Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   148 / 250
(#) papus51 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Néztem az oldalukat, csak később, amikor már elment a zseton a Paypal-al.
(#) papus51 válasza Ivan93 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Ezt én értem. Azt nem értem, hol fog összejönni a direkt oldalon feladott rendelés az ebay-el? Ott már megtörtént a kifizetés, még ha nem is egy egetverő összegről van szó.
Próbáltam törölni a rendelést, mivel magam is arra jutottam, hogy hagyom a fenébe az ebay-t, de Paypal tranzakció után már nem lehetséges. Erről is írtam nekik, de erre sem válaszoltak.
(#) Massawa válasza papus51 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Akkor nem is kisérletezek ezekkel a PCBWaY nálam nagyon bevált...gondoltam, hogy kiprobálom az allpcb-t is, de nem hiszem, hogy sok értelme van.
(#) uniman hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Hello! Le tudná írni valaki a lényeget magyarul,
hogy itt milyen változást említ a PayPal ?
"Nem kell semmit tenni ahhoz, hogy elfogadja a változtatásokat..."
Köszönöm.
/U.i.: A google-val lefordíttattam/
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2018
(#) tbarath válasza uniman hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Az eleje arról szól, hogy adott dátumtól kezdve a dolog automatikusan életbe lép, és ezt nem kell tevőlegesen elfogadnod, nem kell semmit se csinálnod, ez lesz.
Ha nem fogadod el, akkor szüntesd meg a paypal account-odat, ez a módja annak, ha nem értesz egyet az új szabályzattal.

A többi tizensokezer karakteres jogi szövegeket nem fogom magyarra fordtani, se időm, se tudásom nincs hozzá.
(#) uniman válasza tbarath hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Hello Tbarath!
Köszönöm...akkor aggodalomra semmi ok.
(#) atus1981 hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem van, hogy március 3.-án vettem pár dolgot az egyik ebay eladónál, amit meg is jelölt, hogy 5.-én postára adta, viszont az érkezés ideje március 21-május 4-ig van megadva, és ha nem érkezik meg, akkor mikor kezdjek aggódni, illetve reklamálni?
Ha jól emlékszem,akkor "esetet" a vásárlástól számított 45. napig lehet indítani, de ebben nem vagyok biztos.
Köszi a segítséget.
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Márc 23, 2018 / 1
 
Attól függ, hogy az eladó melyik városkában székel. Kisebb, 1-2 milliós alatti helyekről több menetben jut el hazánkba az áru. Legalábbis akkor, ha Kínából érkezik. Április közepéig aludj nyugodtan, akkor kezdheteted az aggódást. Pontosan állapítsd meg, hogy az eBay, illetve a PayPal milyen határidőt ír az áru megérkezésére. Azelőtt egy héttel kedvesen érdeklődj az eladónál, ha nem válaszol három napig, indítsd el a reklamációt, visszatérítéssel. Újraküldésbe csak akkor menj bele, ha az eladóval évek alatt több tranzakciód volt, megbízol benne.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Márc 23, 2018 / 1
 
Hali!
Ebayon az igért határidő előtt nem tudsz case-nyitni, reklamálni
Próbáld meg most, mit ír ki...
Ime: máj.3 a cuccom ideje, megpróbáltam a "cucc nem érkezett meg" nevezetűt...
I didn’t receive my item: We found 2 answer(s)
Your item may still be on its way
The estimated delivery date for this item is May 03, 2018.
What happens if you don't receive the item soon?
If you don't receive the item by the delivery date, just request a refund or more information from the seller. We're here to help if you and the seller can't resolve the problem.
Szóval máj.4-ig nem aggódhatsz hivatalosan, csak a kefét rághatod
Ezután van kb 30 napod a reklamációhoz.
(#) uniman válasza atus1981 hozzászólására (») Márc 23, 2018 / 1
 
Hello! Inkább majd csak május 5-től reklamálhatsz...de ehhez hasonló válaszra számíthatsz. De nem kell aggódni, kicsi az esély, hogy probléma legyen.
Én inkább az utolsó határidő után 2 héttel "intézkednék"...de nekem pl. így is "ciki" volt, hogy a reggeli órákban megreklamált 2 különböző termék délutánra belekerült a postaládámba. Ráadásul együttesen egy harmadik rendelésemmel, amely a határidő lejárta előtt 2 héttel máris megérkezett. Valószínűleg egy hajón utazhattak ide...
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Hali!
Igen, nekem is volt, hogy a refund után megérkezett, ilyenkor illik az eladót értesíteni, megkérdezni a visszafizetés módját. Volt hogy kérte vegyem meg ismét és a megjegyzésbe írjam hogy visszafizetés és nem kell postázni, és volt olyan hogy adott paypal címet, oda fizessem vissza.
Sajnos ilyenkor az esetleges árfolyamkülönbségből adódóan lehet bukni, de így korrekt szerintem.
Ezek kis értékű cuccok voltak... Drágább cuccot csak nyomkövetéssel szabad, szerintem.
(#) atus1981 hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Válasz mindenkinek:
Több apróbb terméket vettem, előtte kérdeztem, hogy mennyit fizessek a követési számért.
Válaszolt: 4 USD. Ezt elküldtem neki paypalon, majd feladta követési szám nélkül a csomagot, aminek az összértéke 6200-6300 HUF. Tehát már egyszer átvágva érzem magam.
Tanácsot kérnék, hogy mi legyen a következő lépés.
Köszönöm.
(#) sany hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Rendeltem egy ilyen kis panelt. Március 8. -a volt az utolsó napjának megadva, mint érkezés időpontja. De még nem jött meg. Esetleg lehet nem engedték be a vámon , olyan előfordulhat? Tudom nem nagy összeg.
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Eladónak írsz hogy fizesse vissza?
Esetleg paypalon megpróbálod visszaszedni...
Milyen módon adtad fel? baráti, vagy vásárlósan?
(#) pipi válasza sany hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Nem hinném...
Először contact seller - I have a question.. és leírod hogy nem jött meg a cuccos,
esetleg kér még egy pici haladékot, ha erre visszautalja a pénzt, akkor kész. Lehet nem az ő hibája, hogy nem érkezett meg, ezután még hajlandó vagyok pozitívot adni, a hozzáállástól függően.
Ha nem korrekt az eladó, vagy húzódszkodik, akkor contact seller - I didn’t receive my item...
Ez a második módi rosszabb az eladó szempontjából, ha lehet elkerülik...
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Szerintem nem írok. Nem tudom milyen módon vettem.
(#) proba válasza sany hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Zavar volt az erőben abban az időszakban. Nekem is adtak fel akkortájt több csomagot, de nem nagyon akartak időben megérkezni. Pedig van ami nyomkövetős, az el sem hagyta még Kínát. Az eladó válasza: nem tud mit tenni, indítsak case-t .( mondjuk fizetett is utána)
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Mellékelt képről kiderül? Úgy emlékszem küldött egy kérést a paypalon keresztül.

paypal.jpg
    
(#) llax válasza proba hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Holdújév... Én a kezdete előtti és utáni 2-3 hétben nem szoktam rendelni, ami idén január utolsó hete és március első hete közötti időszakot jelentette számomra. De nem szoktam rendelni november elejétől december közepéig sem.
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Gondolom akkor ez vásárlós, ha kérés jött.
A képen alul van a buyer protection... szerintem.
De én megpróbálnék az ebay contact seller - question részben egyezkedni az eladóval előbb
(#) devergo74 hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok.
Csak nálam nem működik az ebay? Valaki megtenné hogy utánanéz, hogy egyedi hibáról van-e szó.
Köszönöm.
(#) nedudgi válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Agárdon működik.
(#) Bakman válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Mi a konkrét hibajelenség? Abból talán lehet következtetni a hibára.
(#) devergo74 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
A szerver nem elérhető, több gépen, telefonon is ezt a jelenséget produkálja.
(#) Bakman válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Ha az összes eszköz ami ezt produkálja, egy router mögött van, akkor valószínűleg a netszolgáltató DNS szervere(i) hibázik vagy a Router-ben van letiltva a domain név. Nálam is hasonló gondok voltak annó, igaz, más oldalakkal. Én az elsődleges DNS szervernek a Google DNS van megadva, másodlagosnak pedig az OpenDNS egyik szervere.
(#) devergo74 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Köszi az infót, utána nézek az általad leirtaknak.
(#) remiasa hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Üdv mindenkinek,

segitséget szeretnék kérni, 7000ft -ért vettem egy kamerát ,ma kaptam egy levelet a postától hogy vámot kell fizetnem rá ,felhívtam a postát de nem tudták megmondani hol érdeklödjek.
(#) RoliNyh válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Egyszeri import vámkezelési megbízást nem küldtek hozzá?
Azt kell kitölteni, csatolni kell az átutalási megbízást, és a vásárlási igazolást is, ezt továbbítják a nav felé, ott meg eldöntik, hogy valóban vámköteles -e vagy nem. Ha áfaköteles, akkor 27% +, és + a szolgáltatás díja ha a posta intézi a dolgot. Ha az jön vissza, hogy áfa és vámmentes, akkor megkapod a csomagot, fizetni semmit nem kell...

Vámáru nyilatkozat tudnivalók...
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2018
(#) remiasa válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
küldtek csak ilyet nem csináltam még és nem tudom hogy töltsem ki.
(#) RoliNyh válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Végigolvasod és adja magát, nem értem mit nem értesz rajta.
Gyakorlatilag a termék nevét és vételárát kell beleírni, meg az igazolványod számát a végére, ezenfelül meg beikszelni, hogy a posta vámkezelését kéred, és dátum aláírás. Ha van netbankod, akkor onnan letöltöd a fizetési (átutalási) igazolást, (ezt érdemes úgy csinálni, hogy csak a az aktuális átutalási nap szerepeljen rajta, a többi akciódat nem kell látniuk) és az oldalról ahonnan rendelted a terméket meg letöltöd a megrendelési igazolást.
Legkönnyebb ezt operával megtenni, az tudja menteni az oldalt *.pdf fájlként.

Szóval akkor van egy pdf -ed a megrendelésről az oldalról, egy banki igazolásod a netbankból amit gyanítom szintén pdf formátumban lesz. A papírt meg amit kitöltöttél beszkenneled, és ezt a hármat elküldöd e-mailban.
Ha nincs lehetőséged szkennelni, ki is nyomtathatod amit kell, és postán feladod levélben, esetleg elfaxolod.

Ha minden ok, nincs több tennivaló. Ha valami kell még nekik, szólni fognak. Ha nincs netbankod, az macerásabb, mert akkor be kell menni a bankba és kérni egy igazolást az átutalásról, vagy beszkennelheted amit havonta küldenek. Bár azon többminden lesz, jelöld meg melyík tétel tartozik hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2018
Következő: »»   148 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem