Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   474 / 577
(#) pucuka válasza hobbyjani hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Az ECH81 -nek olyan 60 MHz körül vége van. Még az OIRT URH vételre jó lehetett, de a 100 MHz -re biztos nem.
(#) Gobe54 válasza hobbyjani hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Hol lehet beszerezni ilyen modult?
(#) hobbyjani válasza Gobe54 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Modult nem láttam csak IC -ket ,de van más megoldás is,ha nem akarsz épiteni vevőt,akkor vegyél valamilyen kinai piacról egy olcsó zsebrádiót és abban van ilyesmi,én sok régi csöves rádióba szereltem be URH vételre,de még olcsóbb ha kapsz az ócskapiacon valamilyen rádió roncsot aminek még ép az URH része,pl órásrádió,egyszerűbb,nem digitális autórádió ,rádiósmagnó roncs stb.
(#) hobbyjani válasza pucuka hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Éppen azért mondtam,hogy helyesiteni kell az ECH-t ECF82,6F1P csővel,meg lehet próbálni URH kettőstriodával is pl ECC 85,88 stb.
(#) tommeeka válasza Stewe hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
sSzia,! Één is ezt a kapcsolást csináltam meg. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a kvarc cserélgetős dolgot nem lehetne kapcsolósra megcsinálni? vVagy akkor romlana a hatásfok? mMegfelelő lenne úgy is?
kKöszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) tommeeka hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Sziasztok,! Llenne egy olyan kérdésem, hogy van egy Videoton R4932-es stereo raádioóm, és amikor pl. egy telefon audio kimenetét kötöm rá, és pl. zenét hallgatok, az nagyon szépen szól, de amikor vége a zenének, lecsökken a jelszint, olyankor elég hangosan sípolnak, zajosak a hangfalak, amíg újra nem indul egy másik hanganyag ,. Eezzel a problémával lehet valamit kezdeni, vagy ez alapbaól ilyen?
kKöszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Stewe válasza tommeeka hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Van egy áthidaló megoldás, ha panelre a kvarc helyére csak két rugós érintkezőt csinálsz, és egy forgó NYÁK tárcsára teszed fel a 2-3 kvarcot. Egy kicsit melós igényesen megcsinálni.
(#) küzmös Gergely válasza HA5BRG hozzászólására (») Márc 8, 2018 / 3
 
Itt van pár kép.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
(#) Janó bácsi hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Biztosan én vagyok a nagyon öreg, meg nagyon konzervatív, de hogy egy telefont csöves rádión hallgatni, ez nekem azért meredek. A jelenség egyébként a dinamika kompresszor miatt van, és nem javítható.
(#) HA5BRG válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Nagyon szép képe van! Jó munkát végeztél. Gratula Gyönyörű darabok!
(#) HA5BRG válasza Janó bácsi hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Pedig én is ezt csinálom Ez nem feltétlen a minőségről szól, hanem a feelingről, meg a lehetőségről, hogy megteheted
(#) Gobe54 válasza hobbyjani hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Köszi, de engem kifejezetten egy olyen távírányitós szerkezet érdekelne.
(#) em válasza Gobe54 hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Hát itt van egy mindentudó, ez még mp3-at is lejátszik. Fillérekért.
ebay
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
(#) hobbyjani válasza em hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Vigyázat,ebben a fajtában van két hangerősitő ic,úgy emlékszem 8002,ha csöves rádióban kell,a hangjelt nem a kimenetről,hanem az ic 4-es lábáról kell levenni
(#) zsolti002 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek! Végül arra jutottam hogy keresek egy csöves kapcsolást URH ra és azt faragom bele.
(#) zsolti002 hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Esetleg valakinek lenne egy egyszerűbb elektroncsöves URH vevő kapcsolása?
(#) hobbyjani válasza zsolti002 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Ha a Szatmár megéri,hogy 99 dollárt fektess bele,akkor van itt egy fullcsöves kit,méghozzá sztereó,a baj,csak az ,hogy a hálózati trafót is le kell cserélni nagyobra,a kinai ic-s fm zsebrádió pedig csak 3 -5 dollár.
Bővebben: Link
(#) zsolti002 válasza hobbyjani hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Annyit persze nem ér meg. Arra gondoltam hogy mivel van itthon jópár darab cső így készítek belőlük valami használhatót.
(#) em válasza zsolti002 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Anno az URH vétel megjelenésekor készítettek egycsöves szupreg előtéteket, talán a Rádiótechnikákban kéne keresgélni.
Itt egy cikk az Ezermesterből, mondjuk ez a TV hang vételéhez van.
Ezermester 1957
(#) hobbyjani válasza zsolti002 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Van csöves szuper rajzom is de az bonyolult lesz ,főleg behangolni,szignál nélkül lehetetlen.
Bővebben: Link
(#) Stewe válasza em hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Orosz oldalakon sok megoldást láttam láttam...
Példa
Keresés.
(#) hobbyjani válasza Stewe hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Idézet:
„Példa”


Ennek a szuper reflexnek nem lesz valami nagy érzékenysége,legalább 2 cső kell a KF-nek az URH-n,aztán a tunernak sincs előerősitője.oda még kell egy fokozat pl valami URH triódával,vagy a legjobb egy kaszkód kettes triódával.
(#) lefituta hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Tudtok segíteni Pacsirta rádió ügyben? Van két AR 612 Pacsirta rádióm, az egyik Orion a másik VT . Az Orion belsejét szeretném áttenni a VT-be, mert az egyik doboza szép a másik gatya. Azonban az Orion hangszórókészlete 1 mély, 1 magas, 2 kondenzátor hangszóró. A VT hangszórói pedig 1 mély, 2 magas és 1 kondenzátor. Nem tudom, a különbség a kapcsolásban milyen változtatást igényel, mert a VT-ről nem találok rajzot. Szívesen venném a ha valaki tudna erre válaszolni.
(#) Stewe válasza hobbyjani hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szerinted elrontottam valamit?
(#) gkari válasza lefituta hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Megoldható úgy, hogy kicseréled a selyemmel bevont előlapot is, a kettő kishangszórós változat kapcs.rajza a "Kádár 58.-59" könyvben van (47.o.). Ide sajnos nem mehet, mert 7,5 Mb. A kondenzátor-hangszórók sajnos biztos, hogy nem működnek.
(#) küzmös Gergely válasza gkari hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
A Budapest tv-ben lévő vékonyka kondenzátor hangszórót egy ismerősöm meg tudta javítani. Széttekercselt fóliakondenzátorral helyettesítette a szétporladt eredeti vezető réteget. Hogy nagyobb felületet mi módon lehetne azt nem tudom.. talán valami rézfüst.. (Alufólia nem jó. )
(#) hobbyjani válasza Stewe hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Nem azt akartam mondani,hanem azt,hogy ma az URH nagyon zsúfolt,és ha csöves vevőt akarsz épiteni hozzá,az nagyon érzékeny és szelektiv kell legyen,az ilyen egyszerű szupert,vagy a szupreget el lehet felejteni,legalább olyan konfiguráció kell hozzá mint amilyen a Pacsirtában van,persze CCIR sávban
(#) Gobe54 válasza em hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Köszönöm szépen.
(#) feketek válasza lefituta hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Szia,
Van egy nagyon jó leírásom illetve mindkét típusra megvan a kapcsolási rajzom. Átküldöm neked hamarosan!
K
(#) Stewe válasza hobbyjani hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Csak példának szántam ez volt az első találatom, pont azért tettem be a keresőlinket, mert már nagyon kevés.
Következő: »»   474 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem