Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 66
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Gongoltam kipróbálom ezt a prototípusgyártást, mert kellene 15 egyforma panel.
Csakhát a szállítási költség azért elég magas, még ha registered air mailként kérem akkor is.
Tudtok olyan gyártót, ahol olcsóbban tudják szállítani és mondjuk a gyártás sem sokkal drágább?
(#) sdrlab válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
3-4 nap alatt leszállítják neked házhoz, potom 26$-ért mindössze! Ez neked sok ?! Nem értelek benneteket, ingyen szeretnétek ? Gyártasd le itthon bármelyik cégnél, és rögtön megtanulod értékelni, mit kapsz a kínaitól ennyiért?!
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 5, 2018 / 1
 
Kínában 5 dollárért legyártanak 10db nyákot (MAX 100X100mm) igaz hogy 2-3 hét mire ideér de valamit valamiért ...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Igazából a szállítási idő annyira most nem érdekel. Csekkolom, köszi...
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Ott is van szállítási költség, min kb 10$! És kb 3 hét szállítási idő.
Ha összehasonlítjuk a másikkal, ahol +10$-ért szinte azonnal megkapjuk a NYÁK-ot, nem rossz ár az... Viszont mivel neki 17db kell, így 2x5$+kb 12$ szállítás lesz min, 3 hétre!
(#) RoliNyh válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Kicsit félrefogalmaztam, valójában 15db 33*100mm -es panel kell (direkt így terveztem),
az meg bőven belefér a 100*100mm -es méretbe. Szóval rendelek 100*100mm -esből 10db -ot, és van 30db 33*100mm -es, amire szükségem van. Szóval marad tartalékba más projekthez, vagy még az is lehet, hogy eladódik néhány darab, majd meglátom.
Mindenesetre így máris olcsóbb, 8$ -al kölcséghatékonyabb lettem, az is valami.
És mivel még aprojekt elején vagyok, nem probléma több hetes szállítási idő sem...

Kaqkk meg nyert egy "hangszórót"...
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2018
(#) papus51 válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 6, 2018 / 1
 
Én már futottam bele ilyen 26$-os szállításba.
5 db 200x160-as lemezre azt írta a kínai, hogy a súly meg a méret miatt csak DHL-el szállítja. Az eredmény az lett, hogy a DHL csípőből vámkezelteti és ezért felszámol kb. 5000 Ft-ot, plusz az egészre (gyártási + szállítási ktsg.) ráverték a 27% ÁFA-t is.
Igaz megjött néhány nap alatt.
(#) sdrlab válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Nem csípőből vámkezeli, hanem ha az értéke eléri a vámkezelési határt! Akkor kötelessége ezt tenni. De ha nem rajtuk keresztül kapod az árút, ugyanúgy fennáll a veszélye, hogy elvámolják.
Viszont nemrég jelentősen feljebb emelték a vámhatárt kb 40Euróra(ha jól emlékszem), abba már sokkal könnyebb beleférni kis tétel esetén...
(#) nedudgi válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Félreértettél valamit. Az igazság az, hogy ha vám+ÁFA összege kevesebb, mint tíz euro, nem kell megfizetni. A vámértékhatárok nem változtak.
(#) Moderátor hozzászólása gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 6, 2018
 
Gondold át még egyszer, légy szíves, hogy ezt valóban nyilvánosan kell-e közölni!
(#) sdrlab válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2018 1 /
 
Nem értettem semmit se félre! Korábban kevesebb volt a vámhatár!
Most ennyi:
Idézet:
„Összegezve a fentieket 22 EUR értéket meghalódó harmadik országból érkező árura már jelentkezik az import áfa fizetési kötelezettség, amelyet vám csak abban az esetben növel, ha ajándék esetén az áru értéke meghaladja a 45 euró, vagy normál esetben a 150 euró értéket.”
(#) niedziela válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 6, 2018 / 1
 
Idézet:
„Korábban kevesebb volt a vámhatár!”

Ha arra gondolsz hogy 10 éve mennyi volt akkor igen, talán.
(#) sdrlab válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Ne szórakozzatok már itt, 2018-ra változott meg ez!!!
De mivel ez is csak egy cikk volt a netről, fenntartom magamnak a tévedés jogát.
(#) jdani hozzászólása Ápr 15, 2018 /
 
Üdv. Készít valaki nyákot eladásra?
Nekem nincs időm, se tehetségem rá.
5x5centis kb, de SS20as IC van benne, tehát smd alkatrészek, vékony vonalak.
(#) ABU válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Ez érdekes, mert most próbáltam ki őket és friss regisztrációval nekem 3,83$ volt a DHL költsége. Elvileg jövőhéten már itt van. Egyébként régóta a pcbway-el gyártatok sima china posttal, de mostanában kezdenek már az idegeimre menni, bár hozzátenném ugyan azt a minőséget kapom, mintha itthon készítené el valamelyik cég, csak a kínai negyed áron lerendezi. Mindig a 100x100 határon belül maradok, az elég nagy terület.
Az itthoni dhl +áfás témával kapcsolatban csak annyit kell tenni, hogy a kínainak jelezni kell, hogy a dobozra írt értéket csökkentse le pl 30 euróra, mert 15e felett a dhl 27% áfát számol fel. Eleve kivan fizetve a gyártási költség és ingyenes csomagot kapnál. Csak a kínai nem tudja, hogy Magyarországon mi a helyzet az import árukkal. Az off rész nem tudom sérti-e a szabályzatot, ha igen, akkor valamelyik moderátor törölje
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018

számla.jpg
    
(#) niedziela válasza ABU hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Idézet:
„friss regisztrációval nekem 3,83$ volt a DHL költsége”

Én is a napokban néztem őket, nálam 0$ volt a szállítás.

Nem is rendeltem semmit tőlük, de egy érdeklődő emailt azért küldtem, hogy akkor mikor mi mennyi.
(#) RoliNyh válasza ABU hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Hát ez fölödtébb érdekes. Az áru 2$ elvileg, a szállítás meg 14.63$, de nem DHL, csak 4PX...
Most akkor mi van?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
(#) kocsgab002 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Én legutoljára a DirtyPCB-nél gyártattam, a végeredmény hibátlan lett, 120×80 nyák 890Ft lett 10 darab mellett postával együtt. (11 darabot küldtek végül) nem volt rövid idő, majd 2 hónap, de ebbe beleszólt a Kínai tavaszi ünnep, amikor megáll az élet egy hónapra. Következőre kipróbálom a JLCpcb-t, jókat olvastam róla..
Kíváncsian várom a véleményeket.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) berkesandor válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Innen rendelek mindig: Bővebben: Link
Pár nap a gyártás, európai postával + hónap a szállítás .
Hibátlanok a nyákok.
(#) Massawa válasza berkesandor hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Vagy a link rossz, vagy már nem aktuális a NYÁK gyártás.....
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Csak még egyet kell hozzá kattintanod és már ott is vagy a rendelés oldalon.
(#) RoliNyh válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
NYÁK gyártás...

A "mozgó" animáció zavarhatott meg szerintem, meg kell várni, míg a megfelelő látszik,
(vagy a pöttyökkel kiválasztani) és akkor kattintani...

Régebben én is láttam ezt az oldalt, ha hamarabb linkelitek, most lehet spóroltam volna 10$ -t...
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Igen, de kiirja, hogy Not available...
(#) Massawa válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Na ez jobb link!
Kösz
(#) aroxol hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Én mindig a pcbway.com weboldalról rendelek. A megrendelés elküldése után, kb. 3-4 nap alatt elkészül a nyák. Szállításként postai utat szoktam választani, igaz lassabb, de biztosabb...
Csomagolás lufis vákuum fóliában, pcbway.com feliratú karton dobozban. Általában 10db-ot szoktam rendelni fajtánként, általában 1-2 darab panelt pluszban küldenek. Ha több panel kell, magasabb az ára, de ha egy kicsit változtatsz a nyák rajzon, simán átcsúszik az ellenőrzésen. Viszont a postaköltséget figyelni kell mert ott már nem mindegy a darabszám. Én úgy tapasztalom hogy 30db 45x45-os még belefér az olcsóbb szállításba. Mindig ajánlott küldeményként küldik a kész nyákokat, így végig nyomon követhető. *** A panel minősége tökéletes soha nem volt vele problémám. Teszek fel ide pár képet mindenki döntse el maga.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) kocsgab002 hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
DirtyPCB által készített nyák. Leírás pár hozzászólással visszább.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) Massawa válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Én is itt rendelek mindig, eddig gond nélkül és jo minöségben csináltak mindent.
(#) ABU hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Ma megérkeztek nekem is a jlcpcb paneljei, 8 nap alatt a rendelés leadásától számítva a fentebbi számla szerint DHL-el. Még egy ajándék filcet is küldtek gondolom kézi nyákrajzoláshoz, eléggé kontrasztosan fog, extra vékony hegy, a festékanyag még mosatlan panelen is kihagyásmentesen fed. Ugyan az a minőség, mint a pcbway, a jlc zöld nyákjai egy leheletnyivel világosabbak és a pozíció felirat festékrétege vastagabb, de ez így pont jó.
Kipróbálom majd a többi említett gyártót is, de jelenleg most nincs új projekt.
Talán még annyi van a jlcvel, hogy a rendelés számát nem olyan helyre teszik a panelen, ahol takarásban lesz, hanem inkább ahova éppen sikerül. A pcbway azért berakja egy relé vagy trafó, esetleg ic foglalat alá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Kiemelhető valamelyik gyártó a többi közül, akitől érdemes rendelni?
Nyelvismeret nélkül esélyes lehet egy sikeres rendelés leadás?
(#) nagym6 hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Üdv. Milyen fájl kell ezeknek a kínai gyártóknak, és fizetni hogyan? Köszi.
Következő: »»   1 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem