Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   163 / 211
(#) jacsoj válasza niedziela hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
A külső méretét hogy látom?
(#) niedziela válasza jacsoj hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Rajzterület bal felső sarkában van az origó.
Ezt oda mozgatod ahova akarod.
Fent és baloldalt ott a vonalzó hozzá.
(#) jacsoj válasza niedziela hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Mindezt értettem, de nekem a külső méret kontúrja is kell, mint a képen a trafónak.

sprint l.jpg
    
(#) brato válasza jacsoj hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Vonalat is lehet húzni a programmal. Rajzold körbe tetszés szerint.
(#) jacsoj válasza brato hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Erre voltam kíváncsi, hogy kell csinálni.
(#) Alkotó válasza jacsoj hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Választasz egy felirati réteget, és a nálad "vezetősáv"-ként jelzett ikonnal tudsz vonalakat húzni. Ha felirati réteg akkor kontúr lesz a vonal, ha rézoldal akkor meg vezetősáv. A rétegeket alul tudod választgatni.
A téma címe alatt olvashatsz pár sort a programról, amit a 6-os verzióról írtam, de sok hasonlóságot felfedezhetsz az 5-ös verzióval. Néhány alaplehetőségre valószínűleg rávilágít ha elolvasod.
(#) jacsoj válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Köszönöm, megcsináltam, elmentettem.
(#) niedziela válasza jacsoj hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Hogy kell vonalat húzni ?
Mi a következő lépés ?
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Következő lépés a görbe vonal, aztán a síkbeli alakzatok (akár szabályosak is lehetnek), majd a térbeli testek, végül ezek nagy számú kombinációja. Itt a lista végén már egészen komoly testek is létre jöhetnek. És ha létre jöttek, akkor meg lehet próbálni mozgásba hozni őket.
(#) tirszin hozzászólása Dec 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudtok abban segíteni, hogy lehet hosszanti, mart rést megadni a tervezés során?
Az lenne a célja, hogy kitörhetők legyenek a kisebb elemi nyák-ok.
Előre is köszönöm!
(#) niedziela válasza tirszin hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
O rétegen rajzold meg.
(#) tirszin válasza niedziela hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget!

Már csak az a kérdésem, hogy rajzoljam meg.
0,1mm vékony vonallal csak a kontúrját, vagy pl. 2mm-es vezetősávval az egész kivágandó területet?
(#) niedziela válasza tirszin hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Szerintem elég a kontúrját
(#) tirszin válasza niedziela hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Igen, elég a 0 vastagságú vonal, köszönöm.
Közben utánaolvastam, ha vastagabb is, a középvonala mentén értelmezi a kontúrt a marást vezérlő szoftver.
(#) frissadam hozzászólása Dec 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani jóféle és ingyenes makró lelőhelyet sprint - hez? Nekem sajnos elég kevéske alkatrészem van.
(#) Pali79 válasza frissadam hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
(#) frissadam válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Köszi!
(#) jani1987 hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Még csak mostanában haverkodok a sprinttel és ez ügybe kérnék egy véleményt mert azért a helytakarékosság az elsődleges. Ugyanakkor a marató anyaggal is spórolnék. Így sok helyen vastagra hagytam a vonalakat.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2017
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Én már régebb óta használom, nem tűnik rossznak amit feltettél annak tükrében hogy semmit nem tudunk az áramkörről. Egyáltalán mi a kérdés? Amit ajánlani tudok az Alkotó SP6 leírása itt a téma fejlécében. Én rá szokom írni a panelekre a dátumot (év, hónap) és valamilyen egyéb azonosítót, ami alapján pár év múlva is tudom, hogy mi az és mihez készült, akkor is, ha a fájlnév sérült, vagy megváltozott. De feltüntetem az alkatrész keretét, sorszámát is. Szokok keretet is rajzolni, könnyebb a NYÁK elkészítésekor pozicionálni a kinyomtatott tervet.
Pl. a mellékletben lévő panelen a "VB-01. alfa" az azonosító, ez lett volna a vobbulátorom 1. számú prototípusának egyik modulja, a panelterv sincs befejezve, mert közben módosítva lettek a rajzok.
Illetve ha használod a képernyőkép készítés gombot a billentyűzeten akkor nem kell fényképezned a kijelzőt (Print Screen gomb).
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2017
(#) jani1987 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Ez egy Tda2030 de majd még kerül mellé ez meg az. Igazából nekem az szokott gondot okozni, hogy nem vagyok profi maratós és nem ritkán sokat szenvedek vele és sok vegyszert pazarolok el. Ráadásul profi gép híján marad az alkoholos filc verzió. Ha ez kész lesz majd megbízok valakit az elkészítéssel.
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Ha jól látom 1mm-es négyzethálón dolgoztál, ami nagy gond, mert semmilyen szabványalkatrészhez nem passzol. Egy raszter 2,54mm, ezzel számoljál. Ennél egyel kisebb (fele) a 1,27mm én ezen a hálófelbontáson szokok tervezni (vagy még finomabbon ha szükséges). De ha kézzel rajzolod a panelt akkor 2,54mm alá ne menj, mert nem fogsz tudni olyan finom vonalakat rajzolni. Amíg kézzel rajzoltam addig én is 2,54mm-es hálón dolgoztam.
Használd a programban lévő makrókönyvtárban elérhető alkatrész makrókat, mert így csak találgatni lehet, hogy melyik alkatrész melyik. De ha jól lőttem be a 2030 helyét akkor annak bizony a lábtávolsága nem passzol. A terveden nagyobb mint a valóságban.
Ez hányas verziójú program amúgy?
(#) jani1987 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
5.0 de a láb nem oda kerül ahol a helye van hanem kivezetem egy külön panelra. Régebben direktbe forrasztva törtem le a lábakat.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Kis kiegészítés: ha egy 8 lábas ic-t akarok berakni gondot okoz hogy a lábtáv 2,5 mm 3s nem tudom hogy tegyem oda mivel milliméterenként enged letenni.
(#) niedziela válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Állítsd át a rasztert 1.27 -re
(#) jani1987 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Kezdettől fogva ezt a beállítást használom. Vezető sávot használok ellenőrzésre. Aztán kinyomtatom bekötési rajznak.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) niedziela válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Ha a raszter 1.27 akkor mit enged annak többszörösével letenni ?
(#) dara válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Ne má!Oda állítod a rasztelt ahova akarod,akár a leg kisebbre és nagyításal oda rakod mm pontosan ahova akarod.
(#) Alkotó válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Ha valóban ezt használod (1,27 mm-es raszter), akkor nehezen érthető miért csak 1mm-enként tudsz letenni (korábban ezt írod).
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
jani1987 ahogy írja, nekem úgy tűnik, hogy inkább zavarja a program a szerkesztésben mintsem segítené a munkáját
(#) jani1987 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Én még a mm papírhoz vagyok szokva. Mindent azon terveztem eddig. És most van egy program aminek a beállításai csak össze zavarnak.
Következő: »»   163 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem