Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   124 / 208
(#) Dino71 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Azért csak megtaláltam. Lextar Cold White LED TV Backlight Lamp Bead 3W 3V CSP 1616 190LM
(#) edusho hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Sziasztok!Kaptam egy Samsung Lcd TV-t,ami szellemképes!Mi lehet a hibája?Javítható?
(#) kovacspista válasza edusho hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Egy fotót ha tudnál feltenni róla.
(#) edusho válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
nem tudom mennyire látszik de két kép van pár mm-rel lejjebb.Ami néha elmúlik kis időre,valamikor meg eltolódik egy centire is.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2018
(#) jdani válasza SzZoli hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Épp azt a kondit akartam mondani hogy nézd át, mérd át, cseréld.
(#) zoli0078 válasza jdani hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Szia,

Kicseréltem az elméleti értékre de a helyzet nem változott igaz csak másik invertertől tudtam átrakni mert jelenleg ilyet nem tudtam beszerezni.
(#) kovacspista válasza edusho hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Semennyire, nincs kép fent. A t-con - hoz menő kábel vagy maga a t - con lehet a gond. Próba cucc kelle. Nyilván lehet alaplap gond is, de az talán kevésbé valószínű.
(#) edusho válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
bocsi most sikerült feltenni.meg nézem a kábelt
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) elektroncso hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok.
Egyik tanáromtól kaptam javításra egy blaupunkt tévét még a szünet előtt. Ez egy LED-es háttér világítású LCD tévé. A hibajelenség az volt, hogy nem ad képet. Annyit sikerült megállapítani a tanáromnak, hogy nem megy a háttérvilágítás, de az LCD modul és a vezérlő működik. A többi munka már az én feladatom lett. A szünet alatt szétkaptam a tévét, magát az LCD modult is. Mint kiderítettem egy LED szakadt, ezért nincs háttérvilágítás. 4 háttérvilágító modul van, kettesével sorba kötve. A dióda helyét áthidalva elindul a háttérvilágítás. Viszont be kéne építenem egy LED-et a szakadt helyére. A LED fizikai méretei 3x3mm és a mellékelt képen látható. 100mA átfolyó áram* mellett 2,8V feszültség esik rajta (persze egy másikon ami működik, nem a hibáson). Milyen tok lehet ez? Szerintetek mekkora gondot okozna ha nem ilyen típus volna beletéve? A sors kötés miatt jó volna, ha legalább a nyitófeszültség passzolna. Sajnos nem tudom, hogy mi a típusszáma.
*Nem a tévében folyik 100mA a LED tápomból ennyivel próbáltam ki.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) uniman válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Hello! A háttérvilágítás az "áll" !...hová is menne?
Pontosan ugyanolyan színhőmérsékletű és paraméterű LED-el kellene a rosszat pótolnod !
De mérd meg újra talán inkább 2,8x3,5mm vagy 3,5x3,5 mm a pontos mérete a LED-nek.
Biztos van azonosító szám a LED "csíkokon" és bizonyára a TV-nek is van típusszáma...ezen adatok alapján ki lehet deríteni a belevaló LED fajtáját. Például ittt...
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) elektroncso válasza uniman hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nem, nem. Ez pontosan 3x3mm. Igen, LED csíkon van azonosító: ez az. Viszont mint a link mutatja csak Angliában kapni újat illetve javítókészletet.
Nem hiszem, hogy ha 40 LED-ből egynek eltér a színhőmérséklete nagyon zavaró volna. De nem tudom, soha nem próbáltam.
(#) Tiborough hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Lg lcd tv, aminek kialudt a háttérvilágítása. Nézegettem az invertert, a képen pirossal jelölt részeken 31V, a kékeknél 0V-ot mértem. A tápfesz 24V, és az ON 4.1V megvan. A LED nem világít. Az ellenállások az inverter részen jók. Mit nézzek meg? Köszönöm a segítséget!
Inverter
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) Dino71 válasza Tiborough hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Először egy pontosabb tipus nem ártana. A LEDeket ellenőrizted?? Mert azok előbb szarnak be.
(#) kovacspista válasza edusho hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Még estleg kondi gond is lehet a tápban. Szűretlen esetleg.
(#) kovacspista válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Valamelyik nap láttam az aliexpresszen 1000 db valami 2 - 3 euró.
(#) KBal76 hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Ha már háttérvilágítás, van valami százalékos eltérés megadva, mikortól hibás egy garanciális (Samsung 48") TV háttérvilágítása? Vízszintesen mozgó filmrészeknél (üldözéses jelenetek) nagyon zavaróan láthatóak a függôleges sávok (ahogy bevilágítja talán), ha statikus kép van akkor szinte alig. Próbáltam lefotózni a jelenséget, de nem sikerült.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2018
(#) Tiborough válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
A panel típusa látszik a képen. Milyen LED-ek? Ez sima ccfl háttérvilágítás invertere. A panelen lévő led nem világít. A Tv típusa: lg 32cs460
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2018
(#) Dino71 válasza Tiborough hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Értem. Megzavart a" A LED nem világít." mondatod.
(#) zoli0078 válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok,
Kicsit megint foglalkoztam a 42LG2000-es LCD inverterével.
Megpróbáltam mindent megmérni amit csak eszembe jutott. A kiindulás az inverter vezérlő IC (OZ964) volt, az adatlapon szereplő előírt feszültségeket mértem végig.
Szkóppal nézve a kapcsoló lábakon a jele megjelenik arra az időszakra amíg a háttér világítás megy, valamint a 2-es lábon is mérhető a 2V előírt feszültség és a 7-es lábon is meg van a referencia feszültség. Viszont a 9-es és a 10-es lábon már nem az mérhető aminek ott lenni kellene vagyis egészen pontosan a 10-es lábbal van gond (a 9-es lábra nincs előírt feszültség az adatlapban az a visszacsatolás) miszerint itt 3,24-3,5V közötti értéknek kellene lenni ezzel ellentétben mindössze csak 2.14V-ot sikerült itt mérnem.
Kapcsolási rajzot sajnos még mindig nem találtam. Elképzelhető, hogy valami alkatrész a visszacsatolásnál adta fel a küzdelmet és ezért kapcsol le?
(#) Panto hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Szevasztok! Kezdő vagyok! Silva schneider led 39.8 tcs tv- javitanék. A problèma, hogy villog a standby led viszont nem kapcsol be a készülék (a tv kapcsolojaval sem) olvastam, hogy valoszinu kiment egy kondi benne. Egy Vestel 17IPS20-as a tap de nem latok hibas kondit semmi pukli semmi égés nyom. Nem mértem kapacitàs mérővel. Szerintetek hogyan tovább?
(#) (Felhasználó 116638) válasza Panto hozzászólására (») Jan 5, 2018 / 1
 
Ha kezdő vagy ,akkor inkább bízd szakemberre a dolgot.
Ez nem vízvezetékszerelés, hogy ahol csepeg a víz ott a hiba.
Azért mert nem látsz benne púpos kondit, attól még lehet benne hibás.
Műszerezettség (és szaktudás)nélkül csak rásétálsz az aknamezőre.
(#) kovacspista válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Úgy gondolom, hogy igazi kizárásokat csak cserével lehet elérni. Ha már itt tartunk, biztos, hogy az inverter a gond? Lehet táp is és maga a világítás is. Ha nem ezek a bajok, akkor cseréld ki azt az OZ ic. Nem olyan nagy összeg, hogy ne érné meg!
(#) Gafly válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Azt írja az internet, hogy mindent meg lehet javítani kondenzátor cserével.
Attól, hogy valamelyik nem szemlátomást púpos, még azt írják, hogy gondolkozás nélkül cserélni kell az összeset
(#) (Felhasználó 116638) válasza Panto hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Az más.
Cseréld ki a belsejét és megjavul.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) Panto hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Talaltam ugyanilyen panelt meg is veszem ha azt mondjatok remenytelen eset vagyok! Csak nem tartom magam elesett embernek ezert varom hatha lattok bennem fantaziat es megtudjuk oldani a problemat!
Gafly az osszes kondicsere megoldas lehet vagy te is csak a hozzaertesemet akartad parodizalni? Mert ezekutan nem tudtam hovatenni ne haragudj ha tevesen kerdezek
(#) orcika70 válasza Panto hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Azért majd arra ügyeljél hogy a cikkszámok egyezzenek, mert egy hirdetésben ha esetleg szereplő képek alapján beazonosítani nem elég, attól még nem biztos hogy teljesen csereszabatosak.
(#) Panto hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Akkor csak ugy gondoljátok, hogy az a biztos ha panelt cserélek? Láttam 10-15 ezerért de ez orvosolhatja a problémat? Jah és még egy kérdés... felhívtàtok a figyelmem a cikkszám ra. Akkora különbség van vestel 17ips20 es vestel 17ips20 kozott is?
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Sziasztok!

Kicseréltem az IC 901-et és a C912-es kondenzátort de sajnos nem kapcsolódik be a TV.
Arra gondoltam hogy kimérem a kimeneten a feszültségeket de semmit nem mértem.
Gondolom itt is csak akkor van feszültség ha már be van kapcsolva a TV.
Ebben az esetben ugye nem tudom bekapcsolni a TV-t, de hogyan tudnám még is kimérni a kimeneten a feszültségeket ?
Bár ha jól látom akkor a 73. oldalon lévő rajzon a jobb alsó sarokban a CN902-es csatlakozónál oda van írva hogy 5VSB. Gondolom 5V standby. Próbáltam ezt is kimérni a 14-es és a 12-es pont között de ott sincs meg az 5V. Ami azt jelenti el sem indul a táp. Merre lenne érdemes elindulni a hibakeresésben ?
A C907-nél ott a feszültség.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
"Sajnos" valószínűleg meg lett a hiba. A T902-es tekercs 2 kivezetése szakadt. Egy német fórumon is ugyan ezzel küzdött egy ember. Ilyen tekercset nem lehet már kapni, Ő is egy másik tápegységből tette át. Én újratekercselni sajnos nem tudom.
(#) IQNUKU válasza Directors hozzászólására (») Jan 6, 2018 / 1
 
Szia!

Küldtem privát mailt. Kukkants be a fiókodba.
Következő: »»   124 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem