Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AM légiforgalmi vevő
 
Témaindító: mrkatona, idő: Júl 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 14
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
A zajzár azt pontosan nem tudom micsoda. Illetve azt nem tudom, melyik alkatrészek alkotják.
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
A zajzár mint küszöbérték kapcsoló működik.
Egyik vég állásában mindig átenged és folyamatosan szól valami zaj vagy a hasznos hangfrekvencia, másik vég állásában semmit se enged át vagy csak az óriási térerőre. Köztes állásban pedig a bejövő demodulált jel szintjétől függően kapcsol be/ki.
Ezt a hanggenerátorod szintjének a szabályozásával tudod ellenőrizni.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Pedig leírtam
Idézet:
„Pontosabban az U3c be/ki menetei között R22/R21 arányában lévő feszültség szintet.
U3d R20/R3 arányában .”

A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Nagyon halk zaj hallatszik a hangszóróból. Amikor a "squelch" feliratú potmétert tekerem egy bizonyos ponton egy kattanó hang hallatszik a hangszóróból. Ilyenkor az U3 foglalatban van.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Amikor kattan ott kapcsol ... vagy szól vagy nem.
De U3 nélkül KF ic nélkül is ezt kell csinálnia ha a hangfrekis generátorod szintjét állítod amivel a dióda után lépsz rá. ( squelch = > zajzár )
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Akkor valószínű működik?
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Próbáld ki a hangfrekis jeled szintjét változtatni , más más zajzár poti állásnál más-más nagyságú bemenő jelnél kell elnémulnia megszólalnia ... ekkor működik a HF erősítő zajzár és agc képző műveleti erősítős áramköröd .
AGC jelnek arányosan kell nőni/csökkeni a bemenő jelszintjének a függvényében .
Az ic adatlapjából kiderül hogy inkább növekvő/csökkenő jel kell neki az erősítés növeléséhez vagy csökkenéséhez.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
DC munkapontokat ellenőrizted?
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Lemértem, úgy vannak, ahogy írtad a múltkor. A"tuning" potméter tekerése közben is egy bizonyos tartományon belül változik a feszültség.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
OK!
Zajzár / Hangerő / AGC hangfrekis jelszintekb változtatásával működik?
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Holnap tesztelés. Valami jelforrást kell készítettem majd...
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Hangkártya és ellenállás osztó ... 100 vagy 1000 értékben
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Tesztelési eredmény.
A zajzár rendben, HF végfok rendben, munkaponti feszültségek rendben. Sajnos az AGC-vel szerintem gondok vannak. Az U2 5 -ös lában 2,53 V -ot mérek.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Mindig?
A hagfrekis bemenő jel szintjétől függően változnia kellene KF erősítő ne legyen behelyezve.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2017
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Ha a zajzár működik akkor az AGC erősítőnek is kell működnie.
Mert ugyanazt a jelet dolgozza fel a zajzár amit az U2 is kapna.
De mit jelent hogy dolgozik a zajzár?
Nagy / kis szintű bemenő hangfrekvencia esetén más más potencióméter pozícióban kapcsol?
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Mindig, állandó feszültség.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Más más pozícióban kapcsol.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Lehet, hogy az IC -vel lesz a gond. A tápfeszültség az IC behelyezése előtt 8,77V m aztán pedig az IC lábain 3,33V -ot mérek. Habár én betett IC -vel mértem.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2017
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Környező alkatrészek ?Az R28-on kerül be a táp ott kb 7 8 Voltnak kell lennie .
U2 , 1 8 szimmetrikus kimenete a T1-en keresztül tápra 2es láb csatlakozik.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2017
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Elnézést a hallgatásomért, de sajna kórházban vagyok, így nem tudok netközelben lenni. De látom, Kera_Will jól vezeti a kezedet
A kommunikációs vevők igen kis jelszinttel dolgoznak, (0,2 -1 uV) ezért ezek élesztése műszerek nélkül nagyon nehéz feladat, mér a már egyszer jól működők javítása is.
Ezért javasoltam(tuk) először műszerek építését. Mivel azok csak egy, két funkciót látnak el, sokkal egyszerűbb megépíteni. Egy frekvencia mérővel kezdeni, ennek pontossága egy megfelelő időalap kiválasztásával megoldható, mivel digitális áramkörökből felépíthető, programmozható, amelyet már amúgy is elkészített már valaki.
A következő fontos műszer, egy nagyfrekvenciás fezsültség mérő, ez egy egyszerű diódás áramkör. ezekután elkészíthető egy egyszerűbb szignálgenerátor, amivel már szinte miden fokozat beállítható, ha jól árnyékolva készíted el, még az érzékenység is legalábbis tesztelhető.
Azért is van nagy szükség a szignálra, mert a kommunikáció a professzionális sávban rövidek, és eléggé ritkák.
Úgyhogy szerintem jobban jársz, ha a szükséges műszerek elkészültéig, beszerzéséig, pihenteted a projektet, ezzel rengeteg szenvedést spórolhatsz meg. De Te tudod.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Először is jobbulást kívánok!
Teljesen jogos amit írsz, valóban én is látom, illetve tudom segítő szándékkal írjátok. Egy percig sem kételkedtem abban, hogy nincs igazatok ( nehogy azt higgyétek! ). Itt szeretném megragadni az alkalmat arra, hogy Kera_Will fórumtársnak megköszönjem az eddigi segítségét és türelmét! Hamarosan visszatérünk a készülék élesztésére, ha minden feltétel teljesül a sikeres élesztésre...
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2017
(#) gammabuta hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Régóta szeretnék egy normális AirBand vevőt, hogy hallgathassam itteni tornyot, ami a PPL képzéshez jó lenne gyakorlás előtt.

Amit eddig rendeltem Kínából nagyon silány volt, potméterrel tekerhető kereső nem pontos.
Szeretnék egy olyat amin belehet állítani pontosan a frekvenciát és nem kell forgalmazásra várni.

Most egy ilyet néztem ki ami digitális rádióvevő és csak számítógéppel működik, még audio kimenete sincs, hoy konfigurálás után csak akkuról menjen, csak USB-n gépen futó szofverrel működik:Bővebben: Ham Radio Receiver 100KHz-1.7GHz full Band UV HF RTL-SDR ...ceiver

Valakinek van tapasztalata ezekről, mennyire ajánljátok?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) Kera_Will válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Idézet:
„nem kell forgalmazásra várni.

A fejletteb rádióban is kell várni ... igen értem potival addig tekeregtél amíg valami forgalmat nem leltél fel ... a homályban tapogatva .
Remek eszköz ennél egyszerűbben nem tudsz "világvevő" rádiót elérni, ár érték aránya jó, egy kezdő hobbistának tökéletes. Valóban kell hozzá valamilyen számítógép.
Ebben a topicban lettek jobban kitárgyalva : SDR. Gyere folytassuk ott!
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) pucuka válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Én is beleszaladtam, bár műsorvevővel ebbe a potival hangolható DSP -s dologba. Elviekben jónak is kéne lenni, (az SDR is ilyen) de mégsem az. Egy ezeréves szuperheterodin vevő kényelmesebben hangolható, míg előbbivel csak néhány állomást sikerült nagy nehezen kipilinckázni, addíg a közönséges rádióban sokkal több állomást lehetett beállítani. A problémát gondolom a DSP hangolásának lépésköze, felbontása okozta, a doksiban ugyan 5 kHz szerepelt, de ha az nem esik pont az állomás frekijére, szabhatod. Az RTL SDR felbontása sokkal finomabb.
(#) Gafly válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Szia,
nekem egy Uniden Bearcat BC220XLT tökéletesen megfelel, Sisak antennával.
A fene sem fog laptopot hurcolászni...
(#) Kera_Will válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szabadon futó LC-s kit áránál nem sokkal többe kerülő digitális skálás de valszín analóg hangolású rádió:
airband RX digit LCDvel
(#) tnl válasza Gafly hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Az oldalt kiálló vasak mire jók?
(#) pucuka válasza tnl hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Egy λ/4 -es antennának szüksége van ellensúlyra is. A "kobak" pedig műanyagból van, így az alá szükséges fémből készült ellensúly. Hogy vicces formára van alakítva, az más kérdés, attól még jó lehet.
(#) gammabuta hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
üdv, esetleg azóta valakinek van valami egyszerű és olcsó megoldása airband vételre? sajnos az SDR nem lett elég mobilis meg jó hatásfokó nekem meg egy PC is kellett hozzá stb...
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2018
(#) Kera_Will válasza gammabuta hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
OTG képes USB csatis telefon/tablet erre a dongle van hozzá APP a Store-ban (SDRoid) RTL_SDR driver a rádió RTLSDR chipsethez ezen kívűl már más hardvert is támogat ( pl.: RfHack) .
Következő: »»   11 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem