Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   755 / 1116
(#) Pali79 hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy kis érintőképernyős atomos mini gépet amiben CF kártyáról valamilyen XP verzió üzemel. A gondom az vele, hogy feltelepítek egy programot és kikapcsolom vagy újraindítom a gépet, eltűnik mintha sose lett volna rajta. Én még sose láttam ilyet. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet az oka ennek?
(#) lelkes amatőr válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Talán nincs elég hely a CF-kártyán és ezért a belső memóriába telepít amit kikapcsoláskor elfelejt?
(#) Pali79 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Hmmm. Van benne valami, de a kártyán van hely, 4GB-os és több mint a fele szabad. Telepítéskor elméletileg a CF van kiválasztva. Nem értem.
(#) KTobi válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Nincs rajta valami tiltás, hogy minden változást felejt újraindításkor? (iskolában üzemelő gépeknél szeretik, jelszóval kiiktatható)
(#) nemprofi hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
blasz!
Küldtem egy e-mailt.
(#) Petyaa válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Leginkább hangos, amikor tölt. Plusz 1-2x olyan hangot véltem felfedezni mintha parkolóállásba ment volna ki a fej, kb mintha egy kis lapos rugó lemezt megpendítettem volna az ujammal.
(#) RoliNyh válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Ha ez egy beágyazott rendszer, pl mint a GPS -eken a windows Ce, akkor nemnagyon van lehetőséged programokat telepíteni rá. Megoldást csak az jelent ebben az esetben, ha úgynevezett portable programokat használsz, amit nem kell telepíteni, csak bemásolod egy mappába a háttértáron...

Egyébként ha a CF kártyát kiveszed, nem is tölt be az oprendszer?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) bbb válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Engedélyezve van a védett mód. Nézd meg, van-e kis lakatocska ikon a jobb alsó sarokban, vagy hasonló, amit fel kellene oldani, mielőtt módosításokat hajtasz végre rajta, különben mindig vissza fog állni.
(#) Pali79 hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Hát nem jutottam dűlőre vele, de telepítettem rá egy tiszta XP-t. Most már jól működik.
(#) D Wye válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
Ez olyan esetekben szokott előfordulni, ha a rendszer kártyáról BOOT-ol. Pl. feltelepítesz egy Pendrive-ra egy OS-t (mondjuk Rufus-al) és BOOT-olsz róla. Teljesen szabad a pálya, megy minden, de amint leállítod, ugrik az egész. Gyakran használok ilyen rendszereket főként szervizelésnél, ilyenkor egy független SD-re vagy Pendrive-ra telepítem a szükséges programokat és akkor soha nem veszik el.
Az off rész csak amiatt van, mert mint látom, már nem aktuális
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) antikzsolt hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Üdv.

Nem tudnátok olyan programot mondani amivel tudom mérni az adatfogyasztást?
Amit eddig találtam nem tudom beállítani hogy a nappali és éjszakai adatkeretet külön számolja.
Win10 64 rendszer.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Ha lehetséges a segítségetekre szorulnék, Az eddigi Skype partnereimmel meg volt a kapcsolat , láttuk egymás bekapcsolt állapotát , de egy idő óta nem látszunk egymásnak , kis fehér kőr a név mellett és "Kijelentkezve" az infó. nem tudom újra felvenni a partnerkapcsolatot , nem találom a lehetőségét . Minden jó tanácsot szivesen vennék .Előre is köszönöm Skype verzió : 7.40 xxxx
(#) bbb válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Frissíts! Ki fogsz akadni az új verziótól (a kinézete borzalmas és bevezettek egy új funkciót, ami minden írás mögé mosoly-jelet rak), de legalább működik és a hangminősége jobb lett.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza bbb hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Köszi , tegnap frisitettem , de azzal is ugyanez a problémám meg volt , de le is szedtem rögtön , borzalmas , nem tudom megszokni. Minden a háttérben van , nem találtam egy csomó funkcit. Még várok , köszi
(#) Norberto válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
A megoldás: cserélj jelszót. 100 %, hogy ez a probléma. Én is pár napig szenvedtem ezzel, míg valahol ezt nem javasolták külföldi fórumokon.

Annyit frissítgetik és szórakoznak vele mostanság, hogy valamilyen adatbázisban megsérültek a jogosultságodhoz tartozó jelszó- ill. belépési adatok.
(#) coyote55 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Feb 13, 2018 / 1
 
Én már elpártoltam, feltelepítettem a Vibert a telefonra is, a gépre is. Mióta a picipuha megvette a Skypeot, egyre rosszabb lett.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Feb 13, 2018 /
 
Sziasztok. Létezik olyan program, ahol WD merevlemezeinek kielehet kapcsolni a parking funkcióját, esetleg a várakozási időt meglehet növelni? Idegesít, hogy apragromozó gépemben leparkol a fej, majd hívja vissza merevlemez vezérlő. Annyira ritka a lemezkihasználtság, hogy nem indokolt az állandó kiparkolás, amennyiben meg szükséges a lemezhasználat, akkor ugye nincsen gond, hiszen a lemezelérés folyamán mindig kinullázódik a számláló és a fej nem parkol fölöslegesen.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2018
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Köszi a jó tanácsot ,megcsináltam a jelszócserét , nem látok változást, de még mindég nem tudom , hogy kell partnerkapcsolati kérelmet elküldeni , nem találom sehol. vagy mint régen jelszócserét kérni. Várom a segítséget továbbra is . sok partnerem mellett a "kijelentkezve" titulus. verzió: 7.40
(#) nedudgi válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
A partnereknél milyen verzió van? Ha nem 64 bites, akkor nem csoda, hogy nem látod.
(#) vargaf válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Ez ebben a formában nem igaz. Nálam 64 bites van telepítve Win7 alatt, sok partneremnek 32 bites WinXP alatt és most is látom őket és beszélek is velük. Androidos telefonról is látom őket és azon is beszélek az asztali gépükre telepített programon keresztül.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2018
(#) nedudgi válasza vargaf hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Nálunk volt ilyen probléma, a 64 bites operációs rendszerre váltáskor megoldódott. Mindent megtesznek, hogy elavulttá tegyék a számítógépeket.
(#) SzervízMacska válasza coyote55 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Az egy okos program. 6-7 éve telepítettem rövid időre a telefonomra, azóta is jelzi másoknál, hogy aktív használója vagyok. Tegnap a szemem láttára fel is hívott egy kuncsaft, és nagyon nem értette, hogy miért csak nála csörög, és mért nem fogadtam a hívását heteken keresztül.

Az már egy másik kérdés, hogy az s8 plus telefonján mért nem “merte” hetekig megnyomni a normál (gsm) hívás gombot...
(#) blasz hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Üdv ma letöltödött a legújabb összegzö frissités és újra indulás után boot közben lefagy a gépem.
Olvastam hogy AMD procikkal problémás a frissités.Elkellett távolitanom a frissitést és csak utána kaptam vissza a müködö rendszeremet.Esetleg van megoldás rá?
Win.10 64BIT AM2 6400+ 4 giga ram.
(#) belfi2 hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Adva van két PC mind a kettő egyformán öreg. Egy Gigabyte EP43DS3L -E8400 CPU- GF9400GT videokari, 2Gb RAM . Ehhez a teljesítmény monitor ezt írja............. képek
A másik egy ASROCK G31M-S -E7200 CPU -GF8400 video-2gb RAM.A a teljesítmény monitor azt írja nincsenek problémák.
Mindkét gépen WIN 10 fut. csak némi különbséggel. Szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2018
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Szia!
Kicseréltem a kijelzőt! Nos a probléma ugyan az,tehát a gép bekapcsol viszont kép semmi.(tehát gondolom ez rúgást is kaphatott , a kijelzőn kívül külső sérülési nyomok nincsenek-mintha új lenne)
Amelyikről leszedtem (gépről) csontra ugyan olyan vagyis Amilo Li 2727,annál is biztos videó kari hiba lesz mert az is bekapcsol és szürke kép,(F2-F12-öt nyomogatva az legalább csipog,-tudod mint amikor lépsz be a BIOS-ba) ,Fn+F8-F9 el lehet a fényerejét szabályozni az legalább észrevehető azon belül semmi.
(#) adapter hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Nem is igazán gép gond, inkább valami szoftveres dolog lesz.
Szóval bekapcsolás után észleltem, hogy olvashatatlanul apró lett például a böngésző címsora, de ami nagyobb baj az ablakok és a windows összes rendszer ablakszövege. Nem tudom visszaállítani mert semmit nem tudok elolvasni mit állíthatnék....
Lehet erre valami billentyű kombó?
Win10, Lenovó lapos, de a hardver ettől független szerintem...
Köszi!
(#) RoliNyh válasza adapter hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Képernyőbeállításoknál lehet változtatni a szövegméreteket, azt keresd, és állítsd nagyobbra.
Én nem ismerek hozzá tartozó billenytűparancsot ami állítaná...
(#) adapter válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Valami nagy gáz van mert ott elvileg alapértelmezett minden...
Mellékeltem egy képet a feladatkezelőmről (remélem hogy az lett!)
Minden ablakom ilyen kivéve a chrome-ban a megnyitott weblapok (habár a címsor ott is olvashatatlan..)
Plusz piszok lassú is a gépem... Vírus?
Van NOD-om de az is olvashatatlan az ablaka, így még indítani sem tudom.

Névtelen.jpg
    
(#) tibibalogh520 válasza adapter hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Próbáld meg csökkentett módban indítani a Win-t.
(#) antikzsolt hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Jó reggelt.

Ma ez fogadott a gépen. Tegnap is előjött már csak nem tudtam lefotózni.
Elvileg ki van kapcsolva a frissítés.

ez mi.jpg
    
Következő: »»   755 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem