
Bence
(#) Slope válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
attól függ milyen áttételt, motorokat, marófordulatszámot, és marókést használsz.

Idézet:
„az idő a végtelenbe tartott”

az elég vacak gép lehetett
(#) tbence3 válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Végülis igazad van!
(#) Slope válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
hobby cnc...
benne van a nevében is... nekem az építés öröme, és a siker gyönyöre már megérte a munkát.
(#) A Jani válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Szerintem venned kéne egy igen régi A4-es Plottert, akkor van két tengelyed amihez csak képet kell nyomtatnod nem pedig NC-vezérelned, a toll helyett kell egy gravírozót befognod!?
Leírva egyszerűnek tűnik, de ez egyenlőre csak egy gyors agymenés volt, nem tdom tényleg működhet-e!?
A. Jani
(#) Slope válasza A Jani hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
működni működhet... végülis miért ne!
még furatkészítésre is használható, csak egy kicsit át kell alakítani
(#) _JANI_ válasza Slope hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Szerintem egy ilyen HOBBY CNC Fúró-marót még sok egyéb feladatra is fellehet használni. Ha valaki egy kicsit alaposabban körülnéz a fentebb említett oldalon, az láthaja, hogy nyákmaráson kívül még mimindenre használható. Perzsze a megfelelő vezérlő szeftverrel karöltve... és pont a NC - CNC nyelv alkalmazásán van a hansúly! Igy ez nemhasonlítható egyetlen Plotter-hez sem, mivel teljesen más feladatokra lettek tervezve!
Serintem a profi CNC Furó-marógép ára nem a HOBBY szinthez lett kialakítva...
(#) A Jani válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Én NC-megmunkálóközpontok között dolgozom nap mint nap és tudom, hogy ezekkel csodás dolgokat lehet véghezvinni, de ha valaki csak nyák készítésre akarja használni akkor feleslege 3D-s gép bonyolult vezérléssel még akár egy kivénhedt mátrix nyomtaló is megteszi, ha a laptovábító görgőt kiegészítjük némi gumiszíjjal és alá teszünk egy gögősort....
A. Jani
(#) nyulbul válasza Slope hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Idézet:
„működni működhet... végülis miért ne!”


Sajnos nemigazán.
A "marófej" annyira leterheli a plottert hogy annak annyi.
(#) tbence3 válasza nyulbul hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Végülis meg lehetne úgy oldani nem hogy mint már hallottam egy matrix nyomtatót szétszednénk és beraknánk párhuzamosan egy másik tengelyt.Eredetileg 1 van benne nem?.Na és akkor már csak az y tengely mozgás hiányzik meg a függőleges ami szerintem elég ha 1-2 centit tud mozogni nem?Eggyáltalán müködne?
De ha igan akkor a vezérlés az hogy lenne megoldva?
Következő: »»   1 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem