Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   370 / 570
(#) Vappali válasza Vappali hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Kicsit megkésve de B.Ú.É.K.!! az Uraknak!
Előzmény:
Sziasztok!
Korábbi bejegyzésem bemásolom ide:
"Kazán típus: Saunier Duval IsoTwin C24E kéményes, beépített 60l.-es víztárolóval. 15 éve lett beszerelve.
Egy karbantartást végeztettem el. "Savazó" géppel ki lett tisztítva. Minden szép és jó, de ha felmelegíti a használati meleg vizet, akkor az utókeringetés ideje random össze-vissza változik.

Ez a jelenség igaz korábban is megvolt. Van úgy hogy 1-2-3 perc múlva a láng kialvása után leáll már az utókeringetés, de van úgy hogy 20-25 percig keringeti a vizet a szivattyú.

A szaki nem találja az okát, azt mondta a panelt megnézeti. "

Tehát a panelt megnézette valami mesteremberrel, elvileg jó.
Fejlemény, hogy amikor megy az utókeringetés, olyan mintha a kinyomná a meleg vizet a fűtőkörbe, mert ha nem is megy a fűtés, az egyik cső amiben a fűtési víz csatlakozik a radiátorok felé menő elosztóhoz, tök forró. Miért?

Illetve többször amikor bekapcsol a fűtés, olyan mintha levegős lenne a rendszer, bugyogás hallatszik. Néha találok valamelyik radiátorban egy kis levegőt. Annyit nem légtelenítettem az elmúlt 15 évben, mint az utóbbi időben.
Egyébként ha a fűtés megy, akkor szép csendes a kazán, nem zörög, nem morog.
De most is vagy 15 perce ment az utókeringetés, amikor meguntam, és lekapcsoltam a melegvíz készítést. Ekkor leállt. Visszavettem, de ekkor már nem kapcsolt vissza, nem ment az utókeringetés.

Itt javasoltátok, hogy nézzek meg két érzékelőt. Link

"Nézd meg a 8. oldalon lévő 17, 26-os érzékelőket, nem vízköves e és az értékeit." - írtátok.

A 26-os érzékelő a kazánban lévő víztározó oldalán van, egy tapasszal a vastartályhoz ragasztva. tehát az nem tud elvízkövesedni.
Ilyen:
Link


Nos a 17-es... az lehet érdekes, de azt szerintem a szerelő sem nézte. Egy olyan érzékelőt, vagy határolót nézett, illetve próbált ki egy cseredarabbal, ami az egyik csőre volt egy bilincsel pattintva.:
Az ilyen:
Link
Ez valószínűleg a rajzon a 11-essel jelölt.

Így ez a 17-es lehet érdekes, azt lenne jó megtalálni lehet....
Analfabéta vagyok hozzá...
De lehet hogy az elektronika - tévesen - azt érzékeli, hogy a víz túlmelegedett, ezért keringeti utána sokáig illetve lehet emiatt nyomja a fűtőkörbe a vizet?


Sajnos előrébb nem vagyunk, a szerelő szerint az ntc-k rendben vannak, akárcsak a 3 járatú szelep. Igaz azt amikor szétszedte elbizonytalanodott, hogy hogyan is kell összerakni.

Most kaptam egy olyan tippet, hogy lehet az áramlásérzékelő Bővebben: Link a hibás. De ezt egy "hozzánemértő" emberke mondta.
Szerintetek lehet akár ez a hiba oka?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) merciabc válasza fancy27 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia! Egyszer már jártam így.
NTC zárlatban van.
Zoli
(#) merciabc válasza Vappali hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia!
A fűtési, és a HMV körnél van visszacsapó szelep ami kifárad. Hol zár-hol nyitva marad, ezt érzékeli a az ntc, ezért keringet random.
Tárolósoknál gyakori hiba.
De hogy hová tűnik a víz, az egy másik sztori...
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) ezrrl hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Új vagyok,visszaolvasgatva látom,hogy milyen hasznos ezen topic,tengernyi a segítség.

Most én is hozzátok fordulok segítségért,ötletért.
Van egy Immergas Nike Star(23kW) tipusú 15 éve beszerelt kombi kazánunk.Pici a lakásunk,45nm,az évek alatt nálunk megforduló szerelők mindig azt mondták,hogy nem egy agyonhasznált gép(5 kisebb radiátort hajt)jó állapotban van.Éves karbantartás mindig megtörtént.(savazva még nem volt)
Most viszont előjött egy probléma...,fűt a szezon eleje óta,szépen megy...de a használati meleg víz előállítása akadozik,kb.2 hete.Akkor is ha csak a meleg víz van nyitva teljesen(nagyobb nyomáson),akkor is ha engedek hozzá hideget fürdéskor.Hallatszik,hogy a láng egyre jobban elhalkul,majd kikapcs,(hibakód nincs)3-4mp újragyújt.Ezt egymás után többször,ciklusokban...kb.:15mp üzem,majd ki,újragyújt...és ismét.Vannak napjai,amikor nem csinálja.
A fűtés gond nélkül megy.

A 4-5 éve hozzánk járó szerelő azt mondta(nézegette,hallgatta),hogy neki automatika-panel gyanús,először a hőcserélőre gyanakodott(telefon)...most azt mondja,hogy:"talán ennyi,használjuk amíg lehet,ne kezdjünk alkatrész cserékbe,mert mindig jönne valami...és ha ráköltenénk 150eFt-ot,akkor sem lenne tökéletes!"

Szerintetek merre lenne érdemes indulni javítás,problémakeresés irányában?

Köszönöm.
(#) JZoli válasza Vappali hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Az utókeringetés azért szükséges, mert a melegvíz termeléskor a kazánban, illetve a hőcserélőjében forróvíz van, ami ha egyből leállna a kazán a bent lévő (tűztér) akatrészek miatt akár fel is forrhatna. Ezt gátolják meg az utókeringetéssel, de ez már nem a melegvíz felé megy, hanem a fűtéskörbe. Tehát az jogos, hogy a fűtésköri előremenő felmelegszik némileg! Az utókeringetés ideje elvileg kötött lenne, de mint előttem írták (Merciabc), előfordul, hogy az elöregedett visszacsapó nem működik rendesen, így a kazánban lévő hőérzékelő melegnek érzi a vizet, így meghosszabbodik ez az idő. Meg kellene nézetned a visszacsapót!
(#) Vappali hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Akkor ezt a visszacsapó szelepet kellene megtalálni. Ez nem a 3 járatú szelep?
(#) Vappali hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Itt a leírásban van rajz a kazánról. Ez a 18-as számúról beszéltek? Itt is visszacsapó szelepnek hívják.

Bővebben: Link

szerk:
Erről lenne szó?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) Vappali hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Ti egyértelműen írjátok ezt a visszacsapó szelepet. van valami módja annak leellenőrzésére, hogy hibás-e? Mondjuk hogy valami lötyög, kotyog benne ...stb.
(#) merciabc válasza Vappali hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Nem a kotyogása az elsődleges hiba( max ha kikopik a tengelye), inkább a készülékbe a fűtési rendszerből belehordott darabok okozzák a problémát.
De a küldj egy képet a készülékről!
(#) merciabc válasza ezrrl hozzászólására (») Jan 19, 2018 / 1
 
, A melegvíz készítésekor teljesen nyitva a gázszelep.
Ez most lehet gázszelep, vagy alaplap hiba.
Küld egy képet melyik lehet benne?!
(#) Vappali válasza merciabc hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Hirtelen írtam az előbb vagy 3 posztot, van egy fotó is. A kotyogást csak példánk írtam. Lehet elég lenne kivenni azt ami a fotón van? Elvileg ez egy csatlakozó a hmv szivattyúhoz, visszacsapó szeleppel. Ahogy elnézem a két nagy csavart kellene kioldani, majd esetleg vízkőoldóval megkínálni?
A rézcső a hmv hőcserélőhöz megy.
Vagy az egész belsejéről kellene fotó? Holnap készítek, most már nem szedem szét.
Link

Szét lehet ezt szedni? Vagy csak kiszerelem, és kisavazom?
A fotón amit pár hsz-el visszább töltöttem fel, jobban látszik.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) Szilvi1 hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Sziasztok SOS! CE villog a Bosch kond. kazánon nincs meleg víz és nem megy a fűtés sem. Tudom itthon orvosolni?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) JZoli válasza Szilvi1 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Hát ha SOS, akkor esetleg bővebben leírhatnád a hibát is, főleg, hogy eddig és eddig ok, de innen semmi, na meg a kazán pontos nevét is, persze rövidítések nélkül, mert lehet, hogy Te tudod mit akarsz írni, de más nem biztos. Melegvizet csinál, vagy semmit sem?
(#) JZoli válasza Vappali hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Az első linkeden a 18-as számmal jelzett. De akár a visszacsapószelepben lévő gumitömítéssel is leht baj. Mindenképpen a kiszerelésés szemrevételezés segíthet
(#) ezrrl válasza merciabc hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Dolgozom estig,de próbálok készíteni még ma róluk.
(#) Vappali válasza JZoli hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Lefotóztam - szerintem ez az. A HMV szivattyúhoz van csatlakoztatva, és a rézcső a HMV hőcserélőhöz megy. Ez az ugye? A kép el van forgatva.
Ha kiveszem gondolom nem árt neki a vízkőoldó.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2018
(#) Vappali válasza merciabc hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Készítettem párképet, feltettem a Drive-ra.
Fotók

Kazán: Saunier Duval C24E kezelési
(#) VIM válasza Vappali hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Szia! Ezt az írást előbb olvasd már végig s talán választ is kapsz a problémádra.
(#) Vappali válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
"Maradt a puffer és szivattyú között egy kb. 10 cm hosszú cső. Abba levegőt képtelenség volt fújni, hát el kezdtem lebontani.
A puffer alaplapjánál kilazítottam a hollandert, majd a csövet megmozgatva azonnal kiderült, hogy a puffer nem ürült le.."


Mi a puffer? A 60l. tároló?
Tettem fel pár képet az előbb egy Drive mappába. Esetleg bejelölnéd rajta?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2018
(#) merciabc hozzászólása Jan 20, 2018 / 2
 
Na, megvan a Ferrolli Econcept álló kombi kondenzációs kazánban a csobogó hang hiba forrása!
A köpenyt levéve, és elöl azt a kis csík ablakot lecsavarozva, totál eldugulva a kondenzvíz lefolyója-dőlt belőle a kondenz víz.
10éves kazán, senki sem nézte soha meg!
A tulajt meg nem érdekelte, vagy spórolni akart?!
A gyüjtő alján lévő fehér cső teljes hosszában is eldugult, csak egy kicsit engedett át. Az a bordás fehér csőben amúgy is megakadnak az oxid-darabok, úgyhogy kivágtam belőle, beraktam inkább 3/4"-os hőálló szilikon csövet, és a gyári szifont is inkább szanáltam belőle.
A kazán melletti 32-es pvc csőhöz csináltam 90fokokból szifon, az a biztos!
Ha már szétszedve a kazán, szétszedtem az égőrész is, mert odáig megtelt néha vízzel.
Egy kerámia lap az égőszőnyege, mosogatószeres meleg vízzel átmosva, levegővel kiszárítva.
A gyujó elektródát illik ellenőrizni, mert itt a felgyülemlett víz nem tett jót neki. A kezembe hullott szét, úgy elrohadt!
Remélem másnak is sikerült segíteni ezzel!
Képek lejjebb!
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Jan 20, 2018 / 1
 
Folyt. Köv.
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Jan 20, 2018 / 2
 
Folyt. Köv.2.
(#) Gombszem válasza merciabc hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Idézet:
„A gyüjtő alján lévő fehér cső teljes hosszában is eldugult, csak egy kicsit engedett át.”

Ha jól értelmezem az elfordított képet, a levezető csövön van egy enyhe kontra rész, ahol megállt a víz. Ebben szép lassan leült a kosz, arra jött víz, amibe megint beleragadt a kosz. Ha végig lejtése lett volna, a víz lemosta volna, és talán nem jön elő a probléma. A másik konstrukciós hiba, hogy gégecsövet tettek ilyen helyre. A recés felületen sokkal könnyebben ül le a kosz. Amit beraktál, már lejt, és sima is. Nem hiszem, hogy lesz gondod vele még egyszer.
(#) merciabc válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Szia!
Mikor feltöltöttem a képet, még jól állt.
Jól láttad, kontrába is volt-bordás is volt...halmozott hiba. felkúszott a víz az ionizációs elektródáig, kiállt A01 hibára.
(#) merciabc válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Jah, és fel volt háborodva a tulaj hogy még egy izzító elektródát is kellett vennie.
(ami porrá volt rohadva,csak az én kezemben mállott szét-de szerinte idáig jól működött!)
Aztán felvilágosítottam hogy örüljön neki hogy nem komplett dobot kellett vennie,vagy kazánt.
De mindegy, így is megsértődött.
...majd legközelebb hívja a ferrolli márkaszervízt, megtudja mi-mennyi...akkor fog dobni egy hátast!
(#) ezrrl válasza merciabc hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Szia!

Most tudtam megszülni a képet...remélem látszik az,aminek kell!

DSC005504.jpg
    
(#) Imi69 hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Nem egy konkrét panelhez lenne kérdésem, hanem általánosságban a Beretta kazánokban használatos Honeywell paneleken található csatlakozók típusa, esetleg gyártója érdekelne. Tudja valaki a típusát? Más vezérlőkben is találkoztam már ilyen csatlakozókkal, ahol pótolni kellene (hol a dugó, hol az aljzat sérült), de sajnos egyiken sem találtam gyártóra vagy típusra utaló jelölést...
Csatolok egy képet is, amin nyíllal jelöltem a kérdéses típusokat (érintkezők számától függetlenül).
Ha netán még beszerzési forrásról is van infó, az lenne csak hab a tortán!
(#) Imi69 válasza Imi69 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
ezrrl DSC005504.jpg képén is található ilyen csatlakozó, csak rövidebb (a trafótól jobbra 2 és 3 pólusú krémszínű csati)...
(#) merciabc válasza Imi69 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Beszer forrást nem tudok, de ilyen csatijaim vannak.
(#) Imi69 válasza merciabc hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Típust nem tudsz véletlenül? Nem csak aljzat hiányzik, kellene a dugó párja is... illetve akarok 1-től 7 pólusúig mindegyikből néhányat, ezért szeretném felkutatni a gyártmány jellemzőit
Hány pólusú van neked? Dugó vagy aljzat?
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
Következő: »»   370 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem