Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   257 / 342
(#) erbe válasza ezermester1 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
A frekiváltó paraméterezhető max. áram, max. teljesítményre, felfutásra, ... Nagyobb frekivel csak akkor hajtható a motor megfelelő teljesítménnyel, ha van feszültségtartalék. Ezért is találni a neten eladó motorokat "irreális ", nem szokványos feszültségekkel, mint pl. 3*200 V delta.
Azaz egy motort kétszeres fordulatszámon 2*U-val kell hajtani, vagy kisebb lesz a kivehető teljesítmény.
(#) ezermester1 válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
A vonali feszültség vagy fázis feszültség a 230V? Mert az nem mindegy!
(#) erbe válasza ezermester1 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Ne kötözködjél, ha nem érted!
(#) kadarist válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Valahogyan ezt a konfigurációt kellene beállítani: Bővebben: Link.
(#) gyula33 hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Fiuk, Mindenkinek köszönöm a segítőkész hozzáállást. A gép igen jól működik. Frekiváltóra tettem , rendesen pörög .
A fordulatát sajnos nem tudom , de szinte nulláról szabályozható , üres tengellyel hűtő ventilátor nélkül rendesen
pörög, süvít . A frekiváltó valahogy ki tudja írni a frekit , de annyira nem értek hozzá , egyszerűbb ha készítek rá
egy frekimérőt. Úgy kényelmesebb is a kezelés.
Erbe köszönöm , hogy mindjárt a lényegre tapintottál , egész biztosan új tekercselést kapott és másképpen kerültek bekötésre a csatlakozóra.
Végül is úgy oldottam meg , hogy a felső végeket vettem kezdőnek , aztán ezeknek a végzős végét kötöttem a
következő kezdő tekercsre.
(#) gyula33 hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Csak bosszantott az hogy mennyi a fordulat .Sikerült a frekiváltóba belépni 75 Hz -en megy. Annyit állítottam be max. frekinek.. Számításom szerint ez kb. 4200 fordulat/perc . Lehetséges, hogy ez elég is nekem.
(#) laacika hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Sziasztok.
Egy ilyen (úgy látom Egig) motor teljesitményét hogy lehetne megtudni ha nincs rajta tábla?
Edfig azt tudni róla hogy 12kg és a méreteit,illetve hogy 24mm es a tengelye.
Ezekről az evigekről nem sok mindent talállni,nem úgy mint at Imikről.
Köszönöm válaszaitokat.
(#) granpa válasza laacika hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Milyen Egig motor? Kép? Figyelj jobban az írásodra! Azt legalább tudod, hogy 1, vagy 3~ú, mekkora feszültségre készült? A súly (mintha könnyű lenne?), és a tengelyméret alapján nem több 1.5 LE-nél (inkább csak 1 LE).
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
A LE az hány kilowatt?
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Köszönöm a kérdést. 736 W=1 HP
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Köszönöm a választ!
(#) erbe válasza granpa hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
12 kg-os 28xx-es motor akár 3 kW-os is lehet. ahhoz pedig nem árt a 24-es tengely.
(#) granpa válasza erbe hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Nekem könnyűnek tűnt, az 1 kW-os szivattyúmotoromnak is 24 mm-es tengelye van, és nehezebb is. A 3 kW-os (már nem az enyém) meg vagy 25-30 kg volt, 30 mm-es tengellyel. Ahhoz saccoltam. Persze nem kínai gyártmányok, min. 30-40 évesek.
(#) laacika válasza granpa hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Bocsánat (tabletről irok) és néha félre pöttyintek.Egy 3 fázisú motorról van szó ami 220/380 vagyis 230/400V-os.
17cm széles és 24 hosszú,még nem vettem meg mert jó volna tudni hogy 1,1 vagy 1,5kw-os.
Nem mindegy ugye hogy alu e a motortest illetve a pajzsok,az imi 2,2Kw os-om 17kg
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) erbe válasza granpa hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Hazai gyártmányú szivattyúmotorom 800 W-os, tengelye 15 mm. Ilyen szimering kell hozzá. Pontos súlyát nem tudom, 5-6 kg. Szintén ~40 éves.
(#) granpa válasza laacika hozzászólására (») Márc 3, 2018 / 1
 
Fordulatra megfelel? Bízzunk benne, hogy valaki a méretekből felismeri (én már rég nem "motorozom").
(#) gyula33 hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Ma teljes napi munkával , összeállt a szerkezet .
Max. fordulaton/ kb.4000/ min. /annyi levegőt nyom , hogy nem nagyon lehet elé állni.
Azt kimeneti cső 110mm átmérőjű , azt leszűkítem 60 mm-re , biztosan lenyomja a levegőt másfél méter
mélyre. Nem tudom mi volt eredetileg ez a szerkezet .
Ha egy kicsit jobb idő lesz és elkészítem a ki és bemeneti szűkítőt , jön a helyszíni próba.
Még a frekibváltót is dobozolni kell.
(#) Tomi111 válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Ez valami kazán égőfeje lehetett, talán gázégő. A tetején az a ferde gondolom a kémlelőnyílás, ott látszott a láng. A szívónyílásra megvan a védőrács? Nehogy belenyúljon valaki!
(#) erbe válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Beszívó oldalon nem szabad szűkíteni. Csökkenti a nyomást.
(#) gyula33 válasza erbe hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
A bemeneti nyílás 225 mm . Valahogy jó lenne szűkíteni mert vagy 1,6 m magasan van a medence fedés .
Ott van a legmelegebb , onnan kellene a meleg levegőt a vízbe nyomni.
Ezt a szerkezetet olyan magasra nem nagyon tudom feltenni , mert van vagy 35-30 kg.
Valamit kitalálok.
Az teljesítmény felvételeknél ezeket mértem: / 230v os betápnál/
10 Hz =80W
20 Hz= 98W
30Hz= 135W
40 Hz = 158 W
50 Hz = 178 W
60 Hz = 185 W
60 Hz fölé már nem ment , hiába csavartam fel. Üresen ventilátor nélkül 75 Hz volt beállítva simán felment.
Most szűkítem a kimeneti nyílást 120 mm -ről 50 mm-re.
(#) gyula33 válasza erbe hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Biztosan valamiféle kazán tartozéka volt , mert , mert van rajta egy üveggel lezárt kémlelő nyilás.
(#) Gafly válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Befúvós olaj/gázégő. A "/" az nem véletlen, volt közöttük átjárhatóság
Ha fontos és megcentized, akkor megpróbálhatom kitalálni a méretek alapján.
De szerintem jelen felhasználásnál teljesen lényegtelen....
(#) gyula33 hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Hát értem el eredményeket, ---de azok elszomorítóak !!
Most pörög rendesen , sikerült 75 Hz-re felturbózni.
De csak kb.. 20-25 cm mély vízbe tud levegőt benyomni . A leggagyibb porszívó is egy méter alá nyom.
Feltehetően a lapátok kialakítása olyan, hogy hatalmas levegő mennyiséget tud továbbítani . de igen kis nyomással.
Majdnem ledönt a lábamról , de nem a nyomás hanem a sok levegő.
Nagyobb frekvencián ezt a szerkezetet nem igazán érdemes járatni , mert már 75Hz-en is félelmetes hangja
van, persze rezeg is rendesen. Szabad csővégnél olyan sugárhajtómű szerű.
Már több mint egy éve kísérletezgetek . Ez a negyedik verzió , de ez sem használható.
(#) VIM válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Szia! Ezt a víz alá befújt levegőt nem lehetne kompresszorral megoldani?
(#) gyula33 hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
A kompresszorral az egyik probléma , hogy kicsi a levegő szállítás. A másik meg az , hogy olajos a henger / legalábbis az enyém / , persze tisztítható.
40-50 éve kompresszorral nyomták fel a nagy egységű , papírszigetelésű telefon kábeleket levegővel. Ezzel bizonyos ideig nem ázott be a kábel , ráadásul jelezte a hibát ,mert megnőtt a levegő fogyasztás.
Egy ilyen gépem van, illetve csak a kompresszor része.
Ez pár liter /perc levegőt nyom.
Egy porszívó legalább tízszer ennyit , talán 50-60 l/perc .
Ráadásul be tudja nyomni másfél méter mélyre, saccolásom szerint ez olyan 0.15 atm. nyomásnak felel meg , ha hirtelen jól gondolom.
A porszívó az én céljaimra tökéletesen megfelelne , ha nem szénkefés motorral lenne szerelve és 3-4 órás üzemet
bírna. Sajnos nem így van.
(#) VIM válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Ha nem akarsz barkácsolni akkor van olyan lehetőség ami talán megfelelne a számodra, csak az ára az nem biztos .... attól függ miben utazol. Kompresszorban is van az a szállítóképesség és légtisztaság ami tudná az általad elvártakat. A szennyeződésmentességre szerintem csak a kompresszoros megoldás vezetne célra, mert a ventillátorosnál a szívó oldalt szűrni kell és a szűrőtől függ, hogy mit enged át és ebből mennyi lesz a hordalék a vízben. A kompresszornál az olajleválasztás és légtisztítás az adott térfogat kimenetén megoldható, ami már nem tartalmaz lebegő részecskéket, már csak a szállító kapacitást kell tudnod, hogy számodra milyen felelne meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2018
(#) ezermester1 válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Csavar szivattyúban gondolkoztál már.?Nagy és folytonos levegő mennyiség nagy nyomás!
(#) Tomi111 válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Szia! Forgásirány jó volt?
(#) gyula33 hozzászólása Márc 5, 2018 /
 
Nem nagyon ismerem a csavar szivattyút , utána nézek.
Forgásirány rendben , mindkét irányban próbálva.

Létezik asszinkron porszívó motor , ez biztosan jó lenne , csak az árával van némi gond.
250 eFt.-nél kezd.
(#) Hutty válasza gyula33 hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Oldalcsatornás fúvó, az ár 70 ezertől 550 wattos.
Következő: »»   257 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem