Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SDR (Software Defined Radio)
 
Témaindító: Kera_Will, idő: Dec 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Az RTL SDR leírásában láttam, hogy OTG -n keresztül lehet androidos telefonhoz csatlakoztatni. (az alkalmazás nem tudom mennyibe kerül) Akkor még számítógép se kell, és abszolute hordozható.
(#) Doky586 válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Idézet:
„akkuja majd lemerül ... autós töltő nem hátrány ha van”

Nem tudom melyikről beszélsz. Az RTL SDR valóban sokat fogyaszt, ezért nem érdemes műanyag tokost használni mert megfőhet, leolvadhat, és természetesen az aksit is merítik rendesen. Sajna ha van OTG és Y kábel is hozzá, nem biztos hogy tölteni is lehet közben. Ez telefonfüggő és még csak nem is tudni előre, csak azután tudod meg ha valaki leteszteli adott típusra (mert leírásokban nem szerepel).
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) Doky586 válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Idézet:
NEM a CONRADból beszerezni

Linkelnél 1-2 alternatív helyet hogy honnan..?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) gammabuta válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
OFF:
köszönöm, kicsit drága az a készülék, conradon kívül nem találtam de ilyet igen:
Bővebben: DIY Kit
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) Kera_Will válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 12, 2017 / 1
 

A KIT-el is ugyan ott vagy ahonnan indultál , ... szabadon futó LC (100-140MHz) oszcillátor van benne amit potencióméterrel hangolhatsz mivel a benne lévő varikap dióda módosítja a C értékét.

Vegyél egy pár $-s usbés donglét .
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) gammabuta válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Értem én de a KIt az olyan hogy lehet rá rendes antennát tenni és aztán hordozhatóbbá lehet tenni mint az USBs SDR, de megvárom már azt az USB-set amit megrendeltem és addig nem veszek KIT-et!
Ilyenem van most
Bővebben: Link
nagyon vacak, de hátha lehetne rá antennát kötni és forrasztani fülest, mert most a stereo jack dugón keresztül a fejhallgató zsinor az antenna az meg ahogy épp billeg bicajozás közben úgy vesz vagy nem... meg a potméter folyton eltekeredik a zsebemben aztán várhatok forgalmazásra, hogy beállítsam pontosan amennyire lehet.

Most találtam egy ilyet erre a nevében azt írják Air Band Radio receiver, de a felsorolásban nem látom így nem merem megrendelni. Szerinted tudhatja?
Bővebben: Air Band Radio Receiver Full Band Receiver FM/SW/MW/LW/TV...ock AF
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) Kera_Will válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 12, 2017 / 1
 
Idézet:
„Szerinted tudhatja?”

A paraméter listája szemérmesen hallgat az AM AIRbandről pedig szépen körbe lövi FM móddal ...

Felejtős ...
Pár gyártónak az itthoni képviselő üzleténél is érdeklődtem már vagy fél - 1 éve , mindenütt kifutó típusnak jelezték a kézi / kicsi asztali szkennereket, esetleg a másik véglet még ott van azok sok milliónál kezdődnek.
Amik meg vannak lásd Conradban az Albrecht részben csak "játékszerek" a szememben ... SSB-t nem ismerik csak AM/FM persze az SSB már részben komolyabb KF szűrőt is igényelne.
DEEE ha már DSP van már "szinte mindenben " , akkor ott meg már majdnem mindegy lenne , milyen üzemmódban kellene venni az állomásokat. (ok némi számítási teljesítményt bele kell integrálni az eszközbe ... habár ez is meg van többmagos okostelók világában.)
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) Kera_Will válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 12, 2017 / 1
 

Idézet:
„mert most a stereo jack dugón keresztül a fejhallgató zsinor az antenna az meg ahogy épp billeg bicajozás közben úgy vesz vagy nem... meg a potméter folyton eltekeredik a zsebemben aztán várhatok forgalmazásra”


Aha jól sejtettem ránézésre , hogy ezen konstrukciós hibákkal rendelkezhet.
Bele kéne lesni, másik dobozba átrakni, normális antennát rakni rá.
Hangolásra több fix frekire állítható helikális potit kötni (mint régebbi TUNER / TV -ben)
Kicserélni másik tekerőre, amit "pálcával" lehessen eltekerni.
(#) Kera_Will válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 1
 
Idézet:
„természetesen van PC-m de emiatt folyton bekapcsolva tartani nem a legjobb, streamelném valahogy, hogy munkahelyen hallgathassam.”


Ehhez nem kell egy teljes PC-t üzemeltetni ... elég egy SBC is hozzá (RPi, OrangePi ...stb).
A donglekhoz készült rengeteg alkalmazás.
pl.: RTL_FM és RTL_TCP,
A Single Board eszköz USB portjára kell dugni a vevőt.Futtatni kell az RTL_TCP server programot.
Az egészet ki lehet helyezni olyan fizikai pozícióba ahol ideálisabb a vételi lehetőség.
Igen valami stabil tápenergia kell neki és utp/wifi adatátvitel biztosítani kell.
A vett jeleket (teljes spectrum képet) adat streamként a hálózaton (eth/wifi) keresztül elküldi oda ahol éppen vagy és rátudsz kapcsolódni olyan eszközzel amin futni tud a kliens program .
(Ha kis mintavételt állítasz be akkor kicsi upload adatsebesség is elég a netes átvitelhez.)
A távoli kliens (otthon/cégnél) alkalmazással teljesen ugyan azt tudod elvégezni mintha ott lenne nálad a dongle. Freki / mód... stb. tekerhető ide oda ahogy akarod.

Ez a rendszer 1 useres ... létezik hozzá multi useres web böngészőn nézhető alkalmazás is(websdr).

rtl_fm és rtl_tcp 1
de még SBC se :
rtl_tcp server fut openwrt alatt
rtl_tcp es rpi leírás

RTL_FM parancssoros vevő program user guide

Rengeteg websdr server működik a világon mindenféle frekvencia tartományban.
több mint 100 db listája
(na jó lehet ezek a frekik nem érdekelnek sejtem ... de némi kedv csináló az websdr technikához itt 1 server van adott tartományt lát a nagyfrekvenciás spectrumból, sok user kliens van akik függetlenül egymástól, ide oda tudnak tekeregni a server által küldött streamben egyik legrégebbi : 0~30 MHz teljes vételi lehetősége)
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) gammabuta válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Megérkezett a radio. Még próbálkozok a SW feltelepítésekkel és configgal. Kérdésem az lenne, az UV és HF feliratú antenna bemenetek közűl melyik mit jelentene és melyikre kell az aribandhoz kb 130Mhz tenni az antennát?

Leírás szerint kell valami Zadig-ot feltenni aztán device managerben nézelődni aztán SDRSharp-ot futtatni...
(#) Lucifer hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Halihó,

Egy 2.4 GHz-s protokollt szeretnék visszafejteni.
Nagy összeget nem szeretnék invesztálni a dologba, RTLSDR-em van. Olvastam valahol, hogy van egy MMDS nevű 2.5GHz körüli frekvenciákon működő rádiós szabvány, amihez a végpontokon használtak lekeverőket. Nos ezekből az ebayen vannak egészen olcsó példányok.

Van-e bárkinek bármilyen tapasztalata ezekkel és RTLSDR-el?
(#) Kera_Will válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
HF - High Frequency Rövid hullám 30MHz

VHF - Verry High Frequency Ultra rövid hullám ~ 300 MHz

UHF - Ultra High Frequncy ~ 300 MHz felett


UV az UHF/VHF egyben.

A HF pedig rövidhullámú vétel ... hm ezek szerint van benne konverter is.
Az jó így akkor a teljes kb 100kHz-2GHz sávot tudod figyelni vele.
Esélyes lehet az rövidhullámon a kontinentális repülő járatok forgalmát is elcsípni.
Persze attól függ milyen frekin , milyen napszakban, milyen helyi zavar környezetből próbálkozol figyelni.
Meg a vevő érzékenységétől és a keverő minőségétől.
Igen a tényleges drivere a ZADIG attól fog menni mint rádióvevő amúgy DVB-T vevőként indul el.
Nem egy nagy dolog ... csak le kell futtatni kiválasztani.
Ha az USB azonosító hexa kódja is jó akkor ( lásd Zadig RTFUM ) működni fog.
SDR SHARP az általános dee van másik 3 4 féle program még.
(#) Doky586 válasza gammabuta hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
HF: 30MHz alatt, a másik fölötte..

Lucifer 2.4 Ghz: az RTL chipek 1.7 GHz-ig mennek. Más chiphez más szoftver tartozik. Wifi-hez annyi eszköz van mint homokszem a tengerparton. A szoftverhez keress megfelelő chipsetes wifi donglet.. (szerintem)
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2017
(#) Lucifer válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Elolvastad mit írtam?
- Wifit egy szóval nem említettem.
- Tisztában vagyok az RTLSDR korlátaival de olyan SDR ami 2.4GHz-t tud nem nagyon van abban az árkategóriában amennyit én szánnék rá.

A kérdésem arra vonatkozott, hogy van-e valakinek tapasztalata RTLSDR és MMDS lekeverő együttes használatával.
(#) Doky586 válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Az RTL chipeknek sincs semmi köze ssb-hez, dvbs-hez, csak DVB-T vételhez (200-1000 MHz) tervezték őket, de másra is használjuk őket, erről szól a topik..
(#) Lucifer válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Hát szerintem egyszerűbb lett volna azt írnod, hogy nem tudod mi az a lekeverő.
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Dehogy nincs. Az RTL után az van írva, hogy SDR, azaz Softwer Definied Radio. Azaz az lesz belőle, amilyen szoftvert írsz rá.
Kevergetni pedig azért kell, hogy a venni kívánt frekvecia tartomány beleessen az RTL dongle működési tartományába.
Bármilyen rádiós eszköz készíthető belőle, mint hardverből a LabWIEW programcsalád segítségével.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2017
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Idézet:
„Bármilyen rádiós eszköz készíthető belőle”

Például mikrofon vagy végfok..?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Mondjuk elektromechanikus átalakító (mikrofon) éppen nem, de az nem is rádiós eszköz, már ha nem a Magyar Rádió eszközeire gondolsz.
De végfok (adóberendezés) készíthető belőle, ha nem is igazán nagy teljesítményű.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Idézet:
„... készíthető belőle”

Akárcsak bútorláb alá is rakható hogy ne billegjen a szekrény.. De nem ez a fő funkciója , erről beszélek. Ha megnézed a blokkvázlatát: DVB-T vevőként a teljes áramkör használatban van, de SDR vevőként a chip áramköreinek fele semmilyen funkciót nem lát el.
(#) PGNet válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Helló,
Ez engem is érdekelne. Van olyan magyar üzlet, ahol lehet kapni ilyen down converter-t?
(#) Lucifer válasza PGNet hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Én aliexpressről vettem valami ~3K HUF körüli áron. Még nem jutottam el odaáig, hogy használjam. Ha környékbeli vagy kölcsön tudom adni. Legalább lenne aki tapasztalatot szerez vele
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2018
(#) sanca29 hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Üdv. nincs meg valakinek ez a verzió? SDRSharp 1.0.0.1637 vagy letöltő link
(#) PGNet válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Hello!
Érdeklődnék, hogy sikerült-e kipróbálnod a downconverter-t, "láttad-e" a 2.4 GHz körüli jeleket?
Melyik fajta van neked? 2.5-2.7 vagy 2.2-2.5 GHz?
Sajna nálam nRF24LE1 (adó) és nRF24L01 (vevő) nem akar kommunikálni egymással, ezért lenne jó tudni (vmi low-cost spektrum-analizátorral == RTL-SDR), hogy megy-e RF jel ki a kínai nRF modulból, vagy zsákbamacska volt...
(kösz a kölcsön felajánlást, de pesten vagyok, a posta ide-oda küldözgetés annyiba kerülne szerintem, mintha vennék kínából, és hosszabb távra is jó lenne egy downconvertert beszerezni (az említett low-cost spektrum-analizátorhoz), nem csak kölcsönbe, ezért gondolkodok vásárláson, és pontos típuson)
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem