Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   66 / 85
(#) HA5AWS válasza hzsiga hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 1
 
Szia!
A sérült vezetéknél minden szálat ellenőriztél?
Üdv: Gábor
(#) hzsiga válasza HA5AWS hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Szia Gábor. A vezetékek még nem lettek szálanként átvizsgálva. A lenti képen lévő érzékelőről van szó. A baloldali T jelzésű szakadt ki közvetlen a sorkapocsból a negatív melletti. Nem tudom ez okozhatott-e nagyobb problémát? Egyedül a DA sorkapocsba nincs kötve semmi. Bocs de csak most sikerült géphez ülni. Üdv: Zsiga.
(#) Barni87 válasza hzsiga hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 1
 
Nem igazán értem a problémát. Szakadás van a kábelben, ezt magad mondtad. Ha egy eret kijavítottál és továbbra sem jó, akkor miért az érzékelővel szórakozol, ahelyett hogy megkeresnéd a további sérült ereket? Vagy azt gondolod, hogy valaki látatlanban megmondja, hogy melyik érben és hol van a hiba?
(#) Remci válasza hzsiga hozzászólására (») Dec 22, 2017 / 1
 
Meg kellene mérned a relébe és a tamperba menő vezetéket hogy nincsenek- e zárlatban. Egy vezeték csak úgy nem szakad ki, ahhoz kell egy kis ráhatás is. Valószínű hogy van egy rövidzár is a vezetékben. Meg persze az is kérdés hogy kap- e tápot az érzékelöd. De hát ugye ehhez mérni kell.
(#) Dudus válasza hzsiga hozzászólására (») Dec 23, 2017 / 1
 
Az a javítás nem sikerült! Mérd ki a kábel minden erét, ha az összeset helyreállítod jó lesz az érzékelőd.
(#) hzsiga válasza Dudus hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek. Ki lett cserélve az egész szál vezeték ami az érzékelőhöz ment és helyre állt a rendszer. Köszönöm Mindenkinek a segítséget, és Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok.
Üdv: Zsigmond
(#) t_attila hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Paradox Insitite Gold push hiba.

Üdv Mindenkinek!

Új tagként kérem segítségeteket az alábbiakban:

Egy frissen teleptett rendszernél kb. 1 hét hibátlan működés után az Insite Gold alkalmazásban nem jelennek meg a központ jelentései push üzenetként.

A központban jelenkezet előtte "IP modul nem működik" hiba. TM50 kezelőn "IP vevő nem regisztrált" bejegyzés. Busz modul hiba törléssel (955) helyreált a rend, a központ elérhető, lehet élesíteni, hatástalanítani, viszont a korábban jól működő jelentések, push üzenetek nem érkeznek meg!

A rendszer:
MG5050 (v4.80.014)
IP150 (v4.20)
TM50
SPZX8

Sajnos sem a központban, sem az IP modul (v4 butított) web felületén nem találok ezzel kapcsolatos beállítható paramétert.

Mindenkinek köszönöm a segítséget.
(#) frecsko hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Solution központok programozásához keresnék szoftvert és kábelt.
Mit ajánlanátok?
Bosch Solution programot találtam, de nem tudom használni mert valami operator nevet és kódot kér.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Syn7h37ic válasza t_attila hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
A Paradox insight gold-ra előfizettél? Mert az fizetős, és ha nem, akkor a próbaidő után kidob.
Ezek miatt is álltam le a Paradox IP modulokról.
(#) Syn7h37ic válasza frecsko hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Kerülöm messzire ezeket a központokat, finoman szólva is hulladékok. A régi még az EDM által gyártott riasztók jók, de mióta megvette a Bosch, azóta egy fosch.
A szoftver az A-link, ami DOS-os. win10 alatt felejtős. Mellékletbe bedobtam, van hozzá doksi
Amúgy is hiába, mert printer portról működött. Ahhoz meg qrva régi gép kell. emulátorral sem fog menni.
Bővebben: Link Bosch hivatalos oldala PDF

Elméletben az A-Link Plus az A-Link3 utódja, arra keress rá a neten. Az már windows kompatibilis.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018

Alink3-0.zip
    
(#) kisninja válasza frecsko hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Szia simán kezelőről, mit kellene belőni ? 8 vagy 16 os ? Valóban az újabb 8 ok tápja szar rengeteg elhalt már. (ja és már nem is gyártják, helyette Amax van 3ból 3 beszart azóta paradox)
Ellenben sok 16 üzemel és köszöni jól van fontos a földelés bekötése viharban zárlatba szoktak menni a kezelőt meghajtó ic/k.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) t_attila válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
12.23-i aktiválású, próbaidőszakos még. Programon belül most nem találok előfizetési lehetőséget, gondolom lejáratkor lehet majd előfizetni.

Ami viszont eszembe jutott, hogy a PMH fiókból kitöröltem az eredeti siteID-t. Azóta beregisztráltam Babywerrel újra, de nem működik sajnos.

Egyébként a push üzenetek kivételével minden lehetőség működik, távolról is el tudom érni központot Insite-vel és Babyware-l is.
(#) frecsko válasza kisninja hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Szia!

Régi 16-osról van szól.
Kompletten az egész rendszert kellene átvariálni, újre átnézni.
Egyszerűbb és áttekinthetőbb megoldást keresek a kezelői pötyögés helyett.
(#) frecsko válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Szia!

Tisztában vagyok vele, sajnos mióta Bosch azóta szar. A régiek nagyon stabilak, jó kis központok voltak régen.
Köszönöm az ötletet, utánanézek a szoftvernek.
(#) kisninja válasza frecsko hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Hidd el ennél egyszerűbb nincs kb 5 perc és fel is van programozva.
Particionálás kicsit bonyolultabb főleg ha több kezelő is van. Programfüzetből szépen át kell nézni az elejétől a végéig.
(#) SkeletonAlpha válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia!

Ha leálltál a Paradox IP modulról, mit használsz helyette, mert azért az elég szüksége modul a rendszerben?!
(#) Gafly válasza SkeletonAlpha hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Idézet:
„mert azért az elég szüksége modul a rendszerben?!”

Kinek van szüksége?
(#) Syn7h37ic válasza SkeletonAlpha hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
A paradoxról kompletten álltam le, ha IP elérésről van szó. Nem tudod 100% helyettesíteni paradox-on belül az IP150-et. Természetesen megoldható, de az nem megoldás átlag felhasználóknakegy TTL-IP modullal és virtuális soros porttal éred el távolról. Vagy magával a Babyware-el, vagy írsz egy programot hozzá, ami ki tudja küldeni, és fogadni a soros vonalon a parancsokat.
Babyware-el is körülményes, mert egy olyan virtuális soros portos kommunikáció kell, ami kezeli a ddns szolgáltatásokat is. Mert akkor a virtuális porton keresztül képes csatlakozni a panel. Próbáltam, működik. Ahogy működik BT-UART modullal is, vagy szimplán csak TTL-IP modullal helyi hálón virtuális soros interfésszel.
Egyelőre a Texecom Premier központok IP rendszere ingyenes, és ha jól rémlik, a Satel IP is az. Árban alig van különbség, ha komplett rendszerben kell gondolkodni. De működik a DSCc +Envisalink összeállítás is, csak az jóval drágább.
Az egésszel ott a bajom, hogy anno megvettem az iParadox szoftvert, és ha frissíteném a modulom, akkor b...tom. A szotver pár éve volt kb. 4 ezer körül, és teljes hozzávérést adott. Ezt most feladták, és éves fizetésre kényszerítik a felhasználókat. Ez mocskos hozzáállás, és nem tudni, hogy a régi iParadox és PMH rendszer meddig fog működni, mikor állítják le és kényszerítik azt a pár millió felhasználót a fizetős megoldás használatára.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) kocsisl hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Több helyen olvastam már, ebben a fórumban is, hogy a Paradox programozó kábelt (usb307) ki lehet váltani egy egyszerű TTL UART átalakító segítségével. Tehát ha az Arduino és egyéb programozáshoz használt CH340G-t bekötöm a Paradox központ serial portjára, akkor pc-n, Babyware-ben tudom programozni? Konkrétan EVO HD központról lenne szó.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) trippla hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Hörmann Prolift motor összehangolható Paradox REM15 868 Mhz távirányítóval? A riasztós szerint igen, a kapus szerint nem? Nekem nem sikerült. Szerintetek? Ha igen, hogy kell csinálni?
(#) Syn7h37ic válasza trippla hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Nem.
Illetve egyféleképp, ha már van egy Paradox Magellan, vagy SP rendszered, és van hozzá rádiós egység is. Akkor igen. De csak úgy, hogy vagy a riasztótól húzol egy vezetéket a kapu vezérlő elektronikájáig, vagy egy rádiós relé modult raksz a vezérlő mellé. Mindkét megoldásnál a nyomógombos nyitást fogja vezérelni a rendszer. De csak akkor, ha van egy riasztóközpont is. Önállóan nem lehetséges.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) levaitamas válasza trippla hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
PGM-ről simán lehet, nem egyet csináltam így. A REM nem fog kommunikálni a kapuval.
(#) levaitamas hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Ma belefutottam egy számomra érdekes dologba.
Paradox SP6000-et bővítettem. Gyári 307-el ráléptem a központra, beállítottam amit kellett, majd elküldtem a központnak. Látszólag rendben lefutott minden, de a valóságban semmi nem történt. Annyi változás történt a régebbi beállításokhoz képest, hogy Win10 alatt futtattam a BW-t.
Kezelőről felütve rendben működik minden. Mi okozhatja ezt a jelenséget?
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Mit bővítettél rá? Modult, vagy csak simán zónákat?
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Simán zónákat.
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Win10 alatt pedig megy...
A kapcsolat is létrejött, de nem töltötte át?
Főként azért fura, mert itthonról Win10 alatt állítok több gépet is távolról IP-n, illetve az egyik munkagépen is win10 van.
Első körben azt csinálnám, hogy létrehoznék egy új ügyfelet, és ide tölteném be a központ adatait. Ilyennel már találkoztam, hogy nem tudtam programozni, de új ügyfél létrehozása után újra jól működött. A régi ügyfél egy importált Babyware adatbázis volt.
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
A kapcsolat létrejön, jelzi is az adott zónák állapotát, rendszer és akku feszültséget. Áttölti az eseményeket is, de pl. a felhasználó kódok, mester kódok, telepítő kód nem jön át.
Lehet, az ügyfél importálással van probléma, mert visszatöltött az adatbázis. Amire még gondolok, hogy a Power oldalán leírják sz adott BW verzió milyen központ verzióhoz jó. Nekem a legújabb 5.1.0 van a gépen, de a központ 5.18-as. A leírásukat olvasva, elképzelhető még az is, hogy a 4.7.5-ös BW jó a régebbi központokhoz.
(#) hzsiga hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek a fórumon. Solution 880- ról kérdeznék. Kigyulladt a fault hibajelző és lekérdezéskor az 1- es hibát írta ki kicsi feszültség. Az akkuban már csak 11,2 V volt. Tölteni nem töltött. Akku saru lehúzásra semmit sem reagált. Kicseréltem az akkut egy feltöltöttre hibajelzés maradt. Csináltam egy riasztást hiba eltűnt. Mi lehet a gond a töltéssel? Segítségeteket előre is köszönöm. hzsiga.
(#) TGer hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Sziasztok
Van egy Paradox SP7000 központ PCS250-es GSM modullal. A problémám az hogy a gsm modulban lévő sim kártyára a szolgáltatótól érkező üzeneteket nem továbbítja nekem. A modul leírásában nem találtam erre utaló dolgot, de úgy tudom hogy ez beállítható.

Köszi
Gergő
(#) Syn7h37ic válasza hzsiga hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
A 880 impulzusban tölt. nagyon nem tudod ellenőrizni. Az akku állapotát ki/bekapcs váltáskor ellenőrzi mindig. Ha pár hét után ez az akku is lemerül, akkor sajnos töltőhibás a panel. Párral sajnos találkoztam.
Következő: »»   66 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem