Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   297 / 371
(#) Pali79 válasza sunnysys hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Igen olyan 16-20 lehet max. Az újabb gépein már talpas tengelyeket használnak, talán nem véletlen...
Szerintem abból kell kiindulnod, hogy mennyit akarsz/tudsz rászánni. Ez egy olyan dolog amit meg lehet oldani pár ezresből, de cserébe kb semmire sem lesz jó csak mozogni fog. Vagy ráköltöd amit kell és használható is lesz.

Most láttam a sárga fórumon egy eladó X-Z mechanika acélból kompletten 56-ért. Tudom ez elsőre sokknak hangzik, de ez kb anyag ár és képről nézve jól össze van rakva.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2018
(#) sunnysys hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Hú, Srácok, az a cucc tényleg bitangul néz ki, de én még nem tartok itt, nem szeretnék ekkora gépet építeni. Legalábbis most így gondolom, lehet, hogy majd megbánom.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2018
(#) Firefighter1 válasza sunnysys hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Hidd el nem turkálni akarunk a zsebedbe, de előbb valóban 3 dolgot irj fel:
Mennyi pénzem van rá?
Mit akarok megmunkálni?
Mekkora méretben?

Ha nem félsz mondjuk elárulni nekünk hogy mennyit szánsz rá, akkor kapasbol le tudjuk ( vannak itt nállam sokkal pengébb emberkék) szűkiteni a gépek mivoltát!

Utána a z anyag hogy mit akarsz megmunkálni!

A méretet meg úgyis az lesz amire futja, mert álltalában kisebbre futja mint az ember gondolná!
(#) sunnysys válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Tökre értem, hogy miért kérdezed, de - talán már utaltam rá, hogy - nagyon speckó a helyzet: most csak azért kell, hogy legyen valami. (És ha nem jön össze, az sem gond.)
A közeljövőben (reményeim szerint mondjuk 3-4 hónapon belül), szeretnék venni egy vertikális marógépet, amit majd szeretnék CNC-re átalakítani. Aztán szeretnék majd egy műszerész esztergába is beruházni. Aztán, ha ezek meglesznek, lehet, hogy majd építek egy nagyobb asztalt, ha még mindig lesz hozzá kedv, kitartás, hely, és igény is felmerül iránta.
Az első kettőre megvan a pénzem, de épp teljes karrierváltáson dolgozom, így nem költhetem el rájuk nyugodt szívvel, amíg ezt meg nem valósítom. (Kivéve, ha valaki eladásra kínál egy Myford ML7 esztergát, mert annak szerintem nem biztos, hogy ellen tudnék állni. )
Addig is, amíg ezek nem lesznek meg, jó lenne valamin tanulgatni az építést, a gravírozást, a cnc programozást, esetleg kicsit marni fába, plexibe. A fenti kiadások miatt azonban ennek a költségét szeretném minél inkább lent tartani, mert csak kis időre, kis munkákra tervezem.
1. Mennyi pénzem van rá?
- A fentiek miatt - gondolom - leginkább azt lehetne rámondani, hogy akkor legyen fióksínes. Ha ahelyett sima lineáris tengelyek lennének csapágyakkal, az előrelépés lenne? Ezt még el tudom képzelni költségben. A váz, meg szerintem csavarozott acél zártszelvény és/vagy fa.
2. Mit akarok megmunkálni?
- Fa, plexi, (aluba max kapargatni,)
3. Mekkora méretben?
- 20x30 - 30x40 között valahol.

Szóval, kb. így áll a dolog.

Köszi!
(#) Medve válasza sunnysys hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
He esetleg segít, itt van egy fióksínes gép, jobbára faforgács vagy konyhai munkalap lemezekből áll, csak az oszlopok lennének zártszelvényből. De miért ne lehetne az is fából. Nem készült el, csak az X-és Z tengely. Olcsó váz. Csak a főorsó pénzes, de azt ugye átrakhatod a jobb gépre.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018

maro-2.jpg
    
(#) sunnysys válasza Medve hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Frankó, köszi! Szerintem tudok ötleteket meríteni belőle.
(#) Lodolfo hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Cnc marót építek fa megmunkálásra.
1, Mozgó hidas lesz és az érdekel, hogy az y tengelyt mozgató 2db léptető motort(két oldalt 1-1db) egy driverről meg lehet hajtani vagy külön driverrel lehet vagy érdemes?
2, A vezérléshez jó az Arduino due + ramps + GRBL? Hány tengelyt tudok így vezérelni?
(#) kameleon2 válasza Medve hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
A távtartós motorrögzítés nem a legszerencsésebb. Csavarodik és vibrál, ráadásul nagyon nehéz jól és pontosan összarakni, plusz el is mászik, fordul, hiszen a menetes szárak torziós rugóként fognak viselkedni. Ha csináltál már ilyet akkor majd rájössz miért mondom.. Az Y tengely motorja ráadásul félig lóg a levegőben, nem tűnik túl jó konstrukciónak. Már bocsánat, hogy csak úgy beleszóltam. Én keresnék más megoldásokat.
(#) kameleon2 válasza Lodolfo hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Szia! Nekem kicsiben ment tesztből két darab Nema17 párhuzamosan ugyanarról a driverről, de szerintem szerencsésebb két driver (egyszerűbb és olcsóbb is beszerezni) és ugyanarról a step-dir jelről hajtani mindkettőt.
(#) gerleimarci válasza Lodolfo hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Az olcsóbb 3d nyomtatóknál sorosan kötik a tekercseket, de jobb lenne a külön meghajtó.
UNO+CNC shield+GRBL, de ha nagyobban gondolkozol(mint én), akkor UNO+3xTB6600+GRBL.
(#) Lodolfo válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Köszi a választ!
(#) Lodolfo válasza gerleimarci hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Szia! A te terved miben jobb? Hány tengelyt lehet vele vezérelni? Én nema23 és dm556-ot tervezek. Köszi a segítséget!
(#) gerleimarci válasza Lodolfo hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Talán mert olcsóbb...
(#) kapu48 válasza Lodolfo hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Idézet:
„A vezérléshez jó az Arduino due + ramps + GRBL?”

Ez 3D nyomtatóhoz lett tervezve!
Nem fogja bírni a CNC marót!
(#) Pali79 válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Dehogynem. Vannak 1 Nm körüli motorok amiknek elég a 2A. Kezdetnek elég.
(#) Lodolfo válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Szia!
CNC marót tervezek építeni mozgó hidas verziót.
Eddig kiválasztott alkatrészek:
4db Nema 23 stepper motor 428oz-in,3A,2ph,1.8°
4db DM556 Driver
2db Kapcsoló üzemű táp 48V 7.5A

A vezérlés még nem tudom hogyan lesz mivel kellene irányítani?
Legalább 4 tengely vezérlés kelleni fog, de ha tudna 5-öt az se baj!
Arduino -val gondoltam vezérelni.
(#) Pali79 válasza Lodolfo hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Arduinoval, ha kész megoldást akarsz és nem magad akarod megírni a vezérlő programot, akkor max 4 tengelyt tudsz működtetni. Itt jegyezném meg a félreértések elkerülése érdekében, hogy az Y tengelyt mozgató 2db orsó egy tengelyek számít.
(#) Lodolfo válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2018 1 /
 
Köszi! Igen az tiszta, a mozgó hidas 4db motor 3 tengely mert az y jelet 2 motor driverre küldöm. Ha több tengely a cél milyen vezérlő felé kellene menni? Pl. 5 tengely? Mach 3? Az egyik ismerősöm nem szereti mert a GRBL-t mondja az az újabb. Én sajnos egyiket sem ismerem. Ezért kellene megfelelőt beszerezni aztán azt megtanulni.
(#) Lodolfo válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nem akarok senkit megbántani hozzászólásommal csak a saját helyzetem tisztázására írom ezt.
A tervezem építeni azt jelenti, hogy kb. 1 hónap amíg megjön Kínából a 6db léptető motor (kezdetben csak négy fog belőle kelleni), a Driverek, a tápok, és a marómotor inverterrel. Nem csak eszmefuttatásból fárasztom a hozzá értő népet. Ez a terület ismeretlen víz a számomra ezért jó lenne ha nem vásárolnék össze olyan alkatrészeket amivel nem a kívánt hatást érem el! Köszönöm segítségeteket!
(#) Pali79 válasza Lodolfo hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nézd! Ami közös a hobby gépekben az a léptetőmotor, a motorvezérlő és a táp. Ha egyenlőre ezeket beszerzed, nem lősz bakot. Én a Mach3-at ismerem, de az több mint 50.000.- Ft. Az innen onnan letöltött mindenféle verziók tele vannak hibákkal, nem érdemes vele vesződni. Ha a GRBL kevés akkor esetleg UCNC, de ez is fizetős. Igazából azt kell eldönteni hogy akarsz vagy mennyit akarsz a szoftverre költeni. Ha összerakod a gépet és egyenlőre Grbl-lel használod, az minimális pénzbe kerül. Csak az inotai kell megvenni vagy lehet elég a nano is, tehát kb 2000.- Ft-ot kell befektetni és működik 4 tengellyel a géped. Ha ez a késöbbiekben nem lenne elég még mindig tudsz fejleszteni bármire.
(#) Lodolfo válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
És ha van Mach 3 szoftverem ami működik, kipróbált, használják? Milyen vezérlő lenne jó?
Egyébként tetszik az Arduinos verzió is csak a tengelyek száma nem egyezik a jövőbeni tervekkel. Ha vennék Arduinót az sem lenne kidobott pénz mert nagyon sok mindenre használható és amúgy is vennék.
Erről mi a véleményed?
https://www.ebay.com/itm/NVUM-6Axis-CNC-Controller-MACH3-Ethernet-I...ZZFX0f
Köszönöm segítségedet!
(#) Lodolfo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Valóban jól néz ki! Jó az ára is! A Khz kicsit kevésnek tűnik.
És ez szerinted? Ez gyorsabb lenne, már ha használja az ember, lehet nem is hajtanám annyira a nyomatékesés miatt!
https://www.ebay.com/itm/NVUM-6Axis-CNC-Controller-MACH3-Ethernet-I...ZZFX0f
Köszönöm segítségedet!
(#) Pali79 válasza Lodolfo hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Én is ilyennel szemezek, azt mondják nem rossz. Próbáltam kideríteni hogy mi a különbség az 1 és 2 verzió között, de jártam sikerrel.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
(#) kameleon2 válasza amex hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nem önmagában a csavarral van baj, mert ha egy sík felületnek tudod szorítani a motort, akkor nyilván a csavarkötés teszi a dolgát. A hosszú távtartós, menetes száras megoldásról írtam, hogy csavarodik. Két malomban őrlünk. A menetes orsó, trapézorsó, vagy menetes szár a motorral hajtva - a mozgatás része - én nem erre írtam, hanem arra, amikor a motort 4 menetes szárral és távtartóval rögzíted, mint a rajzon. Ezt írtam:
Idézet:
„A távtartós motorrögzítés nem a legszerencsésebb. Csavarodik és vibrál”
. Ezt most is fenntartom. A kuplungnak más szerepe van, hiszen az az egytengelyűség tökéletlenségeit, rezonanciáit viszi el - nem a rögzítését. OK, hogy a motort 4 ponton rögzíted, de ha a rögzítés nincs oldalirányba kitámasztva, merevítve - nem sokat ér. A jobb motorrögzítők állnak egy olyan sík lapból, amin a 4 rögzítési pont van, egy rá merőleges síklapból, amire rögzítesz, és a kettő között egy kis háromszög is van a merevség javítása érdekében. Nem díszek ezek a dolgok. A rajzon nem ilyeneket láttam. Van más távtartós megoldás is, Például ez. Én jobbnak tartom. Kevésbé képes csavarodni.
(#) Lodolfo válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Hamisítják, van klónja is!
(#) kaqkk válasza Lodolfo hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Én két évig használtam ,nekem bevált . A másikról nem tudok nyilatkozni azt nem ismerem .
(#) Lodolfo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Köszi!
(#) Pali79 válasza Lodolfo hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Igen az a klón amit te linkeltél. Ez az eredeti.
(#) Lodolfo válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Igen! Mindent másolnak! Itt legalább a márkát nem próbálták meg rányomtatni! Az eredeti elég korrektnek tűnik!
Következő: »»   297 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem