Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   754 / 1121
(#) renegat1 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Fn+F8
(#) vladcepes válasza renegat1 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Mindegyiket kipróbáltam.
(#) renegat1 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Mi a pontos típusa? Nálam egy amilo Fn+F5-el teszi külső kijelzőre. Most néztem.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Úgy kapcsoltad be a gépet, hogy már rá volt dugva egy nem alvó monitor? Ha igen, akkor nemcsak orrbavágta a gépet, hanem meg is rugdosta...
(#) vladcepes válasza renegat1 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Fujitsu Siemens Amilo Li 2727
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Igen.Rádugtam a monitort,majd bekapcsoltam a gépet,majd Fn+ ... (F1....mindegyiket kipróbálva) de semmi.
Lehet kapott rúgást is nem tudom. Csak az öklösről számolt be.
(#) renegat1 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
A dokumentációja szerint Fn+F10 lenne.
(#) vladcepes válasza renegat1 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Köszönöm! Akkor még egy próbát csinálok.
(#) vladcepes válasza renegat1 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Nem akarja
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ha a BIOS -ban a TFT van beállítva alapértelmezettként, akkor nem is fogja...
Át kellene állítani külső, vagy AUTO módra ha lehetséges, talán egy CMOS RESET -tel átáll AUTO -ra,
de nem biztos.
Ha mégsem, akkor le kell venni a rossz képernyőt, rátenni ideiglenesen egy jót, akkor be tudod állítani hogy kiküldje a képet. Nagy valószínűséggel a TFT csatolófelülete LVDS, szóval ilyen csatlakozós panellal érdemes próbálkozni, feltéve ha maga a gép valóban nem sérült...
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Köszi!
A CMOS Reset az hogy? Ma megnéztem a leírását hogy hány pines a csatolója, írja hogy 30-as. Megnéztem az én Laptopom kijelzőjének a leírását is ,azon is írja hogy 30 pines. Őrültem mint majom a .... Szétkaptam enyémét aztán jó hogy 30 pines de másfajta foglalat
Az enyém 30-as végig lapos. A Fujié meg 2x15 ös.
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ez alaplap függő, ha van benne ilyen funkció, a felhasználói kézikönyvben benne lesz miként kell végrehajtani. Szerencsétlenebb esetben a burkolatot is el kell távolítani, hogy hozzáférj.
Ha nincs benne ilyen funkció, esetleg meg lehet próbálni eltávolítani az akkut mondjuk 5-10 percre.
Ha ez nem oldja meg, akkor sanszos, hogy az alaplapon is található vagy szuperkapacitás, vagy litium elem mint az asztali gépekben. Szuperkapacitással jobban jársz, mert az legalább kisüthető, szóval bekapcsolásra akár ki is sülhet magától, vagy akár pár nap elteltével is ha a fő akkut eltávolítottad.
Ha elem van akkor azt bizony el kéne távolítani...
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szétszedtem teljesen. Olyan elem van benne mint az asztali PC-ben. Kiszedtem. Meddig hagyjam úgy?
Lemértem 1.00 V van benne
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ha kivetted akkor mondjuk rövidre zárhatnád a panelen az érintkezőit 1/2 másodpercre.
Egyébként CLEAR CMOS vagy RESET CMOS esetleg CC vagy RC átkötést jumpert, forrpontokat nem találtál benne? Ha nincs más, akár cserélhetnéd is, ha valóban CR2032 vagy valami hasonló litium elem van benne, annak elvileg 3V -osnak kellene lennie. Nincs ráírva a fémházra hány voltos?
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
De igen. 2032-es van is olyanom PC-ből szedtem ki az jó,abba van 3,01V
Jumpert nem látok sehol. Rövidre zárom.
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Összeraktam ,ami szükséges beleraktam,kivéve a képernyőjét,rádugtam a külső monitorra, egyenlőre még mindig semmi, újból kipróbáltam az Fn+ összes F-es kombinációt.
(#) Firefighter1 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Lett valami eredmény?? Már énis kiváncsi vagyok!
Lehet hülyeséget mondok de nekem volt egy HP laptopom aminél a funkció nem csak az FN billentyűvel jött elő hanem *+FN+ a kivánt gomb
(#) vladcepes válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Egyenlőre semmi. Most várok majd a napokban egy tök ugyan ilyen gépet,annak jó a kijelzője hát kíváncsi leszek. De ha addig valakinek lesz valami ötlete azt kipróbálom.
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Többet már nem tehetsz, csak a kijelzővel ha kicseréled, nézz be a BIOS -ba, és állítsd át ha nem jól lenne beállítva. De nekem kezd az a gyanúm lenni, hogy itt már nem csak a kijelző sérült...
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ha megjön,kicserélem és megírom. Köszönöm a segítséget!
(#) steelbird hozzászólása Feb 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Dell asztali PC -nél volt ma indításkor egy hibánk. Nem indult el a gép, a BIOS hibaüzenete a következő volt:
Error sending End Of Post message to ME

Újraindítás után elindult a gép, de a kollégák elmondása szerint időnként belassul.
A gépben SSD van, néztem egy tesztet, csatoltam.
Nem nagyon tesztelgettem még SSD -ket, véleményeteket kérném. Döglődik az SSD?
(#) RoliNyh válasza steelbird hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Ilyen hibaüzenetet még nem láttam, de nyers fordításban talán valami olyasmiről lehet szó,
hogy a POST kód üzenet küldése közben lépett fel hiba. Ez elvileg még az előtt tötrénik, hogy a háttértárakhoz kellene nyúlni, szóval szerintem nincs azzal probléma.
Esetleg kontakthiba, netán merülőfélben lévő CMOS elemre gyanakodnék elsősorban...

A lassulást okát meg elég nehéz diagnosztizálni. Okozhatják hátérben futó (nem kívánt) folyamatok, winupdate stb, nem törvényszerű, hogy összefüggésben lenne a BIOS hibaüzenettel.
Esetleg abban az esetben, ha valóban a CMOS elem feküdt meg, és valami sebességre ható BIOS beállítás alaphelyzetbe állt emiatt...
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) steelbird válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Külföldi fórumokon sokan írnak ilyen hibát, de mindnél más-más hardvert okolnak, memóriát, VGA kártyát, HDD -t, külső perifériát, vagy pl. a BIOS -t...
Szóval nem egyértelmű a dolog.

Most látom, egy kép lemaradt a kérdésemnél, csatolom. Van hiba is, ezért kérdeztem az SSD -t.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018

smart.png
    
(#) RoliNyh válasza steelbird hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Én nem találkoztam még vele, szóval más ötletem nemnagyon van...
(#) steelbird válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
A Soft ECC Correction rate 120 -as értékkel probléma az SSD -nél?
(#) RoliNyh válasza steelbird hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Nem tudom mennyi lehet az elfogadható érték még.
Nekem két SSD van, és ezt az értéket egyiken se mutatja...
(#) Tomi20 válasza steelbird hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Szia

Nálam itthon KINGSTON SV300S37A240G SSD van, ez az érték szintén 120, semmi gondom nincs vele, HD Sentinel szerint 96%-os, 600nap üzemidő, 5,6TB adatmozgás után.
(#) steelbird válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Köszönöm.
Akkor egyelőre várakozó álláspont.
Egész nap jól ment a gép, holnap reggel indításkor majd kiderül.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) Petyaa hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Üdv! Ismerősöm most vett egy Asus X540L notebookot újonnan a hülye vagyok üzletben. Létezik hogy 2018 ban még hallani a a vinyót ahogyan dolgozik? Utoljára pentium 1-es gépen hallottam így a vinyót..

..
(#) nedudgi válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Visít, vagy kattog?
Következő: »»   754 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem