Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   682 / 840
(#) Leraz válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szia!
Én csak javasolni tudom.Megépítettem duplán és minden gond nélkül indult. Mint laikus én jónak tartom.
(#) Firefighter1 válasza Leraz hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Saját NYÁKtervet csináltál hozzá?
Igen énis duplán epíteném meg!
(#) Leraz válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Nem. Én csak után építő voltam. Itt fent van a PCB vasalható variációja is.Érdemes megcsinálni.
(#) furko válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szia!

Alkotó fórumtárs készített hozzá terveket többfélét is. Keress rá. Javaslom azokat használni.
(#) Firefighter1 válasza furko hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Hát ha megtalálom a hozzá illőt akkor inkáb énis csak utánépítenék! De most kicsit jojozik a szemem ettől a majd 200 oldaltól! Ha esetleg valakinek kéznél van, azt megköszönném!

Meg egy kérdés, Ránézésre ez a 2N3055 vagy pedig ez a 2N3055 tűnik eredetinek? vagy mit kell figyelni?
(#) Leraz válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 3, 2018 / 1
 
Ez az egyik .

Nekem ez van megcsinálva.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) _BiG_ válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 3, 2018 / 1
 
A második link semmiképp nem tűnik eredetinek, mondjuk az alját is látni kéne...
De a másik sem bizalomgerjesztő.

Mellékelek egy hamis példány belsejét mutató képet (én is bontottam szét hamisat, ugyanilyen volt belül, kívül matt tetejű kupakkal, mint a te linkjeiden. Szerinted egy ilyen elbír 10 Ampert?)

A második képen bal szélen egy régi, de eredeti 3055 látható. Talán azok a bevezetések el is bírják a 10 Ampert. A többi nem (a jobb szélső nem 3055-ös)
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) furko válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 3, 2018 / 1
 
Keresőbe a topic száma után írd be: user:alkotó
Keresés módja: Fájlmellékletben
(#) Ge Lee válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Jobbról a második az kifejezetten tetszik nekem. A lapka mérete vagy a negyede a baloldalinak (szuperül disszipálhatott), és ha én bontottam volna szét, addig nem nyugodtam volna amíg az egyik bevezetőszálat meg nem néztem volna labortápról, hogy mekkora áramon kezd el világítani.
(#) Firefighter1 válasza Leraz hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ez tetszik nekem is!
Köszönöm!
(#) Firefighter1 válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Na ez az... netről elég lutri igy rendelni!
Lehet hogy nem marad más mint hogy Magyarba megvetetni biztonságos forrásból aztán kiküldetni!
Köszönöm!
(#) Ghoost válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
A hianyzo tervek. Melyet Alkoto ezen tervehez keszitett.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza Ghoost hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Írd be a következőt: Fórum - Keresendő kifejezés - 2.7.4 - "ENTER"
Ha esetleg erre gondolsz - csak akarni kell, és használni az adott lehetőségeket, de nem biztos hogy eredményes ...
Google kereső: "2.7.4 labortápegység" - képek ... hm megint mennyi adat ...
Bővebben: Link
(#) Ötvös Csöpi válasza ferci hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Élesztéskor történt, a következő képpen: Kimenő fesz mérés terhelés nélkül,( fesz. generátor üzemmód) jó volt szépen lehetett szabályozni. Kimenő áram mérése (áramgenerátor üzemmód) Ganzuniv 1 6A-es méréshatár kimenő kapcsokra. Kimenő fesz finomszabályzó 1/3-ra feltekerve, majd az áram finomszabályzó poti finoman tekerve. 1A-ig szépen kitér a mutató a potinak megfelelően majd végkitérés, nem lehet szabályozni semmit, kikapcs. Az egyik 2N3055 C-E rövidzár oda-vissza mérve, csere. Második nekifutásra kb. 2A környékén ugyanez, 2N csere szintén C-E rövidzár. Most a harmadik tranyó van benn eddig jó 2,5A-ig mérve. A 2N3055-ökről tudni kell, hogy hamisítványok ST gyártmány kívül matt kupakkal. A tranzisztorok éppen csak kézmelegek voltak a hűtőbordán. A borda 25x10x5 cm, melyen a 2db 3055 foglal helyet.
(#) ferci válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Az biztos, hogy ezek után egy 5-6 ampert is tudó tápról és max 3 voltról az összes ilyent letesztelném, belehal-e a 4 amperbe..- természetesen ezt a 12 wattot is eldisszipállni tudó bordán. Ami nem bírja, kuka. Mégse 30 volton tegyenek tönkre valamit.
(#) JZoli válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Simán, rövidzárban, csak a Ganzuniv volt a kimeneten? Nem semmi! Oda egy nagyobb teljesítményű ellenállás kellene, és azon mérni az áramot. Gondolj bele, annak a műszernek az ellenállása egy ohm alatt van, Te meg arra akartad a maximális kimenőáramot "ráadni". Ha mondjuk 33V a nyers bemenőfeszültséged akkor az 100W körüli disszipációt jelent az áteresztő tranyókon. Ez nagyon nagy kihívás! Így biztos, hogy minden méréskor ugyanez fog lejátszódni! Kell az a nagyobb teljesítményű ellenállás, esetleg 24V-os izzó.
(#) Ge Lee válasza JZoli hozzászólására (») Jan 9, 2018 / 1
 
Már miért kellene? Bármikor rövidre zárom neked a fetes tápomat simán a műszerrel vagy akár anélkül közvetlenül, annak ellenére is hogy ilyenkor nálam is 100-110W disszipáció van 1-1 feten.
Az hogy a 150Ft-os 3055-tel ez nem megy az pedig természetes.
Ha éppen élesztesz valamit és abban hirtelen zárlat lesz akkor hogyan kötöd be oda az izzót? Sehogy. Vagy minden ilyen alkalommal javítod utána a labortápot is? Az ilyen az nem labortáp hanem vicc. A labortáp az olyan, hogy ezt is elviseli, mert el kell hogy viselje, hiszen a zárlat is üzemi állapot! Ha nem viseli el akkor újra kell tervezni, méretezni, stb, stb.
(#) JZoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Szerintem valamit félreértettél. Én pont az említett tápról és a 2N3055 miatt írtam ezt. Ha valami vékonyabb lemezen van , vagy a hőátadása sem az igazi az a több másodpercig/percig tartó mérés esetén azoknak a 2N-eknek kellett volna eldisszipálni az említett teljesítményt. Én azt akartam csak ezzel "mondani", hogy túl nagy kihívás volt még a normális példányoknak is . Rövidzár pedig csak ritkán, és rövid időre szokott kialakulni használat közben egy labortápon, legalább is nálam! Nagyobb teljesítményű ellenállást vagy égőt meg csak a bemérés idejére ajánlottam.
Az, hogy a Te tápod ezt kibírja, nem is vitatom, ahogy olvasom a hozzászólásaidat és a cikkedet, nem az első tápodnál tartsz.
(#) MATA hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Igaza van Ge Lee-nek azt a rövidzárt ezt úgy is el kellene hogy viselje egy labortáp ha már arról beszélünk ha csak simán össze zárjuk a kimenetet. Én megépítettem Proli féle fetes tápot az is simán tudja ezt Alkotó 2.7.4 az is tudja de én is bele futottam egyszer hamis 2N3055-ökbe ezekkel tényleg nem tudta de kicseréltem BD249-ekre azokkal megy a dolog! Meg a Ge Lee féle 723-as tápot is megépítettem az is tudja ezt persze abba is BD-ket tettem!
(#) szucsistvan123 hozzászólása Jan 17, 2018 /
 
Üdv!

Az Alkotó féle 50V 5A labortápba milyen tranyót érdemes tenni?
A 2n3055 kilőve, mert 65V dc megy bele, a 2N3773-ból már két garnitúrát vettem, (olcsót és drágát)
de mind sz*r kínai hamisítvány, Ilyen szemetet meg nem szeretnék belerakni.
Esetleg van valami olcsó, és erre a célra megfelelő TO3 tokozású tranzisztor, amit könnyen be lehet szerezni?
(#) CIROKL válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 17, 2018 / 1
 
Szerintem amit én vettem a hq -ban azok is kinaiak és sok éve nyüstölöm őket eddig nem volt gond velük 2N3773 Bővebben: Link

60 volt 5 Amper és birja 65 Volt a nyers feszültség a bemeneten , úgy szoktam tesztelni hogy 5 Volt -ra letekerve 5 A -ra állitva 1 Ohm -os ellenállás és hagy fűtsön , Egy órát is kibir simán !
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018

P1130122.JPG
    
(#) szucsistvan123 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Köszi a választ!
Azt megkérdezhetem hogy ez melyik árkategóriába tartozó tranyót? (van 200 és 1200Ft ért is) A márkáját azt nem tudod véletlenül?
(#) CIROKL válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 17, 2018 / 1
 
Visszakeresve a rendelést :
2N3773-ST (SI-N 140/160V 16A 150W 0.2MHz) 8 db 596.69 Ft 4 773.52 Ft 6 062.37 Ft

Kb 5 éve volt !
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018
(#) szucsistvan123 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Köszi a választ!
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 17, 2018 1 / 1
 
Van ami jó, ez az MJ15003 de az nem olcsó. Nagyon sokat számít a hűtési elrendezés is, ami ennél a nyáktervnél nem éppen sikeredett jól. CIROKL képén látszik is a probléma, az alu szögidom keresztmetszete nagyon kicsi, azon képtelenség nagy hőmennyiséget elvezetni. A jó megoldás az ha a tranzisztorok közvetlenül a hűtőtönkre vannak csavarozva, tettem is fel ilyen képet ha visszalapozol. Mit is jelent ez a gyakorlatban?
Pontos méréseket nem végeztem mert nem könnyű a tranzisztorok aktuális hőmérséklete miatt, de egy ilyen kivitelű tápegység esetén az aktuális disszipációt tekintve sacc/kb. 60%-kkal jobban igénybe lehet venni a félvezetőket ha közvetlenül a hűtőtönkre vannak szerelve mintha csak egy ilyen aluidomon keresztül.
Az analóg áteresztős tápjaim simán el tudnak disszipálni akár 100W/félvezető veszteségi teljesítményt is, próbáld meg ezt azzal az elrendezéssel...
(#) CIROKL válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 17, 2018 1 /
 
A fàtól az erdőt nem làtod , vagy esteleg rossz a szemed ?

Jó lenne ha nem csak vaktàban vagdalózol olyanokkal amit simàn csak benézel .
Itt ebben az esteben okosabb lett.volna.csendben hallgatsz!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018
(#) Ge Lee válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2018 1 / 1
 
Semmi baj nincs a szememmel. A tranyóid közvetlenül a hűtőtönkre vannak csavarozva? Nem. Nem baj az ha nem értesz valamit, kérdezni kell nem pedig kötözködni...
(#) pinyó39 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 17, 2018 / 1
 
Érti mindenki, de arra a felületre esztétikusan felrakni a TO3-as tokot nehéz, elmagyarázta a terheléspróbát és régóta műkődik. Egyèbbiránt a Fischer legnagyobb és legdrágább ágasbogas TO3-at hűtőtornyában is kilógó fülekre ültetik a tranyókat oszt mégse vergődtem nekik hogy rossz. Megvettem, használom, működik évtizedek óta.
(#) ktamas66 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Nekem gyáriban is van hasonló megoldású borda, valószínűleg sokkal kisebb teljesítményre, de az alu lap sincs 2mm-nél vastagabb.

DSC05105.JPG
    
(#) Kovidivi válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 17, 2018 1 / 3
 
Nem teljesen értem, mit kellene látni. Amit én látok: L idom egyik szárára vannak a tranzisztorok szerelve, a másik szára pedig a hűtőbordához csatlakozik. Így a hő egy hosszú utat jár be, a két szár találkozásakor pedig beszűkül a keresztmetszet a lap vastagsága*szélességére, amin az összes eldisszipálandó hőnak át kell préselődnie. Ezt én sem tartom olyan hatékonynak, mint a hűtőtömbös megoldás, vagy a bordára közvetlen szerelt tranzisztoros verzió. Vagy én sem veszek észre valamit?
Következő: »»   682 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem