Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   67 / 85
(#) hzsiga válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szia. Köszönöm a segítséget. Akkor mi a teendő központ csere vagy egy kis impulzus töltővel kiváltható az eredeti töltőrész. Esetleg okoz-e gondot ha egy külső impulzus töltőt rá rakok és kb. milyen nagyságú mA-rel tölthet. segítséget előre is köszönöm. hzsiga.
(#) Syn7h37ic válasza hzsiga hozzászólására (») Márc 20, 2018 / 1
 
Első körben hálózati trafóról megy-e a panel? Ha igen, de nem tölt, az még nem olyan nagy baj. Az akkut át kell helyezni a központ tápkimenetére. Nem a legelegánsabb, de működik. Nem lesz külön akku figyelés csak. Külső elektronikát ne tegyél rá, mert a riasztó is károsodhat még jobban. Régebben javították ezt a panelt, de nem tudom, hogy most javítják-e még.
Már több éve nem szerelek Bosch központokat, mióta az EDM-től megvette. Azóta romlik a minőségük. A régi EDM panelek a mai napig gond nélkül mennek, amit tizen-pár éve telepítettem,az újabb Bosch néven futókból a felét cseréltem már. Ráadásul indokolatlanul drágábbak, mint a konkurens termékek. A 16 zónás panel meg reménytelenül elavult, a DEOL hiánya miatt.
(#) hzsiga hozzászólása Márc 21, 2018 /
 
Szia. Köszönöm szépen a segítséget. Akkor meglátjuk medig birja még.
(#) hbal válasza TGer hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Szia!
Sajnos előre kell definiálni, hogy milyen telefonszámokról érkező üzeneteket továbbítson a központ.
A csatolt fájlban összefoglaltam, hogy a szolgáltatók milyen telefonszámokról küldenek SMS-t, illetve van egy konkrét példa is (Telenor).
A +36xx helyett PT36xx kell, a 172 helyett pedig P172 formátumban kell megadni a telefonszámokat.
(a P a provider-t jelenti, a T pedig a + szimbólumot helyettesíti)
(#) Gyu hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Sziasztok!Az SP4000 központ le tud kezelni 3db K10 kezelőt?
(#) TGer válasza hbal hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Köszi szépen, ez alapján szerintem meg tudom csinálni.
(#) levaitamas válasza Gyu hozzászólására (») Ápr 5, 2018 / 1
 
Szia!
Miért ne tudna? Ha túllépnéd az AUX terhelhetőségét (egyéb aktív érzékelőkkel), akkor segédtápozd meg.
(#) Gyu válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Nem a táp miatt kérdeztem, hanem hogy a busz rendszeren felismeri e mind a hármat.De köszönöm a válaszod.
(#) Johnycorp válasza Gyu hozzászólására (») Ápr 5, 2018 / 1
 
Szia.

Igen, maximum 15 kezelőt kezel.

Bővebben: Link

Lásd 6. oldal (PDF szerint 10. a 72 oldalból). Ott látható a kezelők száma, maximális áramfelvétel és kábelezési távolság is.
(#) Gyu válasza Johnycorp hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) golem hozzászólása Ápr 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősnek tönkrement az aksi a riasztóba ki szeretném neki cserélni.
Csak félek ha ki nyitom a szekrény ajtaját ahol az aksi van akkor be fog riasztani szabotás védelem.
Ha a sima nyitó kodot beütöm amikor be megyünk az épületbe az elég?
(#) hzsiga hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek. Bosch solution 880-as riasztóval kapcsolatba már kértem segítséget most ujjabb problémát jelez 4 és 6 hibát ír ki. Ez a leírás alapján sziréna és EEPROM hiba menthető-e reseteléssel vagy kuka? A segítséget előre is köszönöm. hzsiga.
(#) TGer válasza hbal hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Ott elakadtam hogy nem tudom kikapcsolni a központ szabotázst (fedél levételnél beriaszt). Melyik szekcióban kell? A programozási útmutató nem egyértelmű a témában. A [705]-ösben kikapcsolatam a 3-ast és a 4-est, de ez csak a zónákra vonatkozik (?). Ilyet hogy "központ szabotázs", nem is találtam a leírásban.
(#) pimpoka hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Szervusztok! Mi lehet a problem egy PW8-as riasztónál ha jók az akksik és nem rágja az erér,kikapcsolt állapotban is beriaszt. Mint laikus hűtöszerelő mit nézzek meg rajta ha egyáltalán találok valamit. Van olyan, hogy hetekig nem csinálja van mikor egy nap 2X is.
(#) kisninja válasza pimpoka hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Valószínűleg egy 24órás zóna riaszt (ez a zóna minidig aktív/bekapcsolt állapotú)
Nem írtad megjelenik e a riasztókezelőjén mint riasztás. Ha nem lehet még rossz a sziréna kábel vagy ha solo sziréna van akár lehet hibás is a panelja, párat már cseréltem. (időnként megszólal majd el is hallgat)
(#) pimpoka válasza kisninja hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Köszi a választ. most nem vagyok ott de a Trouble kiírás világít vagy villog akkor és csak ha beütöm a kódot akkor áll le a riasztás. A sziréna kábel nem rossz mert sértetlen.Ha nincs élesítve és leveszem a sziréna tetejét nem szolalhat meg? csak így okoskodom.
(#) kisninja válasza pimpoka hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Úgy tűnik nekem Zóna szabotázsod van valamelyik eszköz kapcsolója vacakol. Szinte biztos mikor kinyitod a szirénát meg fog szólalni. kezelési könyv
Ha használod a riasztót hívj szerelőt vagy le akarod kapcsolni ?
(#) pimpoka válasza kisninja hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Az a furcsa, hogy élesített állapotban nem csinálja mert a szomszéd is figyel. Csak kikapcsolt állapotban. Egyszer volt a szirénában lévő mikróval valami, lehet hogy ujbol az a ludas. Ha leakarom kapcsolni mit tegyek. Van szerelő ismerősöm de peströl nem szeretném egy kikapcsolásért ugratni. A szomszéd sajnos éjjel nappal otthon van és őt kérdeztük meg.
(#) kisninja válasza pimpoka hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Lekapcsolás menete.
1. kinyitni a központot és lekötni a sziréna indító vezetékét. (itt megszólal, kóddal leállítani, előfordulhat hogy nem szólal meg ekkor tovább lépni az az nem volt védett a központ )
2. szirénához felmászni és kiszedni % lekötni az akkumulátort
3. kösd le a riasztóközpont akkuját is.
4. kösd le 230v ot (vagy lekapcsolód a kismegszakítóját, vagy lekötöd az AC bementet központról)
Csak olyan nyúljon hozzá aki azért kicsit ért is hozzá nem rázza meg az áram !!!!!
Bármit kötsz le szigeteld le!!
(#) pimpoka válasza kisninja hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Köszi a segítséget így fogok tenni mint hűtős értek az áramhoz.
(#) farkas16 hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Sziasztok
Az alábbi dologban kérem szépen a segitséget.
Satel CA10 esetén akkumlátor csere esedékes.
De ha kinyitjuk a dobozt illetve s szirénát akkor kikapcsolt állapotban is szirénázik.
Ezt hogyan lehet kikapcsolni hogy ki tudjuk cserélni?
Köszönöm szépen
(#) Remci válasza farkas16 hozzászólására (») Máj 16, 2018 / 1
 
Üsd be a kódot.
(#) farkas16 válasza Remci hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia
Ha a normál felhasználó kodot akkor az nem jo
Telepitö kod ? Master kod?

Köszönöm
(#) kisninja válasza farkas16 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Meg fog szólalni, mivel mind a kettő doboz védett, nyisd ki a központot aztán kóddal hallgattasd el.
Én lekötném a sziréna indítót aztán a szirénát is kinyitnám, ekkor jelez a központ de már a sziréna nem indul el. Akkucsere, sziréna összerak, és mindent visszakötni becsukni a központot majd egy ki be kapcsolás és mindennek rendben kell lennie.
Esetek 90% beválik, de előfordulhat, hogy nem tudod szirénázás nélkül kinyitni.
(2 vezetékes bekötés és a szabotázs kapcsolón megjáratva )

Másik mód az adott zónák bypassolása ez a legjobb megoldás ! (szabotázs zónák)
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
(#) farkas16 válasza kisninja hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Szia

Kedves vagy, köszönöm a válaszod.
Ugy látom ez a központ nem tudja a 24oras zona kikapcsolását, igy marad a füldugó
(#) tlaszloist hozzászólása Jún 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Pyronix 832 központom,-a fel-letöltó szoftverrel van gondom. Az a példány műküdik belőle
amit még XP alá telepítettem. Sem a W7 sem a W10 alatt nem működik. Telepíteni lehet,de kezelő
ikonra rákattintva azt írja, nem lehet megnyitni a programot

Innen töltöttem le a progit: http://www.pyronixorders.com/pyronix-downloads.php

Köszönettel venném, ha tudnátok segíteni.
Üdv
(#) Syn7h37ic válasza tlaszloist hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
jobb klikk, futtatás rendszergazdaként.
(#) tlaszloist válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Köszönöm , sajnos így sem működik. Közben én megpróbáltam egy kompatibilitási hibajavítót alkalmazni, nem jött össze,most azt írja, amit a mellékletben küldtem.
(#) kurunczig hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy DSC 1616 központ egy zónabővítő és 2db PK5516 kezelő. Az eggyik kezelő 20 mp után, "programozói" ikon kigyulad. Nem reagál semmire,nem mutat semmi zóna aktivitást.A # gomb hosszú megnyomásával majd az 1. gombbal újra "életre" kel és lehet kezelni a központot. A másik kezelő rendesen működik. Nem találom, hogy mit és hogyan kell beállítani a rendeltetés szerinti működéshez.
Ilyennel még nem volt dolgom!
Köszönöm!
(#) Syn7h37ic válasza kurunczig hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
globálisra van programozva a kezelő. Be kell adni kezelő címnek az első partíciót, és az első helyet. :
*8 5555
000
0
11
#
A másik kezelőt pedig a 2-es címre kell programozni.
Következő: »»   67 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem