Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MSP430 mikrovezérlők
 
Témaindító: gomzito, idő: Ápr 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   136 / 139
(#) sanca29 hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
(#) Lucifer válasza sanca29 hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Az akku élettartamát a BQ30Z55 fuel gauge méri, azt kell kinullázni és újrakalibrálni.
Ezt használják laptop smart batterykben is, keress olyat aki tud felújítani laptopakkut, neki lesz hozzá toolja és szoftvere is.

A linkeket amit küldtél az első csak egy logikai analyzer trace, a másodikat nem ismerem de ha jól látom az is EV2300-at használ. Ez barátok között is 30 ropi. Szerintem jobban jársz ha keresel olyat akinek már van ilyen toolja.
(#) sanca29 válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Köszi, hát igen ezt lesz nehéz keresni max ha ismerős lenne de az nincs, több aksiról lenne szó tehát az egyszeri alkalom nem jó, ha mindig cellát cserélek kuncsorogni kellene ezért akarom megoldani magamnak ha lenne valakinek ilyen usb I2c adapter vevő lennék
(#) bbb válasza sanca29 hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Szia!

USB->I2C adapter létezik utánépíthető verzióban. Pl. én is készítettem egyet, Till Harbaum terve alapján SMD verzióban. Azt viszont nem tudom megmondani, hogy ez neked megfelelő lesz-e.
(#) SBahadurD válasza sanca29 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Ha Ebayen beírod a keresőbe, hogy "USB I2C module", akkor 2-3000 Ft között ki fog dobni elég sok találatot, ingyen szállítással persze.
(#) Lucifer válasza SBahadurD hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Az a baj, hogy a komoly akkuzószoftverek csak ezt az egy adaptert használják, mert tud HDQ-t is.

Az összes komoly szoftver meg ilyen "SaaS" jellegű (értsd. előfizetsz n ideig rá) mert az unsealelési kódok képviselik az igazán nagy értéket.
(#) szitko hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Sziasztok.

Az "új" Energia (E18) nálatok megy? Először próbáltam a EXP430G2 LaunchPad -el, azután a EXP430FR5739-el, de nem tudtam programozni egyiket sem.
Az E17-el nálam nem megy az I2C (Wire).
Pedig csak egy BMP085 nyomásszenzort szerettem volna "gyorsan" letesztelni.
Az Energiát minél jobban fejlesztik, annál rosszabb lesz?
Visszatértem az E14-re, mert ott megy minden.
(#) czibo hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
üdv mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni, hogy Energia-ban, hogyan tudok resetelni egy adott feltétel teljesülésével? Például 24 óránként reseteljen.
(#) Lucifer válasza czibo hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Általánosságban: bekapcsolod a watchdogot és while (1) {}
(#) czibo válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Egy kicsit lehetne bővebben?
(#) icserny válasza czibo hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
A WDT-ről itt találsz leírást.

A "watchdog bekapcsolása" például a fentebb linkelt oldalon a 6_1 montaprogramban így néz ki:
  1. BCSCTL3 |= LFXT1S_2;       // ACLK forrása: LFXT1 helyett VLO
  2. WDTCTL = WDT_ARST_250;     // forrás ACLK, T = 32/10 * 250 ms


Az előre definált WDT_ARST_250 makró így néz ki:
  1. #define WDT_ARST_250   (WDTPW+WDTCNTCL+WDTSSEL+WDTIS0)      /* 250ms   " */


Nálam a 32 kHz-es kvarc nem volt beforrasztva, ezért használtam a kb 10 kHz-es VLO-t.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
(#) czibo hozzászólása Jún 25, 2017 /
 
ezt az arduino részt szeretném energiába átírni

if(time == 86399)
{
wdt_enable(WDTO_1S);
wdt_reset();
while(1);
}
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
(#) icserny válasza czibo hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
A while(1); sor nyilván nem kell átírni, az előtte levő két sor kiváltására pedig megírtam, hogy a WDT-t hogyan kell aktiválni.
(#) czibo válasza icserny hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
if(time == 86399)
{
WDTHOLD(1);
WDTNMI(0);
while(1);
}
így gondoltad?
(#) icserny válasza czibo hozzászólására (») Jún 25, 2017 / 1
 
Én így gondoltam:

  1. if(time == 86399) {
  2.     BCSCTL3 |= LFXT1S_2;       // ACLK forrása: LFXT1 helyett VLO
  3.     WDTCTL = WDT_ARST_250;     // forrás ACLK, T = 32/10 * 250 ms
  4.     while(1);
  5. }
(#) czibo válasza icserny hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Köszönöm a választ.
(#) Beila hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
A TI a héten Jack Kilby napokat tart, az integrált áramkör feltalálójának tiszteletére. Ennek alkalmából 12% kedvezmény van néhány termékre, és ingyen szállítás mindenre.
Pl:
Msp-exp430fr4133 launchpad.
MSP-EXP430G2 launchpad.
Msp-exp430f5529lp launcpad.
(#) rontgen hozzászólása Dec 5, 2017 /
 
Linux mint alá sikerült már valakinek a TI CCS-t felrakni? Teljesen el vagyok veszve, nem értem hol lehet a gond.
(#) Lucifer válasza rontgen hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Én TIVA-hoz (ARM) használom, megy minden gond nélkül. Mivel/hol van a problémád?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) röntgen válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Valami alapvető linux bénázásom lehet, ugyanis letöltöm a CCS-t és nem tudom miért nem képes elindulni a telepítés.
(#) Lucifer válasza röntgen hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Hát ha leírod, hogy pontosan mit csináltál az lehet segít.
(#) röntgen válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Nem vagyok túl jó linuxban. Amit tapasztaltam. Ha elakarom indítani a letöltött telepítő webes .bin file-t, akkor annyit ír ki, hogy nem debian alapú a file, hanem MIME alapú, így azt nem hajlandó kezelni emiatt. Nem szoktam telepítgetni csomagokat....rutintalan vagyok.
(#) Lucifer válasza röntgen hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 1
 
Terminálból abban a mappában ahol a bin fájlod van add ki a következő parancsokat:

chmod +x akarmi.bin
./akarmi.bin

Ha a telepítő panaszkodik, hogy nem vagy root akkor a két parancs előtt add ki a sudo bash parancsot, írd be a jelszavad, majd futtasd a fenti két parancsot megint.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) röntgen válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
köszi a helpet. Elindult a telepítés...még folyamatban.
(#) kleinie hozzászólása Jan 17, 2018 /
 
Ismerkedem a mikrokontrollerekkel, megtetszett a TI felhozatala. Olvasgattam utána, de egyre nagyobb a káosz. Szerintem az MSP430-as családdal kellene kezdenem, viszont nem tudom merre induljak fordító/programozó tekintetében. A gyári programozók ára elég borsos, főleg a PIC és AVR programozókhoz képest. Milyen eszközt kellene beszereznem indulásnak, amivel fel tudom ezeket a kontrollereket programozni? Esetleg debuggolni? Milyen fejlesztőkörnyezetet ajánlotok?
(#) Lucifer válasza kleinie hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Idézet:
„A gyári programozók ára elég borsos, főleg a PIC és AVR programozókhoz képest.”
Veszel egy random launchpadet gombokért aminek ott van a sarkában a debugger bedugod USB-n, feltelepíted a CCS-t és megy a debug. Normális cégeknél (ST, TI, lassan az Atmelnek is lesz valami custom debugger firmware-el terített Atmega32u4 debugger chipje legalábbis tavaly EW-n azt mondták) ez így működik.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018
(#) kleinie válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Akkor már kezd összeállni a kép! A launchpad-et használhatom, mint programozót/debuggert. Most még a termékkódokat emésztgetem, elég nagy a választék.
(#) flaci76 válasza kleinie hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Jumperekkel szét lehet választani és kábelen le is tudod vezetni róla a programozó jeleket, ha in-circuit akarsz programozni végleges helyére ültetett mikróvezérlőt. Én sajnos a filléres promóciós akciókról lemaradva a hestore-ban rendeltem meg teljes áron, de így is megéri. Kapsz hozzá két mikróvezérlőt is, a hardveres debugja meg nagyon jó.
(#) kleinie válasza flaci76 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Ezekből a launchpad-ekből is van egy pár féle. Most éppen hasonlítgatom össze őket, lehet rendelek közvetlenül a TI-től, de olyat amin van LCD is. Ezt a kettőt néztem: MSP-EXP430FR6989, vagy MSP-EXP430FR4133. Az előbbi 18, az utóbbi 14 dollár, nem is vészes.
(#) flaci76 válasza kleinie hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Én ezt vettem: Bővebben: Link Kijelzőt tudsz hozzá kötni külön is, nagyon sokféle van Bővebben: Link Meg persze az se mindegy, hogy magán a fejlesztőpanelen akarsz-e valami végleges projektet megvalósítani, vagy saját NYÁK-ot készítve egyedi dolgot. Utóbbi esetben szerintem szerencsésebb a foglalatos IC-ket előnyben részesíteni, meg így megvan annak az előnye is, hogy ha véletlen sikerül egy mikróvezérlőt elpusztítani, vagy nagyon durván betéglásítani akkor könnyen cserélhető, akár a fejlesztőn, akár a saját NYÁK-on, azaz én annyira nem támogattam az ilyen fixen beültetett mikróvezérlős dolgokat, kivéve, ha az extrém olcsó, mint pl. egyik-másik Arduino ATmega328-al. Amúgy érdemes még rákeresned az Energia nevű témára, pont úgy lehet benne programozni, mint az Arduinoban. Szerintem egyikkel sem nyúlsz félre, át kell nézni a speckókat, mi a fontos, és dönteni. Nekem annó azon túl h olcsó legyen bele a mikróvezérlő, fontos volt, hogy kicsit átlag felett teljesítsen az A/D konverter. Pl. egy ATmega hivatalosan 15kSps/10 bit-hez képest a 200kSps/10 bit jobban hangzik, főleg audio jelek mintavételezéséhez.
Következő: »»   136 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem