Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   379 / 570
(#) zoszka válasza zeusmaior hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Csak Hmv-nél, vagy fűtésnél is forr?
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Márc 18, 2018 / 1
 
Hát, a hétvégémet jól elszórakoztam a Viessmann vitopend 222-vel!
Nem a kábel csatlakozók voltak kilazulva, mert a hiba mindíg vissza tért!
A gázszelep lett a gyanús-kicseréltem.
A hiba újból előjött.
Akkor nézem az elektromos csatlakozót, érdekesen törik meg a kábele, ha felrakom a házat.
Megmozgatom, erre elindul a fűtési folyamat. Kontaktos a csatlakozó tövénél! A kazán háza nyomta folyamatosan! Képen a boríték a ház síkját képezi!
Úgyhogy csere hétfőn.
Plusz a gázszelepet befelé fordítottam,így már többet nem törik meg!
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Most már feltettem a burkolatot 5 napja. A burkolat alsó részét hagytam csak nyitva. Így is szépen működik. A következő lépésem most már az lesz, hogy felhajtom a burkolat alsó részét is, de itt lehet hogy közel van az elektronikához a keringtető szivattyú és ez melegíteni fogja, vagy így nem lesz elég a huzat. Találkoztatok már ilyennel? Na de majd meglátjuk!
Köszönöm az értékes válaszaidat.
(#) zeusmaior válasza zoszka hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szia. Csak hmv-nél vettük észre, eddig, mert elég volt a 40 fokos víz a fűtéshez, azonban ha feltekerem 30 fokra a termót, akkor növeli a fűtővíz hőfokát, s akkor már fűtésnél is zúg, forr.
A szivattyú jól működik, nem ragad, szállítja a vizet.
(#) zoszka válasza zeusmaior hozzászólására (») Márc 21, 2018 / 1
 
A kazánbanba váltószelep csöveit is át kell nézni. A szivattyú akkor jó, ha kézzel nem lehet, vagy csak nehezen megállítani.
(#) IQno hozzászólása Ápr 9, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Avval a kérdéssel fodulok hozzátok, hogy lenne egy immergas nike star 24 tipusú kéményes gázkészülék ami sajnos naponta 2-3x leáll hibára.

A hiba kód "Gyujtás hiányának blokkolása" amit egy reset gomb megnyomása általában de nem mindíg megoldás!
Ha éppen müködik akkor semmi probléma nincs vele ! Szepen ki be kapcsol ahogy kell neki..
A készülék 4 éves karbantartás és hőcserélő savazás volt kb 1 hónapja (előtte is ilyen tünetek voltak)

Vajon mi lehet a probléma?

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) agnesvegh hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Kedves Fórumozók!
Westen star condens +28 kombi gázkazánunk tökéletesen működött egész télen. Március végén megmakacsolta magát és egyre többször írta ki a 133-as hibakódot, ami a leírás szerint 5 automatikus sikertelen begyújtást jelent. Kihívtam a szervizes szerelőt és megcsinálta a takarítást és éves felülvizsgálatot egyúttal, de a kazán ugyanazt csinálja mint eddig. Általában esti fürdésnél elsőre bekapcsol, de ha elzárjuk a meleg vizet egyszer akkor leshetjük. Ha a fűtést bekapcsoljuk akkor nagyobb eséllyel tudunk fürödni, de nyáron már nem nagyon kéne fűteni. Ha csak a meleg vizet engedem és várom a csodát akkor több 10 litert pocsékolok alkalmanként.
Van valakinek ötlete a problémára? Esetleg valami elektromos gond lehet?
A szerelő azt ígérte, hogy megkérdezi a gyártót, de még nem kaptam választ.
Köszönettel: Ági
(#) bizo3120 hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Sziasztok!!! Segítséget szeretnék kérni, egy beretta smart 24 csi turbós cirkóról lenne szó. Megnyitom a melegvizet, bekapcsol; víz meleg amig el nem zárom; majd amikor elzárom a csapot, kivillan a pitos lámpa és nem a szivattyú indul be ahogy szokott hanem 1-2 percig megy a felső blower, ventilátor; majd a vezerlőn egy kattanás és utána fent a nyomáskapcsoló és utána áll meg; ezután resetelhető, és ismét van melegvíz. Szerintetek mivel lehet a baj? Üdv.
(#) masta_dry válasza masta_dry hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Búcsút intünk a fűtési szezonnak! Itt az idő gallyra vágni a kazánt!
A savazás kötelező tánc lesz, de a tavalyi paneljavítást megelőző hibajelenségek kísérteties visszatérése arra enged gyanúzni, hogy a klasszikus Ariston kondi szindróma áldozata vagyok. (210V-os van a panelen 310-400V-os helyett) A kérdésem az lenne, hogy mely alkatrészeket öli meg a kondi? Úgy fest, csak azokat cserélték tavaly, és a kondit nem piszkálták.
Savazás kapcsán kérdezem: hmv hőcsereberélő kiszerelés nélkül savazható, vagy jobban járok, ha kiszerelem?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2018

panel.jpg
    
(#) zeusmaior válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Szia. Ezt a szivattyú megállítást hogyan érted?
(#) bbalazs_ válasza masta_dry hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Ha megteheted, szereld ki. Könnyebben kijönnek pl. a nagyobb darabok. Buborékmentesíteni is egyszerűbb. Más részének a tisztítása is jobban hozzáférhető. Beteheted a kádba a savazáshoz pl.
Csak a plusz munka szól ellene, de ha magadnak csinálod, megéri.
(#) masta_dry válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
OK, köszi!
(#) usane hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Hello!
Renova mini C12 pár perc után F1 hibával leáll.
Elektróda tisztítás?
(#) graham hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Kérdezni szeretnék, bár bagatellnek tűnik.
A hőcserélőt hogy kell szakszerűen kitakarítani?
Vaillant kombi kazánom van. Egy korábbi kérdésemre válaszoltatok, ami szerint a hőcserélőt kell kisavazni. Rengeteg megoldást olvastam itt is, más fórumokon is.
Hideg vízről melegre váltásnál kiáll hibára.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) VIM válasza graham hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Szia! Mivel nem esett szó a pontos típus megjelölésről, nézd már meg, hogy a képen látható típusról van-e szó, mert ebben van egy áramlás kapcsoló aminek fontos szerepe van a vízáramlás és nyomás ellenőrzésben. Ha az érzékelőben a lapátkerék nem tud szabadon forogni vagy lelassul a forgása, akkor ki fog állni hibára a készülék. Talán ezt is ki kellene tisztítani a vízkőtől és a tágulási tartályban is elő kellene állítani a megfelelő nyomást, hogy a rendszerben rugalmas legyen a tágulás.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2018

Névtelen.jpg
    
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Az én kérdésemre a választ meg tudná valaki erősíteni?
Nem akarok felesleges plusz köröket futni a javítással.
(#) VIM válasza usane hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Szia! Meddig jut el a működési folyamatban a kazán?
(#) usane válasza VIM hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Hello!
A fűtés most ugyebár nem megy, azt nem teszteltem.
Ha kiresetelem elkezdi fűteni a melegvizet. Pár percig fűt aztán újra leáll F1 hibával. Újbóli reset után kb ugyanez.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2018
(#) VIM válasza usane hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Tehát pár percig jól működik, majd kiáll hibára. Valószínű, hogy a lángőr elektronika egyik alkatrésze, annak értékcsökkenése okozza a hibát.
(#) graham válasza VIM hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm, hogy válaszoltál!
Csak a hétvégén leszek otthon akkor tudom a pontos típusát, fényképet föltenni.
Hasonlít a kép amit föltettél, de száz százalékig nem merem állítani.
Három szaki is szervizelte, de mindig a hőcserélőt lötykölték valami lila folyadékkal, aztán
15000 ft és mentek. De hidegről melegre váltásnál, ugyanúgy kiállt hibára a kazán.
Pedig pár éves, rendszeresen karbantartott.
(#) sakrafi válasza VIM hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Szia!
Amit belinkeltél aqua szenzort annak a nyomás ellenőrzéshez semmi köze nincs.Csak a meleg vízcsap megnyitását érzékeli és ha, nem működik nem generál hibajelzést a készüléken.Ennél a Vaillant-nál az elektronika a hőfok emelkedés sebességét figyeli és ha túl gyors akkor generál hibát és emiatt nincs is benne nyomásérzékelő csak egy manométer,ami nem kapcsolódik az elektronikához.Amennyiben a tágulási tartályban nincs megfelelő nyomás az sem generál hibakódot,más jellegű problémát okoz.Egyébként a kérdező,ha egy kicsit pontosabban leírná milyen hibára áll ki akkor esetleg be lehetne azonosítani a problémát(pl.piros led világit,villog,sárga ledek valamelyike villog,stb).
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
(#) graham válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Szia sakrafi!
Gondolom az én kazánomról van szó.
Korbban kérdeztem Tőletek.
Vaillant kombi turbós kazánom van és zuhanyzásnál állítom be a normál hőfokú vizet
hidegről melegre vagy fordítva hűtöm a forrót, akkor áll ki hibára.
Villog a "homokóra".
A hőcserélőt jelöltétek meg hibának, ki kell savazni.
(#) Hugibugi hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi kazánnal kapcsolatban:
Saunier Duval Isotwin F24E.

A kazán téli üzemmódban van. ekkor nem fűt csak melegvizet csinál. Szinte naponta leáll F4 hibával.
A víznyomás rendben. A szerelő telefonos elmondása alapján a gázszeleppel lehet probléma.
Van esetleg valakinek javaslata a hiba kiküszöbölésére, vagy valóban cserélni kell azt a "valamit" kb. 50.e. Ft-ért?
Akkor már érdemesebb új kazánban gondolkodni!

Köszi
(#) VIM válasza graham hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Van egy vízmennyiség,vízhozam szabályzó csavar a hidegvíz bemenetnél. Ez gyárilag a legmelegebb mennyiséghez (11l/perc) van igazítva. Ha ezt kifelé tekered akkor ez a vízmennyiség növekszik de a hőmérséklete csökken, viszont az áramlási viszonyok jelentősen javulnak a szekunder hőcserélőben. Talán ezt megpróbálhatod minden következmény nélkül, hogy javíts a helyzeten. A szervízcsapok helyzetét is ellenőrizd, hogy helyesen állnak-e nyitott helyzetben és a szivattyú is III. fokozatban üzemel.
(#) VIM válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Szia! Csak hobbi szinten próbálok támpontot adni a kérdezőnek, hogy mit tehet még saját erejéből a hiba kiderítésében. Csak találgattam, hogy melyik típusról lehet szó de a hozzászólásomban egy nyomáskapcsolósról írtam (turbósról).
Idézet:
„a Vaillant-nál az elektronika a hőfok emelkedés sebességét figyeli és ha túl gyors akkor generál hibát”
Talán ennek ismeretében, amit írtál lehetne a vízmennyiségen állítani egy kicsit, hogy az NTC-k kedvezőbb hőfokokat érezzenek a primer hőcserélő előremenő és visszatérő ágán.
(#) sakrafi válasza VIM hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Szia!Pontosítsunk egy kicsit akkor az egy presszosztát (nyomás különbség érzékelő) a turbósnál amire gondoltál,és okozhat hibára kiállást.Ezért írtam ,hogy pontosítani kell a hiba jelzést.A vízmennyiség állítás nem fogja megoldani a problémát,ha dugulás van a hőcserélőben.
(#) sakrafi válasza graham hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Szia!A homokóra a hőcserélő vízkövesedésére utalhat.A szakszerű savazást otthon házilag elvégezni nem tudod.Ki kellene szerelni a primer és szekunder hőcserélőket és savazógéppel,pl FERNOX DS-40-nel átmosni őket.Szerintem keress egy jó szakit és csináltasd meg vele.
(#) VIM válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Nem. A turbós valamelyik változatában már van vízhiány, víznyomás kapcsoló, legalábbis a kapcsolási rajzán fel van tüntetve. Ezzel a savazással meg az a kérdés merül fel, hogy:
Idézet:
„Pedig pár éves, rendszeresen karbantartott.”
.... hogyan lehetséges egy "fiatal" készüléknek elvízkövesednie? A németek nem csinálnak olyan rossz készülékeket de lehet, hogy ezeket már a törökök rakják össze. Nálam 15 éves elmúlt a szintén szekunder hőcserélős kombi de ilyen problémám még egyelőre nem volt.
(#) graham válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszokat!
Sajnos vidéken lakom, három szaki van a környéken, de savazó gépük nincs.
Kiszedték a hőcserélőt az egyik savval lötykölte a másik lila folyadékkal, de ezt én is megtudom csinálni, és nem kell érte fizetni.
Valamit még elfelejtettem leírni. A mosdóknál és a konyhai csapoknál lehet állítgatni, akkor nem áll ki hibára. Csak a zuhanynál. Talán ez segít valamit a hiba kiszűrésében.
(#) VIM válasza graham hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Ha a vízvételezési helyeken lehet "állítgatni" akkor ott nem egészen a kazánnal van a probléma, hanem a szabad kifolyású vízmennyiséggel. Ha valahol flexibilis vízcső bekötést alkalmaztak, főleg a meleg oldalon akkor azt nem ártana kicserélni, mert egy idő után a gumi megduzzad benne és jelentős keresztmetszet szűkülést okoz azon a vételezési helyen. Ha paneles zuhanykabinod van, az azzal van bekötve hátulról. Még mindig megpróbálhatod egy kicsit nyitni az átfolyás mennyiség szabályzó csavart a kazán hideg víz bemeneténél.
Következő: »»   379 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem