Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1468 / 1672
(#) nagysasy hozzászólása Márc 30, 2018 / 8
 
A grafikai munkák után előlap felragasztva és az első tesztek. A poti gombok azóta már a helyükön rendesen.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) józsef1103 hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Én csak most találtam erre a fórumra,és a segítségeteket szeretném kérni.
Tud e valaki olyan ügyes embert ***

Ennek az Apróhirdetés" részlegben van a helye, nem a fórumban!
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Skori hozzászólása Ápr 1, 2018 1 /
 
Talán néhányan emlékeztek az RGB ball ötletre (Bővebben: Link) Attila barátom jóvoltából készült hozzá egy 3D nyomtatott gömb burkolat. Erről készült egy videofelvétel Bővebben: Link ahogy éppen egy légszerelt FET-es 3,5MHz-es ZVS oszcillátorral próbálom meghajtani. Sajnos a videót ide nem tudom feltölteni, mert kb. 25Mb méretű. Az oszcillátor nem egy szép kivitel, most inkább csak a működés volt e lényeg.
(#) morzsa15 válasza Skori hozzászólására (») Ápr 1, 2018 3 /
 
Remélem tisztában vagy vele hogy ilyen átkapcsolót NEM szabad használni ha kiderül akár villany nélkül is maradhatsz.
(#) Skori válasza morzsa15 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Remélem tisztában vagy vele, hogy az RGB labda, amire válaszoltál, semmiképpen sem okoz ilyen problémákat
(#) morzsa15 válasza Skori hozzászólására (») Ápr 1, 2018 3 /
 
Nem arra akartam De te is tudod mire gondolok.
(#) gcsabee válasza morzsa15 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 / 3
 
A hivatkozott leírásból egy idézet:
Idézet:
„Vannak, akik spórolás céljából az összes fogyasztójukat (pl. a teljes házat) ilyen átkapcsolón keresztül látják el árammal - ez valószínûleg áram-szolgáltató függõ, hegy melyik tekinti szerzõdésszegésnek és melyik nem, ezért ez a cikk csak, mint technikai érdekesség került fel ide! Tehát mindenki csak saját felelõsségére használhatja fel az itt talált információkat, a közölt áramkörökkel, az áramkörök használhatóságával kapcsolatban semmilyen felelõsséget nem vállalok. Tehát mégegyszer: csak a saját szakállára kísérletezzen bárki!”

Szerintem korrekt tájékoztatás!
(#) Skori válasza morzsa15 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 / 10
 
Most ebben a témában is el kezdeni ugyanezt? Ismered az összes környező ország szabályozását? Ez itt off, ráadásul a villanyszerelősben már ki lett tárgyalva! Mindenki a saját szakállásra dönti el mit csinál. Kést is lehet árulni, de nem kötelező leszúrni vele senkit, ha valaki mégis megteszi, akkor majd felel érte.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 1, 2018
 
Kérjük az átkapcsolós vitázókat, hogy az ezzel kapcsolatos problémáikat a megfelelő villanyszerelős topikokban tárgyalják ki. Illetve kérjük, hogy mielőtt bárki véleményt formál a legalitásával / illegalitásával kapcsolatban, tájékozódjon. Minden áramszolgáltató, és minden régió szabályai eltérnek.

A Geo és H tarifák megjelenése, a többféle vezérelt fogyasztók megjelenése miatt pedig irreleváns 2008-as meg 2012-es cikkek linkelése.

Kérjük tehát ez a témát nem összefirkálni OFF hozzászólásokkal, illetve más topikba is csak tájékozódást követően.
(#) weend hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Tisztelt moderátor!
Idézet:
„A Geo és H tarifák megjelenése, a többféle vezérelt fogyasztók megjelenése miatt pedig irreleváns 2008-as meg 2012-es cikkek linkelése.”

Akkor kérhetnénk, hogy a (Nappali / éjszakai (bojler) áram átkapcsolása) nevű topikot visszahelyezni/elérhetővé tenni szíveskedjék?
(#) dk1 hozzászólása Ápr 2, 2018 / 18
 
Sziasztok,
Gondoltam megmutatom legutóbbi sikerélményem okozóját.
A mostani projektem, amin dolgozom, megkívánja a kis méretet, így ki kellett lépnem a komfortzónámból és le kellett mennem egészen 0402-es SMD méretig. Eddig 0805-ös volt a legkisebb, amit kézzel ültettem be, ezt a méretet kényelmesen csipesszel és hegyes pákával készítettem. Most viszont ki kellett találnom valamit, mert sem a pákahegy, sem a csipesz nem használható már ezen a méreten. Úgy gondoltam, ami a nagyoknak bevált, az nekem is jó lehet: Vákuum. Szereztem egy fecskendőt amire egy nagyon vékony tű már fel van applikálva. A hegyét elcsiszoltam merőlegesre és kissé meghajtottam, így pont merőleges a felületre, ha úgy fogom, mint egy ceruzát. Ebay-ről rendeltem kemény 1.5 dollárért picike vákuumpumpát, amihez még cső sem kellett, mert pont rá tudom illeszteni a fecskendő végére. Böktem egy lyukat a fecskendőre oda, ahol a mutató ujjam hozzá ér, így tudom szabályozni a vákuum erősségét. Mikor felveszem az alkatrészt, befogom, ha le akarom tenni, akkor egyszerűen elemelem az ujjam a lyukról. A forrasztópasztába szépen bele is ragad.
Ugyan picit girbe-gurba a beültetés, de nagyszerűen működött elsőre, nem kellett belejavítanom. Ami már most látszik, hogy nem úszom meg stencil nélkül. kézzel szinte lehetetlen pontosan adagolni a pasztát, néhol túl sok sikeredett és pici bogyók másztak elő az IC-k alól.
Prototípus építésére használható, pár darabnál többet készíteni így szimpla öngyilkosság. Még annak ellenére is, hogy kb. egy óra alatt megvolt ez a pici nyák. A nagyobb méretű és tömegű cuccokat azért még mindig csipesszel raktam be, ahhoz kevés ez a vákuum (pörgött a tűn az alkatrész).
Amúgy a motyó egy kommunikációs modul.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
(#) lesliewednesday válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Látom, a pumpa motorja a fecskendő végén ül. Nem rázza a kezedben az apró alkatrészt működés közben, vagy csak szakaszosan jár?
Mellesleg gratulálok a kézi beültetéshez. Sajnos én erre nem lennék képes, pedig kedvelem az smd technikát.
(#) dk1 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Szia,
De igen, picit vibrál, bár elég nagy fordulaton forog. Az ellenallasokat és kondenzátorokat nem zavarja, viszont az ezeknél nagyobb alkatrészek elkezdenek pörögni emiatt. A benzincső szerű összekötés biztosan javítana a dolgon, de az éppen nem volt kéznél.
Áramkorlátos labortámoról járatom, úgy állítottam be az áramot, hogy elég legyen a vákuum is és a kis motor se kínlódjon mikor befogom a lyukat.
Arra még kíváncsi vagyok, hogy meddig bírja a kis pumpa. Legalább annyira szerénynek tűnik, mint az ára.
(#) mek-elek válasza Skori hozzászólására (») Ápr 3, 2018 4 /
 
Akkor is benne van a megtévesztés, mint jogi fogalom, azaz elmarasztalható.
(#) Stewe válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
A panel is saját alkotás?
Azok a 0,3-as(?) furatgalvánok nem semmik!
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2018
(#) kameleon2 válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Légcsipesz
(#) Justo hozzászólása Ápr 4, 2018 / 9
 
Sziasztok! Elkészült a Bluetooth modulos aktív hangfalam. A végfok egy TDA7375-ös IC.
(#) mek-elek válasza Justo hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Nekem tetszik!
(Hiányolom, hogy nem írtad oda, hogy hány sebességes)
(#) teglascs válasza Justo hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Nagyon klassz lett, és tuti a hangja is ennek megfelelő.
(#) mofesa válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
(#) dk1 válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 5, 2018 / 1
 
Szia, sajnos a panel nem saját, a Eurocircuits-nél készült. Furatgalvánt sajnos nem tudok itthon készíteni, az átdrótozás pedig itt már nem jöhetett szóba.
A deszka modellek még teljes egészében itthon készültek és komplett modult használtam az ic helyett. Ez a legkisebb, általam biztonsággal gyartható méret. Az ellenállások 0603 méretűek.
(#) Stewe válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Rémületes... ráteszel egy nagyobb tranzisztort, és nem találod meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2018
(#) krisz69 hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Sziasztok Rá vettem magam az átépítésre . Ilyen lett belül. Több hibàmat javîtottam is.Bővebben: Link
(#) zolek hozzászólása Ápr 6, 2018 / 5
 
Üdv. Mp3 ébresztő óra, fényerő állítás,hét napja riasztás, hőfok,páratartalom mérés,hét napja-év-hó-nap kijelzés, óránkénti jelzés ez lehet hang formátumú vagy egy jelzőhang.
(#) Alkotó válasza zolek hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Nekem kicsit zavaró a fejre fordult számok olvasása.
(#) Stewe válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
A 11:31 szerintem teljesen jól olvasható.
(#) proli007 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 6, 2018 / 3
 
Attól függ, mire kattintasz a képre, vagy a File névre..
(#) zolek hozzászólása Ápr 6, 2018 /
 
Mp3 ébresztő óra Video

Bővebben: Link
(#) madzagos válasza zolek hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
A kapcsolási rajzot és a kódot megosztod? Előre is köszönöm! Sanyi
(#) zsoltee0001 válasza dk1 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Nem semmi, profi.
Tényleg jól lementél miniatürizálásba, hasonló vákum pumpát én is rendeltem, de még nem jött meg, nem gondoltam volna, hogy erre is jó.
Üdv
Következő: »»   1468 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem