Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV cső bekötés, kapcsolási rajz
 
Témaindító: Zsooti79, idő: Ápr 29, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 6
(#) rufika hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Üdv!
Ha veszek egy ilyet :Bővebben: Link akkor azt normál neon elektronikárol meg tudom hajtani ?
(#) kaqkk válasza rufika hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Igen meg tudod hajtani ,de miért vennél 40cm es fénycsövet ? Bőven elég a 8-10w os 23- 26 cm es
(#) rufika válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Azért vennék ilyet mer olcsó és csak 40w-os fojtóm van.
(#) vicsys válasza rufika hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Gombhoz a kabátot...? Egy ekkora csövet, hogyan fogsz kényelmesen elhelyezni és biztonsággal használni? Ha csak amiatt mert ehhez van fojtód, akkor azt mondom, inkább cserélj fojtót és meglevőt használd fel szobai világításra.
(#) motoros1991 válasza stoky hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Szia nállam is jelentkezett ilyen probléma, én ugyan építettem egy mükörmös lámpát 2 trafó hajtott meg 2 9W os csövet... a lényeg az meg építettem a kis kütyüt na rendeltem bele a netről hamar 2 uv csövet, megjött örömmel rakom bele hogy kitróbáljam bekapcsolom és nekem is csak villant eggyet a fénycső tövénél és minden eggyes gyor ki be kapcsoláskor ahogy akpcsolgattam csak fel fel villant... azthittem én is hogy rossz a fénycső... kivettem vissza vittem épp pesten jártam és bevittem az üzletbe hogy selejtet küldtek... berakák ott egy lámpába és müködött ümm mondom ez meg hogy lehet...? rengeteget jártam utánna amire rájöttem hogy nem mindeggy milyen csövet raksz be egy adott lámpába hiába uv cső és hiába 9W meg hiába ugyan az minden... mégse jó.. a lényeg az hogy pontosan most sem tudom megfogalmazni szakszerüen mi is volt a probléma de a lényeg az hogy a régebbi lámpákban még nem olyan elektronikus szerkezet van mint az ujakban és más a frekvenciája ami begyujtja a csövet ha érdekel tudok adni egy telefonszámot egy budapesti mükörmös boltnak ahol rögtön tudni fogják a problémádra a választ hogy milyen cső is kell neked én is ott kisérleteztem ki vittem a lámpát és pakoltunk bele mindenféle csövet 1x csak kigyulladt és lőn világosság... azóta jó minden. nemtudom a te lámpád milyen de nekem ez volt a probléma amugy nehéz a lámpa? vagy viszonylag könnyű? azért kérdezem mert ha kicsit nehézkes akkor valószinüleg a régebbi trafós dolog de ha könnyű akkor az újabbik és akkor vagy régi lámpába való csövet vettél vagy neked ujabb lámpába való kell ezzel kisérletezz.
(#) stoky válasza motoros1991 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Köszi a választ és h megosztottad velem a tapasztalataidat.
A lámpa már nincs nálam de azt tudom,h a könnyebbik verzió volt.Kapcsolóüzemű táp hajtotta.
stoky
(#) Bugder hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Elektronikus előtétek

Több fény fényforrás-elektronikus előtétrendszerrel
A legmodernebb elektronika alkalmazásával a lámpa és az elektronikus előtét (EVG) jobban összehangolható mint valaha. Így optimális fényhasznosítás és 50%-kal nagyobb élettartam várható. Továbbá a hagyományos előtétekkel összehasonlítva 30%-ig terjedő energiamegtakarítás érhető el - ami fontos lépés az energiafogyasztás csökkentése és a környezetvédelem terén. Ezért az ún. „mágneses előtétek” (vasmagos fojtótekercsek) jelentős részét az Egyesült Államokban, Európában és Japánban 2005-ig kivonják a forgalomból.

Mindenkinek jobb
Az elektronikus előtétekkel mûködtetett fényforrás fénye villogásmentes. A lámpa begyújtásakor korábban megszokott bekapcsolási villódzás is elmarad, továbbá az előtét zúgása gyakorlatilag nem hallható. Az elektronikus előtétekkel üzemeltetett fényforrások kellemes és egészséges fényt hoznak létre, ami hosszú ideig, nagy koncentrációval végzett munkát tesz lehetővé korai elfáradás nélkül.


Bővebben: Link
(#) store92 hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Heló!

Van egy 120cm 36W-os fénycső foglalatom, ami sima egyszerű fojtótekercs és gyújtóból áll, nem elektronikus gyújtású. Na most a kérdésem, ha ebbe a foglalatba beleteszek egy 120cm, 36W-os UV csövet az is működik vagy kell neki valami különleges elektronika?
(#) kaqkk válasza store92 hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
Tedd bele nyugodtan
(#) store92 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 29, 2012 /
 
köszi!
(#) mr.Cara hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Helló mindenkinek !
Tele lett a vasalással a ..öm ! A széle mindig felválik ! Át akarnék térni a világítós technikára !
Vettem Pozitív 20-at. Xerox laserrel nyomtatnék fóliára 1200x600 _fekete_ beállításban.
kinéztem egy ilyet első körben : Bővebben: Link
Kettőt szeretnék bekötni belőle. fojtó és gyújtó kell hozzá gondolom mint a "hagyományos" fénycsőhöz. Minden tanácsot szívesen veszek, beállítási idő, esetleg más fénycső tipus, stb.!
Magánban is : ***********.hu címre
Gábor
A linket javítottam a LINK gomb használatával. E-mail cím helye az adatlapodon van. --moderátor
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) Stefan válasza mr.Cara hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Az nem lesz jó, Bővebben: Link. 6:05-nél.
360-410nm körüli kell UV-A tartomány. Amit linkeltél az C-s 254nm.
(#) kaqkk válasza mr.Cara hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Már többször javasoltuk , ahogy a szakácskönyv kezdődik : Végy egy arcszoláriumot , a vat...án már 4-5 ezerért megkapod van benne 4-6 cső és időzítő , ja és már csak használni kell !
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) mr.Cara hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Köszi mindkettőtöknek !
A film csúcs !
A tanács hasznos (az életben nem gondoltam volna ... arcszolárium !!!! ).
A moderátornak: köszi ! Többnyire csak olvasom a hozzászólásokat , így bocsi a hibákért !
Gábor
Ja, és várom a további segítségeket, tanácsokat !
(#) sukipista hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
sziasztok - segítségeteket szeretném kérni - van egy " PHILIPS DVD957 /001 " típusú asztali lejátszóm .
tartósabb áramszünet után nem lehet beindítani. nem maradt meg benne a program.érdeklődnék hogy készenléti akkumulátor vagy kondenzátor van-e ebben a készülékben(adatai) , és hol lehet megtalálni ? - köszönettel várom a segítő választ . - B.U.É.K!
(#) Hun15 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Nem tudjátok,hogy hol lehet beszerezni Uv csövet 230v-osat rövid és hosszú hullámút?
Vagy kézi lámpát rövid és hosszú hullámút?
Előre is köszönöm!!
(#) kaqkk válasza Hun15 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Ultrarövid hullámú nem jó?
(#) szabi55 hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Sziasztok ! Van egy mukorom szaritom egy ismerosom kert meg hogy nezzem meg miert nem eg 2 UV cso a 4 bol. Megalapitottam hogy ki volt egve mind a ketto.
Vettem 2 bele es elindult semmi gond nelkul. Amint probalgattam hogy tenyleg jo-e vagy sem kiegett a 3 is regiek nemgond meg 1 vettem de ezutan jott a vicces dolog :
egyik orokke nem gyul fel . Az elektronikaja a 4 UV csonek kapcsolouzemu (csak elektronika kicsi trafok 1x1x1 az egesz), de 2 vannak kotve a csovek. A vicces resze az hogy ahhol van az egyik regi es a masik uj ott mind a ketto OKes, de viszont a masik ketto kozul csak egyik gyul ki s ha kicserelem a parokat hogy ne ugyan az legyen ugyis 3 eg egyszerre csak.
Szerintetek az egok lehetnek a hibasak,figyelembe veve azt a dolgot hogy a regibe egy 3n3 kondi zarta rovidre az UV cso kozepso labait es az ujnal lattam hogy (nem vagyok biztos a megnevezeseben )starter feleseg talahato(nem szedtem szet, de lattam hogy szikrazik)??


Koszi szepen elore is! Ha valahol tevedtem kerlek legyetek elnezok.
(#) kaqkk válasza szabi55 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Ha olyan csövet vettél ami U alakú és a kivezetések közt van egy "műanyag dobozka "akkor abban van gyujtó (az folytótekercshez van tervezve) bontsd ki és vedd ki belőle a gyujtót..
(#) Tomi111 válasza szabi55 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Üdv!
A dobozka végét vágd csak le(a négyzetes lapot a végén), ne bontsd le a csőről az egészet. Általában ott már hozzáférsz a két kivezetéshez(kis ollóval lecsípheted a gyújtót) és így utána a cső is megáll a foglalatban.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) szabi55 válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Koszi a gyors valaszt!
Most bontottam ki az egot nemreg csak kinlodtam feltolteni a kepeket:d
Most iktatom ki .
(#) szabi55 válasza szabi55 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Na sikerult megoldani ! Az volt a gond !
Mind a 3nak kifogom cselelni. Koszonom szepen segitsegeteket!
Tovabra is jo szerelest kivanok mindenkinek!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Sziasztok
Szereztem 2db 9w os uv csovet. U alakut.
Rakotottem egy elotetre a melleket kep alapjan.
Ment egy darabig. Viszont nem voltam biztos abba hogy jol mukodik mert elegge feheres volt a fenye. Beiktattam 1-1 100ohmos ellenallast a csovekkel parhuzamosan. Majd nem sookal kesobb az elotet eldurrant. Nagyobb teljesitmenyu elotet kellett volna? Vagy elbol hibas a bekotes?
(#) Gafly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Így ne nagyon nézegesd, ha még sokáig akarsz bármit is nézegetni
(#) kaqkk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Nagy a valószínűsége hogy a cső foglalatába épített gyújtó a ludas a dologban, előtéthez nem kell és nem is szabad használni gyújtót ...
(#) Tomi111 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Ezekhez a csövekhez ilyen fojtó való: Fojtó. A csövek végén lévő műanyagban van beépített gyújtó (hagyományos). Így nem kötheted elektronikus előtétre. Ha mégis erre akarod, akkor a műanyagot körbevágva vedd ki a gyújtót és tegyél a helyére egy kondit, ami az előtétben gyárilag is van a cső két elektródája között.
(#) zsoltee0001 válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Köszi az infot. Egy kicsit nem egyértelmű számomra amit írtál:
Idézet:
„Ha mégis erre akarod, akkor a műanyagot körbevágva vedd ki a gyújtót és tegyél a helyére egy kondit, ami az előtétben gyárilag is van a cső két elektródája között.”

Ha most benne van, akkor miért rakjak?
Nekem azért lenne szimpatikus az elektronikus előtét, mert ahogy olvastam jobb hatásfok, élettartam és nem vibrál (remélem jól értem.
Az igazség az, hogy a pontos működése se tiszta és ezt sehol nem látom leírva, hogy is kell ennek pontosan működnie?
Begyújtja egy bizonyos nagy fesz, majd vissza esik a fesz egy bizonyos üzemi értékre?

Üdv
(#) zsoltee0001 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Köszi, majd szétvágom, de csak a műanyagot, nem úgy mint az előző képeken látható.
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 14, 2018 /
 
Szétkaptam az egyiket de nincs benne gyújtó, úgy mint Szabi55 képén, csak az a csepp alakú zöld, gondolom kondenzátor.
Valószínűleg azért pukkant el az előtét mert beiktattam 1-1 100 ohmos ellenállást sorba a csövekkel, azt hittem ezzel kímélem, közbe meg az előtét tranyója ettől túlmelegedett (érdekes)
Most csak 1 csövet kötöttem az előtét a két szélső kivezetésre, mindenféle ellenállás nélkül.
Így egyáltalán nem tapasztalok melegedést.
Viszont amit nem értek, hogy 86 mA van a kompakt fénycsőre írva, tehát 20W-os.
Működés közbe viszont 560mA-t mérek.
Honnan tudhatom, hogy jól működik a csövem? Gyanúsan fehéres a fénye.
(#) Gafly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Mérd meg a kapocsfeszültséget, hátha úgy is kijön a 20W (közeli érték))
Mellesleg nem viccből mondtam, hogy ne "sasold", de "te szemed te világa"
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem