Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR égetők
 
Témaindító: eastar, idő: Aug 21, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   52 / 56
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Extreme Burner .Hát meg kellene próbálni másmilyen szoftverrel .Ha ebben a programban , azt hiszem lehet törölni , tehát erasure , akkor az végig megy ? És utána a fuse bit beállítások mit mutatnak? Pont azt a menü nem látszik amit feltettél képet.
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Szia!
A mellékelt képen szépen látszik, hogy most már megy a külső kvarc is szépen.
Idézet:
„Hát meg kellene próbálni másmilyen szoftverrel”

Meg is próbáltam méghozzá az "AVRDUDESS" nevü programmal, és meglepetésemre a fusebitek kiolvasásakor az EXT. bit értéke is a megadott volt, holott az extrem b. hibát adott az ellenőrzésekor. Lehet tényleg nem olyan jó az a program. Mind egy végül is felprogramoztam az AVRDUDESS programmal, és úgy már minden rendben volt, mert a kvarc is szépen.
Már csak azt övezi mély homály előttem, hogy az állomány fordítása után miért kapok egyből 2db hexet?
1. openLRSng.ino.eightanaloginputs.hex
2. openLRSng.ino.with_bootloader.eightanaloginputs.hex

  1. //####### COMPILATION TARGET #######
  2. // Enable to compile transmitter code, default is RX
  3. //#define COMPILE_TX


Ugye itt az utolsó sor lenne a lényeg azzal választom ki, hogy adó vagy vevő. Viszont akkor nem értem, hogy egy fordításra miért kapok két hexet?
Ha ez is kiderülne akkor már csak le kellene fordítani az állományt a megfelelő órajellel, és kész is lennénk szerintem.
Nem tudom, hogy az itt mellékelt állományban is hibásan van-e az órajel.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Abban is 16MHZ re van megírva a program.

Idézet:
„CLOCK=16000000L


#
# Board type 6 requires a different Arduino target
#
ifeq ($(BOARD_TYPE),6)
CPU=atmega32u4
USB_VID=0x2341
USB_PID=0x8036
VARIANT=leonardo
else
CPU=atmega328p
USB_VID=null
USB_PID=null
VARIANT=standard
endif


Nem tudom , hogy miért fordít két hex et , és hogy van állítva maga a program amiben fordítod.És azt sem tudom , hogy maga a készülék amibe kerül a program , hogy s miként kell működjön.Értem ez alatt , hogy vagy az egyik hex kell hozzá , vagy a másik.Ezt meglátod , hogy azelőtt mit csinált a készülék , vagy működés szempontjából hiányzik e valami , vagy nem.És ezek után fogod tudni , azt , hogy melyik hex kell hozzá valójában.Most már a programozás megy meg vannak a fuse bitek is .Ezek után a hex lecserélése mér nem gond szerintem.
(#) RoliNyh válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Ha lehet hinni a fájlnévnek, az első csak egy nyers HEX, csak maga a program.
A másodikban meg elvileg van valamilyen BOOTLOADER is a program előtt...
(#) alienoo hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy Atmel Attiny13A-t szeretnék programozni egy másik mikrokontrollerrel (pl Atmega328p, vagy nagyobbal.)
Egy "standalone" vagy "self" programmer, avagy számítógép nélküli flash feltöltése lenne a lényeg igazából, de nem nagyon találtam információt róla.
Úgy szeretném megoldani hogy ne kelljen sok komponens, avagy pl a saját vagy külső eeprom-ba lenne a feltöltendő tartalom. (Egy eszköz frissítőt szeretnék csinálni)

Valaki tud esetleg erre valamiféle megoldást vagy bármilyen infót vagy linket..?
Köszönöm előre is!

Üdv
(#) wbt válasza alienoo hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Mondjuk ilyen?
uprog
(#) alienoo hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Egy hasonló eszközre gondoltam, vagy egy ilyet átalakítani ha elfér az atmega328 flash/eepromjában a feltöltendő tartalom (~0,8Kb).. (ha nem akkor legyártani egy külső eeprommal mellette).

usbasp.jpg
    
(#) alienoo válasza wbt hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Azta! Igen, ilyesmire gondoltam, csak jó lenne SD kártya nélkül megoldni, de mindjárt jobban belenézek..

Nekem elég lenne egy 2 színű led rá, ami pl pirosan villog ha írja, és zöld ha kész és minden ok, ja és egy start gomb rá tömören fogalmazva
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2018
(#) wbt válasza alienoo hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Szerintem jó az az SD-kártya, elfér rajta egy élet munkája, bármilyen laptopról/tabletről/mobilról tudod írni, olcsó. Ha meg elfáradt (kétlem) bagóért cseréled. Most így belegondolva nekem is kell egy ilyen
(#) alienoo hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
viszont nem publikálta a forráskódot, ami kellene, mert nekem csak egyetlenegy chipet (Attiny13A) kell csak programozni, egyetlenegy file-al, és jó lenne csak 1 start gomb rá szóval csak rádugom az isp-t, start, elintézi és kész
(#) wbt válasza alienoo hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Ha fix típus és állandó program van, akkor szerintem érdemes megírni. Ez elég univerzális cucc, persze nem akarom rádtukmálni, csak megtaláltam.
(#) vargham válasza alienoo hozzászólására (») Feb 17, 2018 / 1
 
Én ezt vettem alapul:
Nick Gammon bootloader

Kidobtam belőle az Arduino bootloader binárisokat, és beleraktam a sajátokat. Kiszedtem belőle a menüt is. Gombnyomásra ébred, megnézi, hogy van-e AVR az ISP-n. Ha igen, akkor a kiolvasott ID alapján felprogramozza a megfelelő bootloadert (4 AVR-t ismer). 10 másodperc inaktivitás után elalszik. Már két éve használják ugyanarról a 9 Voltos elemről.
(#) alienoo hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Nagyon jó! Köszönöm szépen! Holnap ki is próbálom
(#) RoliNyh válasza alienoo hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Android to avr flasher...
Talán ezt is érdemes megnézned, bár ez lehet csak bootloaderes procikat tud kezelni...
Viszont nem kell hardvert építeni.

Egyébként próbálta már valaki?
(#) alienoo válasza vargham hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nick Gammon verzió tökéletes! Én is kidobáltam belőle a "felesleget" és csak a lényeg maradt, így csak 7%-ot foglal egy bootloaderes (csak teszt panel) arduino nano-n úgy, hogy 2 tartalom is rajta van amit írnia kell
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
(#) gerry hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Üdv!
Azt hiszem ebbe a topikba belefér a problémám.
Programoztam ma sorban az atmega1284p-et és amíg futott a programozás addig mást csináltam. Az egyik 1284p ellenőrzésre hibát írt, próbáltam kiolvasni, de semmi, a fusebiteket sem olvassa már. Teljesen halottnak tűnik. A problémát az okozhatta ha okozta, hogy az előtte programozott 1284p-nek beállítottam a fusebitjeit, a következő áramkörre meg csak rádugtam az ISP-t és elindítottam a programozást, persze az előző beállításaival.

Próbáltam már külső órajelről is meghajtani az órajel bemenetet de semmi. Próbálkozzak esetleg a fusebit doc-al, vagy reménytelen?

Köszönöm!
(#) vargham válasza gerry hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Milyen fuse beállításokat kapott az előző MCU? Az használható? A céláramkörben programoztad vagy kiszedted?
(#) gerry válasza vargham hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Ezzel a beállítással programoztam sorban. Úgy is programoztam hogy nem állítottam fuse biteket, hanem csak az alap MCU beállítást hagyva indítottam el a programozót, igaz ezeknél az eseteknél csináltam felismertetést a programozóval.

fuse.JPG
    
(#) gerry válasza vargham hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Céláramkörben programoztam, mert smd az MCU.
(#) vargham válasza gerry hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
A működő és a nem működő MCU ugyanolyan, vagy másmilyen áramkörben van? Kvarc van mellette?
(#) gerry válasza vargham hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Egyforma az áramkör és az MCU is, kvarc is van mindegyik mellett! Az áramkör sem szakadt, már kiméregettem. Annyit még csinált a rossz programozás után a hardver, hogy ledet villogtatott, ami a nyáklapon van. Látván, hogy a ledek villognak, gondoltam akkor beállítom a fuse biteket is. Ott akadt ki a program, mert már nem tudtam visszaolvasni. Próbáltam törölni és az szerintem még meg is volt, mert azután már a ledek sem villogtak. Hmmmm..... hogy mi lőhette?
(#) berez hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Sziasztok ,új vagyok a témában ,van egy Atmega 328 P-PU chipem,bootloadert kéne
rátennem,ehhez még jó a régi LPT-s kapcsolás?(lent)
Megcsináltam ezt:
https://www.arduino.cc/en/Hacking/ParallelProgrammer
és mikor kész lett olvastam,hogy Atmega8-hoz jó )
Ponyprogot használnám XP-n,van ott valami gubanc (régebbi hsz-eket olvasva)a fusebitekkel,mire vigyázzak?
Breadboardon összeraktam a MCU-t van 16kHz kristály ,22 pFkondi is.
Tápnak elég 5V?
Köszi ha valaki tanácsot ad.
(Nem vennék külön programozót ezért az 1 bootloaderért,ha felmenne csinálok belőle egy Arduino Uno-t)

avrisp.gif
    
(#) guliver83 hozzászólása Jún 19, 2018 /
 
Van egy ilyen programozóm amihez letöltöttem a Khazama AVR programot és egy ATTiny25 szeretnék programozni, meg tudná nekem mondani valaki hogy kell beállítani, mert nekem nem sikerül.

Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) Ivan93 válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Szia! A kapcsolás alapján ez egy AVR-Doper. Leginkább csak XP alatt használható, ott is kell hozzá egy driver. Khazama-t nem ismerem.
(#) guliver83 válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Már megoldottam a futtatást Win10 alatt is, de XP vel is használtam .
A lényeg bármilyen program jó lenne, csak bele tudja égetni a hex fájlt
Mindig valami hibát ír ki!
(#) Ivan93 válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Én csak Studio 4-t használtam feltöltéshez, az ismerte a doper-t. Esetleg AVRdude / AVRdudess-t próbáld meg.
(#) guliver83 válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Szerintem ez a program is jó lenne, csak tudnám hogy hogyan is kell beállítani
(#) guliver83 válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
A program íras segitség megoldódott.
(#) guliver83 válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Úgy néz ki itt senki nem ért a programozáshoz.
Vagy inkább mindenki magába tartsa a tudást.
Van esetleg olyan aki jó pénzért programoz?
(#) Massawa válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Mit akarsz beállitani?
Ha megnyitod az AVR studiot és kiválasztod a kodot a következö ablakban a támogatott programozok vannak - legfelül a Dragon stb. Itt keres valamit amit felismer az AVR studio.
Következő: »»   52 / 56
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem