Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   349 / 398
(#) pjg válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
(#) pinyó39 válasza pjg hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Yes!!
(#) pinyó39 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2018 / 1
 
Túrtam a műhelyben gyorsan. Egy kis nosztalgia, RT-s panel 80-as évek(?) és egy 25 évvel ezelőtti amit én karcoltam.
(#) reloop válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Nosztalgia a javából Már aggódtam, hogy egész esete csak OFF lesz a topicban.
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Majd az erősítősbe mert ez itt off.
(#) frissadam válasza pjg hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Oké csak a net nem mondja nekem , hogy saját tapasztalat alapján rossz a Quad. Aki mondja személyes tapasztalat alapján, annak biztosan van más kapcsolása ebben a kategóriában ami jobb és van vele konkrét élménye is tény szerűen....
(#) frissadam válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Rendben köszi.
(#) mek-elek válasza frissadam hozzászólására (») Jan 2, 2018 1 / 1
 
Lehet, hogy nem voltam érthető, elnézést, ha így.
Utoljára erről.
Hogyha valaki segít(mert itt segítenek) az nem azt jelenti, hogy azzal vissza kell élni, és állandóan "feleltetni kell" a véleményeket. Segíteni annak lehet, aki azt betudja fogadni. Ugyan van a segítségnyújtásnak etikai háttere is, de ezt a segítséget kapó nem etikus, ha felrója, vagy úgy érzi, hogy nem azt kapta amit akart.
Pozitív impulzusokat én is kaptam másoktól(ma is élnek bennem), de a tudást nem az iskolában, nem a megmondóktól, hanem a magam verítékével, akaratával szereztem, és tudom, hogy nem voltam Herkules. Régen is voltak megmondók, de élmény volt a tudáshoz vezető út megtalálása, és annak a hétköznapi életben történő alkalmazása.
Ádám még ma is, ha építek valamit, sok órát töltök a NET-en, hogy a megfelelő információhoz jussak. Tudod ez olyan, mint a tanárok dolgozatjavítása. Ahol is kiválogatják a helytelent a helyesekből, a megfelelő eredmény eléréséért. Bizony ez kemény szellemi munka!
Ez egy kicsit olyan mint a kutatás, csak itt nem plecsnit kap a mérkőző, hanem belép a hangok birodalmának azon világába, ahol addig nem járt.
Erre kötelezettség nincs, ez csak lehetőség, ami költséges is, de annyi másra szórják a pénzt az emberek(bagó).
Légyszi tiszteld meg a fórum társakat azzal, hogy mindent nem velük akarsz csináltatni.
Csak e fórumon hatalmas a tudásanyag számodra, ugyan néz már rá.
A keresőt használd, és meglátod mennyi érdekes dologban értekeznek.
Ha nem értesz szavakat, fogalmakat, sebaj. Nem kell ezzel itt senkit zavarni, hanem átugrasz a NET-re beírod, ahogy felmerült(ne félj tőle) és válogathatsz a válaszokban, anélkül, hogy mást zavarnál lustaságoddal. Persze, van az úgy, hogy mint a labirintusban, hogy a válaszokban is tovább kell keresni, és közben fúrt jegyzetelni, és az egészből, mint a Puzlleban összeáll a kép.
És azt nem más, hanem Te csináltad.
Minden kezdet nehéz, aztán meg megmosolyogja az ember a maga bátortalanságát, és nem érti mért volt olyan nehézkes, és imát mondhat, hogy milyen jó a helyes úton járni. S mennyien nem.
Bocsi a belédszólásért, de Te is részünké lettél, és mindannyiunknak dolga van magával, hát tegyük.
Legyen örömöd dolgaidba,
Elek
(#) blasz válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Szia az egyiküknek Urbános paneljei vannak,lényegében készen vette és csak dobozolta.
Ahogy Ge Lee társunk is megirta,a szép zöld panel már szinte porlik az ellenállások alatt a hőtől,és igen melegszenek a bordák is rajta.
A másik ismerősöm maga csinálta valami ősrégi rajzból,és neki is a panel színesedik barnul.Cserébe nála nem melegszik a borda annyira,igaz 2 ventilátor hüti maxon.
Nem akarom bántani ezt a fajta kapcsolást,és isten ments hogy azokat az embereket megbántsam akik elégedettek vele,és szeretik,én csak annyit irtam hogy nekem nem volt még és nem is lesz.
Tudom sokan szidjátok az ST.végfokot nekem megfelel,és a hangja sem rossz.Mivel nincs "HIgh-End" hangsugárzóm ,csak 2 pár Preludiumom van azon hallgatom,és azokon nagyon szépen szól.
Persze én is szeretnék már egy nagyon kellemes jó hangú végfokot csinálni,pl. csöves de ahhoz végleg nem értek.Igy marad ami van.
Üdv Gabi.
(#) pinyó39 válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2018 / 2
 
Azok a Preludiumok megérdemelnének egy HTA-t, ami szerintem nem egy irdatlan befektetés. A front oldalt nem ismerjük, vagy csak az én elkalandozó figyelmemet kerülte el.
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Tényleg nem akarok már offolni, de azokat sem értem akik azzal az ST-vel küzdenek, hogy akkor már miért nem egy olyan változatával foglalkoznak amelyik már bizonyított. Képe, rajza.
(#) blasz válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
A dobozban minden gyári Vifa.
(#) blasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Nem küzdök vele,sok éve működik nekem hiba mentesen.
(#) pinyó39 válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Azért ajánlom hogy érdemes hozzá egy jó (hangú) erő.
(#) penszel hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
0,4w Zéner diódákat rakhatok a végfok panelbe?
mert az elektronikai boltba csak 0,4 wattosak voltak.
(#) reloop válasza penszel hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Úgy ültesd be, hogy jól körbejárhassa a levegő, mondjuk 5mm-re legyen a paneltól.
(#) penszel válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Értem!
Egyáltalán hány wattos kellenek oda? mert ha így fűt akkor kicserélem nagyobbra.
(#) szendi001 válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Beüzemelve nem lett az alsó soha? Megérdemelne egy próbahallhatást legalább egy fél órára .
(#) Alkotó válasza penszel hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
1,3W az ajánlás a 36 V-os zénerekre. A 15V-osaknak is rakhatsz 1,3W-osat, mert elfér.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) pinyó39 válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Cimborám nemrég beállított egy doboz strobival és köztük volt ez az elkezdett 405-ös. Az első 32 éve eladásra épített Quadokat nemrég hozták vissza hogy cseréljem valami másik végfokra, aminek komolyabb a rövidzárvédelme... Bevermeltem azokat is, majd előtúrom, csak az idő ugye...
(#) penszel válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Rendben!így már más köszönöm.
A másik kérdés! van 3 induktív tekercs ugye azoknak belső lágyvas nélkül csak sima ellenállásként szerepel a panelban,abba érdemes venni henger alakú lágy vasmagot vagy hagyjam a el én is?
(#) Alkotó válasza penszel hozzászólására (») Jan 4, 2018 / 1
 
A kapcsolási rajzra ráírtam az induktivitások paramétereit. Ezek légmagosak, és az adott geometria mellett az értékük is pontos (számolva is és mérve is ellenőriztem). A panelterv is pontosan ezekhez illeszkedik.
(#) mek-elek válasza penszel hozzászólására (») Jan 4, 2018 1 /
 
Szép az a panel, gusztusos, nem emlékszem, hogy csináltam volna ilyen igényeset.
Csak suttogva, nem finnyázva, de értetlenül néztem, hogy ez minihifibe készült, vagy mi az oka, hogy a melegedő alkatrészek irigylésre méltó sorakoztatásának sorfalként, mint a fociban szabadrugáskor. Ha melege van az embernek, kerüli a fűtőtestet.
Azért még tetszik!
Elek
(#) Alkotó válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
A mentegetőzést elkerülve, de kicsit megvédve/indokolva az elgondolást, az alábbi koncepciót igyekeztem megvalósítani:
Az alkatrészek duplázásával a keletkező hőmennyiség dupla nagyságú felületen tud távozni. A látszólagos közelség valójában inkább távolság, mert 1 cm körül vannak egymástól ezek a "hőforrások". A javasolt 2W-os fémréteg ellenállások jól tűrik az ésszerű melegedést, illetve hatékonyan hűlnek a levegővel érintkezve.
Ezzel a paneltervvel, és az érintett alkatrészek néhány mm-es megemelésével kialakult melegedés mértéke nem lépi túl a kézzel megérinthető mértéket, ami véleményem szerint jól elfogadható eredmény.
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Ha így, köszönöm reagálásod, Elek
(#) Linegekko hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Eddig nem szerettem a Quad-ot, mert nem próbáltam. Most kaptam pincében porosodó példányokat és az egyik panel működik. Szép hangja van és erőteljes is. Szóval kellemes élmény volt. De!
Nem vékonyak ezek a vezetők a panelen? A Nagy ellenállások sorra kiszakadtak a panelből. Lehet hogy a másik panel is ebbe ment tönkre. Gyári minőségűnek tűnik, de vékonynak gondolom.
+- 45V ot kap és 3Ohm-os a 15" közép mélyt hajtok vele, próbaképp szobába épp hogy még elviselhető hangerőn, 1 óra után 50 C fok a borda. Ez lehet egészséges?
4Ohm-os műterheléssel bírta 6A-ig 60Hz-el hajtva de a szinuszt nem néztem csak hogy van-e erő benne. Mit kéne hogy ezzel a tranzisztorpárral +-45V ról tudjon? A Tranzisztor tulajdonságait szinte minden leírásban másnak írják, én meg nem értek hozzá. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Tiggey válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
A fólia nem vékony, a panel *** minőség. Elméletileg legyen jó hűtés, mennie kell. 50 fok nem gáz. Hűtés függvénye.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Linegekko válasza Tiggey hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Köszönöm a választ!
Lenne még kérdésem:
Ha jól működik még pár napig így ahogy van, betenném egy hangfalba. Leragaszthatom a tekercseket és az ellenállásokat? Ha igen mivel? Illetve a rossz panelt szeretném megjavítani, érdemes ezeket a tranzisztorokat belevenni amik benne voltak, vagy van beváltabb?
(#) Tiggey válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 5, 2018 / 1
 
Ragasztani, én FBS-t vagy Kétkomponensű epoxit használok. Oda teszed ahova jól esik, csak szellőzzön. Ha ugyanebben a tokozásban gondolkozol, BD317, MJ15003. Én 2SC5200-át részesítem előnyben, csak az más tokozás. De ha működik,had menjen! Érdemes lenne szépen megtakarítani a panelokat, főleg ha ragasztgatni akarsz.
(#) Ge Lee válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Ránézésre ez az urbános nyák, ha visszaolvasol úgy 1 oldalt akkor leírtuk hogy ennél a teljesítmény ellenállások alatt szépen meg fog barnulni a nyák. Aztán ez a végfok ebben a formában 8 ohmra készült nem pedig 3 ohmra. Nem lesz vele semmi gond ha rendesen van méretezve az áramkorlátja és az működik is. Viszont ha nem akkor ne csodálkozz rajta ha majd megfő. Már 4 ohmon is (ha hagyja az áramkorlát a kivezérlést) 50W feletti disszipáció lesz egy egy végtranyón, amit az a vékony kis alufül vagy el tud vezetni onnan vagy nem. A 3442 adatlapját nézegetve elég ha belül a tokban 112 fokra melegszik a lapka, és ekkora disszipáció esetén már tönkre is fog menni.
Következő: »»   349 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem