Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő készítése házilag
 
Témaindító: attila26, idő: Szept 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 45
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Néhány éve potom áron vettem egy 250 A-es kínai AWI-t. A szomszéd azzal tanult meg AWI-val hegeszteni, még februárban is használta, nem sokkal ... Most már itthon van nálam, de azóta se használtam. De jó, hogy van.
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Ha nem titok, mennyi volt az a "potom ár"?
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Üzenetben.
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Húha, ez most nekem olyan, mint a "parafa-tantusz, has és háternyővel", mert nem akar leesni...
(#) Pali79 válasza Rézműves hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Írj privát üzenetet neki! Egyébként én 65-ért vettem awi-t. Biztos nem egy profi ipari gép de, használható.
(#) Rézműves válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Na meglátszik, hogy "kezdő" vagyok itt, mert még nem ismerem az összes funkciót...azt a halványat hogy csináljátok?...

Az AWI-ra visszatérve, néha a "koppintósból" tényleg ki lehet fogni egy-egy jól használható, olcsóbb darabot is...viszont azt láttam, hogy a drága profi géppel is lehet sz@rul hegeszteni, ha valaki nem igazán ért hozzá...
(#) Pali79 válasza Rézműves hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Mielőtt elkezdesz írni a lenti OFF gombra nyomát és a két kapcsos zárójel közé írsz. Bármilyen hegesztő technológiával lehet sz@rt csinálni ha valaki nem ért hozzá vagy nincs hozzá érzéke. Az awi nekem sem nagyon megy még, mert csak autodidakta módon tanultam, gyakorolni kell még. Sima pálcával szépen tudok dolgozni, de hiába próbáltam mutatni a kollégámnak, neki nem ment sehogy sem.
(#) Rézműves válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Aha értem, köszi!
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Jobb oldalon felül van egy menü. Legfelső sor: "Üzenetek". Rákattintasz, elolvashatod, amit csak neked írtam.
(#) koevizoltan hozzászólása Jan 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy forraszto pakabol lehetne ponthegesztot krealni?
Ugy gondolom, hogy a paka vegen levo rez drotot elvagom ugy, hogy kb fel cm legyen mindket oldalt, mahd ezt erinten a hegesztendo teruletre.
Vekony lemezeket szeretnek ossze pottyozni igy. Szerintetek mukodne?

Elore is koszi!
(#) ferci válasza koevizoltan hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Szia!
Az az energia nagyon kevés lesz oda. Ha tudod, mérd meg a feszültséget a drótvégeken és egy lakatfogóval az áramot, ha bekapcsolod, számolj, aztán hasonlítsd össze, mekkora trafókkal dolgoznak ( képek keresése ). Egy 50-75 wattos trafó a pákában nem elég.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 14, 2018 /
 
Egy blőd kérdés!
Csak mikró trafó jó? Minek lehet még hasonló primerje?

Azt a verziót ismeritek amikor egy autóerősítő kondiját töltik 14 voltal, majd 6-8 mosfeten keresztűl kisütik!
valahogy igy néz ki

Vagypedig van az a verzió ahol egy Li-Po aksi hajtja meg?
Az pedig ilyen
Szerintem aki cellákat akar forrasztani vagy kisebb dolgokat arra elég lehet
(#) erbe válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Elbeszéltek egymás mellett. A ponthegesztéshez kis feszültség, nagy áram kell. Az impulzushegesztéshez nagy(obb) feszültség kell és hatalmas áramimpulzus.
Előbbihez nagy teljesítményű trafó kell, de nem csupán a mikrosütő trafója jó. Utóbbihoz 100 w-os trafó is elég lehet, ha nem kell túl sűrűn kondit tölteni. A forrasztópisztoly trafója, mindegy milyen változat, nem alkalmas hozzá. Se egyiket, se a másikat nem tudja. Pedig abban is létezik 100 W-os.
(#) koevizoltan hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Akkor marad az awi hegeszto. Kihegyezek egy egyenes rez drotot es az lesz az elektroda.

Gondoltam, hogy mobilisabb lenne egy ilyen egyszeru kis pisztoly az ilyen vekony anyagokhoz...

Köszönöm a hasznos válaszokat!
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 25, 2018 /
 
Mérlegeltem meg olvasgattam és mivel nekem csak a cellák heggesztéséhez kellene a ponthegesztő ezért nem trafósat hanem a fentebbi két linkelt videoba lévő hegesztő egyikét ( hasonlót) építek!

Nekem jobban tetszik a Li-Po-s mert kompaktabb meg mobilabb ( meg nincs itthon audio kondim)

Viszont ami a kérdésem lenne! Segít e valamennyit illetve védéi e az akut az ha párhuzamba kötök vele két combosabb kondenzátort?

Vagy teljesen felesleges?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Sziasztok
Egy kis megerősítés kellene.
80-as évekbeli mikrosütő trafója a kiszemelt áldozat (jó sok anyag van benne)
Jól gondolom, hogy a képen bejelölt tekercskivezetések közül az 1 ohm körüli a primer és a 85 ohmos a szekunder, tehát a szekundert kell kivágni belőle és annak a helyére megy a kábel hurok?
A primer elé kell valami lágyindító, vagy mehet direktbe a 220-ra?
Kicsit meglepődtem, milyen alacsony az ellenállása.
Üdv
(#) granpa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Úgy, ahogy gondolod. Nem ártana néhány (10-20) menetet a primerhez toldani, hogy ne legyen akkora üres járási árama, és bekapcsolási lökése. Ha bírja a kismegszakító, mehet direktben (a mikróban sincs lágy indító).
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Már hogy ne lenne!?
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Akkor az enyémbe nem találtam meg.
(#) _BiG_ válasza granpa hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Külön panelon szokott lenni, én a VTTC tápjához abból csináltam lágyindítót
(#) erbe válasza pjg hozzászólására (») Feb 16, 2018 / 1
 
Nem mindegyikben van.
(#) zsoltee0001 válasza granpa hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Köszi

Akkor teszek hozzá még egy kis menetet, sajna a mikro már rég nincs meg, ezt sose tudjuk meg, hogy volt-e eredetileg.
Üdv
(#) Attix70 hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Sziasztok,
Mikró trafóból csináltam alapot. 4x35 kábelt raktam rá két menettel. A végeket közösítve mám csak 1db 35-ös kábel megy a hegesztő hegyekhez (kb. 30cm). Első próbám (időzítő áramkör nélkül direktbe, holnapra már csinálok) során kilukasztotta az akku alját (már zárlatos volt korábban az akku) és úgy tűnik nagy az áramerősség. A fázishasítós (triakos) szabályzóval való szabályzás járható út (vagy használjak jó hosszú hosszabbítót soros veszteség gyanánt) ?
Mi a legegyszerűbb hegesztő tüske (1.5mm cu zz van lakktalanítva jelenleg, kb. 5mm hosszban) ?
Üdv,
(#) Attix70 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Panasonic ? Ilyet alakítottam át ma (nekem primer 220V és 240V). Brutál,
Bocs a dupláért.
(#) btsoft válasza Attix70 hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Jó combos lett így a szekunder, grat!
Én is nagyon hasonló stációkat jártam be, aztán egy egyszerű NE556 alapú időzítős + triakos fázishasító szabályozó mellett döntöttem. Nekem 50-es a szekunder, az elektronika és mindenféle szerelvény (cserélhető végződések) után ~100-700A a rövidzárási áram szabályozható intervalluma.
A hegesztő tüskének - néhány megoldás kipróbálása után - én is a sima CU drótot választottam, nekem, 2mm-es az átmérőre (kicsit elvékonyítva a hegyét) , de a másfeles is teljesen jó lehet. Inkább majd arra kell figyelni, hogy a cellák hegesztésénél némi erőt kell gyakorolni a hegyekre, és azt bírniuk kell (még "melegen" is).
Így a szabályozható teljesítménnyel - hasonló ponthegesztő fejjel - a cella kilyukasztástól a lanyha melegítésig lehet a ponthegesztéssel próbálkozni.
(#) weend hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a hegesztő elektródát? Legfőképp az érdekelne, milyen anyagból lehet.
Bővebben: Ponhegesztő elektróda
(#) erbe válasza weend hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
A forgalmazót kellene megkeresni, talán többet tud róla, mint amennyit kiír.
"...kiütő kalapácshoz." Biztos hülye fordítás. Máshol nem lehet megtalálni, csak ennél az unimax cégnél.
(#) Massawa hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Ujraéled a néhai ponthegesztö. Az eredetiben a primér oldalon volt egy nagyon kacifántos idözitö, egyböl 230 V-rol. Az anno együtt a trafofal leégett ( nem nálam hanem egy ékszerész mühelyben. A doboz került csak hozzám. Most egy uj trafo van benne ( képen még provizorikusan helyet keresve a majdani idözitöhöz). Ennek eredetileg volt valamilyen forraszto funkcioja is ( kisebb teljesitmény ? Nem tudom, de az eredeti trafon is csak egy szekundér tekercs volt).
Kb mekkora idözitési tartományra van szükség a ponthegesztéshez. Most probára összehegesztettem a szöget meg az alátétet kb 2-3 másodpercig tartott.
Azért kérdezem, hogy milyen idözitöt épitsek hozzá. Nem tudom, hogy érdemes-e nagyfeszültségü (230V-s) elektronikával foglalkozni, vagy egyszerübb egy kis 12V-s trafot beépiteni és igy biztonságosan dolgozni. A jelenlegi szekundér kb 2,5 V-t ad, lehet, hogy abbol is lehetne DC-DC átalakitoval elég energiát nyerni egy idözitöre.
Mit gondoltok?
(#) _BiG_ válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
A szekunderről táplálás nem túl jó ötlet, mert ugye a ponthegesztés rövidzárral jár és eltűnik a tápfesz az időzítőről...
(#) Massawa válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Az lehet, ezért érdekes az idözités kérdése, hogy mennyi ideig kell áthidalni a szekunder hiányát (csökkenését). A hegesztés általában rövid idejü, igy van idö feltölteni a nagy kondikat és tárolni az energiát az idökapcsolo müködésére. Ráadásul ha SSR-t használok, akkor az energiaigény is csökkenhet pár 10 mA-re.
Következő: »»   36 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem