Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   688 / 841
(#) nagysasy hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Sziasztok !
Elakadtam az Lpsu 50V/3A-es labortáppal. Olyan gondom van vele,hogy a kimeneten nincs feszültség,odáig él a dolog hogy az üzemjelző led világit de ennyi. Tanácsot kérnék merre keressem a hibát. Köszönöm.
(#) FAZ1 válasza tamas9702 hozzászólására (») Feb 23, 2018 / 1
 
Bocsi, de azokat a képen látható "molex-eket" én szereltem fel rá, hogy tudjam használni, és mert használtam is - egy külső vinyó hajtásánál.
Eredetileg - én valójában nem is tudom, mi volt egyáltalán rajta. Lehetséges hogy valami speciális 3 vagy 4 tüskés tápdugó. (Vagy valami videó kamera tápegysége ... esetleg csak a töltője.)
(#) FAZ1 válasza ferci hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Nos - ideiglenesen kioperáltam belőle egy elkót és egy hűtőbordát (lemezt) - majd a következő okossságokra jutottam:
A primer körben a "rezgető" ( a trafó közelében, de optocsatólkóval leválasztva - egy 5MO365R - háromlábú fekete valami van,
A "kimenő-részében" pedig szintén "háromlábúak" hűtőbordán (2 db. van belőlük) -
s ami rá van írva - LT5244, alatta pedig STPRA1020C.

Hát - ennyire jutottam az áramköri elemzéssel.
(#) ferci válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Az a 3 lábú az adatlap szerint 4 lábú táp IC talán, lespórolták a KA-t az elejéről, az adatlap szerinti frekin megy ( 67 +/-6 kHz ). Biztos csak 3 lábat látsz?
Az STPR egy 200 volt 2x5 amperes gyors dióda.
A lényeg akkor is az, hogy a trafó miatt a leadott watt és az amperek már korlátozva vannak.
Azt pedig nehezen állapítod meg a valószínűleg sodrott kivezetések miatt, melyik rész tud valamivel több ampert a másiknál. Maradjunk a max 50 wattnál, hacsak nem jön elő egy konkrét ugyanilyen táp ráírt adatokkal.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) FAZ1 válasza ferci hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Jobban megnézegettem - már amennyi látszik belőle, de a nyákoldalon mintha - valóban 4 lába lenne. Bár kivitelében műanyag tokozású, de hűtőfelületre szerelt.
Köszi a segítséget, persze - én se gondoltam vele valami nagyágyúra ... egy vinyót még elvisz.
(#) kilo válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Szia!
A lötstop-hoz nem a negatív maszkra lett volna szükségem, de ebből már el tudtam készíteni a filmet. A többi file rendben volt. Köszönet a " jelen esetben néhány vezetősáv is ide tartozik, amiket "rápatkolással" meg lehet így erősíteni" mondatért amit alkalmaztam is!
Üdv.
(#) Alkotó válasza kilo hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Ha mondod mi kell, akkor próbálom azt adni.
A "patkolás" itt inkább elvi lehetőség, mert a panel elbírja e nélkül is a 3A-t. Ártani nem árt. Amikor nem kell jelentősen növelni a keresztmetszetet, akkor én csak egy kicsit vastagabban átónozom a vezetősávokat.
(#) nagysasy hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Sziasztok az lenne ezzel a táppal a problémám hogy nem reagál semmire sem. A panelt 2 példányban építettem meg az alaktrészek egy helyről egyszerre lettek megvéve. Alaktrészek ellenőrizve beültetés előtt,nyák is rendben. Ötlete valakinek hogy merre induljak? Annyi hogy az üzemjelző led világît. A többi led nincs bent meg az E fuse kapcsoló sem. Köszönöm.
(#) JZoli válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Esetleg nem lett felcserélve valamilyen alkatrész, vagy félvezető? A kimeneten mit lehet mérni? Potin milyen feszültségek vannak végállásban? Mértél valamit az áramkörben? Az 5,5V-os referenciafesz megvan?
(#) juhasz10 válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Az a Q5 nincs fordítva?
(#) nagysasy válasza JZoli hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Kimeneten 0,05V. A referenciát a Tl431 ref. lábán gondolod, mert ott sincs meg az 5.5V. mást eddig nem mértem. Alkatrész nincs felcsrélve. Mind a 2 panel ugyanezt csinálja.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) nagysasy válasza juhasz10 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Nincs fordítva. Ez alapján van beültetve.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) qvasz2 válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
A puffer kondidnak csak a - része van bekötve? Mert a képeden úgy látszik, hogy a + -ra nem megy vezeték.
(#) qvasz2 válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
És neked zetex gyártmányú feted van? Mert olyan pdf-et nézzél, amilyen alkatrész be van ültetve!
(#) molnarf válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Régebben én is megépítettem ez a tápot ugyanaz a helyzet vele mint nálad ,nem tudtam beüzemelni....kíváncsian varom a fejleményeket.
(#) qvasz2 válasza molnarf hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Sajnos pl ebből a BS250-ből kismillió féle gyártó gyárt, pont annyi féle lábkiosztással. Így amikor veszel egyet vagy ott meg kell érdeklődni a lábkiosztását, vagy pontosan az övét meg kell keresni. Nem szabad elhanyagolni, ha betű áll mögötte (pl amit a kollégád linkelt az BS250P és csak is a zetex gyártmány kiosztását mutatja!)
(#) JZoli válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Ha nincs meg a referenciafeszültség akkor ez nem is fog működni! Az az alapja mindennek, ráadásul, ha nem mérsz ott annyi feszültséget akkor valami gond, hiba van ott. Az meg alkatrész felcserélésre utal, vagy valamelyik tranyó fordítva van benne. Ezeket meeg kell újra nézni! Mérés nélkül nem nagyon lehet javítani semmilyen áramkörben!
12V-ot és az 5,5 V-ot meg kell mérni, ha nincs ki kellene deríteni miért nincs!
Nem olyan bonyolult áramkör ez.
(#) Alkotó válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Így az IC1 nem kap feszültséget. Javaslom drótozás helyett az eredeti tervet követni.
A trafó középmegcsapolása táplálná a 12V-os segédtápot, ami nálad hiányzik.
A led-eket és a kapcsolókat is illik csatlakoztatni mert ezek részei az áramkörnek.
És végül a hűtés is fontos részlet, nem hagyható ki.
Itt látod én hogyan csináltam. Én is külső tápról próbáltam ki, de gondoskodtam külön a segédtápról is (sárga vezeték).
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) nagysasy válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Be van ültetve a + is. Megvan a -12V is azt megkapja a Tl072 is. Egyedül referencia feszt nem tudok mérni. Alaktrészek rendben a Bs-t még mwgpróbálom megforditani.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) JZoli válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Most nézem Alkotó hozzászólása után, hogy a trafót csak két vezetékkel kötötted be. Így soha nem fog működni! Csak 2x22-25V-os trafóval lehet ezt a panelt táplálni! Kell az a középmegcsapolás!
(#) nagysasy válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Zetex a a fet. Mindig alkatrész doksi alapján ültetek.
(#) nagysasy válasza JZoli hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Nem két vezetékkel van bekötve. 2x16Vac atrafóm. A puffer kondin van 44V. Ő lenne a trafó.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) JZoli válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Akkor tegyél már fel egy képet a panelról úgy is, hogy be legyen kötve minden, úgy talán több minden látszik és pontosabb tanácsokat tudnánk adni.
(#) nagysasy válasza JZoli hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Rendben de azt már csak holnap. Köszönöm addig is.
(#) scooby_ válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Ugye a REF-et a TL431 anódja és a katódja közt próbáltad mérni, és nem a REF és mondjuk a puffer - ága között?
(#) molnarf válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Bocsánat tévedtem, nem egy malomba őrölünk...nézem mit válaszoltál, nálam nincs BS250 hanem TL 431 és végül rájöttem , hogy ez a tápegység mar egy módosított változata az általam megépített kapcsolásnak.
(#) nagysasy hozzászólása Feb 26, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek a segitséget elindult a labortáp. Minden led és kapcsoló a helyén akkor megy rendesen. Köszi mindenkinek.
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Így nézne majd ki ha végleg bedobozolom majd. Ez most még csak sablon előlap és még nincs benne lefogatva semmi.
Véleményezzétek legyetek szívesek.
(#) kivancsi4 válasza JZoli hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Van más lehetőség is.
(#) papus51 válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 3, 2018 / 2
 
Szia!
A lefelé mutató kezet a "Mellékzönge" motiválta.
Olyasmiről írtál itt véleményt amiről feltehetően fogalmad sincs.
Egyáltalán éltél már 1990-ben?
Következő: »»   688 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem