Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FET helyettesítése
 
Témaindító: damkodav, idő: Szept 20, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 16
(#) pipi válasza Gab04 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
mMeg lehet próbálni, de ellenőrizd a vezérlést -> Vgs-t, mert ez csak 20V.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Gab04 válasza pipi hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget! Esetleg mivel lehetne helyettesíteni ami itthon is kapható? Külföldi rendelésektől kicsit tartok azért. Sok a hamisítvány.
(#) szabi95 hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Üdv!
Tpc8028 n csatornás SMD tokozású fet helyett tud valaki javasolni egy másikat?
Végignéztem az összes nagy boltot és seholsem lehet kapni.
Egy X charger akkutöltőben volt, és egyszer csak azt írta ki a töltő hogy shorted.
Másik tápra rádugva keresgéltem hogy mi lehet a gond és hamar meg is találtam, ez a fet forró volt meg el is kezdett füstölni.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) ferci válasza szabi95 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Szia!
Ne ezt a típust keresd konkrétan, hanem nézd meg az adatlapját és úgy keress: Id, Uds, Rds(on), stb..
Vannak a neten rövid katalógusok, de azzal se mész sokra, ha egy megfelelő lenne, de a boltban mégsem találsz.
Azért az se ártana, ha tisztáznád valahogy, a vezérlése rendben van-e, mitől füstölt.
Főleg új darab beépítése előtt.
(#) szabi95 válasza ferci hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Találtam egyet ami nekem jónaktűnik: irf8736pbf.
Ami lényeges és eltér a másiktól az az Rds on,1.3 m ohm-al nagyobb.
(#) ferci válasza szabi95 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Attól még nem fog izzadni - ha beteszed, gyors kontrollt csinálj, minden más rendben van-e.
(#) ozzy76 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok! 7N80K5-nél normális az , ha a 2-es és a 3-as láb között kiforrasztott állapotba zárlatot mérek ? Csak , mert véleményem szerint nem . Illetve mivel lehetne helyettesíteni ? (samsung music center kapcsoló üzemű tápjába található ezen kívül még egy dióda és ellenállás adta meg magát. )
(#) Bakman válasza ozzy76 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Kösd össze egy vezetékdarabbal az 1-es és a 3-as lábat, azután mérj a 2-es és a 3-as között.
(#) ozzy76 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Ugyanúgy rövidzárat mérek , ha össze van kötve az 1-es és a 3-as láb .
(#) Bakman válasza ozzy76 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Akkor csere. A FET 800 V-ot bír. Feltétlen kell ennyit tudnia?
(#) ozzy76 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Nem feltétlen . Lehet kisebb feszültségű is .
(#) Bakman válasza ozzy76 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
A HEStore-ban (is) lehet paraméterekre szűrni: FET-ek. Ami trükkösebb lehet, az a szigetelt tok.
(#) ozzy76 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Köszönöm. IRF840 tűnik a legoptimálisabb választásnak szerintem helyettesítésre. Igaz , hogy nem szigetelt tokos , de azt még meg tudom oldani .
(#) debe válasza ozzy76 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
IRFI840G, vagy STP7NK80ZFP is megpróbálható, nézz utána -> LOMEX.
Ezek szigetelt tokosak.
(#) szabi95 hozzászólása Ápr 13, 2018 /
 
Üdv. SM4025P fet helyett tudna valaki ajánlani egy másik tipust? Én nem találtam egy olyat se aminek a terhelhetősége vagy az rds on ellenállása is jó lenne, ráadásul lehet itthon is kapni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
(#) kadarist válasza szabi95 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Szia!
Esetleg ezek között?
(#) szabi95 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Köszi! Ez alapján találtam a HQ oldalán is.
(#) misike83 hozzászólása Jún 30, 2018 /
 
Hello
Lenne egy 2sk3491 fet .Mivel tudnám őt helyettesíteni?
Előre is köszönöm.
(#) atiber hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Érdeklődnék hogy a csatolt pdf-ben szereplő erősítő kapcsolásba az IRF530N / IRF9530N helyett, mehet IRF540N / IRF9540N páros?
(#) tothbela válasza atiber hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Egyenáramú szempontból nem is lenne akadály, de a tripla gate kapacitás miatt biztosan lenne vele gond. A 540/9540 nem csak megengedhető áramban, de gate kapacitásban is nagyobb az 530/9530-tól. Sőt ami a legrosszabb nagyobb hajlandóságot mutatnak a melegedés okozta munkapont változásra, mivel gondolom nem akarod feleslegesen növelni a nyugalmi áramot.

Ezeket a kapcsoló feteket úgy érdemes használni "AB" osztályú erősítőben, hogy ne legyen a szükségesnél sokkal a megengedhető áramuk. Így ugyanis közelebb kerülünk a hőmérsékletfüggetlen áramhoz. Én egy ilyen erősítőhöz az IRF630/IRF9530 párosítást ajánlom. Szándékosan nem a 630/9630-at említettem, mert így jobban együtt futnak, mint a saját párjukkal.
(#) atiber válasza tothbela hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Köszi a gyors választ! Hát akkor mindenképpen az 530/9530 párossal, vagy az általad ajánlott párossal építem meg a FET-es erősítőt.
(#) Elektro074 hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Üdv!!!
Egy régi alaplapon cserélnék fet_et.,de akadályba ütköztem. Ezt a típust, nem tudom beszerelni Magyarországon.
K4212... K4213...
Ha esetleg valaki tudna a beszerzésben, vagy behelyettesítésben segíteni, azt nagyon megköszönném.
Az alaplap típua: Gigabyte GA-G41M Combo
Köszönöm...
(#) Lucifer válasza Elektro074 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Refdes -> kapcsrajz
(#) braner hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Sziasztok!
SMK1350 mivel helyettesíthető amit könnyen be lehetne szerezni?Egy Philips Bluray házimozi tápjában eldurrant 2db.
Köszi előre is
További szép napot
(#) lala0606 hozzászólása Jún 1, 2019 /
 
Sziasztok. ON5194-hez nem találok PDF-t. Mivel lehetne helyettesiteni?
Az ON lehet, hogy 0N, nem tudom melyik. Ez egy CAN buszos auto fütöventillátor fokozatmentes (PWM) szabályozojának a FET-je. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) ferci válasza lala0606 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Szia!
Az egyik oldalon ezt ajánlják helyette, úgy nézem: IRL2203N.
Helyette:
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) lala0606 válasza ferci hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Köszi, ezt megtaláltam én is, csak szerettem volna megnézni az eredeti paramétereit is. Bár mindegy is, ha jo helyette ez is. Köszönöm a segitséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) Sendi hozzászólása Jún 14, 2019 /
 
Helló. Egy kapcsoló üzemű tápegységben megállt egy MIP0224. Mivel helyettesythető? Köszönöm ha segítetek.
(#) Hp41C válasza Sendi hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
(#) Thowra hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Üdv!
Egy 48V os elektromos autó elektronikájába elszállt több fet NCE8580 adatlap volt benne és RU6888 adatlap. Sajnos egyik típus se kapható Mivel lehetne helyettesíteni őket? A segítséget előre is köszönöm.
Következő: »»   13 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem