Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   43 / 64
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Benzin is jó.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
0:24 Másodpercél mitől lehet ez a hang? Bővebben: Link

2:06 lehet látni hogy mozog, közbe lehet hallani ritmusra kat kat kat kat hangot az akkor van mikkor az SP LP váltogassa magát, elsőnek linkeltem be jobban halható felvételen jobban halható volt. Bővebben: Link


Ez a felvétel néha szokott ilyen lenni, ha bejáratom pörgetéssel a szalagot akkor el szók tűnni, mindig csak LP felvételeknél csinálja. Mitől lehet? Bővebben: Link

Itt meg be torzul a hang: Bővebben: Link

Bővebben: Link


Itt meg észre vettem a szalagon ezt: Bővebben: Link Mitől lehet? Másik kazettán is észre vettem, de az SP felvételű, videó tékából lett el hozva pár honnapja a kazetta, épp ki akarták dobni.
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
1. Az LP alapbol használhatatlan. A VHS rendszer SP-ben is a határon mozog az LP meg már joval azon tul van. Szinte semmi garancia nincs a megbizhato müködésre. A csereszabatosság is mindig kétséges volt.
2. Egyes szalagok is nagyon ocskák voltak ( azt látod a szélén) megnyultak ill mechanikusan deformálodtak.
3. Az olcsobb gépeknél alapbol nincs meg az a mechanikai pontosság, hogy ujkorában is jol kezelje a szalagot, LP-ben ez nagyon kritikus, mert a szalag alig mozog ami extra igényeket ró a mechanizmusra.
4. öregedéssel ezek a bajok egyre inkább kibujnak.
5. A kazetta tokja is vetemedik, ami további hibát okozhat - szalagvezetés.


Ezekkel nem igen lehet bármit is kezdeni.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Ha a szalag vége közelében jelentkezik a hiba, akkor a leeresztő orsó fékezése nem megfelelő.
Szalag szélének hullámosodása nyomógörgő, vagy rosszul beállított szalagvezetők miatt alakul ki.
Alul gyűrött, hullámos szalagot hibátlan videó sem tudja jól lejátszani. Szalag alsó szélére rögzített CTL jelet nem tudja stabilan kiolvasni.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Ezzel azt akarod mondani, előbb utóbb az SP felvételek is olyan rosszul játssza majd le a magnó mint az LP-t?
Azt még mindig annyira nem értem, hogy SP tökéletesen lejátssza, LP meg nem nagyon jó, pedig ugyan úgy megy a szalag csak LP-n lassabban megy.
Szerinted szervizben meg se tudják csinálni 10 ezerért max 15 ezerért?
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Szerinted kellene benne sok mindent cserélni?
A fej pucolással nem értem el sok mindent LP-ben, pedig már annyiszor meg pucoltam a fejeket már biztos 8x, feleslegesen csináltam meg.
Szerinted szervizben meg se tudják csinálni 10 ezerért max 15 ezerért?
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Nézd az LP félsebességgel mocorog, azaz sem a tracking sem a mágneses erö ami a szalagon van nem akkora mint az SP esetében. ( mind a két jellemzö a sebesség függvénye). Amikor azt irtam hogy a SP is egy határeset akkor abbol az következik, hogy az LP-t kezelni már lehetetlen. Ez igy volt a kezdet kezdetétöl. A szalagon helikális sávok vannak (srég) amit a forgo fejnek igen pontosan követnie kell. SP-ben messzebb vannak egymástol és nagyobb jelszintet adnak ( gyorsabb a relativ mozgás) azaz valamivel könnyebb követni a sávot. LP-ben erre soha semilyen garancia nem volt. ( még a kompatibilitás is kérdéses 2 magno között). Az olyan parasztvakitás volt mindig.
A másik lényeges dolog a szalag. Ha megnézed az nem sikban megy amikor lejátszod, azaz a széleire más erök hatnak mint a közepére. (Ugy SP-ben mint LP-ben). Ennek az a következménye, hogy a szalagot a gép nyujtani akarja. Ennek az ocska szalagok nem igen állnak ellen ( kölcsönzöi szalagok voltak föleg ilyenek) igy gyakran két lejátszás is csödöt jelent. Ráadásul ilyen szalagra uj felvételt sem tudsz csinálni mert megmarad a nyulott széleken a régi CTL és mellette lesz az uj felvétel CTL-je amitöl a magno teljesen meghülyül.

Semilyen szerviz nem fogja neked ma már rendbe tenni a gépet LP szalagra. Ezredmilliméteres kopások, ocska szalagok teszik ezt lehetetlenné. Még egy uj gép sem biztos, hogy lejátsta a régi LP szalagokat.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Jól beállított mechanika LP-ben is működik. Ekkora összeget nem érne meg (szerintem), gyenge minőségű FUNAI videó, FHILIPS csak rá van írva. Biztos van olyan szerviz ahol reális áron meg tudnák csinálni.
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
SP-vel nem lesz gond?

Mikkor volt szervizben gumigörgőt 1-2 ezressel drágábban meg csinálták, mint mikkor meg vettem a tesco-ban 2005-ben.

Kétszer vissza kellet vinnem a szervizbe mert LP mód rossz, azt mondta a ember hogy állított a fejen. Hát sajnos potyára vittem vissza.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Szerinted mennyiért csinálnák meg?

Szerinted hogyhogy a kazettát hiba nélkül be tudja venni rendesen, a fej pucolás óta?
Vagy jótett neki le vettem a magnó tetejét?
Azóta rendesen vissza tudja pörgetni a szalagot is hiba nélkül.
(#) fecameca válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Nekem volt egy kollégám, aki több videomagnót javított nálam. Azt mondta: A fejen levő körkörös barázdáknak is tisztáknak kell lenni. Azok nem véletlenül vannak rajta. Azok állítják elő a légpárnát a szalag alatt, a szalag azon siklik. Ha nincs légpárna, és a szalag rátapad a fejre, már kész a baj. Akármilyen szennyeződés a fejen, amitől a szalag rátapadhat, bajt okozhat. Szennyezett szalag használata esetén, akár minden lejátszás előtt tisztíthatod a fejet. A barázdákat még külön is, egy fénymásoló papír élével szoktam azóta kipucolni.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
(#) RockFonok válasza fecameca hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
"A fejen levő körkörös barázdáknak is tisztáknak kell lenni."

És hol van az a fejen?
Képet tudnál küldeni?
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Szerintem ma már egy szervizben megoldhatatlan dolog. Nem biztos, hogy találsz szakembert, akinek lesz annyi tudása, ismerete és szükséges segédeszköze, amivel be tudná állitani. Általában kevés mechanikai beállitási lehetöség van igy a kopást csak cserével tudná megoldani, ami felettébb kétséges kimenetü.
Ezekben a magnokban csak a fejeket, meg a görgöket és esetleg a meghajtás részeit (szijak, fogaskerekek és motorok) lehetett általában cserélni de ilyen hibákra, az nem elég.
Megnézheti hogy mennyire pontos a vezérlés - esetleg azon állithat de más nem igen tehet.
Valoszinüleg olcsobban kapsz egy ujat ( valamilyen elfekvö készletböl).

Csodálkozom, hogy egyáltalán foglalkoztak az LP moddal, az legfeljebb arra jo, hogy vastagabb legyen a számla... ahhoz varázslonak kell lennie a szervizesnek, hogy azt kielégitöen be tudja állitani. ( A mi szervizünkben jo 25-30 éve több mint 500 egyforma VHS magnorol kellett gondoskodni, igy kb tudom mit lehet meg mit nem - video sokszorositonak dolgoztunk. Minden felszerelésünk megvolt az adott tipushoz, ami ma már szinte kizárt, mert annyi szerkezet volt a piacon).
(#) fecameca válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Ezen szépen látszik. (Nem én fényképeztem, az interneten találtam.) Igaza van Massawa-nak, a videomagnó bonyolult szerkezet. Nekem éppen ezért sohasem volt itthon. (De hoztak hozzám szakmámból adódóan sok mindent, ami villannyal működik.) Abban is igaza lehet, hogy manapság előbb találsz egy megkímélt állapotú gépet, mint egy jó szakembert, és főleg már alkatrészt se nagyon találni hozzá. Ott a képen az 5 db barázda, amiről írtam.( Úgy csináltam, hogy rámutattam az egérrel, és csináltam egy screenshot-ot.)
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018

fejdob.jpg
    
(#) ftirius válasza fecameca hozzászólására (») Márc 31, 2018 / 1
 
Ez nem a Béka asztala?
(#) fecameca válasza ftirius hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
"Szétszedtem project" Azt nem tudom, ki írogatja. Csak gyorsan kerestem egyet, és a Google ezt dobta.
(#) Udvari Zsombor válasza ftirius hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
De bizony hogy az!
(#) RockFonok válasza fecameca hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
És ha rendesen meg tisztítom a fejdobot papír zsebkendővel és pálinkával, lesz esélyem hogy jó legyen az LP is?

Én mindig pálinkával szoktam meg pucolni a fejeket, és mindig sikerrel jártam.
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Azt sem igen tudjuk, higy valojában mi baja a magnosnak, igy mit lehet a kérdésedre válaszolni?
Lehet, hogy valoban koszos (amit én személy szerint már kétlek, hiszen annyit piszkáltad és állitolag SP-ben megy. Lehet, hogy már annyira kopott a fej, hogy nem elég arra a harmatgyönge LP jelre, igy nem tudja lejátszani, vagy annyira megnyultak a szalagaid, hogy már nem is nagyon lehet.
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Meg pucolom 5x vagy 8x a fejeket stb, és még párszor száraz zsepivel is. Jövőhéten meg csinálóm.
Nagybátyámhoz majd el viszem a kazettákat, és ott belenézek.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Idézet:
„Kétszer vissza kellet vinnem a szervizbe mert LP mód rossz, azt mondta a ember hogy állított a fejen.”

Problémád oka ez is lehet, nem szakszerűen beállított (elállított) CTL fej.
(#) Massawa válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 / 1
 
Nehogy addig pucold amig el nem törnek......
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Nem fogom eltörni.
Akkor mivel tisztítsam meg ezzel? Bővebben: Link
Milyen foltbenzint ajánlasz 3000 Ft alatt?

Ha érdemes erre pénzt költenem, mert ingyen is meg tudom tisztítani, van itthon pálinka.

Vagy nem ajánlód a pálinkát?
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Már ne tisztogasd, nem lesz jobb!
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Akkor csak a fej csere segíthet?
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Nem, már leírtam amit a bemutatód alapján tippeltem.
(#) fecameca válasza CHZ hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Ha nem játszott le vele semmit, akkor nem érdemes. Nálam többször volt olyan kazetta, ami 10 perc alatt úgy elintézte a fejet, hogy egyáltalán nem volt kép. A papír mindannyiszor fekete lett. A pálinkával audio magnót pucoltam már én is, az nem annyira kényes. Csak cukor ne legyen benne. A víz talán nem annyira érdekes, mert utána úgyis szárazra kell törölni. Minden attól függ, hogy a papíron látható kosz jelentkezik-e még? A képminőség javul-e utána? Ha már nincs változás, akkor nem érdemes tovább dörzsölgetni. Olykor még a sima száraz papír lap is csodát tesz. főleg ha olyan összehányós a kazettád, mint amivel sokszor találkoztam, nem tudom, mit csináltak vele, de lehet hogy gyárilag vannak olyanok, amik öregedésre hámlanak.
(#) CHZ válasza fecameca hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Előzményeket olvasd, több mindent megtudhatsz...
(#) RockFonok válasza fecameca hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Vizel még nem hallottam hogy lehet pucolni fejeket.
Vizel is pucolhatóm?
Házi pálinkával szoktam pucolni.
(#) fecameca válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Szerintem nem igazán jó. Én a pálinkára mondtam, hogy sok víz van benne. De ha már 50 fokosnál erősebb... A gyógyszertári alkohol is csak 70 %-os. Jó a denaturált szesz is, ha van.
Következő: »»   43 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem