Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   224 / 291
(#) Melphi hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni a bekötésben, van egy kis kombi hűtő, tönkrement a hőfokkapcsoló, és valami agyas úgy használta hogy kicsipkedte a vezetékeket és összesodorta, de egyszerűen nem jövök rá mi hova megy, igazából a problémát az okozza hogy van kettő vezeték fekete fehér, ez a fagyóba és a olvadék elvezetőbe van felfűzve, szerintem ez valami jégmentesítő izzószál lehet, de hogy van vezérelve? van még egy kék az az izzóra megy (nulla), barna fázis, és még egy fekete ez kapcsolja a kompresszort. és van 3 sarú a hőkapcsolón, d azt sem tudom merre kapcsol ki, a műszer mindenhogy zárlatot mutat. Próbáltam már bekötni, működik is csak azt nem tudom hogy majd kikapcsol-e, és az állítólagos fűtőszálat se tudtam hova kössem.Szinre szín alapon összekötöttem de abba sem vagyok biztos hogy az izzót jó helyre kötöttem, annak ellenére hogy most működik.
Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2018
(#) ricsi779 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Hello
Fekete 4-s,barna 3-as , fehér 6-s a zöld-sárga egyértelmű.
(#) Melphi válasza ricsi779 hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Szia!
És megkérdezhetem mitől egyértelmű, mert ha úgy kötöm be ahogy neked egyértelmű akkor egyszerre megy a hűtő és az olvasztás is?
(#) killbill válasza Melphi hozzászólására (») Feb 24, 2018 / 1
 
A zöld-sárgára mondta, hogy az egyértelmű, mert azt a kapcsoló fém házára kell kötni. Az a védőföldelés.
(#) Melphi válasza killbill hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
JahJa, igen számomra is az az egy az egyértelmű a többi sajnos nem.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) molnarf válasza Melphi hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Nem értem, hogy miért van ott az a fűtőszál, ha a termosztat jól működik az kifolyócső nem tud elfagyni.
(#) kaqkk válasza Melphi hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Az olvasztóbetét a kapcsoló két érintkezőjére van kötve (amikor nyit a kapcsoló sorba van kötve a kompresszorral). Amikor a komp áll azon keresztül kap áramot a fűtés, amikor megy a komp akkor a termosztát kapcsolója rövidrezárja a fűtés kivezetéseit . A termosztát harmadik kivezetése csak a világítást kapcsolja (az sem világít ha a termosztátot letekered)
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018
(#) Melphi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm, most már értem hogy kell bekötni, ezer köszönet!
Üdv Lajos
(#) kaqkk válasza Melphi hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szívesen ! Csak el ne áruld senkinek mert ez szakmai titok
(#) Melphi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Megígérem!
(#) ricsi779 hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Hello
Ezt az inverteres kompreszort,h tudom az invertere nélkül kipróbálni? A hűtő amiben volt abban nem jo a panel.11.4 ohmot mértem minden kivezetésen. Megfelelő értékek?

jpgas.jpg
    
(#) kaqkk válasza ricsi779 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Sehogy...
(#) ricsi779 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Köszönöm a választ.
(#) Master X hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!

Gondom támadt egy Zanussi lehel hütővel , eddig fagyasztott de arra lettem figyelmes hogy engedi le magát nézem a rács hideg kompresszor bugás nincs. na gondoltam kihuzom áramtalanitom szépen leengedett , de az a gondom hogy most ugyan ugy nem kapcsol be a rács hideg a kompresszor meg se mukkan , lehet hogy a hideg miatt???? Tudnátok segiteni mit nézzek meg rajta köszöm előre is a segitséget.
(#) zolika60 válasza Master X hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Van olyan fajta hűtő, ami egy bizonyos külső hőmérséklet alatt nem működik. Ha jól emlékszem 10C°- nál melegebbnek kell lenni abban a helyiségben ahol üzemel.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) uniman válasza Master X hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Hello! Először is nézd meg a pontos típusát...és írd is ide.
Van olyan hűtő, amelyiket "letekert" szabályozóval illik a konnektorba dugni és azután bekapcsolni.
(#) Master X válasza uniman hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Helló uniman! letekert szabályzóval volt konnektorba dugva és csak utánna kapcsoltam fel de nem indult, a Tipus Zanussi lehel HB 240 *** ET Model: ZLR 243
(#) zolika60 válasza Master X hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Részlet egy használati utasításból.
Idézet:
„A készüléket olyan helyen helyezze el, ahol a környezeti hőmérséklet megfelel az adattáblán megadott klímaosztálynak.
Klímaosztály Környezeti hőmérséklet
SN +10 és +32oC között
N +16 és +32oC között
ST +16 és +38oC között
T +16 és +43oC között”
(#) kaqkk válasza Master X hozzászólására (») Feb 27, 2018 / 1
 
3 ***- os önleolvasztós és hideg helyen van akkor tuti hogy az a probléma, szobahőmérsékleten el fog indulni . A tökéletes működéshez 16 fok kell minimum
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) uniman válasza Master X hozzászólására (») Feb 27, 2018 / 1
 
Ez esetben a termosztátját kéne megvizsgálni. Kattan, jó a kontaktus, csatlakozói nincsenek-e "elkorrodálva"?
Ha ez rendben van, a kompresszor klixxon-jára kéne ránézni...
(#) rohamkocka hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Sziasztok,
Egy "érdekes" problémám lenne: van egy Electrolux ERT1502 hűtő, amiben feltűnt, hogy a normál hűtőtér hőmérséklete "nem túl hűvös", megmérve 6-8-10 fok, de a fagyasztó közben rendesen hűt. Most kitakarítottam a hűtőt, a szabályzót feltekertem maximálisra, bekapcsoltam. A fagyasztó rövid idő alatt -30 fok alá hűtött (idáig van skálázva a hőmérőm lefele), de a normál hűtőtérben 10-12 fok van. A kompresszor megy, hátul meleg a hőleadó rács, vagyis kering a gáz, ajtó jól becsukva. Körülbelül közepesen megpakolva, vagyis nem a levegőt hűttetem vele.
Mi lehet a gond? Egykompresszoros, hűtőkörös lévén egyben kellene elromlania, nem?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2018
(#) StMiklos válasza rohamkocka hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Szevasz!

Miért vagy türelmetlen?
Mit olvasok? A kompresszor megy, azaz a vezérlés (érzékelő) szerint még nem jött el a kikapcsolás ideje (hőmérséklete).
Mit is tesz? Jár, hiszen (még) ez a dolga.
Elnézést, de hosszú lenne részletesen válaszolni, mert benne kéne lennie a hűtés felépítésének és annak részleteinek, valamint vezérlés (termosztát) elhelyezésének és a kapcsolási tulajdonságoknak. (Amúgy ezt egyszer már itt korábban hosszasan, mindnre kiterjedően leírtam)
Majd reggel nézd meg a hűtőt.
Üdv:StMiklos
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2018
(#) rohamkocka válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Csak meglepett, hogy a fagyasztó rész pikk-pakk elérte a kívánt hideget, sőt, bőven túl is hűti, a normál hűtőtérben meg órák múlva is csak 10 fok körül van a hőmérséklet.
Sokáig fent voltam éjszaka, a hűtőt mindig hallottam menni, de reggelre is csak 10 fok körülire tudta lehűteni magát, pedig amikor megvettük és véletlenül maximálisra tekerve felejtettük, a folyadékok (tej, gyümölcslé) már jegesedésnek indult, most meg éppen csak hűvös.

Még az ajtóra gyanakodom, hogy talán nem (mégsem) zár jól, bár egy alig fél éve üzembe állított hűtőnél ez elég gyatra anyagtartósságot jelentene.
(#) StMiklos válasza rohamkocka hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Nem lehetetlen, hogy hibás, gázhiányos is lehet, de inkább tekerd le minimumra (nehogy véletlenül kikapcsold, mert akkor 10 percet kell várnod egy lehetséges újraindításhoz) és úgy figyeld meg. Még az is lehet, javul a helyzet, de jó valószínűleg nem lesz.
A kompresszor járás ideje alatt teljesen mindegy, hogy min vagy maxon áll termosztát, a hűtőteljesítmény így is, úgy is ugyanannyi, nem változik.
"Egykompresszoros, hűtőkörös lévén egyben kellene elromlania, nem?"
A hűtőrendszer felépítéséből ez nem következik. Persze, ha a kompresszor el se indul, akkor igen.

Üdv: StMiklos
(#) rohamkocka válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Most letekertem minimumra, meglátom, erre hogyan reagál.

Ha belinkeled az említett hozzászólásodat, nagyon szívesen elolvasom, mégis csak egy teljesen hétköznapi tárgyról van szó, hétfőig van időm elolvasni, addig az Electrolux nem fogad már műszaki hibabejelentést.
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Nem tudom hol van, de egy éven belül volt. Persze ebben a fórumban.,
Üdv:
(#) kope20 válasza rohamkocka hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Ezt írd a keresőbe: "* topic:2634, user:StMiklos" és csak az ő hozzászólásait listázza ebben a topicban.
(#) StMiklos válasza rohamkocka hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Szevasz!
Én se találom..
Tekintsük egy csőnek a teljes elpárologtatót.
A hűtőközeg folyadék állapotban érkezik a mélyhűtő bejáratához. Amikor elpárolog, "termeli" a hideget. Kb. a "cső 40%-a a mélyhűtő első része.
Innen megy a normálhűtő hátfala mőgé, ezt nem látod, de ott vizes, jeges lesz. Ez kb. a "cső"
20%-a.
Innen visszamegy a mélyhűtőbe és lejárja a maradék 40%-ot. Optimális esetben itt, annak végén elfogy a folyadék, ezt követően párolgás nincs, így hűtés sincs.
Ha hiányzik a gáz fele, ettől még a mélyhűtő elég jól fog hűteni, mert az első fele megkapja, ami kell neki, fagyasztóteljesítménye azért csorbát szenved, de megfelelően hűt (most ezért nincs 35 fok), de a normálhűtőre már nem igazán marad, így ott már észrevehető a gond.
A számok nem pontosak, a történés sem pontosan így zajlik, de így érthető a folyamat.
Ettől még lehet más baja is!
Üdv: StMiklos
(#) laccika77 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Ezek simán 3 fázisra vannak tekerve, vagy van valami trükk? Nyilván a feszültség maximum 240V , de egy frekvencia váltóval meg lehetne pörgetni!? Vagy rosszul gondolom?
(#) kaqkk válasza laccika77 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
3x110v
Következő: »»   224 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem