Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 51
(#) Stewe hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Hozzájutottam három TESLA NS-114 DRO-hoz, aminek az a hibája, hogy "áthallás" van a szegmensek között, a nem aktívak is derengenek halványan, ezért nem elég biztos a leolvasás. Volt már valakinek hasonló problémája? Arra lennék kíváncsi, hogy ez a "csövek" belső elhasználósásának következménye, vagy csak a meghajtó áramkör lehet szennyezett, és kúszóáramok okozhatják a problémát? Jelentős por nem látható, és a kifúvás nem hozott semmi eredményt.
(#) zolee1209 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Szia!
Amennyit kísérleteztem anno VFD-vel, a derengést inkább a nem megfelelő meghajtásnak tudnám be. A szegmensek biztos kikapcsolásához azokra a fűtés-katódtól negatívabb feszültséget kell kapcsolni. Ez elérhető katód ellenállással, vagy külön negatív táppal. Láttam olyan csövet, aminél ezekre nem volt szükség, mert a szegmens GND-re kapcsolásával sem volt derengés. A cső elhasználódásával inkább a fényerő csökken a gyakran használt szegmensek esetében, arról nem tudok, hogy derengés alakulna ki.
(#) szabi_zoli82 hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Sziasztok! Lehet hogy a topikban volt már szó erről, de nézzétek el nekem hogy nem olvasom át az összes kommentet. Adott egy Dune Base 3D média lejátszó, melyben VFD kijelző is van. A kijelző fénye kevesebb mint egy év után lecsökkent. Még látható, és lehet hogy a vásárlásnál sem volt már 100%-os. Ezek a készülékek kb 3-4 évesek maximum, nem normális a kijelző fényerejének ilyen szintű gyengülése ennyi idő után. Van valami mód a kijelző fényerő visszaállítására vagy már ezek is hitvány minőségben készülnek? Holnap tervezem a tápot átnézni hogy milyen feszültségeket is kap a kijelző. Addig is hasznos lehet néhány ötlet. Köszönöm!
(#) Feri007 válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Márc 17, 2018 / 1
 
Érdemes kicsit megismerni, hogy működik a VFD.
Legjobb anyag - angolul se találtam jobbat-: VFD működése
Érdemes a feszültségeket ellenőrizni.
Ha azok rendben, valószínű, emissziószegény a cső. Mérsékelt túlfűtéssel lehet rajta segíteni.
Olvasd vissza azért a bejegyzéseket!
(#) szabi_zoli82 válasza Feri007 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Tegnap volt időm végigolvasni az összes kommentet. Számomra releváns infó elenyésző számban volt. Nekem a javítás a célom. Amit tegnap néztem a készüléken, hogy amikor elindítom és több infó van a kijelzőn mint az óra, akkor pulzál a kijelző. Mint ha nem lenne stabil a tápja. Ezen próbálok elindulni, a tápfeszeket végigmérem, és a gyanús kondikat kiforrasztom és kimérem. Készítettem képeket a kijelzőről, nem egyszerű AC-s a fűtése természetesen.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018

IMG_2627.JPG
    
(#) Stewe válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Akkor a meghajtó áramkört fogom végigmosni.... mert egy tranzisztor bázisán inkább zavar a szennyezés, mint a szegmens kimeneten.
A fényerő azonos a soha nem használt első digitnél, és a jobb szélen is.
Ez egy változó fényviszonyokra tervezett ipari kijelző, kapcsolást sajnos nem tudtam szerezni, de visszarajzolom.
(#) Tozo1 hozzászólása Ápr 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Elmúlt kb 1-1.5 évben szépen elhalványodott a médialejátszóm kijelzője. Lenti képeken nem látszódik de élőben már gyenge fénynél is olvashatatlan. Az "S" betű jobb alsó függőleges része megfelelő fényerősségű. Esetleg valakinek ötlet, hogy mi lehet a hiba?
Köszönöm előre is!
Zoli
(#) Tozo1 válasza szabi_zoli82 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Szia,
látom Te is egy Dune lejátszóval küzdesz...
Zoli
(#) elektroncso válasza Tozo1 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Én akkor találkoztam hasonlóval amikor a VFD anódfeszültségét előállító táprészben zárlatos lett a szűrőkondenzátor és ennek köszönhetően leégett az előtte lévő soros ellenállás. Alig látszódtak a szegmensek a kijelzőn. Esetleg nézz körül ezen fokozatban. hátha. Bár nem ismerem a típust.
(#) szabi_zoli82 válasza Tozo1 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 / 1
 
Szia! Igen, azzal küzdöttem. Érdekes hibával találkoztam. A tápokban lévő maradék nagy kapacitású ELKO-kat nem cseréltem, gondolván jók. Merthogy jelenleg 3 ilyen masinám van. Kiforrasztva őket és egyszerű kapacmérővel mérve hibátlan volt mindegyik. ESR mérőm még nincsen. Tehát ezeket kicserélve tökéletesek lettek a kijelzők. Ugye a kondikat én ~3VDV-vel mértem, a tápban viszont kapcsüzemben dolgoznak magasabb feszültségen. Na ennyit arról a beszólásról hogy mindig a kondikat cserélgetjük. Olvastam a topikban egy ilyet valahol. Ugye hogy itt is az volt a baj?! A kijelző mellett lévő kettő ELKO-t is cseréld ki, plusz a tápban az összeset 105°-os jó minőségű darabokra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2018
(#) rockersrac hozzászólása Szept 29, 2018 /
 
Sziasztok! Lomiban találtam egy 16l102da4 vfd kijelzőt, és hiányzik róla 4 alkatrész: C11 elko, ZD2 zener dióda, Q1, Q2. Tudna valaki segíteni a pótlásukban?
(#) eSDi válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Hali!

C11 = 10µF/16V
ZD2 = 1N446, vagy 1N448, vagy fordítva. Sárga - Sárga - Szürke (vagy kék), vagy fordítva.
Q1 = R25 SMD jelölésű
Q2 = 2SC3303
(#) rockersrac válasza eSDi hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
A 446 és a 448 közt mi a különbség?
(#) eSDi válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Nem tudom, csak a színekhez rendelt számokat írtam le. Lehet akár 644, vagy 844 is, attól függ melyik irányból nézzük. De közvetlenül a feszültséget is jelölheti. Bekapcsolom, hátha inicializálás nélkül is lesz ott feszültség. Ha nem, akkor várnod kell míg összedrótozom és megkeresem a programot hozzá.
(#) eSDi válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Nos!

A Zener -33V-ról, -26V-ra stabilizál. Szóval a szín alapján passzolok.

A Q1 nagy valószínűséggel: NEC - R25 | 2SC3356 | SOT-23
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) rockersrac válasza eSDi hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Köszi szépen!
(#) madzagos hozzászólása Szept 30, 2018 / 1
 
Sikerült egy pénztárgép vfd kijelzőjébe életet lehelnem. Megmenekült az enyészettöl.
(#) Bagodi válasza madzagos hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Szuper lett!
Látom órát csináltál belőle.
Saját kapcsolásod ?
(#) madzagos válasza Bagodi hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Részben a fórumon lévő kapcsolásból indultam ki. Az alapja a Tom25 féle nixie óra.7448+td62783 a szegmens meghajtás. Optócsatolóval pedig a rácsmeghajtás. A tápfeszültségek pedig Mc34063 mal megoldva.
(#) Bagodi válasza madzagos hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) rockersrac válasza eSDi hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
2sc3303-at hol kapok/mivel tudom helyettesíteni? Hestoreban sem találtam, sem lomexben.
(#) _BiG_ válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Mazsolázz.

De az adatlapja alapján hasonlót csak találsz itthon is...
(#) vargaf válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
2SC3303
Annyi van raktáron, hogy el is adnak.
(#) rockersrac válasza vargaf hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Köszi, de sot-23 tokos kell.
(#) vargaf válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
És ezt hol írtad a kérdésednél?
(#) rockersrac válasza vargaf hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Sehol, de pár hozzászólással előbb írta esdi fórumtárs hogy sot23 tokos tranyóról van szó...
(#) eSDi válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
A 2SC3303, az biztos nem! 20W-ot tud ez a tranyó, szép nagy is. TO-251 tokozásu. A 2SC3356, na az SOT-23.
(#) rockersrac válasza eSDi hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Bocsi. Elnéztem valamit akkor.
(#) madzagos válasza sooty hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Üdv összeraktam az órát, de van egy kis problémám vele először nem tudtam az időt állítani. Azután már nem akar újra elindulni. Valami ötletet tudtok adni?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) madzagos válasza madzagos hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Rájöttem hogy mi a bibi. Ha a kijelző rá van dugva akkor nem indul el. Ha bekapcsolás után dugom rá a kijelzőt minden oké. Köszönöm sootynak a segítséget
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2018
Következő: »»   45 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem