Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 68
(#) 1asz1o hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Nincs meg valakinek a Videoton Pluto RC 4623 kapcsolási rajza?
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2017
(#) ronin75 válasza 1asz1o hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
(#) 1asz1o válasza ronin75 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Köszi, de ez nem az.
Közben megtaláltam, ha valakit érdekel.
(#) littlejoe hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Keresem az europhon rck 1540 régi music-center rádiórészének kapcsolási rajzát.Hibás az fm része.
Először antennával volt teljesen érzéketlen,az első tranzisztor lábához érve halkan szólt.Szétszedtem, az első 3 tranzisztort kicseréltem újra, mindent átforrasztottam.A rádió am-fm része 4 tranzisztor+tda1220ic.Most antennával vannak állomások kis hangerővel közte hangosan sistereg,a sáv végefele egy két adó zajosan és hangosan szól.Mi lehet a baj?
(#) jani1987 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
(#) littlejoe válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
kKöszi,_nincs fenn!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) littlejoe válasza littlejoe hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Lefényképeztem a panelt._Aamire jutottam:
Ha egy másik zsebrádio kf jelét rákötöm a kfKF szűrőre akkor is olyan hangerőn szól, mint a saját hangolásával, de ha félrehangolom, vagy nem kötöm rá az antennát, csak közelitem, akkor nagy hangerővel csak sisteregve, torzan szól._Lehet, hogy a tda TDA 1220 ic IC hibája?
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) littlejoe hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
aAz első kép:
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása Szept 22, 2017
 
A SHIFT billentyű használata semmilyen módon nem káros, nem veszélyes. Szükség szerint bátran lehet használni.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 22, 2017 /
 
A vok és az xd után szoktatni kell a népet a megfelelő írás módra.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Mien vok? Kínaji?
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Vok=vagyok.
(#) littlejoe válasza littlejoe hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Megoldottam máshonnan kapott segítséggel: a demodulátor kör KF-ének kapacitása szakadt meg.Nem lehetett hangerő maximumot beállítani. Csak kis mértékben szabályzott. Párhuzamosan forrasztva egy 22pF kondit a tekerccsel, be lehetett állítani.
(#) Csabika02 hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Van egy havernak Unitra beta dss 201 rádiója. Nem szól alap zugás van csak. Biztik jók. Végfok ic-k rosszak??
(#) vargaf válasza Csabika02 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Ennyi információ alapján az jut az eszembe: van a kezemben egy ellenállás, színes sávok vannak rajta, mekkora az értéke? Olvassam le a sávok színét és nézzem meg a kód alapján vagy mérjem meg multiméterrel? Nem egyszerűbb ha felteszem ide a kérdést hátha valaki a kevés információ alapján is kitalálja.
(#) pittti válasza Csabika02 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Ha azt az „alap zúgást” a hangerőszabályzóval tudod változtatni, akkor nem a végfok a hibás. Sokkal valószínűbb a KF-ben valamelyik tranzisztor elhalálozása (ennyire nem tud elhangolódni).
(#) kistee válasza Csabika02 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Az is lehet, hogy nincs áthangolva CCIR URH-ra és ezért nem hallasz semmi értelmeset...
(#) vargaf válasza Csabika02 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Nézd meg ezt:
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/171unitrareceiver/beta.htm
Ha még az eredeti OIRT normás az FM sáv, akkor nem tudsz adókat fogni.
(#) benko5009 hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Sziasztok !

Adott egy Grundig Satellit 1400 SL. FM sávban működik, de nagyon bizonytalanul.
Ráhangolok egy adóra, majd továbbhangolva egy darabig nem történik semmi, aztán ugrik valahova teljesen kiszámíthatatlanul.
A frekvencia kijelző is így jelez.
A forgókondi látszólag szépen, egyenletesen mozog.
Közép- és rövidhullámon meg sem mukkan.
Találkozott már valaki ilyennel ?
Hol keresgéljem a hibát ?

Köszönöm előre is a segítséget !
(#) Sebi válasza benko5009 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Nem lehet kikapcsolni az AFC-t? (Hangoláskor.)
(#) benko5009 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Az AFC-t kikapcsolva nem változik a helyzet. Hangolom-hangolom, majd egyszercsak ugrik akár 1-2 MHz-et (a hangolás irányába)
(#) Sebi válasza benko5009 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Hmm, nagyon érdekes! És ezt a skála bármely pontján eljátssza, nem csak egy adott helyen?
(#) benko5009 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Igen, a skála bármelyik pontján megtörténik
(#) Sebi válasza benko5009 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Nem láttam még ilyet...
Az biztos, hogy az oszcillátor megy odébb - ezt méri a digi skála is és azon látszik.
Ha a teljes skálán bárhol előfordul, akkor majdnem teljesen kizárható a forgókondiba került idegen anyag - kivéve, ha valahogy tud benne vándorolni.
Esetleg kontakthibás forgórész?
Próbáld meg ütögetéssel előidézni...

Talányos...
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) benko5009 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Most néztem újra, az FM két végpontja 88,60 MHz és 109,60 MHz.
Az adókat (amit megtalál) nagyjából a megfelelő frekin találja.
(#) Kp72 hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Tiszteletem!


Adódott egy kis problémám. Izzót szerettem volna cserélni a Pio tx 1000- es tuneremben, de szétszedés közben kicsavartam egy zsinórvezető görgőt is. A madzag közben leugrott, azt sehogy sem tudom, hogy kéne visszaaplikálni. Szó szerint elvesztettem a fonalat.
(#) fecameca hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Sziasztok. Lenne egy ilyen rádióm: Sanyo M4420. A magnó részével már nem foglalkozom. A rádiót hallgatjuk a konyhában. Magyarországon lehetett kapni. Érdekes módon kapcsolási rajz sehol. Sem a Kádár Géza sorozatban, sem az interneten az Elektrotanyán nincsen. Ebay-on árulnak ilyen papír alapú service manualt, 3500 Ft + nem tudom még mi plusz. Ennyiért inkább kidobom, új korában nem került többe a magnós rádió. Az egy baj, hogy a megszokott helyén nagyobb készülék nem férne el. Eredetileg OIRT sávos, egyedi módon a légmagos tekercsekbe méhviasszal voltak rögzítve az áthangolást szolgáló vasmagok. Visszahangoltam, amennyire tudtam, de szerintem a konstrukció sajnos elég érzéketlen, és a manapság elmaradhatatlan AFC is hiányzott belőle. Bajok vannak az aránydetektor körül. Csak úgy megfelelő a hangerő, ha valamennyire mellé van hangolva, így meg 2x jönnek be az adók egymás mellett. Az oszcillátor kör kialakítása is érdekelne, mert leágazásos az oszci tekercs, és mert az AFC beépítése után csak a sáv felét tudja, illetve az AFC varicapra adok + 5Voltot, és úgy tudja a másik felét. Jó lenne egy rajz, mert érdekelne, lehetne-e még belőle egy normális rádiót csinálni? Le is fényképezhettem volna, de találtam ezt a rádiómúzeumos képet, csak éppen kapcsolási rajz róla ott sincs fenn valamiért.
(#) fecameca válasza fecameca hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Érdekes, hogy ehhez nem lehet rajzot beszerezni, pedig Magyarországon árulták. Elég szokványos, és már elavult kapcsolás, hiszen csak rezgőkörök vannak benne, nincs piezó szűrő, a hang végfokozat is trafós. Mindegy, az aránydetektort én rontottam el az AFC-vel, pedig a koncepció jó volt. Megmértem az aránydetektor kimenetén mindkét irányba félrehangolva a hibafeszültséget, az oszcillátor rezgőkörére tettem egy varicap-ot. (Valami BB, talán BB139) Először nagyobb kondenzátorral sorba, de végül kiderült 10 pF elég lesz. A baj az volt, hogy túl kicsi ellenállásokat tettem be, legalábbis az aránydetektor kimenetére 10 Kiloohm, nem is értem miért, úgy látszik, nem álltam a helyzet magaslatán, hiszen ott 50-100 K nagyságrendű ellenállások szoktak lenni. Így már teljesen jól be lehetett hangolni. Az oszcillátor elég rossz helyen van a skála alatt, körbe építve forgó kondenzátor, KF, stb. nem sikerült kideríteni, lehet- e nagyobb sáv átfogás? Marad a ketté osztott sáv, mikor is a felső részt a varicap-ra ellenálláson keresztül juttatott stabil +5 V állítja be.
(#) pucuka válasza fecameca hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Kapcsolási rajzot sohasem volt kötelező mellékelni, csak magyar nyelvű használati utasítást.
Nagyobb sávátfogást úgy tudsz beállítani, hogy növeled az oszcillátor köri soros kapacitást, vagy csökkented a forgóval párhuzamos kondenzátort.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Az meg mekkora királyság volt, amikor a Keravill-ban alkatrészt is lehetett kapni hozzájuk
Következő: »»   37 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem