Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   170 / 188
(#) _BiG_ válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
100 μH
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
(#) Kera_Will válasza Sinike hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
100uH:
hestoreban
(#) soskajoska válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Idézet:
„A kondi se annyira kritikus, venni kell többet és egy hitelesebb műszerrel kiválogatni a pontos értékhez legközelebb lévőt.”

Vagyis a tyúk és a tojás dilemmája. Ahhoz, hogy pontos kapacitásmérőt építsek, kell legyen egy pontosabb kapacitásmérőm?!
(#) Ge Lee válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Nem kell. Az mondjuk nem baj ha van valamilyen, mert akkor több 5%-osból össze tudsz válogatni nagyjából egyformákat. Az egésznek a kalibrálás a lényege, ezért sem kell feltétlenül pontos L és C elem bele, nem is tudsz olyat beletenni. Kondit még talán, de a tekercset nem tudod pontosra elkészíteni még házilag sem, illetve eltudnád, csak közel sem ekkora méretben.
Nekem LCM2-m van, a 2db kondit 8db-ból válogattam össze egy kézi műszerrel nagyjából egyformákra, a kéziműszer pontossága 2,5% ha jól emlékszem. Az üzletekben kapható tekercsek pedig 10%-os tűrésűek, ebből is vettem 5-6db-ot és válogattam.
Aztán amikor elkészült a mű és minden darab drót a végleges helyére került akkor vettem 1%-os kondit, és ahhoz hozzákalibráltam a műszert. Valószínűleg egész jól, mert van egy műszerbe való etalonnak mondható 100uH-s tekercsem, aminek a pontosságát nem tudom, de az LC mérőm 99,98uH-nek méri.
(#) Skori válasza Sinike hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Esetleg írd meg melyik alkatrésznél akadtál el, ha tudunk segítünk helyettesítőt találni.
Helyi alkatrészbolt van a közeledben, esetleg van weblapjuk is?

Egyébként a
Idézet:
„..a tyúk és a tojás dilemmája...”
probléma nem játszik, sőt, fordítva is működhet. Vagyis pl. beépítünk pontatlan tekercset és kondit. Majd kalibráljuk a műszert. Utána keresünk/válogatunk a műszerrel pontos kondit/tekercset. Ha ez is megvan lecseréljük a műszerben a tekercset/kondit pontosabbra, majd újra kalibráljuk...
(#) Skori válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Anno elmentem a puskás börzére, vittem a kalibrált LCM3-at magammal. Az egyik eladónak volt sok régi bakelitházas csillámkondija (ezek igen jó, és stabil kondik - csak kicsit nagyobbak mint a mai átlag) és megengedte, hogy a kupacból kiválogassak magamnak kondikat. Mai szemmel ennek sincs nagy jelentősége, hiszen be lehet kalibrálni a műszert pontatlan értékű kondihoz is, csak annyi a lényeg, hogy nagyon stabil legyen a kondi, ne változzon az értéke a használat során. A kalibráláshoz meg kell valami nagyon pontos kondi - akár kölcsönbe is....
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2018
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Nekem az egyik példányban NP0 anyagú SMD kerámiakondik vannak. Ennek az anyagnak úgy 100 fokon belül szinte nincs mérhető kapacitásváltozása. Egy régi videó az Y5V és az NP0 anyagok hőfokfüggéséről, ahol a páka 220 fokra van állítva. Az SMD változata is ugyanilyen stabil.
(#) Skori válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Igen ezen már én is gondolkoztam, volt a lomexben 1%-os NPO 1nF SMD kondi fillérekért, vettem is egy adagot. De nem csak a hőfokbeli stabilitás számít, hanem pl. az öregedésből eredő változások is. SMD esetében pl. az anyagfáradás erősebben jelentkezhet, pl. a hordozó nyák és az alkatrész hangyányit eltérő hőtágulása miatt különböző mértékben feszül az alkatrész mechanikusan. Lábas alkatrészek esetén, az alkatrész lába kompenzálja a hőtágulást, vagy pl. a panel meghajlását.
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Ez az egyetlen hátránya van az SMD-nek, hogy ha esetleg hajlik, vetemedik a nyák, akkor simán le is szakadhat az alkatrész oldala. Egyszer jártam már így egy nem megfelelő helyről vásárolt (hestore), gondolom kritikán aluli gyártótól származható SMD kondival. Ráadásul úgy szakadt le a "lába" hogy nem is látszott, csak méréssel derült ki, illetve amikor a mérés után kiforrasztottam.
(#) Sinike válasza Skori hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Szia.
Hát már az elején. Lomexnél van SI2307, de nincs PIC, csak 16F628... Hestore van PIC, de nincs 2307... Hq-nál sincs.
És még nem is néztem a többit, vagy a kritikus alkatrészeket...
Közelben nincs bolt (vagyis nem tudok róla). [Esztergom]
Jó lenne, ha egy helyről tudnék rendelni, egy postaköltség lenne.
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
20MHz quartz van 20pF NSK és 10pF IQD..
(#) pipi válasza Sinike hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Ha egy postát akarsz, esetleg próbáld a tme.eu-t.
(#) Sinike válasza pipi hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Ott is néztem, valamelyik ott sem volt.
(#) Skori válasza Sinike hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Az SI2307 egy Pcsatornás FET, ami viszonylag kicsi Rdson ellenállású, és biztonsággal kinyit 5V-ról. Keresek mindjárt helyettesítőt neked a TME-nél:Kb. ezek jók helyette
Még mi az amit nem találtál meg?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) Skori válasza Sinike hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
20MHz kvarcok - TME
PIC16F690 - TME
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) Sinike válasza Skori hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget!
Azt írják, 1600 a posta
És csak több darabokat lehet rendelni...

Még az lenne a kérdésem, hogy mekkorák az ellenállások, vagy hogy tudom megnézni az Eagle-ban a méreteket? Sajnos nem értek ennyire hozzá...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) Darka hozzászólása Feb 9, 2018 /
 
Üdv!
Próbáltatok már 0.47µF elektrolit kondit mérni?
Ezt az egy értéket nem tudom rendesen megmérni.
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Megvan
(#) Sinike válasza Skori hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
A Skori féle műszert szeretném utánépíteni, de sajnos Eagle egy halom hibát ír, és nincs is minden összehuzalozva.
Volna esetleg más formátumban nyák-terv, vagy újabb? (Visszalapoztam a "forrásig", és közben nem találtam egyebet...)

Clip.jpg
    
(#) Skori válasza Sinike hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Nyomj rá a ratnestre. Azért nincs minden összehuzalozva, mert egyes pontokat a polygon köt össze. A nyák egyoldalas, a piros vonalak pedig átkötések. Kétoldalasban overlap hibákat jelez rá, ami jogos is lenne, mert a rajzon keresztez egyes via-kat, de átkötésekkel jó. Mivel szerkeszthető formátumban tettem fel, bárki a saját ízlése szerint módosíthatja, a lehetőség adott.
(#) Sinike válasza Skori hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Sajnos nem tudok szinte semmit csinálni vele, mert Free verzióm van.
A pirosakat tudom, de pl alul középen a poti mellett is van egy route, aminek még 2 helyre kéne mennie...
Amit feltettél PNG-t a nyákról az amúgyis máshogy néz ki, szebb
Csak azt marha sok munka lenne fotosoppolni...
De akkor nézek egy Eagle-t a közmegosztókon
(#) Skori válasza Sinike hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
A ratnest egy gomb az eszköztáron. Ha rákattintasz, kitölti a polygon-t. Ezt biztosan tudja a free verzió is. Az általam berakott nyák képe csak ezért tér el attól amit látsz. Amúgy sokan az Eagle 7.2.0.free.ncore verziót használják sikerrel. Viszont egyesek szerint ez is hazabeszélős program, azaz szeret a gyártóhoz bejelentkezni a neten (és ez amúgy mindegyik verzióra igaz, a fizetősekre is, és a free verziókra is). Ha félted a magánszférádat, akkor célszerű net elérés nélkül feltenni, majd beállítani a számára az oprendszer tűzfalában egy tiltást.
(#) Sinike válasza Skori hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Szuper vagy! Így már jó!
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Megvan a nyák.
Néhány alkatrész nem világos, no meg ahogy olvasgattam, képeket nézegettem, néhány a régen használatos külsejű - ami lehet, hogy van a fiókomban
Végignéztem, a 18 oldalnyi képet a fórumban, de nem találtam fotót a kész panelról. Esetleg lehetne kérni?
Egyrészt az alkatrészek könyebb beazonosítása miatt - ha látom, mit kell keresnem, könyebb
Másrészt egy picit a beültetésben is segít...
Köszönöm!
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Üdv.
Már csak azért, mert a Skori-féle változat készül, amin az auto kikapcsolás is van, és már elég sok minden változott. Relé sincs, stb...
Kérem szépen!
(#) Kera_Will válasza Sinike hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Miért kérsz olyat amit nem sokan építettek meg ?!?!
A klasszikus LCM3 közel 10 éve itt van a HE-n a CIKKEK között feltéve , a fórum leginkább erről szól ... (persze vannak kisebb nagyobb elhajlások erre arra témában).
Skory sokkal később tette közkincsé módosított (n+1. verziójú) LCM műszer leírásokat ...
Ezt is itt a sok ezer hozzászólások között elrejtve , tehát vagy tudunk róla vagy nem , át olvasgatják az utolsó betűig vagy nem ...
Aki annó megcsinálta LCM3-at meg van vele elégedve ... másik nem kell neki....
Vagy modol rajta vagy nem .... inkább nem ... de fene tudja ...
Aztán hogy mennyien kattantak rá a Skory féle modokra megint más kérdés ...
Aztán itt mennyire vannak ezek az utánépített LCM modok publikálva?! Az is esetleges...
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) Ge Lee válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Idézet:
„meg van vele elégedve ... másik nem kell neki....”
Én az LCM2-vel is meg vagyok elégedve, még a 3-as sem kell...
(#) Skori válasza Sinike hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Ezt komolyan nem teljesen értem. Meg tudtad nyitni az eagle fájlokat, tehát van kapcsolási és nyák rajzod is, a nyák rajzon meg ott a beültetés is. Ha az Eagle-ben bekapcsolod a value (tvalue bvalue)réteget akkor az alkatrészeknek ott lesz az értéke is. Ha a name (tname bname) réteget kapcsolod be akkor az alkatrészek neve lesz a nyákrajzon, amit a kapcsolási rajzról is be tudsz azonosítani.
(#) Sinike válasza Skori hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Szia.
Írtam, hogy könnyebben tudnám azonosítani az alkatrészeket. Pl. van a CMEAS kondi, ami csak 1nF, de sehol nem találok ilyet, ami akkora, mint a nyákon látszik..
(#) Kera_Will válasza Sinike hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Eagle-ban tudsz generálni alkatrész file listát is érték, típus, tokozás, pozíció ...stb. text formátumban az is segíthet a beazonosításban ha alkatrész rendeléshez kell .
Következő: »»   170 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem